Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

29 kwietnia 2017 r.
19:57

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 0:2, ważny krok w kierunku utrzymania

0 32 A A
Grzegorz Bonin po przerwie ustalil wynik spotkania na 2:0 dla Górnika Łęczna
Grzegorz Bonin po przerwie ustalil wynik spotkania na 2:0 dla Górnika Łęczna

Górnik Łęczna nie zwalnia tempa. Po zwycięstwie nad Wisłą Kraków, tym razem zielono-czarni ograli na wyjeździe Śląsk Wrocław i wydostali się ze strefy spadkowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podopieczni Franciszka Smudy mimo problemów kadrowych w znakomitym stylu rozpoczęli rundę finałową piłkarskiej ekstraklasy.

Terminarz grupy spadkowej ułożył się tak, że Górnik po dwóch tygodniach znów musiał jechać na Dolny Śląsk. Tym razem sytuacja kadrowa była znacznie trudniejsza, bo do kontuzjowanych Gersona i Macieja Szmatiuka dołączył Aleksander Komor. Franciszek Smuda na środku obrony zmuszony był postawić więc znów na nominalnego napastnika Przemysława Pitrego i ofensywnego pomocnika Adama Dźwigałę. Na domiar złego ten pierwszy już po niespełna kwadransie doznał kontuzji i zmienić musiał go inny pomocnik, Łukasz Tymiński.

Mimo eksperymentalnego zestawienia łęcznianie radzili sobie dobrze. W 34 min szansę miał Szymon Drewniak, ale nie trafił czysto w piłkę. Kilkadziesiąt sekund później pomocnik, wypożyczony z Lecha Poznań, kapitalnie obsłużył jednak Bartosz Śpiączkę, a znajdujący się ostatnio w znakomitej formie napastnik strzałem z ostrego kąta pokonał Mariusza Pawełka.

Jeszcze przed przerwą wyrównać mógł Łukasz Zwoliński, ale naciskany przez Dźwigałę nie zdołał uderzyć tak, jak chciał i piłka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Wojciecha Małeckiego. Chwilę później drugi raz sam na sam z Pawełkiem znalazł się Śpiączka, ale tym razem górą z tego pojedynku wyszedł golkiper Śląska.

Tuż po wznowieniu gry bliski zaskoczenia Małeckiego był Robert Pich, ale piłka po jego centrostrzale trafiła w poprzeczkę. W 58 min bramkarz Górnika wykazał się, wygrywając pojedynek oko w oko z Ryotą Morioką. Chwilę później niewykorzystane okazje zemściły się na Śląsku, bo po dośrodkowaniu Piotra Grzelczaka, Grzegorz Bonin na raty pokonał Pawełka.

Mądrze broniący się Górnik nie pozwolił Śląskowi na strzelenie choćby kontaktowego gola i dowiózł korzystny rezultat do końca.

Dla zielono-czarnych było to drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Co ciekawe, taka seria przydarzyła się im po raz pierwszy od września 2015 roku. Dzięki temu po wielu tygodniach wygramolili się wreszcie ze strefy spadkowej. Nie tylko opuścili ostatnie miejsce, ale dzięki korzystnym wynikom innych meczów (remisy w Płocku i Gdyni), awansowali na jedenastą lokatę, tuż nad Śląsk. W dolnych rejonach jest jednak bardzo ciasno. Przewaga łęcznian nad zamykającym tabelę Ruchem Chorzów to zaledwie sześć „oczek”.

Za tydzień, 6 maja Górnicy podejmą na własnym terenie Wisłę Płock, z którą przed kilkoma tygodniami przegrali u siebie 2:3, choć prowadzili już 2:0. Teraz będzie okazja do rewanżu.

Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramki: Śpiączka (35), Bonin (59).
 
Śląsk Wrocław: Pawełek – Dankowski, Celeban, Kokoszka, Augusto (84 Engels) – Kovacević, Pich – Madej (75 Lewandowski), S. Riera, Morioka – Zwoliński.

Górnik Łęczna: Małecki – Matei, Dźwigała, Leandro, Pitry (13 Tymiński) – Bonin, Sasin – Atoche (82 Hernandez), Drewniak (90+3 Danielewicz), Grzelczak – Śpiączka.

Żółte kartki: Drewniak, Tymiński. Sędziował: Jarosław Przybył. Widzów: 4921.

