II LIGA

7 czerwca 2023 r.
18:37

Gol w dogrywce na wagę finału! Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin 1:2 (zapis relacji na żywo)

0 2 A A
(fot. Motor Lublin)

Wielkie emocje w drugim meczu barażowym o awans do Fortuna I Ligi, ale dopiero od... 84 minuty. Motor przegrywał z Kotwicą Kołobrzeg 0:1 jednak doprowadził do dogrywki w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry. A w 116 minucie gola na wagę awansu do finału zdobył rezerwowy Dawid Kasprzyk.

120+2' KONIEC! MOTOR W FINALE! W niedzielę żółto-biało-niebiescy zagrają w Olsztynie ze Stomilem o awans do Fortuna I Ligi.

120' Wolsztyński obok bramki, a sędzia dorzucił tylko dodatkowe 60 sekund gry.

118' Żebrakowski mógł zamknąć mecz, ale pudłuje po solowym rajdzie!

116' Gol dla Motoru! Finał baraży o krok! Rafał Król zagrywa do Ceglarza, ten do Kasprzyka, a strzał rezerwowego napastnika odbija Kosakiewicz, ale piłka i tak ląduje w siatce.

112' Odpowiedź Motoru! Żebrakowski w ostatniej chwili zablokowany przez Murawskiego! Wrzutka Ceglarza, piłkę odbija Pogorzelec, Kasprzyk oddaje do Żebrakowskiego, ale czujni obrońcy Kotwicy.

111' Znowu kapitalna szansa dla Kotwicy! Łysiak zagrywa wzdłuż bramki z lewego skrzydła, a z pięciu metrów Goncerz przenosi futbolówkę nad poprzeczką.

108' Dobry przechwyt Żebrakowskiego, ale fatalne podanie do rywali.

107' Niepotrzebny faul Ceglarza, kartka i chyba pauza w ewenrualnym finale.

106' Zaczął Motor, ale sędzia nakazuje... zacząć jeszcze raz.

105' Koniec pierwszej części dogrywki.

104' Wydawało się, że znowu dobrze utrzymał się przy piłce Żebrakowski, ale arbiter boczny sygnalizuje faul.

103' I jeszcze jeden korner.

102' Kolejna dobra akcja ekipy trenera Bartoszka. Rakowski do Łysiaka, a ten drugi zablokowany przez Reimana, będzie rzut rożny. Ostatnie minuty wyraźnie dla Kotwicy.

100' To powinno być 2:1! Niesamowitą okazję zmarnował Wolsztyński. Po centrze z lewego skrzydła, rezerwowy gracz gospodarzy dopadł do piłki na czwartym metrze i głową jakimś cudem strzelił obok słupka. Motor wrócił z bardzo dalekiej podróży!

94' Szansa dla Motoru! Ceglarz wrzuca, uderza Kasprzyk, ale obok bramki.

93' Świetna akcja Żebrakowskiego. "Zgasił" piłkę na klatę, poprowadził akcję do przodu, w dobrym momencie zagrał do Lisa na prawą stronę, ale będzie tylko rzut rożny.

91' Gramy! Przed nami jeszcze przynajmniej 30 dodatkowych minut.

90+5' Uffffff koniec regulaminowego czasu gry. Krótka przerwa i zaraz ruszamy z dogrywką. Motor znowu udowodnił, że gra do końca.

90+4' JEST REMIS! Niesamowita historia! Wójcik rehabilituje się za sprokurowanie rzutu karnego, biegnie do linii końcowej, wrzuca na dalszy słupek, a tam z powietrza kończy akcję Ceglarz!

90+4' Ukarany teraz Rakowski.

90+2' Kasprzyk próbował strzelać "nożycami" z około 17 metrów, ale zarobił żółą kartkę, bo trafił w rywala.

90+1' Najemski bije rzut wolny ze swojej połowy w pole karne rywali, ale do zawodnika Kotwicy.

90' Sędzia dolicza 5 minut! 5 minut nadziei dla Motoru.

90' Rakowski zmienia Bartosia.

88' Centra Wójcika do nikogo, Kort wybija na uwolnienie.

87' Kolejny groźny atak Kotwicy, ale fatalnym podaniem akcję kończy Wolsztyński.

86' Reaguje trener Feio. Na boisku pojawią się: Żebrakowski i Kasprzyk, a murawę opuścili: Michał Król oraz Wełniak.

84' Budziłek w prawo, a Łysiak strzela w lewo i niestety jest 1:0 dla Kotwicy.

83' Łysiak ustawia piłkę na wapnie.

82' Karny dla Kotwicy! VAR na pewno sprawdzi jeszcze sytuację. Bartoś wymieniał podania z Goncerzem, a zagranie w pole karne ręką zatrzymał Wójcik.

