Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ORLEN BASKET LIGA

28 sierpnia 2018 r.
9:42

TBV Start Lublin szlifuje formę na Litwie

Autor: Zdjęcie autora kk
(fot. Wojciech Nieśpiałowski)

TBV Startu Lublin wyjechali wczoraj na obóz. Poznaliśmy też terminarz rozgrywek. Na początek do hali Globus zawita Legia Warszawa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Energa Basket Liga ruszy już 2 października, kiedy Stelmet Enea BC Zielona Góra podejmie we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza. Ten mecz powinien odbyć się w 30 kolejce, ale został przełożony ze względu na kolizję terminów z występami Stelmetu w rozgrywkach europejskich.

Pierwsza kolejka jest zaplanowana na 6-7 października. TBV Start w niedzielę o godz. 18 zagra wówczas we własnej hali z Legią Warszawa. Tydzień później pojawi się w Krośnie na meczu z miejscowym Miastem Szkła i, co ważne, to spotkanie będzie transmitowane na sportowych antenach Polsatu. Kibice na czerwono powinni sobie zaznaczyć w kalendarzu 24 listopada, kiedy w Lublinie pojawi się BM SlamStal Ostrów Wielkopolski. 13 stycznia natomiast do hali Globus zawita Rosa Radom.

Na razie jednak podopieczni Davida Dedka nie myślą jeszcze o tych spotkaniach, bo są dopiero na samym początku przygotowań do sezonu. Wczoraj wyjechali na zgrupowanie na Litwę, gdzie zaplanowano aż pięć sparingów. „Czerwono-czarni” zagrają m.in. z BC Lietuvos Rytas Wilno czy Dżukiją.

– To dobry czas na takie sparingi. Będziemy mogli sprawdzić się na tle zespołów, które grają w mocniejszej lidze niż EBL. Później weźmiemy udział w turniejach we Włocławku, Starogardzie Gdańskim, Dąbrowie Górniczej i Lublinie. Rozegramy wiele spotkań i myślę, że będziemy dobrze przygotowani do sezonu. Czasu jest wystarczająco dużo – mówi David Dedek.

Lublinianie trenują już w pełnym składzie. W piątek dołączył do nich Devonte Upson, który ostatni sezon spędził w chińskim Beijing Bucks. – Za mną długa podróż i potrzebuję jeszcze trochę odpoczynku. Trafiam do ciekawej ligi, która nie jest mi obca. W przeszłości grałem przecież w Finlandii i Estonii, więc miałem okazję zerkać również na rozgrywki w Polsce. Liczę, że uda nam się zakwalifikować do fazy play-off – mówi Devonte Upson. To jeszcze nie jest koniec transferów w TBV Starcie. Działacze intensywnie pracują nad pozyskaniem rzucającego obrońcy. Obecnie rozmawiają z jednym z zawodników z USA. Z drużyną ćwiczą również najzdolniejsi juniorzy – Jan Piliszczuk i Mirosław Uniłowski.

Nowe kluby znajdują sobie byli już gracze „czerwono-czarnych”. Jakub Zalewski wzmocnił Energę Kotwicę Kołobrzeg. Bartosz Ciechociński z kolei trafił do WKK Wrocław. Obie drużyny będą grały w I lidze.

Zmiany zaszły również w ekipie rezerw TBV Startu. W nowym sezonie opiekunem tego zespołu będzie Marek Zieliński, który zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Dubielisa.

Terminarz TBV Startu Lublin w Energa Basket Lidze

6-7 października: Stelmet Enea BC Zielona Góra – AZS Koszalin * GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza * Polpharma Starogard Gdański – Miasto Szkła Krosno * TBV Start Lublin – Legia Warszawa * BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Rosa Radom, Arka Gdynia – Anwil Włocławek * Spójnia Stargard – King Szczecin * Trefl Sopot – Polski Cukier Toruń. 14 października: Krosno – TBV Start. 19 października: TBV Start – Dąbrowa Górnicza. 31 października: Stelmet – TBV Start. 5 listopada: TBV Start – Gliwice. 10 listopada: Polpharma – TBV Start. 16 listopada: TBV Start – Koszalin. 24 listopada: TBV Start – Stal. 7 grudnia: Arka – TBV Start. 16 grudnia: TBV Start – King. 23 grudnia: Trefl – TBV Start. 28 grudnia: TBV Start – Toruń. 2 stycznia: Spójnia – TBV Start. 5 stycznia: Anwil – TBV Start. 13 stycznia: TBV Start – Rosa. Runda rewanżowa rozpocznie się 19 stycznia i potrwa do 27 kwietnia. Faza play-off rozpocznie się 2 maja, a zakończy najpóźniej 13 czerwca.

