Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

18 grudnia 2010 r.
17:54
Edytuj ten wpis

GKS Tychy - Olimp-Start Lublin 80:71

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 14 A A

Można mówić, że GKS Tychy zajmuje niższą pozycję, niż powinien. Jednak trzeba też jasno powiedzieć – Olimp-Start Lublin w meczu z ostatnim zespołem pierwszej ligi nie miał zbyt dużo do powiedzenia i przegrał jak najbardziej zasłużenie. To już nie jest mały problem, ale prawdziwy dramat "czerwono-czarnych”!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Moralnego kaca po tym spotkaniu mogą nie mieć jedynie Tomasz Prostak i Przemysław Łuszczewski. Pierwszy zdobył 25 punktów, w tym siedem "trojek”, a drugi zapisał na swoim koncie 15 "oczek”. Reszta pokazała, że nie zasługuje na grę w pierwszej lidze. Przykładowo, Paweł Kowalski trafił tylko dwa z siedmiu rzutów, a Adam Myśliwiec ani razu nie spróbował trafić do kosza.

Ślązacy od pierwszej minuty stłamsili przyjezdnych. Po inauguracyjnej odsłonie "czerwono-czarni” przegrywali 14:26. Nie pomagały zmiany, przerwy na żądanie, prośby i groźby. Lublinianie ponownie nie byli w stanie zmobilizować się i nawiązać wyrównanej walki z rywalami.

– Pierwsza kwarta ustawiła mecz, ponieważ później musieliśmy gonić wynik. Szkoda, że nie udało nam się odnieść zwycięstwa. Nie potrafię wytłumaczyć przyczyn naszej słabszej dyspozycji. Czy spadniemy do drugiej ligi? Nie dopuszczam takiej opcji – przyznał ze smutkiem Tomasz Prostak.

Po raz kolejny koszykarze Olimpu-Startu Lublin przegrali walkę na deskach. W całym meczu zebrali zaledwie 24 piłki. Wystarczy powiedzieć, że najwięcej zbiórek w lubelskim zespole zanotował Łukasz Jagoda, na co dzień rozgrywający.

Zwraca uwagę również fakt, że startowcy wykonywali zaledwie cztery rzuty osobiste. Wniosek jest prosty – lublinianie nie próbowali penetrować strefy podkoszowej rywali.

Mimo fatalnych wyników, trener Dominik Derwisz może raczej spać spokojnie. Olimpu-Startu nie stać na zatrudnienie szkoleniowca spoza województwa lubelskiego. Coach spoza regionu kosztuje, co najmniej siedem tysięcy złotych miesięcznie, a na taką rozrzutność działacze "czerwono-czarnych” nie mogą sobie pozwolić.

W takim razie może warto postawić na trenera z regionu? Pozostaje pytanie – na kogo? W województwie lubelskim nie widać kogoś, kto byłby w stanie poprowadzić klub na poziomie pierwszej ligi.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że okres świąteczno-noworoczny będzie bardzo gorący dla koszykarzy Olimpu-Startu. Prawdopodobnie kilku z nich pożegna się z klubem. Należy pamiętać także, że lublinianie po raz kolejny stracili część swoich wynagrodzeń.

Plan działaczy na grudzień zakładał, co najmniej dwa zwycięstwa. Tymczasem zawodnicy Olimpu-Startu odnieśli tylko jeden sukces.

GKS Tychy - Olimp-Start Lublin 80:71 (26:14, 17:20, 17:15, 20:22)

GKS: Witos 26 (2x3), Hałas 20 (1x3), Bzdyra 16 (4x3), Bacik 14, Goldammer 2 oraz Olczak 2, Kijanowski 0, Markowicz 0.