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 12:40
0
***parafiaszarowola.pl/
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 20:13
0
Tu nie trzeba inwektyw,na 350 tyś.miasto jest was ok.1 tyś.Reszta to dzieci,sami sobie odpowiedzcie gdzie reszta i dlaczego ma was w dup. .ie?Górnik tylko w Łęcznej a janusze w januszowie;)
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 16:33
0
Kochani "Januszowie", "Janusze" i "Januszki" - kupujemy bileciki i kibicujemy naszemu Górnikowi (bez względu na to gdzie rozgrywane będą mecze), wszak kibicujemy piłkarzom a to gdzie kazano im grać nie od nich zależy. A tym, którzy tym piłkarzom ubliżają (nazywając ich "objazdowym cyrkiem") , tym których delikatnie określić można jako "intelektualnych impotentów " niech gula skacze i niech wypisują inwektywy pod naszym adresem.
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 14:57
0
Proszę wytłumaczyć kto to jest kibic regionu?Żadna mądra encyklopedia nie zawiera takiego pojęcia.Urodziło się ono w glowkach kilku zakompleksionych januszkow ktorzy nie majac zadnego honoru i tozsamosci zaczeli nagle nielicznie pojawiać się na meczach Leczynskiego Górnika.Na szczęście od nowego sezonu wracamy do domu,zatem pojęcie kibic regionu moze trzeba będzie rozszerzyć do mikroregionu?
Avatar
oddany lubelskiej piłce nożnej / 1 maja 2017 o 14:16
0
Brawo piłkarze brawo włodarze Lublina i normalni obywatele regionu i emigranci z duszą kibica Lubelskiego .Obrażanie sympatyków Górnika nie wyjdzie wam na dobre ,ponieważ prawdziwi kibice regionu tak zwane janusze nie obrażają kibiców co bojkotują mecze kochanego Górnika .Szanuje was ale argumentów macie bardzo mało .Czy mam wymieniać znanych mieszkańców Łecznej i Lublina ze Granie Górnika ma sens nie tylko medialny ale EKONOMICZNY ,mówi to budowniczy stadionu Górnika i prezes kopalni Bogdanka ,który uratowal tą kopalnie poprzez MĄDRE Zarządzanie i Cierpliwość
Brawo piłkarze brawo włodarze Lublina i normalni obywatele regionu i emigranci z duszą kibica Lubelskiego .Obrażanie sympatyków Górnika nie wyjdzie wam na dobre ,ponieważ prawdziwi kibice regionu tak zwane janusze nie obrażają kibiców co bojkotują mecze kochanego Górnika .Szanuje was ale argumentów macie bardzo mało .Czy mam wymieniać znanych mieszkańców Łecznej i Lublina ze Granie Górnika ma sens nie tylko medialny ale EKONOMICZNY ,mówi to budowniczy stadionu Górnika i prezes kopalni Bogdanka ,który uratowal tą kopaln... rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 12:37
0
Krasnystaw? A gdzie on sie znajduje ?
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 21:18
0
A Ja z Krasnegostawu jeździłem ze znajomymi z wielką ochotą do Łęcznej do Lublina się nie wybieramy!!! Górnik tylko w Łęcznej
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 20:41
0
Po co te męki. Jak Górnik przegrywał, to było: wypad do Łęcznej, jak zaczął wygrywać to: w Lublinie przynajmniej jest miło i koszyki z kaszanką jest gdzie rozłożyć, a prawda jest taka, że piłkarze wolą grać w Łęcznej o tym można przeczytać w wywiadach. Oni męczą się w Lublinie , a ktoś kto chce z Lublina pojechać na mecz do Łęcznej to raczej nie zabłądzi bo dojazd nie jest taki straszny i parking też całkiem ok. Dopóki Górnik był w Łęcznej i nikt nie mówił o grze na arenie nie było zamętu pomiędzy kibolami i pomnikami, a teraz wszyscy skaczą sobie do gardeł.Górnik Łęczna to Górnik Łęczna a nie Górnik Lublin
Po co te męki. Jak Górnik przegrywał, to było: wypad do Łęcznej, jak zaczął wygrywać to: w Lublinie przynajmniej jest miło i koszyki z kaszanką jest gdzie rozłożyć, a prawda jest taka, że piłkarze wolą grać w Łęcznej o tym można przeczytać w wywiadach. Oni męczą się w Lublinie , a ktoś kto chce z Lublina pojechać na mecz do Łęcznej to raczej nie zabłądzi bo dojazd nie jest taki straszny i parking też całkiem ok. Dopóki Górnik był w Łęcznej i nikt nie mówił o grze na arenie nie było zamętu pomiędzy kibolami i pomnikami, a teraz wszyscy skac... rozwiń
Avatar
Ytrewq / 30 kwietnia 2017 o 17:50
0
Kibole nie rozśmieszajcie mnie ! Jaka "ekipa" jeździła z Łęcznej na wyjazdy w poprzednich sezonach ?! Cała Polska miała bekę z tych kilkunastu łebków.
Avatar
es1979 / 30 kwietnia 2017 o 17:04
0
@Janusz z miasta , wali od ciebie i twojej ortografii z daleka .... z pyrlandii ! hary siedź w tym Poznaniu i przestań się wypowiadać w formie pisemnej bo nie da się tego czytać. Na różnych forach od razu daje się  rozpoznać , że stuka w klawiature matoł bez szkoły , frustrat z wlkp. Pozdro "kibicu" internetowy !! 
