Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

27 maja 2017 r.
20:02

Górnik – Zagłębie 1:3. Świetny Małecki to za mało

Autor: Zdjęcie autora bs
0 20 A A

Górnik Łęczna nie wykorzystał szansy i przed ostatnią kolejką nadal nie może być pewny pozostania w Lotto Ekstraklasie. Zespół trenera Franciszka Smudy mimo prowadzenia przegrał 1:3, a w zdobyciu choćby punktu nie pomógł świetnie tego dnia dysponowany Wojciech Małecki, który obronił rzut karny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na początku spotkania gra toczyła się głównie w środku pola. W siódmej minucie na około 30 metrze faulowany był Bartosz Śpiączka i do piłki podszedł Javier Hernandez. Hiszpan uderzył technicznie, a do tego bardzo precyzyjnie, ale piłka trafiła tylko w poprzeczkę i wyszła w pole. Dobijać ją głową próbował Śpiączka, niestety niecelnie.

Od tego momentu tempo meczu zaczęło wzrastać. W 12 minucie ładną akcję przeprowadził Kamil Mazek, a następnie został powstrzymany w polu karnym przez jednego z obrońców Górnika. W 16 minucie gospodarze objęli prowadzenie. I była to akcja w iście brazylijskim stylu. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Szymon Drewniak. Piłkę głową do Gersona zgrał Leandro, a wypożyczony z Lechii Gdańsk stoper pokonał Martina Polacka sprytnym strzałem piętą w krótki róg. Tym samym był to trzeci mecz z rzędu, w którym łęcznianie strzelili co najmniej jednego gola po stałym fragmencie gry.

Po zdobytym golu tempo rozgrywania akcji ponownie spadło. Co prawda w odpowiedzi w 20 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Adam Buksa, ale futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką Wojciecha Małeckiego. W 33 minucie po kolejnym dośrodkowaniu Hernandeza z narożnika przed szansą ponownie stanął Gerson, ale główkował obok słupka rywali. Trzy minuty później po ostro bitym dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego strzelał Lubomir Guldan i również nie trafił w bramkę.

W 40 minucie „Miedziowi” doprowadzili do wyrównania. Starzyński zagrał piłkę po ziemi piłkę na około 12 metr do Jakuba Tosika, a ten potężnym strzałem pokonał Małeckiego. Chwilę później lubinianie mogli prowadzić 2:1, ale po błędzie Adama Dźwigały szarżujący lewą flanką Mazek nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem zielono-czarnych i oba zespoły zeszły na przerwę remisując 1:1.

Po zmianie stron z większym animuszem do ataków ruszyła drużyna Smudy. W 55 minucie Gabriel Matei podawał na piąty metr od bramki Polacka, ale Grzegorza Bonina ubiegł defensor Zagłębia. Trzy minuty później goście wykorzystali złe ustawienie linii obrony łęcznian, ale Krzysztof Janus nie potrafił pokonać Małeckiego. W 59 minucie na murawie pojawił się Arkadiusz Woźniak. I kilkadziesiąt sekund później po świetnym prostopadłym podaniu były zawodnik Górnika stanął „oko w oko” z Małeckim, ale bramkarz Górnika zdołał trącić stopą jego strzał.

Tuż po upływie godziny gry Górnik za sprawą Śpiączki po raz drugi trafił do siatki, popisując się efektowną przewrotką, ale sędzia nie uznał gola słusznie dopatrując się spalonego. Dziesięć minut później po składnej akcji gości sprzed pola karnego uderzał Starzyński lecz niecelnie.

Groźnie pod bramką gości zrobiło się w 73 minucie kiedy główkował Śpiączka, ale nie trafił w światło bramki. Chwilę potem trener Smuda zdjął z boiska Josimara Atoche, a na boisku pojawił się Vojo Ubioarip. Tym samym „Franz” dał do zrozumienia, że nie interesuje go w tym starciu remis. Dziesięć minut przed końcem spotkania główkował Grzelczak, ale prosto w Polacka.

W samej końcówce emocje sięgnęły zenitu. W 86 minucie powinno być 2:1 dla przyjezdnych, ale będący sam na sam z Małeckim Łukasz Piątek trafił prosto w bramkarza łęcznian. Minutę później za zagranie ręka Dźwigały w polu karnym arbiter wskazał na 11 metr. Do rzutu karnego podszedł Woźniak, ale Małecki odbił jego strzał. Niestety dla Górnika, skuteczną dobitką popisał się Adam Buksa i „Miedziowi” objęli prowadzenie. 

