Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

25 marca 2013 r.
22:52
Edytuj ten wpis

Wyniki rozgrywek Pod Koszami Dziennika Wschodniego

24 11 A A
 (HANNA BYTNIEWSKA)
(HANNA BYTNIEWSKA)

KOM.PL ostatnim uczestnikiem turnieju Final Four pierwszej ligi. Za trzy tygodnie rozpocznie się walka o mistrzostwo.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W miniony weekend zakończyły się rozgrywki pierwszej ligi. Na tym poziomie rozgrywek pozostał do rozegrania już tylko Final Four, w którym zmierzą się: Bracia Mrozik, AUX Matematyka, Alco i KOM.PL.

Ten ostatni zespół zapewnił sobie awans rzutem na taśmę, w ostatnim spotkaniu pokonując Cukropol Pszczółka 65:61. Dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, KOM.PL przeskoczył też Alco i zakończył rozgrywki na trzecim miejscu.

W grupie spadkowej od kilku tygodni było jasne, że o utrzymanie będą walczyły trzy zespoły. Ostatecznie do drugiej ligi spadły KSC Rodmos i ZM Cioczek, a Rembud Arkada będzie walczył o zachowanie ligowego bytu w barażach z trzecim zespołem Final Four drugiej ligi.

Na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej jest bardzo ciekawie. Dwie kolejki przed końcem rywalizacji nawet siódmy w tabeli Mentor ma szanse na awans. Na razie pewny startu w decydującym turnieju może być tylko Combitgroup.pl.

W turnieju finałowym trzeciej ligi do rozegrania została już tylko jedna kolejka. O krok od awansu jest No To Co, które prowadzi z kompletem zwycięstw. Nie może jednak jeszcze świętować, bo w wypadku porażki w ostatnim spotkaniu, może się zdarzyć, że trzy zespoły będą miały na koncie tyle samo punktów. Wówczas o tym, która z drużyn znajdzie się w wyższej klasie rozgrywkowej ,zadecyduje specjalnie stworzono mała tabelka.

Po czterech seriach gier w Lidze Maxi dominują trzy zespoły. No Stars, Polski Cukier ESPO i Kucharski zgromadziły po siedem punktów i wszystko wskazuje na to, że losy zwycięstwa rozstrzygną się między nimi.

Za tydzień koszykarze amatorzy będą pauzowali z uwagi na święta Wielkanocne. Ponownie wrócą do rywalizacji w weekend 6-7 kwietnia, gdy odbędą się głównie spotkania drugiej ligi.

I LIGA, Grupa mistrzowska

Bracia Mrozik – AUX Matematyka 76:71 * Cukropol Pszczółka – KOM.PL 61:65 * Invest Dźwig – Alco 67:58.
1. Bracia Mrozik 16 30 +214
2. AUX Matematyka 16 28 +97
3. KOM.PL 16 26 +107
4. Alco 16 26 +42
5. Invest Dźwig 16 25 +18
6. Cukropol Pszczółka 16 24 +71

Grupa spadkowa

KSC Rodmos – Skarpa Nadar 81:94 * Ekbud – Rembud Arkada 82:51 * ZM Cioczek – Zdrój MPWiK 80:70.
1. Skarpa Nadar 16 26 +52
2. Zdrój MPWiK 16 24 +15
3. Ekbud 16 23 -5
4. Rembud Arkada 16 19 -289
5. ZM Cioczek 16 19 -214
6. KSC Rodmos 16 18 -108

II LIGA. Grupa mistrzowska

Refsteam – Bottari 71:64 * Combitgroup.pl – AT Vision 67:78 * Betax Lubartów – Mentor 78:54 * Dbros Puławy – Grizzly 62:63.
1. Combitgroup.pl 18 33 +198
2. Bottari 18 30 +131
3. AT-Vision 18 30 +128
4. Refsteam 17 29 +61
5. Grizzly 17 28 +43
6. Betax Lubartów 18 28 +56
7. Mentor 18 28 +42
8. Dbros Puławy 18 24 -127

Grupa spadkowa

All In Team – Winiarnia u Dyszona 64:57 * Jurand – All In Team 50:62 * Korwex – Winiarnia u Dyszona 79:88 * WSNS – Kouba Koubala 20:0 wo.
1. All In Team 18 26 -4
2. Korwex 18 26 -57
3. WSNS 18 24 -64
4. Jur-and 18 24 -139
5. Winiarnia u Dyszona 18 23 -48
6. Kouba Koubala 18 18 -220