82' Niepotrzebny faul Wełniaka, który zaatakował łokciem Witasika. Sędzia na szczeście tym razem skończył tylko na ustnej reprymendzie.

79' Piłka spada pod nogi Murawskiego, a ten decyduje się na dobry strzał, ale tuż nad bramką.

78' Pierwsza akcja rezerwowych. Wolsztyński "rozbił" rywala, podał na bok do Goncerza, a ten wywalczył rzut rożny.

75' Ofensywne zmiany trenera Bartoszka: Bojas - Wolsztyński i Goncerz - Kaczmarek. A w Motorze Najemski wchodzi za Szarka.

73' Wełniak faulował Pogorzelca i obejrzał kartkę. A to czwarte upomnienie w tej rundzie napastnika, które oznacza, że w ewentualnym finale niestety czeka go pauza.

70' Kolejna dobra wrzutka Kosakiewicza, ale piąstkuje Budziłek. Po chwili Kort udanym wślizgiem zatrzymuje kontrę Motoru, szkoda.

68' Kolejna udana akcja Michała Króla, faul i będzie szansa na dośrodkowanie w pole karne "Kotwy".

65' Pierwsze roszady w zespole gości. Schodzą: Luberecki i Gąsior, a wchodzą Staszak i Reiman.

64' Odpowiedź Motoru, a w roli głównej oczywiście, Rafał Król. Przewrotka efektowna, ale Pogorzelec odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

63' Zaskakujący strzał z dystansu Cywińskiego, Budziłek z problemami odbija na rzut rożny.

61' Faul Kaczmarka na Wójciku, potem panowie wymienili się "uwagami" i "żółtko" obejrzał pierwszy z graczy.

59' Uffffff gorąco pod bramką Motoru. Kaczmarek dostał piłkę na wolne pole, poradził sobie z Rudolem i oddał niezły strzał, ale w trudnej sytuacji nie "dokręcił" piłki do bramki.

58' Rudol trochę w stylu hokejowym potraktował rywala "bodiczkiem" i zażegnał niebezpieczeństwo pod swoją bramką, a sędzia uznał, że to była dozwolona gra ciałem.

57' W krótkim czasie dwie proste straty Motoru. Najpierw Luberecki łatwo minął jednego rywala, ale za daleko wypuścił sobie piłkę. Teraz praktycznie to samo zrobił Wójcik.

55' Ceglarz przedziera się lewym skrzydłem, ale jego podanie wybija Witasik. Druga połowa na razie tak samo nudna, jak pierwsza.

51' Szarek przerywa kontrę Kotwicy i trafia do notesu arbitra.

50' Rożny dla Motoru.

47' Groźny atak gospodarzy, ale Bartoś zablokowany, a wrzutka Kaczmarka do nikogo.

46' Zaczynamy drugą połowę!

45+1' Po trzech dodatkowych... sekundach sędzia kończy pierwszą, bezbarwną połowę. Najlepszą okazję, w 42 minucie miał Rafał Król po strzale głową. To jednak w zasadzie wszystko, co wydarzyło się przed przerwą na boisku w Kołobrzegu.

45' Odpowiedź Kotwicy. Znowu strata Rafała Króla na środku boiska, przejmuje piłkę Łysiak, a gospodarze wychodzą z kontrą czterech na trzech. Łysiak sam zdecydował się jednak na strzał i bez problemów łapie Budziłek.

42' Najlepsza sytuacja w tym meczu! I od razu powinno być 0:1. Michał Król znowu wygrywa pojedynek na skrzydle, posyła dobrą piłkę w szesnastkę, a tam oczywiście walkę w powietrzu wygrywa Rafał Król. Jego uderzenie świetnie broni jednak Pogorzelec.

40' Gąsior wrzuca w pole karne do Ceglarza, ale "Cegi" raczej nie słynie z gry głową, dlatego kolejna akcja kończy się fiaskiem. W ostatnich minutach inicjatywę przejął jednak Motor.

39' Rudol po rzucie rożnym znalazł się na lewym skrzydle i zagrał jeden na jeden z Szarpakiem. Założył rywalowi siatkę, ale szybkie podwojenie krycia i nic z tej akcji nie wyszło.

37' Szarpak przerywa szybko kontrę Motoru i ogląda kartkę.

36' Długa piłka Szarka w pole karne, ale Rafał Król bardziej odbija futbolówkę głową w kierunku bramki niż strzela.

34' Wójcik długo podnosił ręce na środku boiska, żeby do niego zagrać, ale podanie Rafała Króla było za lekkie i przechwyt zaliczyli miejscowi. Nie potrafili jednak dobrze wyprowadzić piłki i kolejna akcja skończyła się tak naprawdę zanim się w ogóle zaczęła.