Tuż przed końcowym gwizdkiem gospodarzy dobił jeszcze mocnym strzałem Jarosław Kubicki i drużyna trenera Piotra Stokowca zachowała status niepokonanych w rundzie finałowej, a Górnika czeka mecz o być albo nie być w Chorzowie z tamtejszym Ruchem.

Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin 1:3 (1:1)

Bramki: Gerson (16) – Tosik (40), Buksa (88), Kubicki (90)

Górnik: Małecki – Matei, Dźwigała, Gérson, Leandro – Sasin, Atoche ( 74 Ubiparip) – Bonin, Drewniak (62 Grzelczak), Hernandez – Śpiączka

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Jach, Cotra – Tosik, Kubicki – Janus (68 Janoszka), Starzyński (85 Ł. Piątek), Mazek (59 Woźniak)– Buksa

Żółte kartki: Dźwigała

Widzów: 5 395

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 21:55
0
Fajne były te mecze Górnika na Arenie, bez wulgaryzmów, chuligaństwa. Dziecko można było spokojnie zabrać.
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 19:43
0
Janusz.Co daj spokój ? Odnieś się do tych sytuacji a nie tego, że Zagłębie było lepsze.Górnik w niektórych meczach był lepszy, miał więcej sytuacji a przegrał przez arbitra jak z Wisłą Płock.
Avatar
Janusz / 28 maja 2017 o 15:45
0
undefined napisał:
Nie da się czytać tych wpisów. To mają być kibice? Prawdziwy kibic kibicuje każdej drużynie z Lublina i regionu. Nie widzieć ewidentnych sędziowskich wałków przeciwko Łęcznej ? Halo ! Panowie redaktorzy , proszę o powtórkę sytuacji , gdy Leandro dotknął piłki po strzale z przewrotki Śpiączki. O dziwo zniknęła ona z meczowych skrótów. Cenzura ? Taka efektowna bramka z przewrotki. W trakcie relacji na żywo, pokazano raz powtórkę a na niej nie było widać żadnego kontaktu Leandro z piłką , postrzale Śpiączki. Chciałbym to jeszcze raz zobaczyć, może to było złudzenie ? A może złudzeniem było, ze ją dotknął ? Dlaczego nie ma tego w skrócie ? Pytają się też o to kibice innych drużyn na internetowych forach. Piłka zanim trafiła w rękę Dźwigały odbiła się od jego nogi, poo zablokowaniu strzału zawodnika Zagłębia. Panie sędzio ! Interpretacja przepisów o rzucie karnym się kłania.Pan nie musiał tutaj dyktować karnego. To już sytuacja z Mazkiem w pierwszej połowie bardziej dawała podstawę w przyznaniu rzutu karnego.
 Daj spokój. Przegrali bo byli gorsi, niestety. Małecki wybronił 3 alb 4 sam na sam + parę strzałów z dystansu. A Górnik co - chyba 2,3 celne strzały. Szkoda bo być może to był ostatni mecz w ekstraklasie na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej się dającej przewidzieć przyszłości :(
 Daj spokój. Przegrali bo byli gorsi, niestety. Małecki wybronił 3 alb 4 sam na sam + parę strzałów z dystansu. A Górnik co - chyba 2,3 celne strzały. Szkoda bo być może to był ostatni mecz w ekstraklasie na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej się dającej przewidzieć przyszłości :( rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 11:36
0
Nie da się czytać tych wpisów. To mają być kibice? Prawdziwy kibic kibicuje każdej drużynie z Lublina i regionu. Nie widzieć ewidentnych sędziowskich wałków przeciwko Łęcznej ? Halo ! Panowie redaktorzy , proszę o powtórkę sytuacji , gdy Leandro dotknął piłki po strzale z przewrotki Śpiączki. O dziwo zniknęła ona z meczowych skrótów. Cenzura ? Taka efektowna bramka z przewrotki. W trakcie relacji na żywo, pokazano raz powtórkę a na niej nie było widać żadnego kontaktu Leandro z piłką , postrzale Śpiączki. Chciałbym to jeszcze raz zobaczyć, może to było złudzenie ? A może złudzeniem było, ze ją dotknął ? Dlaczego nie ma tego w skrócie ? Pytają się też o to kibice innych drużyn na internetowych forach. Piłka zanim trafiła w rękę Dźwigały odbiła się od jego nogi, poo zablokowaniu strzału zawodnika Zagłębia. Panie sędzio ! Interpretacja przepisów o rzucie karnym się kłania.Pan nie musiał tutaj dyktować karnego. To już sytuacja z Mazkiem w pierwszej połowie bardziej dawała podstawę w przyznaniu rzutu karnego.