III LIGA. Final Four

LOP Team – No To Co 53:56 * Nplay – ELTO Pszczółka II 55:34.
1. No To Co 2 4 +18
2. Nplay 2 3 +6
3. ELTO Pszczółka II 2 3 -11
4. LOP Team 2 2 -13

LIGA MAXI

No Stars – Lancet 81:53 * PGE Dystrybucja – Polski Cukier ESPO 51:70.
1. No Stars 4 7 +61
2. Polski Cukier ESPO 4 7 +50
3. Kucharski 4 7 +30
4. PGE Dystrybucja 4 5 -49
5. Lancet 4 4 -92

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qwerty / 27 marca 2013 o 12:57
0
Jak nie ma, a baraże, a final four? To, że Kouba się nie łapała na dalsze gry nie koliduje z zapisem regulaminu. A przynajmniej nie jest w nim uwzględnione. Czy trzy lub trzeci walkower/walkowery w grupie play-off lub final four nie są możliwe? Są, jak najbardziej. Czy to znaczy, że można oddać walkowerem wszystkie mecze w grupie play off i nie zostać usuniętym z rozgrywek? A może przepis z par. 10 stosuje się tylko do przedostatniej kolejki?
W przypadku zafundowanego przez organizatorów zapisu nie ma co interpretować, jest on prosty, bez żadnych konstrukcji warunkowych. Trzy walkowery, lecisz z ligi a twoje mecze są traktowane jako niebyłe. Niezależnie kiedy (gdyż tego nie sprecyzowano) i niezależnie w której grupie, play off czy play out (tego też nie sprecyzowano). Aby cokolwiek interpretować to cokolwiek musi być zapisane....
Jak nie ma, a baraże, a final four? To, że Kouba się nie łapała na dalsze gry nie koliduje z zapisem regulaminu. A przynajmniej nie jest w nim uwzględnione. Czy trzy lub trzeci walkower/walkowery w grupie play-off lub final four nie są możliwe? Są, jak najbardziej. Czy to znaczy, że można oddać walkowerem wszystkie mecze w grupie play off i nie zostać usuniętym z rozgrywek? A może przepis z par. 10 stosuje się tylko do przedostatniej kolejki?
W przypadku zafundowanego przez organizatorów zapisu nie ma co interpretować, jest on prosty,... rozwiń
Avatar
m. / 27 marca 2013 o 12:35
0
"z dalszej rywalizaji" Ale nie ma już dalszej rywalizacji w tym sezonie, no chyba że chodzi o przyszly sezon Ile głów tyle interpretacji ;]
Avatar
gość / 27 marca 2013 o 10:27
0
Najbardziej żenujące jest, że organizatorzy nie zamierzają się stosować do ustanowionego przez siebie regulaminu. Ciekawe dlaczego tym razem? W poprzednich sezonach nie mieli problemu z dyskwalifikacją drużyn za grę nieupoważnionych zawodników czy drużyn, które nie zapłaciły. A tu mają problem. Ale z czym? W sezonie 2010/2011 II ligi jak zespół został zdyskwalifikowany (Białowąs?) to wszystkim anulowano wyniki spotkań z nimi a teraz co stoi temu na przeszkodzie? To, że miało to miejsce w ostatniej kolejce? Zapis regulaminu jest jasny i oczywisty: §10 pkt 5 regulaminu LLK- Trzeci walkower automatycznie wyklucza drużynę z dalszej rywalizacji, zaś wyniki spotkań z udziałem tej drużyny będą anulowane.
Dla mnie proste i oczywiste, dla ORGANIZATGORÓW jak widać nie...
Najbardziej żenujące jest, że organizatorzy nie zamierzają się stosować do ustanowionego przez siebie regulaminu. Ciekawe dlaczego tym razem? W poprzednich sezonach nie mieli problemu z dyskwalifikacją drużyn za grę nieupoważnionych zawodników czy drużyn, które nie zapłaciły. A tu mają problem. Ale z czym? W sezonie 2010/2011 II ligi jak zespół został zdyskwalifikowany (Białowąs?) to wszystkim anulowano wyniki spotkań z nimi a teraz co stoi temu na przeszkodzie? To, że miało to miejsce w ostatniej kolejce? Zapis regulaminu jest jasny i oczyw... rozwiń
Avatar
qwerty / 27 marca 2013 o 10:13
0