Start: Prostak 25 (7x3), Łuszczewski 15 (2x3), Aleksandrowicz 11 (1x3), Szymański 3 (1x3), Prażmo 2 oraz Kwiatkowski 9, Kowalski 4, Jagoda 2, Myśliwiec 0.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
obserwator / 21 grudnia 2010 r. o 16:41
0
Po ostatnich zmianach w ustawie o sporcie jest pełna demokracja. Nikt i w nic nie ma prawa ingerować. Lublin jest zagłębiem bezrobotnych trenerów i instruktorów koszykówki. Naliczyłem ich około setki. Wszyscy od sportu wyczynowego już dawno odeszli.
Zarząd LOZKosz to sami sędziowie. Gwiżdżą, albo kiedyś gwizdali.Z prezesem włącznie, który teraz ma problem ze sprawnym poruszaniem się, bo waży dwa razy więcj niż powinien. Do Zarządu Startu przyszli "fachowcy" w rodzaju Czrneckiego, Wichy, Szaniawskiego itp. Sami się wybrali i sami się napewno nie zwolnią. Jest demokracja i sami swoi na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych!!! Start promuje "działaczy", a nie zwodników. Młodzież koszykarską szkolą nie trenerzy tylko nie wiele umiejący instruktorzy.Są tańsi. Szanowni dyskutaci - przestańcie gnoić Derwisza. On się zna szkoleniu i rozumie trening. To, że jako zwodnik nie był gwiazdą PLK o niczym nie świadczy.
Potwierdzają to przykłady Łopatki, Kijewskiego i wielu innych Polaków i obcokrajowców. Tak to jest,że wielcy zawodnicy nigdy nie zostają wielkimi trenerami. Nie tylko w koszykówce.Derwisz ma związane ręce realiami i durnymi decyzjami prezesa/dyrektora Czarneckiego. Wyrzucić go /Czarneckiego/ mogą tylko ci, którzy mu dają pieniądze na działalność bez widoczych efektów. Kto na te patologie powinien zaregować? Wielu! Ale nikt tego nie zrobi, bo tak osobiście jest im wygodniej. Głupawym urzędnikom od sportu przedewszystkim.
Trenerzy, którzy wyszkolili od podstaw wielu doskonałych, lubelskich kszykarzy, to teraz ludzie w wieku 70-80 lat. Są u schyłku życia i zawsze pozostaną godni szacunku za swoje, zawodowe osiągnięcia. Można ich symapatycznie i z sentymentem wspominać, ale nie w kontekście powrotu do zawodu.
Po ostatnich zmianach w ustawie o sporcie jest pełna demokracja. Nikt i w nic nie ma prawa ingerować. Lublin jest zagłębiem bezrobotnych trenerów i instruktorów koszykówki. Naliczyłem ich około setki. Wszyscy od sportu wyczynowego już dawno odeszli.
Zarząd LOZKosz to sami sędziowie. Gwiżdżą, albo kiedyś gwizdali.Z prezesem włącznie, który teraz ma problem ze sprawnym poruszaniem się, bo waży dwa razy więcj niż powinien. Do Zarządu Startu przyszli "fachowcy" w rodzaju Czrneckiego, Wichy, Szaniawskiego itp. Sami się wybrali i... rozwiń
Avatar
kibic / 20 grudnia 2010 r. o 16:10
0