Nie da się czytać tych wpisów. To mają być kibice? Prawdziwy kibic kibicuje każdej drużynie z Lublina i regionu. Nie widzieć ewidentnych sędziowskich wałków przeciwko Łęcznej ? Halo ! Panowie redaktorzy , proszę o powtórkę sytuacji , gdy Leandro dotknął piłki po strzale z przewrotki Śpiączki. O dziwo zniknęła ona z meczowych skrótów. Cenzura ? Taka efektowna bramka z przewrotki. W trakcie relacji na żywo, pokazano raz powtórkę a na niej nie było widać żadnego kontaktu Leandro z piłką , postrzale Śpiączki. Chciałbym to jeszcze raz zobaczyć, ... rozwiń
Avatar
Andrzej / 28 maja 2017 o 08:29
0
Za taką pracę to powinien dostać kopa !!!
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 08:18
0
No to pozamiatane! Spadaja Ruch i Górnik. Ostatnia kolejka to tylko formalność. Szkoda bo szczęście było blisko. Obawiam sie, ze Górnik po spadku sie rozpadnie i nieprędko wróci na ligowe salony.
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 07:37
0
i bardzo dobrze ! Niech Górnik spadnie, wraca do siebie na stadion i do swoich wiernych kibiców a po roku niech walczy o awans NA SWOIM STADIONIE !!
Avatar
m / 28 maja 2017 o 07:19
0
Motor jest na 4 poziomie Górnik na 1, Na Górnik są ściągane całe autokary wycieczek na Motor nie, Górnik jest reklamowany Motor to samograj, na Łęczną zakłady pracy w tym Urząd Miasta Lublin....czyli właściciel....MOTORU rozdają vouchery, na MOTOR  nie. Mimo to Motor kilkukrotnie przebił frekwencje Gónika a kilka razy przegrał o włos
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 07:02
0
Jeżeli nie stać klubu na szkolenia, jeżeli gra się obcymi tylko zawodnikami to po co ta zabawa? Teraz słyszy się, że zawodnicy nie otrzymują pieniędzy. Pytam się: za co? Za bieganie? To jest praca? Najpierw trzeba wykonać robotę, a później pieniądze. Wydaje mi się, że w tej chwili to nawet Łęcznej nie stać na drugą ligę, a co mówić o pierwszej.
Avatar
Adam / 28 maja 2017 o 06:58
0
Ludzi było dwa razy więcej niż ostatnio na Motorze.No i co w związku z powyższym?
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 21:55
0
Fajne były te mecze Górnika na Arenie, bez wulgaryzmów, chuligaństwa. Dziecko można było spokojnie zabrać.
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 19:43
0
Janusz.Co daj spokój ? Odnieś się do tych sytuacji a nie tego, że Zagłębie było lepsze.Górnik w niektórych meczach był lepszy, miał więcej sytuacji a przegrał przez arbitra jak z Wisłą Płock.
Avatar
Janusz / 28 maja 2017 o 15:45
0
undefined napisał:
Nie da się czytać tych wpisów. To mają być kibice? Prawdziwy kibic kibicuje każdej drużynie z Lublina i regionu. Nie widzieć ewidentnych sędziowskich wałków przeciwko Łęcznej ? Halo ! Panowie redaktorzy , proszę o powtórkę sytuacji , gdy Leandro dotknął piłki po strzale z przewrotki Śpiączki. O dziwo zniknęła ona z meczowych skrótów. Cenzura ? Taka efektowna bramka z przewrotki. W trakcie relacji na żywo, pokazano raz powtórkę a na niej nie było widać żadnego kontaktu Leandro z piłką , postrzale Śpiączki. Chciałbym to jeszcze raz zobaczyć, może to było złudzenie ? A może złudzeniem było, ze ją dotknął ? Dlaczego nie ma tego w skrócie ? Pytają się też o to kibice innych drużyn na internetowych forach. Piłka zanim trafiła w rękę Dźwigały odbiła się od jego nogi, poo zablokowaniu strzału zawodnika Zagłębia. Panie sędzio ! Interpretacja przepisów o rzucie karnym się kłania.Pan nie musiał tutaj dyktować karnego. To już sytuacja z Mazkiem w pierwszej połowie bardziej dawała podstawę w przyznaniu rzutu karnego.
 Daj spokój. Przegrali bo byli gorsi, niestety. Małecki wybronił 3 alb 4 sam na sam + parę strzałów z dystansu. A Górnik co - chyba 2,3 celne strzały. Szkoda bo być może to był ostatni mecz w ekstraklasie na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej się dającej przewidzieć przyszłości :(