29' Lepsza wrzutka Ceglarza z narożnika boiska, ale nikt z jego kolegów znowu nie przejął piłki. Próba kontry gospodarzy szybko zatrzymana, dobry powrót drużyny Goncalo Feio.

28' Wrzutka z rzutu rożnego z lewej strony "przeciągnięta", po chwili to samo z dośrodkowaniem z prawego skrzydła. Na razie brakuje celności gospodarzom.

26' Ceglarz szuka podaniem w pole karne Wełniaka, ale napastnik gości odbija się od Witasika, jak od ściany i piłka w rękach Pogorzelca.

25' Szarżował Bartoś, ale szybszy Wójcik, który był przy okazji faulowany i piłka dla Motoru.

21' Dwie kolejne wrzutki, a zdecydowanie lepsza ta druga, musiał interweniować Budziłek, ale dobrze odbija piłkę.

20' Znowu dobra akcja Kotwicy prawą stroną, Kosakiewicz centruje w pole karne i będzie rzut rożny dla gospodarzy.

19' Rudol potraktował łokciem rywala i ogląda "żółtko".

18' Wójcik wrzuca w pole karne, a strzał głową zdołał oddać Wełniak, ale zagrożenie bramki rywali raczej minimalne. Pogorzelec miał wszystko pod kontrolą. Ostatecznie piłka ląduje na górnej siatce.

14' Długa piłka Witasika do przodu, ale zupełnie do nikogo i od bramki Budziłek. Na pewno drugi mecz półfinałowy dużo bardziej zamknięty, niż ten w Olsztynie pomiędzy Stomilem, a Wisłą Grupa Azoty.

11' Ceglarz w pole karne, ale do żadnego z kolegów i znowu wybija Kotwica.

10' Michał Król wygrywa pojedynek na prawym skrzydle i jest faulowany. Szansa na dośrodkowanie dla ekipy z Lublina.

10' Znowu strata w środku pola gości, ale szybko piłkę rywalom odebrał Gąsior.

8' Motor traci piłkę w środku boiska, dogranie do Bartosia na lewe skrzydło, ale wrzutka zawodnika miejscowych prosto w ręce Budziłka.

7' Ceglarz i Rafal Król wymieniają podania, a ten pierwszy wywalczył rzut rożny.

6' Michał Król zbiega z piłką do linii końcowej, wrzuca w szesnastkę, ale wybijają gospodarze.

6' Wrzutka Wełniaka, ale za mocna, Rafał Król zmuszony wycofać piłkę.

3' Dobra akcja na prawym skrzydle Kotwicy. Kosakiewicz zagrywa wzdłuż bramki, ale nikt nie zamknął tego podania, rożny dla gospodarzy.

1' Wszystko już w porządku, zaczynamy drugi mecz półfinałowy o awans fo Fortuna I Ligi. Kto będzie rywalem Stomilu Olsztyn w niedzielę? Przekonamy się za około dwie godziny.

Mamy chwilę opóźnienia, z powodu problemów technicznych sędziów.

----------------------------------------------------

Gospodarze wystąpią dzisiaj bez trójki bardzo ważnych zawodników. Za kartki pauzują: Josip Soljić, Adam Frączczak, a także Michał Kozajda.

Z kolei lublinianie pierwszy raz od dawna nie będą mogli liczyć na doping swoich kibiców, bo sektor dla drużyny gości został zamknięty.

W rundzie zasadniczej Motor pokonał Kotwicę u siebie 3:1, a nie tak dawno temu, bo 19 maja w Kołobrzegu było 0:0, chociaż na pewno był to remis ze wskazaniem na piłkarzy Goncalo Feio.

--------------------------------------------------

Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin 1:2 (0:0)

Bramka: Łysiak (84-z karnego) - Ceglarz (90+4), Kasprzyk (116).

Kotwica: Pogorzelec – Kosakiewicz, Witasie, Murawski, Szarpak, Kort, Cywiński, Bartoś (90 Rakowski), Kaczmarek (75 Goncerz), Bojas (75 Wolsztyński), Łysiak.

Motor: Budziłek – Wójcik, Szarek (76 Najemski), Rudol, Luberecki (65 Staszak), Gąsior (65 Reiman), R. Król, M. Król (87 Żebrakowski), Ceglarz, Lis, Wełniak (86 Kasprzyk).

Żółte kartki: Szarpak, Kaczmarek - Rudol, Szarek, Wełniak, Kasprzyk, Ceglarz.

Sędziuje: Bartosz Frankowski (Toruń).

