Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

24 lipca 2016 r.
13:35

Górnik Łęczna jutro o 18 gra z Lechią na Arenie

0 25 A A
Grzegorz Bonin to jeden z liderów ofensywy górniczego klubu<br />
<br />
Fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl
Grzegorz Bonin to jeden z liderów ofensywy górniczego klubu

Fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl

W poniedziałek o godz. 18 Górnik Łęczna zmierzy się na Arenie Lublin z Lechią Gdańsk. Trwa walka z czasem o dopięcie wszystkich formalności w związku z transferem Vojo Ubiparipa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed tygodniem zielono-czarni rozegrali niezłe spotkanie, ale przegrali na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:2. Dziś staną przed kolejną szansą na zdobycie punktów, ale czeka ich jeszcze trudniejsze zadanie. Zmierzą się z typowaną do walki o mistrzostwo Polski Lechią Gdańsk, w której szeregach aż roi się od gwiazd najwyższego w polskich realiach formatu.

– Mają bardzo mocny skład, po dwóch równorzędnych zawodników na każdą pozycję, nazwijmy to z dużymi nazwiskami. My jednak nie boimy się żadnego przeciwnika – zapewnia szkoleniowiec Górnika Andrzej Rybarski.

– Mamy pewien szablon przygotowań i realizujemy go pod kątem najbliższego rywala. Lechia to zespół mocny personalnie, grający otwarty futbol, mający w sobie dużą jakość. Podchodzimy do niej z dużym szacunkiem i respektem, ale chcemy, żeby na boisku były widoczne także te elementy, nad którymi pracujemy na treningach – przekonuje trener.

Mimo wielu indywidualności w składzie ekipa z Trójmiasta na początku sezonu nie imponuje formą. W inauguracyjnym spotkaniu uległa na wyjeździe Wiśle Płock. Jakie wzorce z gry beniaminka można zaczerpnąć, żeby powtórzyć jego sukces?

– To niuanse, które często mają kluczowe znaczenie. Ale mecz meczowi nierówny. My przede wszystkim musimy skoncentrować się na tym, żeby ze swojej strony pokazać to, co mamy najlepszego – twierdzi Rybarski.

Górnik po zakończeniu minionego sezonu mocno się osłabił. Odeszli lider defensywy Tomislav Bozić i najlepszy asystent Tomasz Nowak, karierę zakończył Veljko Nikitović, a w czwartek do GKS Tychy sprzedany został niesforny napastnik Jakub Świerczok. Dzięki przeniesieniu spotkań do Lublinie w klubowej kasie pojawiły się jednak dodatkowe środki. Część z nich może zostać spożytkowana na pozyskanie nowych zawodników. Jutro kontrakt z Górnikiem może podpisać były zawodnik Lecha Poznań Vojo Ubiparip.

Serb ostatnio występował w FK Novi Pazar ze swojej ojczyzny. W 14 ligowych meczach strzelił sześć goli. Chciał ponownie spróbować swoich sił w mocniejszej lidze, stąd decyzja o powrocie do Polski. Za jego transferem stoi Nikitović, który od kilku tygodni zajmuje się w Górniku sprawami transferowymi.

W jutrzejszym meczu trener Rybarski nie będzie mógł skorzystać z dwóch zawodników. Pod koniec minionego tygodnia do Łukasza Mierzejewskiego, który leczy uraz od dłuższego czasu, dołączył Adrian Basta. Na razie nie wiadomo jeszcze, jak poważna jest jego kontuzja.