Pozostałe informacje

PGE Start Lublin zdobył Pekao Superpuchar Polski. Pierwsze trofeum w historii

PGE Start Lublin zdobył Pekao Superpuchar Polski. Pierwsze trofeum w historii

To jest niezwykle ciężkie do wytłumaczenia. PGE Start Lublin w pierwszej połowie nie istniał na parkiecie i był kompletnie zdominowany przez Energę Trefl Sopot. Po zmianie stron jednak „czerwono-czarni” włączyli zdecydowanie wyższy bieg i wygrali 82:77. Nie trzeba dodawać, że jest to pierwszy taki triumf w historii klubu.

Orlen Oil Motor Lublin gonił z całych sił, ale nie obronił mistrzostwa PGE Ekstraligi
ZDJĘCIA
galeria

Orlen Oil Motor Lublin gonił z całych sił, ale nie obronił mistrzostwa PGE Ekstraligi

Orlen Oil Motor Lublin był blisko odrobienia ogromnych strat z Torunia w drugim finale PGE Ekstraligi. „Koziołki” wygrały na swoim torze z PRES Grupą Deweloperską 52:38, ale do obrony tytułu ostatecznie zabrakło im czterech „oczek”

Łada łatwo ograła Bug, a Hetman zrobił swoje w Majdanie Starym

Łada rozbiła groźnego beniaminka, dwie czerwone kartki w Krasnymstawie i siódma wygrana Hetmana

W ósmej kolejce ciekawie zapowiadało się spotkanie w Biłgoraju. Łada podejmowała groźnego beniaminka z Hanny, który potrafił odebrać już punkty Hetmanowi Zamość i Lubliniance. W sobotę drużyna Bartosza Bodysa była jednak tylko tłem dla rywali. Przegrała 0:5, a mogła jeszcze wyżej.

Dave Assuncao zaliczył w niedzielę dwie asysty

Avia lepsza od Podlasia, skromna wygrana Chełmianki

Po derbowej porażce ze Świdniczanką nastroje w obozie Avii nie mogły być najlepsze. Drużyna Wojciecha Szaconia błyskawicznie powetowała sobie jednak straty. Najpierw odprawiła z kwitkiem Ruch Chorzów w STS Pucharze Polski, a w niedzielę przywiozła komplet punktów z kolejnych derbów, tym razem w Białej Podlaskiej.

Bez celnego strzału i bez punktów. Górnik Łęczna przegrał z Chrobrym

Bez celnego strzału i bez punktów. Górnik Łęczna przegrał z Chrobrym

W tym sezonie nie brakowało meczów, w których Górnik Łęczna zasługiwał na więcej. Niestety, niedzielne spotkanie w Głogowie do nich nie należało. Bardzo mało wykreowanych sytuacji, ani jednego celnego strzału, a na koniec w pełni zasłużona porażka z Chrobrym 0:2. A to oznacza, że zielono-czarni po jedenastu kolejkach pozostają jedynym zespołem w Betclic I lidze bez zwycięstwa.

Kibice przed wejściem na Z5
galeria

Motor kontra Toruń – emocje sięgają zenitu. Opinie kibiców spotkanych przed Z5

Kibice z niepokojem patrzą w niebo i zaklinają pogodę na minuty przed wielkim rewanżem w finale żużlowej ligi. Na torze spotkają się Lublin i Toruń. Oba zespoły wierzą w swoje szanse, choć ton wypowiedzi kibiców zdradza różne nastroje – od pełnej wiary po ostrożny optymizm.

Po liturgii w Bazylice Narodzenia NMP, uczestnicy w uroczystym pochodzie udali się do siedziby Akademii przy ul. Wojsławickiej.
galeria

Ćwierć wieku nauki i tradycji. PANS w Chełmie świętuje jubileuszowy rok akademicki

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Chełmie zainaugurowała jubileuszowy – 25. rok akademicki. Uroczystość stała się nie tylko okazją do świętowania historii, lecz także do podkreślenia przyszłych ambicji uczelni.