Cala ta sytuacja świadczy tylko o jednym, o niekompetencji i amatorszczyźnie organizatorów, nomen omen, amatorskiej LLK. Spłodzili knota, czyli regulamin, który zawiera bzdurny zapis, a teraz najprawdopodobniej nie będą chcieli respektować swojego własnego regulaminu. Trudno znaleźć rozsądne wyjście z tej sytuacji, takie które pozwoliłoby na zachowanie twarzy. Regulamin zostanie zastosowany (a regulamin nic nie mówi o tym, że 3 walkowery anulują mecze wyłącznie w I rundzie, polecam czytanie ze zrozumieniem, polski system edukacji jest dziadowski ale chyba nie aż tak), Jurand zostanie skrzywdzony, sportowo niezasłużenie spadnie klasę niżej dzięki mało poważnemu i sportowemu podejściu do sprawy Kouby. Regulamin nie zostanie zastosowany, spadnie Winiarnia, zasłużenie sportowo lecz niezgodnie z regulaminem. A przecież zapłacili za udział w lidze, której zasady funkcjonowania reguluje właśnie ów sknocony regulamin. WTF? Dodatkowo w tym przypadku organizator daje wyraźny sygnał, że regulamin rozgrywek nie musi być respektowany, czyli płacimy kiedy chcemy, kary mogą być kwestionowane itp.
Trochę pomyślunku Szanowni Panowie... Amatorska liga nie musi oznaczać totalnej amatorszczyzny na każdym kroku, braku ciepłej wody w brudnych szatniach i prysznicach, pięciominutowych rozgrzewek czy samowoli regulaminowej itp. itd.
Cala ta sytuacja świadczy tylko o jednym, o niekompetencji i amatorszczyźnie organizatorów, nomen omen, amatorskiej LLK. Spłodzili knota, czyli regulamin, który zawiera bzdurny zapis, a teraz najprawdopodobniej nie będą chcieli respektować swojego własnego regulaminu. Trudno znaleźć rozsądne wyjście z tej sytuacji, takie które pozwoliłoby na zachowanie twarzy. Regulamin zostanie zastosowany (a regulamin nic nie mówi o tym, że 3 walkowery anulują mecze wyłącznie w I rundzie, polecam czytanie ze zrozumieniem, polski system edukacji jest dziado... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 16:00
0
Ja też uważam że Jurand powinien spaść z II ligi a Winiarnia powinna grać baraże i to wszystko by było zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie LLK
Avatar
123 / 26 marca 2013 o 16:00
0
Hehe dobre, jak to zwykle w tradycji TKKF/LLK regulamin sobie a organizator sobie. Ciekawe czy organizatorzy sa swiadomi tego co wpisali w regulamin, bo takiej sytacji jak ta pewnie nie przewidzieli.
Z drugiej strony zapis w regulaminie w takiej postaci jak teraz jest glupi, gdyz największym poszkodowanym byłby Jurand a nie Kouba, ktora i tak spadla lige niżej a nie potrafila sie zmobilizować i zagrac do konca.
Parafrazujac powiedzonko - jaka liga taki regulamin .
Hehe dobre, jak to zwykle w tradycji TKKF/LLK regulamin sobie a organizator sobie. Ciekawe czy organizatorzy sa swiadomi tego co wpisali w regulamin, bo takiej sytacji jak ta pewnie nie przewidzieli.
Z drugiej strony zapis w regulaminie w takiej postaci jak teraz jest glupi, gdyz największym poszkodowanym byłby Jurand a nie Kouba, ktora i tak spadla lige niżej a nie potrafila sie zmobilizować i zagrac do konca.
Parafrazujac powiedzonko - jaka liga taki regulamin . rozwiń
Avatar
gracz / 26 marca 2013 o 15:37
0
A gdzie jest napisane, że § 10 pkt 1. dotyczy pierwszej rundy ? Kouba dostała 3 walkower w rozgrywkach 2012/2013 i w/g regulaminu LLK powinny zostać anulowane wszystkie mecze tej drużyny. Jasno jest napisane że trzeci walkower automatycznie wyklucza drużynę z dalszej rywalizacji, zaś wyniki spotkań z udziałem tej drużyny będą anulowane. Nic tu nie ma, że walkowery po pierwszej rundzie są anulowane, tak jak to ma miejsce przy punkcie niżej dotyczącym przewinień technicznych.
Avatar
xxxxxxxxxxxobojętny / 26 marca 2013 o 14:29
0
dotyczy to I rundy, a nie ostatniej kolejki II rundy
Avatar
xxxxxxxxxxxobojętny / 26 marca 2013 o 14:27
0
dotyczy to I pierwszej
Avatar
qwerty / 26 marca 2013 o 13:27
0
Kolejność w grupie spadkowej II ligi jest niewłaściwa. Kouba dostała trzeci walkower, co sprawia, że zgodnie z Regulaminem, par. 10 pkt. 5, wyniki spotkań z ich udziałem powinny zostać anulowane. Trzynaste miejsce w drugiej lidze powinien zając Jurand (dwa zwycięstwa nad Koubą) a dwunaste Winiarnia (zwycięstwo i porażka z Koubą). W bezpośredniej rywalizacji pomiędzy Jurandem a Winiarnią, po jednej wygranej każdej z drużyn, lepsza małymi punktami jest ta druga, ma bilans +6pkt.