Nie ma mocnych na Orlen Oil Motor! [zdjęcia kibiców]
ZDJĘCIA KIBICÓW

Kibice przy Al. Zygmuntowskich tym razem mogli trochę narzekać na nudę. Ich pupile szybko rozstrzygnęli kolejny mecz i znowu wysoko pokonali rywali. Tym razem Orlen Oil Motor Lublin wygrał z Apatorem Toruń 53:37. Każdy kibic chciałby jednak mieć takie powody do narzekania. Sprawdźcie, jak w piątkowy wieczór wyglądały trybuny.

Apator Toruń też rozbity. Trzeci mecz i trzecie wysokie zwycięstwo Orlen Oil Motoru Lublin [zdjęcia, wideo]

Orlen Oil Motor Lublin się nie zatrzymuje. Choć show na torze Best Auto przy Alejach Zygmuntowskich skradł w piątkowy wieczór Emil Sajfutdinow, to jego występ dla kibiców gości był tym z cyklu na otarcie łez. Lubelskie „Koziołki” wygrały 53:37, a goście na 15. gonitw byli górą w zaledwie dwóch.

Orlen Oil Motor Lublin - KS Apator Toruń [zapis relacji na żywo]
RELACJA NA ŻYWO

Po wysokim domowym zwycięstwie nad ebut.pl Stalą Gorzów Orlen Oil Motor Lublin po raz drugi z rzędu wystąpi przed własną publicznością. O godzinie 20.30 lubelski Koziołki podejmą Anioły z Torunia

Agresja rówieśnicza: jak można rozwiązać problem

Stop agresji wśród młodzieży – to temat konferencji poświęconej sposobom zapobiegania sytuacjom konfliktowym w środowisku młodych osób. W piątkowym (26 kwietnia) spotkaniu w siedzibie Urzędu Miasta Lublin udział wzięli dyrektorzy szkół, nauczyciele, wychowawcy, pedagodzy i psycholodzy, którzy na co dzień pracują z dziećmi i młodzieżą

Rockowy Beret
foto

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z Beretu w rockowym klimacie lat 80's! T.Love, Elektryczne Gitary, Kazik i Kult, Lady Pank itd. – tak pokrótce można streścić listę rockowych zespołów, przy których bawili się goście. Zobaczcie, jak się bawił Lublin!

Ostatnie dni przed maturą. Absolwenci Grabskiego odebrali świadectwa

Absolwenci Zespołu Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie odebrali dziś świadectwa ukończenia szkoły. I choć matura już za kilka dni, kończą szkołę z pozytywnym nastawieniem i nadzieją na dobry wynik z egzaminu dojrzałości.

Tragedia w sokolej rodzinie. "Najprawdopodobniej został otruty"

Po perypetiach w sokolim gnieździe na Wrotkowie myśleliśmy że zapanowała sielanka. Niestety w piątek po południu znaleziono Czarta. Ptak padł, ornitolodzy podejrzewają otrucie.

SPSK Nr 4 w Lublinie: Jest nowy dyrektor

Michał Szabelski, pracujący do tej pory na stanowisku zastępcy dyrektora ds. Finansów i Rozwoju Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie został nowym dyrektorem placówki.

W nocy ściśnie mróz. IMGW ostrzega
ALERT POGODOWY

W piątek termometry w województwie lubelskim przekroczyły barierę 10 stopni Celsjusza. Jednak w nocy pogoda się zmieni i nadejdą przygruntowe przymrozki.

Liczba Polaków zwiększyła się o 24

W piątek w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim wojewoda wręczył obywatelstwa. Wśród nich jest czworo dzieci.

Chornobyl Liquidators: Promieniowanie, trudne decyzje i Likwidatorzy (wideo)

26 kwietnia 1986 roku do eksplozji i zniszczenia reaktora nr 4 Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej. Przy usuwaniu skutków katastrofy z narażeniem życia pracowali Likwidatorzy, I to im poświęcona jest polska gra Chornobyl Liquidators.

MKS FunFloor Lublin coraz bliżej srebra, w sobotę mecz w Gnieźnie

W sobotę MKS FunFloor zmierzy się na wyjeździe z MKS URBiS Gniezno. To jedno z kluczowych spotkań w wyścigu o srebrny medal.

Udawali prokuratora i policjanta, a kobieta straciła 60 000 złotych

Gmina Krasnystaw: 66-letnia kobieta padła ofiarą oszustów. Jeden podawał się za prokuratora, drugi za policjanta. Obaj wmawiali jej udział w policyjnej akcji.

Szturm i dywersanci. Co lubelscy terytorialsi ćwiczyli w mieście?

Dywersanci planowali szturm i zamach terrorystyczny w pobliżu jednego z zakładów produkcyjnych w Lublinie – to główny punkt ćwiczeń żołnierzy z 21 Lubelskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z Lublina.