Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

9 sierpnia 2016 r.
19:14

Monika Brzostek i Kinga Kolosińka awansowały do 1/8 finału turnieju olimpijskiego!

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek mają powody do radości. W debiucie na igrzyskach są w najlepszej 16 turnieju<br />
FOT. BRZOSTEK – KOLOSIŃSKA W PIASKOWNICY<br />
Kinga Kołosińska i Monika Brzostek mają powody do radości. W debiucie na igrzyskach są w najlepszej 16 turnieju
FOT. BRZOSTEK – KOLOSIŃSKA W PIASKOWNICY

Bardzo dobry mecz rozegrały we wtorek nasze siatkarki plażowe: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Zawodniczki AZS UMS TPS Lublin pokonały rosyjską parę Jewgenia Ukołowa – Jekaterina Birłowa i zapewniły sobie grę w 1/8 finału

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W pierwszym spotkaniu z Amerykankami: Lauren Fendrick i Brooke Sweat biało-czerwone były w poważnych tarapatach. Przegrały pierwszego seta aż 14:21. Wydawało się, że olimpijski debiut zakończy się sromotną porażką. Tymczasem Kołosińska i Brzostek pokazały charakter. Odwróciły losy zawodów i ostatecznie wygrały w setach 2:1.

Wtorkowy mecz przebiegał zupełnie inaczej. To Polki objęły prowadzenie 6:3. Niestety Rosjanki nie zamierzały tak szybko rezygnować i niedługo później mieliśmy remis po 13. Kolejne fragmenty pierwszej odsłony to lepsze i gorsze momenty naszych dziewczyn. Najpierw biało-czerwone wypracowały sobie solidną zaliczkę 17:13. Niestety dosłownie w kilka minut wszystko roztrwoniły, bo przeciwniczki ponownie doprowadziły do wyrównania. W nerwowej końcówce Brzostek zapunktowała dwa razy, a Kołosińska zaliczyła arcyważny blok i mogliśmy świętować wygraną 21:19.

Drugi set najpierw przebiegał w stylu punkt za punkt. Powoli to biało-czerwone zaczęły jednak uciekać przeciwniczkom. Dobra kontra pozwoliła odskoczyć na 11:9. Później Rosjanki popełniły sporo prostych błędów, co od razu miało przełożenie na wynik. Polskie siatkarki odskoczyły na 15:11. Rywalki nie dawały za wygraną i po zepsutym ataku Brzostek zrobiło się niebezpiecznie (tylko 18:17). W kluczowym fragmencie spotkania ważny punkt zdobyła Kołosińka (na 19:17), a w kolejnej akcji Brzostek przerzuciła spokojnie piłkę nad rękami rywalki i było już jasne, że zawodniczki AZS UMCS TPS nie zmarnują trzech „oczek” przewagi. Ostatecznie triumfowały do 17.

Nasze reprezentantki mają olbrzymie powody do radości. W swoim olimpijskim debiucie od razu wywalczyły awans do 1/8 finału. Co więcej są pierwszymi Polkami w historii turnieju siatkówki plażowej. Zanim jednak powalczą o ćwierćfinał zmierzą się jeszcze z gospodyniami, parą Larissa Franca – Talita Antunes Da Rocha. To spotkanie zostanie rozegrane w czwartek, 11 sierpnia o godz. 15. Kto wygra zajmie lepsze miejsce w klasyfikacji grupy A.

Pozostałe informacje

Nie żyje duszpasterz lubelskich żużlowców

Nie żyje duszpasterz lubelskich żużlowców

W niedzielę 2 marca zmarł ksiądz prałat Jan Kiełbasa - wieloletni duszpasterz lubelskich żużlowców. Ksiądz zmagał się z chorobą.

Dansing w Berecie
foto
galeria

Dansing w Berecie

Wiemy, że lubicie tańczyć, jak też oglądać zdjęcia z szaleństw na parkiecie. Dlatego jeśli jesteście ciekawi tego co się działo w weekend w Rzut Beretem, to zapraszamy do oglądania naszych fotogalerii, na których zobaczycie jak się bawi Lublin.

Remont dworca PKP

Kolej remontuje dworzec. A podróżni skarżą się na dojście do peronów

Kolejowa spółka od kilku miesięcy remontuje dworzec PKP w Łukowie. A mieszkańcy skarżą się na mało funkcjonalną kładkę prowadzącą do peronów.

AZS AWF Biała Podlaska zdobył w Poznaniu punkt po porażce 6:7 po rzutach karnych z miejscowym Grunwaldem

AZS AWF Biała Podlaska zdobył punkt w Poznaniu. Padwa Zamość przegrała w Łodzi

17. kolejka nie była udana dla drużyn z naszego regionu. KPR Padwa Zamość straciła komplet punktów w meczu z Grot Blachy Pruszyński Anilaną Łódź, a AZS AWF Biała Podlaska uległ po rzutach karnych Grunwaldowi Poznań

Marzec pod znakiem obserwacji nieba. Szykują się spektakularne spektakle

Marzec pod znakiem obserwacji nieba. Szykują się spektakularne spektakle

Najbliższe tygodnie przyniosą prawdziwe gratki astronomiczne i obserwacyjne. Przed nami zaćmienie księżyca, częściowe zaćmienie słońca oraz gwiazdy z gwiazdozbioru Bliźniąt w jednej linii.

Policjanci z Lubelszczyzny uhonorowani medalami z rąk ministra

Policjanci z Lubelszczyzny uhonorowani medalami z rąk ministra

W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyła się uroczystość wręczenia medali im. podkomisarza Policji Andrzeja Struja. To wyjątkowe odznaczenie otrzymali policjanci, którzy wykazali się niezwykłą odwagą, narażając swoje zdrowie i życie, by ratować innych. Wśród wyróżnionych znaleźli się również funkcjonariusze z lubelskiego garnizonu Policji.