Avatar
qwerty / 27 marca 2013 o 12:57
0
Jak nie ma, a baraże, a final four? To, że Kouba się nie łapała na dalsze gry nie koliduje z zapisem regulaminu. A przynajmniej nie jest w nim uwzględnione. Czy trzy lub trzeci walkower/walkowery w grupie play-off lub final four nie są możliwe? Są, jak najbardziej. Czy to znaczy, że można oddać walkowerem wszystkie mecze w grupie play off i nie zostać usuniętym z rozgrywek? A może przepis z par. 10 stosuje się tylko do przedostatniej kolejki?
W przypadku zafundowanego przez organizatorów zapisu nie ma co interpretować, jest on prosty, bez żadnych konstrukcji warunkowych. Trzy walkowery, lecisz z ligi a twoje mecze są traktowane jako niebyłe. Niezależnie kiedy (gdyż tego nie sprecyzowano) i niezależnie w której grupie, play off czy play out (tego też nie sprecyzowano). Aby cokolwiek interpretować to cokolwiek musi być zapisane....
Jak nie ma, a baraże, a final four? To, że Kouba się nie łapała na dalsze gry nie koliduje z zapisem regulaminu. A przynajmniej nie jest w nim uwzględnione. Czy trzy lub trzeci walkower/walkowery w grupie play-off lub final four nie są możliwe? Są, jak najbardziej. Czy to znaczy, że można oddać walkowerem wszystkie mecze w grupie play off i nie zostać usuniętym z rozgrywek? A może przepis z par. 10 stosuje się tylko do przedostatniej kolejki?
W przypadku zafundowanego przez organizatorów zapisu nie ma co interpretować, jest on prosty,... rozwiń
Avatar
m. / 27 marca 2013 o 12:35
0
"z dalszej rywalizaji" Ale nie ma już dalszej rywalizacji w tym sezonie, no chyba że chodzi o przyszly sezon Ile głów tyle interpretacji ;]
Avatar
gość / 27 marca 2013 o 10:27
0
Najbardziej żenujące jest, że organizatorzy nie zamierzają się stosować do ustanowionego przez siebie regulaminu. Ciekawe dlaczego tym razem? W poprzednich sezonach nie mieli problemu z dyskwalifikacją drużyn za grę nieupoważnionych zawodników czy drużyn, które nie zapłaciły. A tu mają problem. Ale z czym? W sezonie 2010/2011 II ligi jak zespół został zdyskwalifikowany (Białowąs?) to wszystkim anulowano wyniki spotkań z nimi a teraz co stoi temu na przeszkodzie? To, że miało to miejsce w ostatniej kolejce? Zapis regulaminu jest jasny i oczywisty: §10 pkt 5 regulaminu LLK- Trzeci walkower automatycznie wyklucza drużynę z dalszej rywalizacji, zaś wyniki spotkań z udziałem tej drużyny będą anulowane.
Dla mnie proste i oczywiste, dla ORGANIZATGORÓW jak widać nie...
Najbardziej żenujące jest, że organizatorzy nie zamierzają się stosować do ustanowionego przez siebie regulaminu. Ciekawe dlaczego tym razem? W poprzednich sezonach nie mieli problemu z dyskwalifikacją drużyn za grę nieupoważnionych zawodników czy drużyn, które nie zapłaciły. A tu mają problem. Ale z czym? W sezonie 2010/2011 II ligi jak zespół został zdyskwalifikowany (Białowąs?) to wszystkim anulowano wyniki spotkań z nimi a teraz co stoi temu na przeszkodzie? To, że miało to miejsce w ostatniej kolejce? Zapis regulaminu jest jasny i oczyw... rozwiń
Avatar
qwerty / 27 marca 2013 o 10:13
0
Cala ta sytuacja świadczy tylko o jednym, o niekompetencji i amatorszczyźnie organizatorów, nomen omen, amatorskiej LLK. Spłodzili knota, czyli regulamin, który zawiera bzdurny zapis, a teraz najprawdopodobniej nie będą chcieli respektować swojego własnego regulaminu. Trudno znaleźć rozsądne wyjście z tej sytuacji, takie które pozwoliłoby na zachowanie twarzy. Regulamin zostanie zastosowany (a regulamin nic nie mówi o tym, że 3 walkowery anulują mecze wyłącznie w I rundzie, polecam czytanie ze zrozumieniem, polski system edukacji jest dziadowski ale chyba nie aż tak), Jurand zostanie skrzywdzony, sportowo niezasłużenie spadnie klasę niżej dzięki mało poważnemu i sportowemu podejściu do sprawy Kouby. Regulamin nie zostanie zastosowany, spadnie Winiarnia, zasłużenie sportowo lecz niezgodnie z regulaminem. A przecież zapłacili za udział w lidze, której zasady funkcjonowania reguluje właśnie ów sknocony regulamin. WTF? Dodatkowo w tym przypadku organizator daje wyraźny sygnał, że regulamin rozgrywek nie musi być respektowany, czyli płacimy kiedy chcemy, kary mogą być kwestionowane itp.