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Silverfox / 25 lipca 2016 o 10:55
0
A rób sobie zdjecia moge ci i zad pokazac:)
Avatar
hangar / 25 lipca 2016 o 00:30
0
Upudruj buźke aby wyjść ładnie na zdjęciach ...Na jakich?Bedziecie mieli ofijalną foto galerie na necie ,jak w komedii Bareji.
Avatar
Silverfox / 24 lipca 2016 o 23:01
0
Silverfox napisał:
I masz kolego rację kto chcę niech protestuje, ja na górnika chodziłem jeszcze za czasów trybuny ziemnej, (pucharowy mecz z Lechem i stadion pękający w szwach piękne wspomnienia), chodziłem też jak zmienili nazwę na Bogdanka mimo że byłem przeciwny temu,ale komu miałem zrobić na złość nie przychodząc prezesowi, działaczom,czy piłkarzom? myślę że wtedy nawet jak by przychodziło i 10 osób to i tak to nic by nie zmieniło tak samo będzie w tym przypadku "Psy szczekają karawana jedzie dalej". Jeżeli ktoś chce protestować proszę bardzo żyjemy w państwie demokratycznym i każdy może wyrażać swoją opinie,ale błagam nie zniechęcajcie ludzi do przychodzenia na stadion, bo gracie tym przeciwko swoim zawodnikom,decyzję zapadły na górze i nikt na to niema wpływu. Ja tam jako "pikol" "Janusz" i jak tam chcecie jeszcze mnie możecie nazwać jutro się melduję na "Arenie".                                                                                                                                                                                                
Silverfox napisał:
*Górnika
rozwiń
Avatar
ja / 24 lipca 2016 o 22:25
0
Motor? Motoru dawno nie ma - jest Spartakus.
Avatar
Silverfox / 24 lipca 2016 o 22:12
0
I masz kolego rację kto chcę niech protestuje, ja na górnika chodziłem jeszcze za czasów trybuny ziemnej, (pucharowy mecz z Lechem i stadion pękający w szwach piękne wspomnienia), chodziłem też jak zmienili nazwę na Bogdanka mimo że byłem przeciwny temu,ale komu miałem zrobić na złość nie przychodząc prezesowi, działaczom,czy piłkarzom? myślę że wtedy nawet jak by przychodziło i 10 osób to i tak to nic by nie zmieniło tak samo będzie w tym przypadku "Psy szczekają karawana jedzie dalej". Jeżeli ktoś chce protestować proszę bardzo żyjemy w państwie demokratycznym i każdy może wyrażać swoją opinie,ale błagam nie zniechęcajcie ludzi do przychodzenia na stadion, bo gracie tym przeciwko swoim zawodnikom,decyzję zapadły na górze i nikt na to niema wpływu. Ja tam jako "pikol" "Janusz" i jak tam chcecie jeszcze mnie możecie nazwać jutro się melduję na "Arenie".
I masz kolego rację kto chcę niech protestuje, ja na górnika chodziłem jeszcze za czasów trybuny ziemnej, (pucharowy mecz z Lechem i stadion pękający w szwach piękne wspomnienia), chodziłem też jak zmienili nazwę na Bogdanka mimo że byłem przeciwny temu,ale komu miałem zrobić na złość nie przychodząc prezesowi, działaczom,czy piłkarzom? myślę że wtedy nawet jak by przychodziło i 10 osób to i tak to nic by nie zmieniło tak samo będzie w tym przypadku "Psy szczekają karawana jedzie dalej". Jeżeli ktoś chce protestować proszę bardzo ż... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 21:59
0
Chciałem napisać doopie
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 21:56
0
ja jutro planuje kupić bilety, przed samym meczem. w *** mam ten protest.
Avatar
Kibic Górnika Łęczna / 24 lipca 2016 o 21:21
0
Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Górniczek gra !!!
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 21:15
0
Lechia trenowała dziś na boisku Budowlanych na Balladyny
Avatar
fan / 24 lipca 2016 o 20:54
0
Tutaj nie chodzi o to czy Górnik zagra w Lublinie po prostu sprawdza sie to co kiedyś powiedział mi działacz piłkarski ,kiedy go wiozłem , 1 stadion przy kresowej juz dawno sprzedany bedzie centrum handlowe tylko czekaja na sprzyjajace warunki, Górnik łeczna bedzie połączony z Motorem i to powoli sie zbiża . pierwszy sygnał był taki ,że Lublinianke wygonili z Areny bo kolidowały terminy meczów, boja na obecna chwile cos kombinowac z Motorem bo duży sprzeciw, ale zwrócie uwage nic o Motorze zero informacji zero transferów umożliwiających realna walke o lige, Motor w tym sezonie zostanie zgnojony ,doprowadzone zostanie do tego ,że wszyscy będą za połączeniem klubów. Zeby moje słowa w g.....................wno sie zamieniło. ale....................
Tutaj nie chodzi o to czy Górnik zagra w Lublinie po prostu sprawdza sie to co kiedyś powiedział mi działacz piłkarski ,kiedy go wiozłem , 1 stadion przy kresowej juz dawno sprzedany bedzie centrum handlowe tylko czekaja na sprzyjajace warunki, Górnik łeczna bedzie połączony z Motorem i to powoli sie zbiża . pierwszy sygnał był taki ,że Lublinianke wygonili z Areny bo kolidowały terminy meczów, boja na obecna chwile cos kombinowac z Motorem bo duży sprzeciw, ale zwrócie uwage nic o Motorze zero informacji zero transferów umożliwiających real... rozwiń