"Przestępcze trio" grasowało w Radzyniu. Okradali supermarkety

"Przestępcze trio" grasowało w Radzyniu. Okradali supermarkety

Nawet 5 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom i kobiecie, którzy na początku lutego przyjechali na Lubelszczyznę, by kraść w miejscowym supermarketach. Na swoim koncie mają placówki w Radzyniu Podlaskim, a według policji także w Międzyrzecu.

Festiwal karnych w Łęcznej, Górnik przegrał ze Zniczem

Festiwal karnych w Łęcznej, Górnik przegrał ze Zniczem

Górnik Łęczna w trzech meczach na wiosnę dopisał do swojego konta tylko punkt. W sobotę zielono-czarni przegrali na własnym stadionie ze Zniczem Pruszków 1:2. Co ciekawe, wszystkie gole padły po rzutach karnych.

W nocy będzie ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem
pogoda

W nocy będzie ślisko. IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Najbliższa noc będzie chłodna i mokra, a drogi mogą być śliskie - tak wynika z ostrzeżeń wydanych dla całej wschodniej części Polski przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia przed oblodzeniem zaczną obowiązywać od godz. 22.

Maj 1945. Żołnierze PAS NSZ Okręgu Lubelskiego z oddziału por. Mieczysława Pazderskiego Szarego
historia
galeria

Walczyli o wolność. Historia "Wyklętych" z Lubelszczyzny

Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Tego dnia w 1951 r. w więzieniu na warszawskim Mokotowie, po pokazowym procesie, zostali rozstrzelani przywódcy IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość” – prezes WiN ppłk Łukasz Ciepliński („Pług”, „Ludwik”) i jego najbliżsi współpracownicy: Adam Lazarowicz, Mieczysław Kawalec, Józef Rzepka, Franciszek Błażej, Józef Batory i Karol Chmiel.

Podlasie w drugiej próbie ograło Sandecją 3:1

Podlasie tym razem ograło Sandecję

W Nowym Sączu Podlasie po dwóch kwadransach prowadziło 2:0, ale przegrało z Sandecją 2:3. W sobotę obie ekipy rozegrały mecz rewanżowy. Gospodarze po 26 minutach znowu mieli w zapasie dwa gole i tym razem nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Ostatecznie pokonali lidera tabeli 3:1.

Bogdanka LUK Lublin nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem na wyjeździe PSG Stali Nysa

Bogdanka LUK Lublin lepsza od PSG Stali Nysa

W spotkaniu 27. kolejki Bogdanka LUK Lublin pokonała PSG Stal Nysa 3:0. MVP wybrany został rozgrywający lublinian Marcin Komenda

Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przeszli z flagami przez centrum miasta
zdjęcia
galeria

Lubelski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przeszli z flagami przez centrum miasta

Mimo kapryśnej aury kilkaset osób wzięło udział w dzisiejszym marszu organizowanym przez środowiska narodowe na cześć "Żołnierzy Wyklętych". Lublinianie z biało-czerwonymi flagami wyruszyli z Placu Litewskiego na Placu Zamkowy, gdzie odbył się apel pamięci.

Strzelali pamiętajac o "żołnierzach niezłomnych". Lublinianie nie dali szans gościom
galeria

Strzelali pamiętajac o "żołnierzach niezłomnych". Lublinianie nie dali szans gościom

142 zawodników z Lublina, Zamościa, Wąwolnicy i kilku innych miejscowości wzięło udział w dzisiejszych zawodach strzelckich lubelskiego klubu sportowego "Snajper". Najlepsi w dziesiątkę na tarczach trafiali regularnie. Podium zdominowali lublinianie.

Efekt nowej miotły nie zadziałał. PGE Start lepszy od GTK
ZDJĘCIA
galeria

Efekt nowej miotły nie zadziałał. PGE Start lepszy od GTK

Drużyna, która przystępuje do meczu z nowym trenerem na ławce zawsze jest dodatkowo zmobilizowana. Tak było w sobotę, podczas spotkania PGE Start – Tauron GTK Gliwice. W końcu przyjezdnych po raz pierwszy prowadził Boris Balibrea. Przez dwie kwarty zawody były wyrównane, ale lublinianie w trzeciej odsłonie rozbili rywali 35:20, a ostatecznie wygrali 91:74.

PKO BP EKSTRAKLASA
22. KOLEJKA

Wyniki:

Cracovia - Jagiellonia Białystok 2-2
Korona Kielce - Śląsk Wrocław 2-0
Motor Lublin - GKS Katowice 3-2
Piast Gliwice - Stal Mielec 2-2
Lechia Gdańsk - Puszcza Niepołomice 0:2
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 1-0
Widzew Łódź - Pogoń Szczecin 0-4
Radomiak Radom - Legia Warszawa 3-1
Lech Poznań - Zagłębie Lubin 3-1

Tabela:

1. Lech 22 44 40-19
2. Raków 22 43 28-13
3. Jagiellonia 22 42 43-29
4. Pogoń 22 39 35-22
5. Legia 22 36 40-28
6. Cracovia 22 35 40-32
7. Górnik 22 34 30-27
8. Motor 22 32 31-37
9. Katowice 22 30 32-29
10. Piast 22 30 24-21
11. Widzew 22 26 26-37
12. Korona 22 26 20-29
13. Radomiak 22 24 29-36
14. Stal 22 23 24-30
15. Zagłębie 22 22 20-35
16. Puszcza 22 22 21-31
17. Lechia 22 21 23-37
18. Śląsk 22 14 19-34

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!