brak trenerow to jedno, a brak stawiania na lubelską młodzież to drugie. Ja sie absolutnie nie zgodzę, że nie ma w starcie zawodnikow (juniorow) ktorzy nie mogliby grac w 1 lidze. Oni mogą grać a nawet powinni, bo "armia zacięzna" jak się ja nazywa jest lepsza wyłącznie w jednym - w ograniu. Jestem przekonany, że kazdy z grupy młodszych zawodników, będąc ogrywanym i mając zaufanie trenera, tak jak mają zawodnicy "podstawowi", tzn. nie zdejmujemy ich z boiska po jednym, czy dwóch błędach(wliczam w to np Myśliwca), graliby na tym samym poziomie, a nie wykluczam, że lepiej. Załosny jest klub, który stawia na obcych, a sam od kilku lat nie promuje swoich zawodnikow. Gdyby jeszcze wygrywali, to rozumiem, ale nie wygrywają i wygrywać nie będą- nie z tym trenerem, nie w tym składzie.Dziwie się, że miasto nie ingeruje(w końcu daje całkiem sporo pieniędzy) i nie rozlicza klubu z wyszkolenia młodzieży i wprowadzania młodzieży do drużyny. Ta drużyna (choć na to nie wygląda) nie jest prywatnym folwarkiem pana Derwisza i pana Prezesa. Ktoś powinien zareagować - ta drużyna się stacza.
brak trenerow to jedno, a brak stawiania na lubelską młodzież to drugie. Ja sie absolutnie nie zgodzę, że nie ma w starcie zawodnikow (juniorow) ktorzy nie mogliby grac w 1 lidze. Oni mogą grać a nawet powinni, bo "armia zacięzna" jak się ja nazywa jest lepsza wyłącznie w jednym - w ograniu. Jestem przekonany, że kazdy z grupy młodszych zawodników, będąc ogrywanym i mając zaufanie trenera, tak jak mają zawodnicy "podstawowi", tzn. nie zdejmujemy ich z boiska po jednym, czy dwóch błędach(wliczam w to np Myśliwca), graliby ... rozwiń
Avatar
Zorientowany / 20 grudnia 2010 r. o 12:05
0
Szanowny mało zorientowany Panie Redaktorze!
Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku trenerów jak i zawodników. Tak jak w Starcie połowę drużyny można wymienić chociażby na grających w LLK lub w Novum (przykład Kwiatkowskiego - na pewno dużo gorszy od Olejniczaka,czy Aleksandrowicz o dwie klasy gorszy od Hołoty, Łuszczewski gorszy od Króla itd.) tak i u trenerów. Do Pańskiej wiadomości: są w Lublinie trenerzy dla których słabiutki poziom I ligi to zbyt kiepskie wyzwanie. Mamy trenerów którzy wychowali wielu doskonałych zawodników (reprezentantów Polski),wprowadzali zespoły lubelskie do ekstraklasy, zdobywali najwyższe trofea krajowe w koszykówce dorosłej i młodzieżowej i o baskecie wiedzą nawet dużo więcej niż nie jeden "obcokrajowiec" prowadzący drużynę w PLK.W zasadzie rozkład lubelskiej koszykówki zaczął się od sprowadzenia "obcokrajowca" Mołłowa, który przyciągnął za sobą zaciężną armię przeważnie z Warszawy, podczas gdy mieliśmy wtedy dużo lepszych zawodników lubelskich.Proponuję wnikliwe przestudiowanie historii lubelskiej koszykówki z ostatnich kilkunastu lat (widać tutaj u Pana olbrzymie zaległości). Problemy są dwa:
1. Obecni działacze klubowi mający niewiele wiedzy nawet o lubelskiej koszykówce i totalny brak rozeznania zatrudniają od wielu lat ludzi przypadkowych nie mających predyspozycji do pracy trenerskiej(słusznie powiedział jeden z kibiców, że lepiej poprowadziłby zespół z trybun a na pewno lepiej skompletowałby skład drużyny przed sezonem korzystając z lubelskich wychowanków).
2. Po drugie - trzeba stworzyć odpowiednie warunki organizacyjne i finansowe by dobrzy trenerzy zainteresowani byli podjęciem pracy w zawodzie.