Avatar
Silverfox / 25 lipca 2016 o 10:55
0
A rób sobie zdjecia moge ci i zad pokazac:)
Avatar
hangar / 25 lipca 2016 o 00:30
0
Upudruj buźke aby wyjść ładnie na zdjęciach ...Na jakich?Bedziecie mieli ofijalną foto galerie na necie ,jak w komedii Bareji.
Avatar
Silverfox / 24 lipca 2016 o 23:01
0
Silverfox napisał:
I masz kolego rację kto chcę niech protestuje, ja na górnika chodziłem jeszcze za czasów trybuny ziemnej, (pucharowy mecz z Lechem i stadion pękający w szwach piękne wspomnienia), chodziłem też jak zmienili nazwę na Bogdanka mimo że byłem przeciwny temu,ale komu miałem zrobić na złość nie przychodząc prezesowi, działaczom,czy piłkarzom? myślę że wtedy nawet jak by przychodziło i 10 osób to i tak to nic by nie zmieniło tak samo będzie w tym przypadku "Psy szczekają karawana jedzie dalej". Jeżeli ktoś chce protestować proszę bardzo żyjemy w państwie demokratycznym i każdy może wyrażać swoją opinie,ale błagam nie zniechęcajcie ludzi do przychodzenia na stadion, bo gracie tym przeciwko swoim zawodnikom,decyzję zapadły na górze i nikt na to niema wpływu. Ja tam jako "pikol" "Janusz" i jak tam chcecie jeszcze mnie możecie nazwać jutro się melduję na "Arenie".                                                                                                                                                                                                
Silverfox napisał:
*Górnika
rozwiń
Avatar
ja / 24 lipca 2016 o 22:25
0
Motor? Motoru dawno nie ma - jest Spartakus.
Avatar
Silverfox / 24 lipca 2016 o 22:12
0
I masz kolego rację kto chcę niech protestuje, ja na górnika chodziłem jeszcze za czasów trybuny ziemnej, (pucharowy mecz z Lechem i stadion pękający w szwach piękne wspomnienia), chodziłem też jak zmienili nazwę na Bogdanka mimo że byłem przeciwny temu,ale komu miałem zrobić na złość nie przychodząc prezesowi, działaczom,czy piłkarzom? myślę że wtedy nawet jak by przychodziło i 10 osób to i tak to nic by nie zmieniło tak samo będzie w tym przypadku "Psy szczekają karawana jedzie dalej". Jeżeli ktoś chce protestować proszę bardzo żyjemy w państwie demokratycznym i każdy może wyrażać swoją opinie,ale błagam nie zniechęcajcie ludzi do przychodzenia na stadion, bo gracie tym przeciwko swoim zawodnikom,decyzję zapadły na górze i nikt na to niema wpływu. Ja tam jako "pikol" "Janusz" i jak tam chcecie jeszcze mnie możecie nazwać jutro się melduję na "Arenie".
I masz kolego rację kto chcę niech protestuje, ja na górnika chodziłem jeszcze za czasów trybuny ziemnej, (pucharowy mecz z Lechem i stadion pękający w szwach piękne wspomnienia), chodziłem też jak zmienili nazwę na Bogdanka mimo że byłem przeciwny temu,ale komu miałem zrobić na złość nie przychodząc prezesowi, działaczom,czy piłkarzom? myślę że wtedy nawet jak by przychodziło i 10 osób to i tak to nic by nie zmieniło tak samo będzie w tym przypadku "Psy szczekają karawana jedzie dalej". Jeżeli ktoś chce protestować proszę bardzo ż... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 21:59
0
Chciałem napisać doopie
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 21:56
0
ja jutro planuje kupić bilety, przed samym meczem. w *** mam ten protest.
Avatar
Kibic Górnika Łęczna / 24 lipca 2016 o 21:21
0
Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz Górniczek gra !!!
Avatar
Gość / 24 lipca 2016 o 21:15
0
Lechia trenowała dziś na boisku Budowlanych na Balladyny
Avatar
fan / 24 lipca 2016 o 20:54
0
Tutaj nie chodzi o to czy Górnik zagra w Lublinie po prostu sprawdza sie to co kiedyś powiedział mi działacz piłkarski ,kiedy go wiozłem , 1 stadion przy kresowej juz dawno sprzedany bedzie centrum handlowe tylko czekaja na sprzyjajace warunki, Górnik łeczna bedzie połączony z Motorem i to powoli sie zbiża . pierwszy sygnał był taki ,że Lublinianke wygonili z Areny bo kolidowały terminy meczów, boja na obecna chwile cos kombinowac z Motorem bo duży sprzeciw, ale zwrócie uwage nic o Motorze zero informacji zero transferów umożliwiających realna walke o lige, Motor w tym sezonie zostanie zgnojony ,doprowadzone zostanie do tego ,że wszyscy będą za połączeniem klubów. Zeby moje słowa w g.....................wno sie zamieniło. ale....................
Tutaj nie chodzi o to czy Górnik zagra w Lublinie po prostu sprawdza sie to co kiedyś powiedział mi działacz piłkarski ,kiedy go wiozłem , 1 stadion przy kresowej juz dawno sprzedany bedzie centrum handlowe tylko czekaja na sprzyjajace warunki, Górnik łeczna bedzie połączony z Motorem i to powoli sie zbiża . pierwszy sygnał był taki ,że Lublinianke wygonili z Areny bo kolidowały terminy meczów, boja na obecna chwile cos kombinowac z Motorem bo duży sprzeciw, ale zwrócie uwage nic o Motorze zero informacji zero transferów umożliwiających real... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 2 3