Znamy mistrza PGE Ekstraligi 2025. Orlen Oil Motor Lublin - PRES Grupa Deweloperska Toruń [zapis relacji na żywo]

Znamy mistrza PGE Ekstraligi 2025. Orlen Oil Motor Lublin - PRES Grupa Deweloperska Toruń [zapis relacji na żywo]

O godzinie 19.30 rozpocznie się rewanżowy mecz finału PGE Ekstraligi pomiędzy Orlen Oil Motorem Lublin, a PRES Grupą Deweloperską Toruń. Czy "Koziołki" odrobią 18 punktów straty z Torunia i po raz kolejny zostaną mistrzami Polski? Zapraszamy na wspólne sportowe emocje

System kaucyjny ma zmniejszyć liczbę odpadów, w tym plastikowych butelek.
sonda

System kaucyjny tuż-tuż. Co się zmieni?

Od 1 października w Polsce obowiązywać będzie system kaucyjny. Co to w praktyce oznacza i w jaki sposób wpłynie na nasze życie?

Zatrzymany jest już w celi

Jeździł na „podwójnym gazie”, ukrywał się w pensjonacie

Lubelscy „łowcy głów” zatrzymali 31-latka, którego poszukiwano listem gończym i dwoma nakazami. Mężczyzna łącznie do odbycia ma karę prawie 2 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany został namierzony w jednym z pensjonatów na terenie powiatu krasnostawskiego.

Lubelscy naukowcy pracują nad rewolucją w światowej psychiatrii. Można im pomóc!
galeria

Lubelscy naukowcy pracują nad rewolucją w światowej psychiatrii. Można im pomóc!

Czy możliwe jest wykrywanie zaburzeń lękowych na podstawie aktywności mózgu, bez konieczności długich wywiadów psychiatrycznych? Naukowcy z Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie rozpoczynają nowatorski projekt, którego celem jest stworzenie narzędzia diagnostycznego opartego na analizie fal mózgowych EEG.

Dzisiejszy targ staroci
galeria

Jesienna aura na targu staroci

Plac Zamkowy w Lublinie, jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca, zamienił się w olbrzymi pchli targ. Już od rana ustawiali się sprzedawcy, którzy na straganach wystawili wiekowe różności.

Edach Budowlani Lublin wygrali drugi mecz w sezonie

Edach Budowlani Lublin odjechali rywalom po przerwie

W meczu czwartej kolejki Edach Budowlani Lublin pokonali na wyjeździe AZS AWF Warszawa 62:21

Stal Kraśnik urwała punkt liderowi tabeli z Ostrowca Świętokrzyskiego

Stal Kraśnik wywalczyła punkt na boisku lidera. "Oby nam się poukładało w klubie"

W polskiej piłce nie raz i nie dwa zdarzało się, że kluby, które miały problemy finansowe potrafiły osiągać bardzo dobre wyniki. To samo można już chyba napisać o Stali Kraśnik. Drużyna Roberta Chmury w sobotę po raz kolejny pokazała się z dobrej strony. Tym razem urwała punkt liderowi tabeli i to w Ostrowcu Świętokrzyskim po remisie 2:2.

Zdjęcie ilustracyjne

Nowy rok akademicki z kilkoma zmianami. Będą mLegitymacje studenckie

W rozpoczynającym się roku akademickim 2025/26 będą już obowiązywać niewielkie, ale znaczące dla środowiska przepisy, np. wprowadzające mLegitymacje studenckie czy raportowanie inwestycji tylko powyżej 100 tys. zł. Na te kluczowe i nowelizację tzw. ustawy Gowina trzeba jednak jeszcze poczekać.

ORLEN BASKET LIGA MĘŻCZYZN
30. KOLEJKA

Wyniki:

Trefl Sopot - Icon Sea Czarni Słupsk 89:65
Dziki Warszawa - PGE Spójnia Stargard 71:57
Zastal Zielona Góra - Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wlkp. 92:87
Anwil Włocławek - PGE Start Lublin 82:83
Arriva Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 74:86
King Szczecin - Legia Warszawa 81:84
Śląsk Wrocław - Górnik Zamek Książ Wałbrzych 74:80
AMW Arka Gdynia - GTK Gliwice 83:83

Tabela:

1. Anwil 30 54 2672:2418
2. Trefl 30 50 2676:2521
3. Start 30 49 2610:2548
4. Legia 30 49 2462:2392
5. Górnik 30 48 2379:2311
6. Czarni Słupsk 30 47 2401:2242
7. King 30 47 2605:2257
8. Śląsk 30 45 2437:2412
9. Toruń 30 44 2642:2632
10. Dziki 30 43 2302:2325
11. Zielona Góra 30 42 2391:2497
12. Gliwice 30 42 2467:2683
13. Ostrów Wlkp. 30 41 2563:2610
14. Dąbrowa G. 30 41 2472:2571
15. Arka 30 39 2475:2701
16. Spójnia 30 39 2278:2412

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!