Inny problem to całkowita degrengolada jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży. W zasadzie ostatni uzdolnieni gracze to wychowankowie trenera Myśliwca z AZS sprzed kilku lat - aby się przekonać prosze przyjrzeć się na "zmienników" w Starcie, nie ma tam ani jednego juniora (młodzieżowca)reprezentującego I ligowy poziom. Zamiast pisać o realiach (chociażby o tym, że w obecnej sytuacji przy tym składzie osobowym żaden trener niewiele mógłby pomóc), żeby coś w tym bałaganie wreszcie zmienić - wstawia Pan komentarze daleko odbiegające od rzeczywistości i godzące w dobre imię prawdziwych trenerów koszykówki.
Szanowny mało zorientowany Panie Redaktorze!
Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku trenerów jak i zawodników. Tak jak w Starcie połowę drużyny można wymienić chociażby na grających w LLK lub w Novum (przykład Kwiatkowskiego - na pewno dużo gorszy od Olejniczaka,czy Aleksandrowicz o dwie klasy gorszy od Hołoty, Łuszczewski gorszy od Króla itd.) tak i u trenerów. Do Pańskiej wiadomości: są w Lublinie trenerzy dla których słabiutki poziom I ligi to zbyt kiepskie wyzwanie. Mamy trenerów którzy wychowali wielu doskonałych zawodników... rozwiń
Avatar
bravo derwisz bravo pelcza / 20 grudnia 2010 r. o 08:42
0
ale wszystkich nabrali ;-)) sponsorów na ekstraklasę , kibiców a nawet samych siebie !!!!!!!
Avatar
marek / 20 grudnia 2010 r. o 07:01
0
[quote name='tf' timestamp='1292764138' post='408190']
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę lecącą po parkiecie a nie stać na prostych nogach.
[/quote]
Nie ma świetnych zawodników w tej lidze,są tylko tacy którym się mniej lub bardziej chce.Wiele zespołów ma słabsze
potencjalnie składy ale tam zawodnicy,jak to się mówi,gryzą parkiet.A trenerzy nie są amatorami!
Czy Start jest, zresztą, jakimś wyjątkiem w swojej beznadziejności na tle innych lubelskich drużyn?
Za wyjątkiem piłkarek ręcznych,które też powoli się kończą,wszyscy osiągają bardzo słabe wyniki.
Można powiedzieć,że Lublin jest na samym sportowym,zresztą nie tylko sportowym,dnie!
[quote name='tf' timestamp='1292764138' post='408190']
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę ... rozwiń
Avatar
tf / 19 grudnia 2010 r. o 14:08
0
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę lecącą po parkiecie a nie stać na prostych nogach.
Avatar
ev / 19 grudnia 2010 r. o 10:20
0
Zaorać i zasiać od nowa, większa szansa że coś wyrośnie. Teraz wszystko jest już za bardzo zachwaszczone.
Avatar
sięgnęliśmy dna / 19 grudnia 2010 r. o 10:00
0
tak fatalnego zarządzania i sztabu szkoleniowego w starcie to dawno nie było ! nie wiem czy nie lepszy byłby poprzednik pana prezesa ?!
Avatar
malina / 19 grudnia 2010 r. o 09:29
0
czarus w.-kierownik od siedmiu bolesci.,trener co jest takim samym terenerm jak byl koszykarzem-miernym, prezesem klubu co jest figurantem za spoleczne pieniadze....UKLAD SPORTOWY START LUBLIN-WSTYD DLA TRADYCJI I MIASTA!GASIMY SWIATLO!!!
Avatar
FUN / 19 grudnia 2010 r. o 08:45
0
Derwisz odejdz nie rob wstydu !!!!!!!!
Avatar
obserwator / 21 grudnia 2010 r. o 16:41
0
Po ostatnich zmianach w ustawie o sporcie jest pełna demokracja. Nikt i w nic nie ma prawa ingerować. Lublin jest zagłębiem bezrobotnych trenerów i instruktorów koszykówki. Naliczyłem ich około setki. Wszyscy od sportu wyczynowego już dawno odeszli.
Zarząd LOZKosz to sami sędziowie. Gwiżdżą, albo kiedyś gwizdali.Z prezesem włącznie, który teraz ma problem ze sprawnym poruszaniem się, bo waży dwa razy więcj niż powinien. Do Zarządu Startu przyszli "fachowcy" w rodzaju Czrneckiego, Wichy, Szaniawskiego itp. Sami się wybrali i sami się napewno nie zwolnią. Jest demokracja i sami swoi na zebraniach sprawozdawczo-wyborczych!!! Start promuje "działaczy", a nie zwodników. Młodzież koszykarską szkolą nie trenerzy tylko nie wiele umiejący instruktorzy.Są tańsi. Szanowni dyskutaci - przestańcie gnoić Derwisza. On się zna szkoleniu i rozumie trening. To, że jako zwodnik nie był gwiazdą PLK o niczym nie świadczy.
Potwierdzają to przykłady Łopatki, Kijewskiego i wielu innych Polaków i obcokrajowców. Tak to jest,że wielcy zawodnicy nigdy nie zostają wielkimi trenerami. Nie tylko w koszykówce.Derwisz ma związane ręce realiami i durnymi decyzjami prezesa/dyrektora Czarneckiego. Wyrzucić go /Czarneckiego/ mogą tylko ci, którzy mu dają pieniądze na działalność bez widoczych efektów. Kto na te patologie powinien zaregować? Wielu! Ale nikt tego nie zrobi, bo tak osobiście jest im wygodniej. Głupawym urzędnikom od sportu przedewszystkim.