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 0 1

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 8 5

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 14 2

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 1

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 3 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 4

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie

Nawet 29 milionów złotych to za mało na park Ludowy w Lublinie 0 16

Wczoraj unieważniony został przetarg na odnowę parku Ludowego. Najtańsza oferta przekraczała kwotę zarezerwowaną w kasie miasta. Teraz Ratusz zastanawia się nad dalszymi losami tej inwestycji, która już drugi raz okazała się sporo droższa niż spodziewali się urzędnicy.

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach
20 lipca 2018, 18:30

Smaki Muzyki. Nowy projekt w Puławach 2 1

W Puławach startuje cykl Smaki Muzyki organizowany przez Puławski Park Naukowo-Technologiczny. W piątek, 20 lipca o godz. 18.30 w Zielonym Pomidorze (Mościckiego 1) odbędzie się koncert Artura Miedzińskiego.

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki

Lublin: Tutaj działała wytwórnia wind. Deweloper chce zbudować bloki 17 15

Siedem bloków mieszkalnych zamierza stawiać prywatna spółka na terenie wytwórni wind u zbiegu ul. Roztocze i Orkana. Ratusz uznał, że to dobre miejsce na mieszkania, a teraz będzie opracowywać nowy plan zagospodarowania terenu.

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial

Lublin rozpoczął ogólnopolskie bieganie City Trial 0 0

Nad Zalewem Zemborzyckim odbył się bieg City trail onTour, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w kraju. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był miejscowy dominator – Artur Kern. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła pochodząca z Wejherowa – Katarzyna Konkel

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci

O leśnych przedszkolach w Rezerwacie Dzikich Dzieci 0 2

Zamiast klocków i lalek – patyki i błoto. Zamiast łóżka i materaca – ciepły śpiwór i gołe niebo. Przedszkolaki brodzą w kałużach, przedzierają przez śnieżne zaspy, a ich plac zabaw to las, łąka lub ogród.

MKS Perła Lublin już trenuje
galeria

MKS Perła Lublin już trenuje 2 1

Superliga piłkarek ręcznych MKS Perła Lublin ma za sobą pierwszy trening. W poniedziałek w hali MOSiR przy Al. Zygmuntowskich ćwiczyło 14 zawodniczek. Walentyna Nieściaruk i Gabriela Besen na razie trenowały indywidualnie

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę

Wymieszał alkohol z lekami. Zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę 40 5

Recydywista z Łęcznej zmasakrował nożem poznanego w barze mężczyznę. Wpadł w szał po tym, jak wymieszał alkohol z lekami – wynika z akt sprawy. Ofiara przeżyła tylko dzięki interwencji świadka i policjantów.

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54