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 12:40
0
***parafiaszarowola.pl/
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 20:13
0
Tu nie trzeba inwektyw,na 350 tyś.miasto jest was ok.1 tyś.Reszta to dzieci,sami sobie odpowiedzcie gdzie reszta i dlaczego ma was w dup. .ie?Górnik tylko w Łęcznej a janusze w januszowie;)
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 16:33
0
Kochani "Januszowie", "Janusze" i "Januszki" - kupujemy bileciki i kibicujemy naszemu Górnikowi (bez względu na to gdzie rozgrywane będą mecze), wszak kibicujemy piłkarzom a to gdzie kazano im grać nie od nich zależy. A tym, którzy tym piłkarzom ubliżają (nazywając ich "objazdowym cyrkiem") , tym których delikatnie określić można jako "intelektualnych impotentów " niech gula skacze i niech wypisują inwektywy pod naszym adresem.
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 14:57
0
Proszę wytłumaczyć kto to jest kibic regionu?Żadna mądra encyklopedia nie zawiera takiego pojęcia.Urodziło się ono w glowkach kilku zakompleksionych januszkow ktorzy nie majac zadnego honoru i tozsamosci zaczeli nagle nielicznie pojawiać się na meczach Leczynskiego Górnika.Na szczęście od nowego sezonu wracamy do domu,zatem pojęcie kibic regionu moze trzeba będzie rozszerzyć do mikroregionu?
Avatar
oddany lubelskiej piłce nożnej / 1 maja 2017 o 14:16
0
Brawo piłkarze brawo włodarze Lublina i normalni obywatele regionu i emigranci z duszą kibica Lubelskiego .Obrażanie sympatyków Górnika nie wyjdzie wam na dobre ,ponieważ prawdziwi kibice regionu tak zwane janusze nie obrażają kibiców co bojkotują mecze kochanego Górnika .Szanuje was ale argumentów macie bardzo mało .Czy mam wymieniać znanych mieszkańców Łecznej i Lublina ze Granie Górnika ma sens nie tylko medialny ale EKONOMICZNY ,mówi to budowniczy stadionu Górnika i prezes kopalni Bogdanka ,który uratowal tą kopalnie poprzez MĄDRE Zarządzanie i Cierpliwość
Brawo piłkarze brawo włodarze Lublina i normalni obywatele regionu i emigranci z duszą kibica Lubelskiego .Obrażanie sympatyków Górnika nie wyjdzie wam na dobre ,ponieważ prawdziwi kibice regionu tak zwane janusze nie obrażają kibiców co bojkotują mecze kochanego Górnika .Szanuje was ale argumentów macie bardzo mało .Czy mam wymieniać znanych mieszkańców Łecznej i Lublina ze Granie Górnika ma sens nie tylko medialny ale EKONOMICZNY ,mówi to budowniczy stadionu Górnika i prezes kopalni Bogdanka ,który uratowal tą kopaln... rozwiń
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 12:37
0
Krasnystaw? A gdzie on sie znajduje ?
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 21:18
0
A Ja z Krasnegostawu jeździłem ze znajomymi z wielką ochotą do Łęcznej do Lublina się nie wybieramy!!! Górnik tylko w Łęcznej
Avatar
Gość / 30 kwietnia 2017 o 20:41
0
Po co te męki. Jak Górnik przegrywał, to było: wypad do Łęcznej, jak zaczął wygrywać to: w Lublinie przynajmniej jest miło i koszyki z kaszanką jest gdzie rozłożyć, a prawda jest taka, że piłkarze wolą grać w Łęcznej o tym można przeczytać w wywiadach. Oni męczą się w Lublinie , a ktoś kto chce z Lublina pojechać na mecz do Łęcznej to raczej nie zabłądzi bo dojazd nie jest taki straszny i parking też całkiem ok. Dopóki Górnik był w Łęcznej i nikt nie mówił o grze na arenie nie było zamętu pomiędzy kibolami i pomnikami, a teraz wszyscy skaczą sobie do gardeł.Górnik Łęczna to Górnik Łęczna a nie Górnik Lublin
Po co te męki. Jak Górnik przegrywał, to było: wypad do Łęcznej, jak zaczął wygrywać to: w Lublinie przynajmniej jest miło i koszyki z kaszanką jest gdzie rozłożyć, a prawda jest taka, że piłkarze wolą grać w Łęcznej o tym można przeczytać w wywiadach. Oni męczą się w Lublinie , a ktoś kto chce z Lublina pojechać na mecz do Łęcznej to raczej nie zabłądzi bo dojazd nie jest taki straszny i parking też całkiem ok. Dopóki Górnik był w Łęcznej i nikt nie mówił o grze na arenie nie było zamętu pomiędzy kibolami i pomnikami, a teraz wszyscy skac... rozwiń
Avatar
Ytrewq / 30 kwietnia 2017 o 17:50
0
Kibole nie rozśmieszajcie mnie ! Jaka "ekipa" jeździła z Łęcznej na wyjazdy w poprzednich sezonach ?! Cała Polska miała bekę z tych kilkunastu łebków.
Avatar
es1979 / 30 kwietnia 2017 o 17:04
0
@Janusz z miasta , wali od ciebie i twojej ortografii z daleka .... z pyrlandii ! hary siedź w tym Poznaniu i przestań się wypowiadać w formie pisemnej bo nie da się tego czytać. Na różnych forach od razu daje się  rozpoznać , że stuka w klawiature matoł bez szkoły , frustrat z wlkp. Pozdro "kibicu" internetowy !! 
Zobacz wszystkie komentarze 32