Trenerzy, którzy wyszkolili od podstaw wielu doskonałych, lubelskich kszykarzy, to teraz ludzie w wieku 70-80 lat. Są u schyłku życia i zawsze pozostaną godni szacunku za swoje, zawodowe osiągnięcia. Można ich symapatycznie i z sentymentem wspominać, ale nie w kontekście powrotu do zawodu.
Po ostatnich zmianach w ustawie o sporcie jest pełna demokracja. Nikt i w nic nie ma prawa ingerować. Lublin jest zagłębiem bezrobotnych trenerów i instruktorów koszykówki. Naliczyłem ich około setki. Wszyscy od sportu wyczynowego już dawno odeszli.
Zarząd LOZKosz to sami sędziowie. Gwiżdżą, albo kiedyś gwizdali.Z prezesem włącznie, który teraz ma problem ze sprawnym poruszaniem się, bo waży dwa razy więcj niż powinien. Do Zarządu Startu przyszli "fachowcy" w rodzaju Czrneckiego, Wichy, Szaniawskiego itp. Sami się wybrali i... rozwiń
Avatar
kibic / 20 grudnia 2010 r. o 16:10
0
brak trenerow to jedno, a brak stawiania na lubelską młodzież to drugie. Ja sie absolutnie nie zgodzę, że nie ma w starcie zawodnikow (juniorow) ktorzy nie mogliby grac w 1 lidze. Oni mogą grać a nawet powinni, bo "armia zacięzna" jak się ja nazywa jest lepsza wyłącznie w jednym - w ograniu. Jestem przekonany, że kazdy z grupy młodszych zawodników, będąc ogrywanym i mając zaufanie trenera, tak jak mają zawodnicy "podstawowi", tzn. nie zdejmujemy ich z boiska po jednym, czy dwóch błędach(wliczam w to np Myśliwca), graliby na tym samym poziomie, a nie wykluczam, że lepiej. Załosny jest klub, który stawia na obcych, a sam od kilku lat nie promuje swoich zawodnikow. Gdyby jeszcze wygrywali, to rozumiem, ale nie wygrywają i wygrywać nie będą- nie z tym trenerem, nie w tym składzie.Dziwie się, że miasto nie ingeruje(w końcu daje całkiem sporo pieniędzy) i nie rozlicza klubu z wyszkolenia młodzieży i wprowadzania młodzieży do drużyny. Ta drużyna (choć na to nie wygląda) nie jest prywatnym folwarkiem pana Derwisza i pana Prezesa. Ktoś powinien zareagować - ta drużyna się stacza.
brak trenerow to jedno, a brak stawiania na lubelską młodzież to drugie. Ja sie absolutnie nie zgodzę, że nie ma w starcie zawodnikow (juniorow) ktorzy nie mogliby grac w 1 lidze. Oni mogą grać a nawet powinni, bo "armia zacięzna" jak się ja nazywa jest lepsza wyłącznie w jednym - w ograniu. Jestem przekonany, że kazdy z grupy młodszych zawodników, będąc ogrywanym i mając zaufanie trenera, tak jak mają zawodnicy "podstawowi", tzn. nie zdejmujemy ich z boiska po jednym, czy dwóch błędach(wliczam w to np Myśliwca), graliby ... rozwiń
Avatar
Zorientowany / 20 grudnia 2010 r. o 12:05
0
Szanowny mało zorientowany Panie Redaktorze!
Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku trenerów jak i zawodników. Tak jak w Starcie połowę drużyny można wymienić chociażby na grających w LLK lub w Novum (przykład Kwiatkowskiego - na pewno dużo gorszy od Olejniczaka,czy Aleksandrowicz o dwie klasy gorszy od Hołoty, Łuszczewski gorszy od Króla itd.) tak i u trenerów. Do Pańskiej wiadomości: są w Lublinie trenerzy dla których słabiutki poziom I ligi to zbyt kiepskie wyzwanie. Mamy trenerów którzy wychowali wielu doskonałych zawodników (reprezentantów Polski),wprowadzali zespoły lubelskie do ekstraklasy, zdobywali najwyższe trofea krajowe w koszykówce dorosłej i młodzieżowej i o baskecie wiedzą nawet dużo więcej niż nie jeden "obcokrajowiec" prowadzący drużynę w PLK.W zasadzie rozkład lubelskiej koszykówki zaczął się od sprowadzenia "obcokrajowca" Mołłowa, który przyciągnął za sobą zaciężną armię przeważnie z Warszawy, podczas gdy mieliśmy wtedy dużo lepszych zawodników lubelskich.Proponuję wnikliwe przestudiowanie historii lubelskiej koszykówki z ostatnich kilkunastu lat (widać tutaj u Pana olbrzymie zaległości). Problemy są dwa:
1. Obecni działacze klubowi mający niewiele wiedzy nawet o lubelskiej koszykówce i totalny brak rozeznania zatrudniają od wielu lat ludzi przypadkowych nie mających predyspozycji do pracy trenerskiej(słusznie powiedział jeden z kibiców, że lepiej poprowadziłby zespół z trybun a na pewno lepiej skompletowałby skład drużyny przed sezonem korzystając z lubelskich wychowanków).
2. Po drugie - trzeba stworzyć odpowiednie warunki organizacyjne i finansowe by dobrzy trenerzy zainteresowani byli podjęciem pracy w zawodzie.