 Daj spokój. Przegrali bo byli gorsi, niestety. Małecki wybronił 3 alb 4 sam na sam + parę strzałów z dystansu. A Górnik co - chyba 2,3 celne strzały. Szkoda bo być może to był ostatni mecz w ekstraklasie na Lubelszczyźnie w ciągu najbliższej się dającej przewidzieć przyszłości :( rozwiń
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 11:36
0
Nie da się czytać tych wpisów. To mają być kibice? Prawdziwy kibic kibicuje każdej drużynie z Lublina i regionu. Nie widzieć ewidentnych sędziowskich wałków przeciwko Łęcznej ? Halo ! Panowie redaktorzy , proszę o powtórkę sytuacji , gdy Leandro dotknął piłki po strzale z przewrotki Śpiączki. O dziwo zniknęła ona z meczowych skrótów. Cenzura ? Taka efektowna bramka z przewrotki. W trakcie relacji na żywo, pokazano raz powtórkę a na niej nie było widać żadnego kontaktu Leandro z piłką , postrzale Śpiączki. Chciałbym to jeszcze raz zobaczyć, może to było złudzenie ? A może złudzeniem było, ze ją dotknął ? Dlaczego nie ma tego w skrócie ? Pytają się też o to kibice innych drużyn na internetowych forach. Piłka zanim trafiła w rękę Dźwigały odbiła się od jego nogi, poo zablokowaniu strzału zawodnika Zagłębia. Panie sędzio ! Interpretacja przepisów o rzucie karnym się kłania.Pan nie musiał tutaj dyktować karnego. To już sytuacja z Mazkiem w pierwszej połowie bardziej dawała podstawę w przyznaniu rzutu karnego.
Nie da się czytać tych wpisów. To mają być kibice? Prawdziwy kibic kibicuje każdej drużynie z Lublina i regionu. Nie widzieć ewidentnych sędziowskich wałków przeciwko Łęcznej ? Halo ! Panowie redaktorzy , proszę o powtórkę sytuacji , gdy Leandro dotknął piłki po strzale z przewrotki Śpiączki. O dziwo zniknęła ona z meczowych skrótów. Cenzura ? Taka efektowna bramka z przewrotki. W trakcie relacji na żywo, pokazano raz powtórkę a na niej nie było widać żadnego kontaktu Leandro z piłką , postrzale Śpiączki. Chciałbym to jeszcze raz zobaczyć, ... rozwiń
Avatar
Andrzej / 28 maja 2017 o 08:29
0
Za taką pracę to powinien dostać kopa !!!
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 08:18
0
No to pozamiatane! Spadaja Ruch i Górnik. Ostatnia kolejka to tylko formalność. Szkoda bo szczęście było blisko. Obawiam sie, ze Górnik po spadku sie rozpadnie i nieprędko wróci na ligowe salony.
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 07:37
0
i bardzo dobrze ! Niech Górnik spadnie, wraca do siebie na stadion i do swoich wiernych kibiców a po roku niech walczy o awans NA SWOIM STADIONIE !!
Avatar
m / 28 maja 2017 o 07:19
0
Motor jest na 4 poziomie Górnik na 1, Na Górnik są ściągane całe autokary wycieczek na Motor nie, Górnik jest reklamowany Motor to samograj, na Łęczną zakłady pracy w tym Urząd Miasta Lublin....czyli właściciel....MOTORU rozdają vouchery, na MOTOR  nie. Mimo to Motor kilkukrotnie przebił frekwencje Gónika a kilka razy przegrał o włos
Avatar
Gość / 28 maja 2017 o 07:02
0
Jeżeli nie stać klubu na szkolenia, jeżeli gra się obcymi tylko zawodnikami to po co ta zabawa? Teraz słyszy się, że zawodnicy nie otrzymują pieniędzy. Pytam się: za co? Za bieganie? To jest praca? Najpierw trzeba wykonać robotę, a później pieniądze. Wydaje mi się, że w tej chwili to nawet Łęcznej nie stać na drugą ligę, a co mówić o pierwszej.
Avatar
Adam / 28 maja 2017 o 06:58
0
Ludzi było dwa razy więcej niż ostatnio na Motorze.No i co w związku z powyższym?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 0 5

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 13 2

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 1

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 5 8

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 7

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 2 17

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 7

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 27 9

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.