Trochę pomyślunku Szanowni Panowie... Amatorska liga nie musi oznaczać totalnej amatorszczyzny na każdym kroku, braku ciepłej wody w brudnych szatniach i prysznicach, pięciominutowych rozgrzewek czy samowoli regulaminowej itp. itd.
Cala ta sytuacja świadczy tylko o jednym, o niekompetencji i amatorszczyźnie organizatorów, nomen omen, amatorskiej LLK. Spłodzili knota, czyli regulamin, który zawiera bzdurny zapis, a teraz najprawdopodobniej nie będą chcieli respektować swojego własnego regulaminu. Trudno znaleźć rozsądne wyjście z tej sytuacji, takie które pozwoliłoby na zachowanie twarzy. Regulamin zostanie zastosowany (a regulamin nic nie mówi o tym, że 3 walkowery anulują mecze wyłącznie w I rundzie, polecam czytanie ze zrozumieniem, polski system edukacji jest dziado... rozwiń
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 16:00
0
Ja też uważam że Jurand powinien spaść z II ligi a Winiarnia powinna grać baraże i to wszystko by było zgodnie z regulaminem zamieszczonym na stronie LLK
Avatar
123 / 26 marca 2013 o 16:00
0
Hehe dobre, jak to zwykle w tradycji TKKF/LLK regulamin sobie a organizator sobie. Ciekawe czy organizatorzy sa swiadomi tego co wpisali w regulamin, bo takiej sytacji jak ta pewnie nie przewidzieli.
Z drugiej strony zapis w regulaminie w takiej postaci jak teraz jest glupi, gdyz największym poszkodowanym byłby Jurand a nie Kouba, ktora i tak spadla lige niżej a nie potrafila sie zmobilizować i zagrac do konca.
Parafrazujac powiedzonko - jaka liga taki regulamin .
Hehe dobre, jak to zwykle w tradycji TKKF/LLK regulamin sobie a organizator sobie. Ciekawe czy organizatorzy sa swiadomi tego co wpisali w regulamin, bo takiej sytacji jak ta pewnie nie przewidzieli.
Z drugiej strony zapis w regulaminie w takiej postaci jak teraz jest glupi, gdyz największym poszkodowanym byłby Jurand a nie Kouba, ktora i tak spadla lige niżej a nie potrafila sie zmobilizować i zagrac do konca.
Parafrazujac powiedzonko - jaka liga taki regulamin . rozwiń
Avatar
gracz / 26 marca 2013 o 15:37
0
A gdzie jest napisane, że § 10 pkt 1. dotyczy pierwszej rundy ? Kouba dostała 3 walkower w rozgrywkach 2012/2013 i w/g regulaminu LLK powinny zostać anulowane wszystkie mecze tej drużyny. Jasno jest napisane że trzeci walkower automatycznie wyklucza drużynę z dalszej rywalizacji, zaś wyniki spotkań z udziałem tej drużyny będą anulowane. Nic tu nie ma, że walkowery po pierwszej rundzie są anulowane, tak jak to ma miejsce przy punkcie niżej dotyczącym przewinień technicznych.
Avatar
xxxxxxxxxxxobojętny / 26 marca 2013 o 14:29
0
dotyczy to I rundy, a nie ostatniej kolejki II rundy
Avatar
xxxxxxxxxxxobojętny / 26 marca 2013 o 14:27
0
dotyczy to I pierwszej
Avatar
qwerty / 26 marca 2013 o 13:27
0
Kolejność w grupie spadkowej II ligi jest niewłaściwa. Kouba dostała trzeci walkower, co sprawia, że zgodnie z Regulaminem, par. 10 pkt. 5, wyniki spotkań z ich udziałem powinny zostać anulowane. Trzynaste miejsce w drugiej lidze powinien zając Jurand (dwa zwycięstwa nad Koubą) a dwunaste Winiarnia (zwycięstwo i porażka z Koubą). W bezpośredniej rywalizacji pomiędzy Jurandem a Winiarnią, po jednej wygranej każdej z drużyn, lepsza małymi punktami jest ta druga, ma bilans +6pkt.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wraca Puławskie Kino Samochodowe
27 lipca 2018, 0:00