Inny problem to całkowita degrengolada jeżeli chodzi o szkolenie młodzieży. W zasadzie ostatni uzdolnieni gracze to wychowankowie trenera Myśliwca z AZS sprzed kilku lat - aby się przekonać prosze przyjrzeć się na "zmienników" w Starcie, nie ma tam ani jednego juniora (młodzieżowca)reprezentującego I ligowy poziom. Zamiast pisać o realiach (chociażby o tym, że w obecnej sytuacji przy tym składzie osobowym żaden trener niewiele mógłby pomóc), żeby coś w tym bałaganie wreszcie zmienić - wstawia Pan komentarze daleko odbiegające od rzeczywistości i godzące w dobre imię prawdziwych trenerów koszykówki.
Szanowny mało zorientowany Panie Redaktorze!
Taka sama sytuacja ma miejsce w przypadku trenerów jak i zawodników. Tak jak w Starcie połowę drużyny można wymienić chociażby na grających w LLK lub w Novum (przykład Kwiatkowskiego - na pewno dużo gorszy od Olejniczaka,czy Aleksandrowicz o dwie klasy gorszy od Hołoty, Łuszczewski gorszy od Króla itd.) tak i u trenerów. Do Pańskiej wiadomości: są w Lublinie trenerzy dla których słabiutki poziom I ligi to zbyt kiepskie wyzwanie. Mamy trenerów którzy wychowali wielu doskonałych zawodników... rozwiń
Avatar
bravo derwisz bravo pelcza / 20 grudnia 2010 r. o 08:42
0
ale wszystkich nabrali ;-)) sponsorów na ekstraklasę , kibiców a nawet samych siebie !!!!!!!
Avatar
marek / 20 grudnia 2010 r. o 07:01
0
[quote name='tf' timestamp='1292764138' post='408190']
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę lecącą po parkiecie a nie stać na prostych nogach.
[/quote]
Nie ma świetnych zawodników w tej lidze,są tylko tacy którym się mniej lub bardziej chce.Wiele zespołów ma słabsze
potencjalnie składy ale tam zawodnicy,jak to się mówi,gryzą parkiet.A trenerzy nie są amatorami!
Czy Start jest, zresztą, jakimś wyjątkiem w swojej beznadziejności na tle innych lubelskich drużyn?
Za wyjątkiem piłkarek ręcznych,które też powoli się kończą,wszyscy osiągają bardzo słabe wyniki.
Można powiedzieć,że Lublin jest na samym sportowym,zresztą nie tylko sportowym,dnie!
[quote name='tf' timestamp='1292764138' post='408190']
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę ... rozwiń
Avatar
tf / 19 grudnia 2010 r. o 14:08
0
A tak świetnych zawodników jak teraz nie było nigdy!!!???Myśliwiec 13 min i nie oddał rzutu ? Podobno Prostak ma zaległości treningowe a jest najlepszy, to może inni są słabi.Kwiatkowski - nieporozumienie , to samo Jagoda.Prażmo - ok, Łuszczewski - ok, Aleksandrowicz - ok, Szymański - ok.Ten zespół potrzebuje wzmocnień na pozycję 2 i 4.Wtedy to może coś z tego będzie bo tak to tutaj nawet Magik nie pomoże no i jeszcze trzeba się schylić po piłkę lecącą po parkiecie a nie stać na prostych nogach.
Avatar
ev / 19 grudnia 2010 r. o 10:20
0
Zaorać i zasiać od nowa, większa szansa że coś wyrośnie. Teraz wszystko jest już za bardzo zachwaszczone.
Avatar
sięgnęliśmy dna / 19 grudnia 2010 r. o 10:00
0
tak fatalnego zarządzania i sztabu szkoleniowego w starcie to dawno nie było ! nie wiem czy nie lepszy byłby poprzednik pana prezesa ?!
Avatar
malina / 19 grudnia 2010 r. o 09:29
0
czarus w.-kierownik od siedmiu bolesci.,trener co jest takim samym terenerm jak byl koszykarzem-miernym, prezesem klubu co jest figurantem za spoleczne pieniadze....UKLAD SPORTOWY START LUBLIN-WSTYD DLA TRADYCJI I MIASTA!GASIMY SWIATLO!!!
Avatar
FUN / 19 grudnia 2010 r. o 08:45
0
Derwisz odejdz nie rob wstydu !!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