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją

Próbował wyłudzić 50 tys. zł z banku. Ukrywał się przed policją 2 0

27-latek, który miał trafić do więzienia ukrywał się przed mundurowymi. W piątek zauważył go policjant.

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim

Gdzie na szaszłyk, gdzie na kiełbasę? 7 grill barów w woj. lubelskim 9 1

7 grill barów w Lublinie i okolicy - podpowiadamy, gdzie warto podjechać, żeby dobrze lub bardzo dobrze zjeść. W Lublinie i regionie. Podpowiadamy 7 adresów, które osobiście sprawdziliśmy

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti
4 września 2018, 19:00

Vader i Marduk wystąpią w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. 4 września o godz. 19 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpią zespoły Vader, Marduk i goście.

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom

Szczęśliwy finał poszukiwań chorego 81-latka. Żona dziękuje policjantom 8 5

Poważnie chory 81-latek wyszedł z domu i nie wrócił. Policjanci przeczesywali miasto i las. W końcu udało się go znaleźć.

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu

Zderzenie aut. 11-letnia dziewczynka w szpitalu 0 5

11-letnia dziewczynka trafiła do szpitala po tym jak w auto w którym jechała uderzył inny samochód.

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami
film

Big Brother w bloku socjalnym? Naszpikowali budynek kamerami 20 8

- Czy w ruinie, gdzie dykta zastępuje szyby, a dziury w ścianach mają wielkość pięści, montowanie kamer to najpilniejsza potrzeba? - pytają oburzeni mieszkańcy bloku socjalnego w Płocku.

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia]
galeria

Nowy pokaz fontanny na placu Litewskim "Anioły lubelskie" [zdjęcia] 35 12

W piątek można było premierowo zobaczyć nowe widowisko „Anioły lubelskie” w fontannie na pl. Litewskim.

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter

Rafał Wójcik (Górnik Łęczna): Pokażemy charakter 1 5

Rozmowa Z Rafałem Wójcikiem, trenerem Górnika Łęczna

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki?

Drogowe inwestycje w woj. lubelskim. Gdzie powstają nowe odcinki? 9 21

Drogi są jak tętnice: dziurawe i pozapychane szybko prowadzą do zawału. Czy grozi nam wizyta u auto-kardiologa? Chyba nie, bo w naszym regionie inwestycje są realizowane na każdej kategorii dróg: od krajowych do gminnych. Wciąż jednak daleko nam do Śląska czy Wielkopolski, gdzie infrastruktura drogowa jest już na poziomie europejskim.

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia
zdjęcia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski w Lublinie. Podsumowanie pierwszego dnia 7 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Dominik Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 8

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 10 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 4 20

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.