Wraca Puławskie Kino Samochodowe 7 0

Co Gdzie Kiedy. Gratka dla miłośników kina w Puławach. W dniach 27-29 lipca odbędzie się kolejna już edycja Puławskiego Kina Samochodowego, nawiązującego do amerykańskiej tradycji seansów.

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia

94 PZLA MP. Podsumowanie drugiego dnia 0 0

Małgorzata Hołub-Kowalik i Karol Zalewski złotymi medalistami w biegu na 400 metrów. To dość spora niespodzianka bo za faworytów w obu przypadkach uchodzili inni uczestnicy finału

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia]
galeria
film

Tłumy na koncercie Siła Kobiet na pl. Zamkowym w Lublinie [zdjęcia] 64 8

W Lublinie trwa koncert Siła Kobiet. Na scenie występują: Paulina Przybysz, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska i Kayah. Na plac Zamkowy przyszły tłumy

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje
kraj
film

Wjechał samochodem w rowerzystki. 13-latka nie żyje 3 1

Radomyśl (woj. wielkopolskie). Na trasie Wschowa-Radomyśl samochód osobowy uderzył w dwie nastolatki jadące na rowerach. Młodsza z dziewcząt, 13-latka, zginęła na miejscu. Jej rok starsza koleżanka została przewieziona do szpitala. Przyczyny wypadku bada prokuratura.

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek
2 sierpnia 2018, 17:00

Lato na Placu Litewskim: Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek 2 0

Co Gdzie Kiedy. Popularny spektakl Centrum Kultury - Brak sensu, Aniołek, Żyrafa i Stołek będzie można zobaczyć bezpłatnie w ramach wakacyjnego projektu Lato na Placu Litewskim. Pokaz odbędzie się dwukrotnie - w czwartek, 2 sierpnia i piątek, 3 sierpnia o godz. 17 przy pomniku Unii Lubelskiej.

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić?
galeria

Carnaval Sztukmistrzów 2018: Kto wystąpi? Czego nie przegapić? 12 2

Żeby obejrzeć wszystkie występy, najlepiej zacząć w czwartek. Dlatego już dziś przedstawiamy program festiwalu, choć najwięcej spektakli będzie dopiero za tydzień. Jak zwykle warto zarezerwować dużo czasu, dobrze zaplanować dzień i zatroszczyć się o wygodne obuwie

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 15 2

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2

Tomasovia pokonała Stal Kraśnik 4:2 3 0

Po sparingu Stali z Tomasovią zdecydowanie lepsze humory panują w obozie czwartoligowca. Drużyna Pawła Babiarza ograła beniaminka III ligi 4:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 2

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 4

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 4

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650
12. Polpharma 32 47 2525-2575
13. AZS Koszalin 32 43 2506-2756
14. Gliwice 32 42 2548-2756
15. Miasto Szkła 32 40 2419-2711
16. Legia 32 37 2449-2823
17. Czarni 32 24 1463-1907

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.