W środę absolwenci szkół podstawowych dowiedzą się, czy dostali się do wymarzonych ogólniaków i techników. Na tych, którym noga się powinęła, czeka jeszcze blisko tysiąc wolnych miejsc.

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej
14 sierpnia 2020, 19:00

Slavic Jazz Underground w Muszli Koncertowej

Jedną z gwiazd najbliższego weekendu w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego będzie formacja Slavic Jazz Underground. Tradycyjnie nie zabraknie również teatru i dodatkowych atrakcji.

"Sztuka kochania" w Kinie Perła
14 sierpnia 2020, 21:00

"Sztuka kochania" w Kinie Perła

14 sieprnia w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15) będzie można zobaczyć m.in. docenioną "Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej" oraz kultowego "Misia".

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione
ALARM 24
galeria

Jazda z duszą na ramieniu. Jedzie pociąg, a zapory podniesione

Na przejazd wjeżdża pociąg, a rogatki są podniesione – tak działały szlabany w Miłocinie, gdzie tory krzyżują się z drogą wojewódzką Lublin-Nałęczów. Zdarzało się również i tak, że zapory były opuszczone, chociaż do przejazdu nie zbliżał się żaden pociąg

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Zegarki sportowe Garmin - jakość, która się opłaca.

Firma Garmin jest jednym z najprężniej rozwijających się producentów zegarków sportowych. Łącząc nowoczesne moduły GPS z innowacyjnymi funkcjami sportowymi, producent uzyskał kompaktowe urządzenia, które wspomagają w planowaniu treningów i odczytywaniu ich wyników. Dlaczego warto zwrócić uwagę na zegarki Garmin?

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Koronawirus w Lubelskiem: szwalnia, komisariat, gminny dom kultury

Dziś Lubelski Urząd Wojewódzki poinformował o 17 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2. Pięć dotyczy Lublina, trzy – Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego i kolejne trzy – powiatu opolskiego.

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie
20 sierpnia 2020, 20:00

18. Festiwal Objazdowy Watch Docs w Lublinie

20-23 sierpnia w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zobaczymy filmy z 18. edycji Festiwalu Objazdowego Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie.

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Szumowskiej polskim kandydatem do Oscara

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta polskim kandydatem do Oscara. Czy „Śniegu już więcej nie będzie” powtórzy sukces „Idy”?

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach
galeria

Lublin: Zamojska zamknięta dla ruchu, komunikacja na objazdach

Do godz. 15.30 mogą potrwać utrudnienia w ruchu w centrum Lublina gdzie zamknięta jest ul. Zamojska.