12:08

GKS Katowice - Motor Lublin 2:1 (zapis relacji na żywo)

1 0 A A
(fot. Piotr Michalski)

Punkt był bardzo blisko. Niestety, Motor w doliczonym czasie gry stracił drugą bramkę i ostatecznie przegrał na wyjeździe z GKS Katowice 1:2. Dla rywali to szósta wygrana z rzędu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

90+4' Jeszcze uderza Duda, ale nic z tego, sędzia kończy zawody, a Motor musi się pogodzić z porażką.

90+2' 2:1! Sanocki na lewym skrzydle świetnie zagrywa wzdłuż bramki, a Kozłowski zamyka akcję i zdobywa gola dla "Gieksy".

90' Mecz potrwa 3 minuty dłużej.

88' Niecelny strzał Sanockiego.

87' Kozłowski znowu świetnie na skrzydle wykłada piłkę w pole karne, ale wybija Motor.

85' Rogala nieczysto trafił w piłkę, ale Madejski z problemami.

82' 1:1! Michał Król świetnie wrzuca z prawej strony na głowę Raka, który doprowadza do remisu!

80' Dobra akcja GKS. Kozłowski w sytuacji jeden na jeden z obrońcą, wpada w pole karne i decyduje się na strzał, ale bardzo niecelny.

79' Ropski za Świderskiego.

79' Faulowany Cichocki, ale centra Moskwika w ręce Mrozka.

78' Rak w pole karne, ale wybijają gospodarze.

78' Kartka dla Gałeckiego, który zatrzymał Swędrowskiego.

75' Swędrowski w samotnej szarży w pole karne, ale Rogala dobrze zastawiał piłkę i GKS zacznie od bramki.

73' Rak za Kumocha, a Duda za Wójcika.

72' Świderski zatrzymał kontrę Motoru.

71' Urynowicz wrzuca, ale w ręce Madejskiego.

70' Faulowany Sanocki, "żółtko" dla Kumocha i rzut wolny dla GKS.

69' A za chwilę na boisku w ekipie gości pojawi się Ropski.

68' Woźniak za Kiebzaka.

67' Mogła być szybka odpowiedź. Świderski do Ceglarza, ale ten nie doszedł do piłki.

65' 1:0! Najpierw groźnie w polu karnym GKS. Świderski przyblokowany, a przewrotką lekko uderzył jeszcze Moskwik. Mrozek złapał jednak piłkę i błyskawicznie rozpoczął akcję gospodarzy dalekim wykopem. I to wykopem celnym. Sanocki wygrał pojedynek biegowy z Michałem Królem i świetnym strzałem po długim rogu otworzył wynik.

64' Michał Król na dalszy słupek z prawego skrzydła, a Rafał Król zgrywa piłkę głową. Wybija GKS i będzie rożny.

64' Teraz na drugim skrzydle z piłką poza linię "wyjechał" Kościelniak.

62' Zamieszanie pod bramką Motoru, ale strzały GKS blokowane. Po raz kolejny wszystko zaczęło się od Rogali na skrzydle.

59' Groźnie w polu karnym GKS. Atak wyprowadza Kumoch i to on kończy całą akcję, ale jego uderzenie zablokowane przez rywali. A Janiszewski zmienia Kołodziejskiego, który doznał kontuzji.

56' Michał Król wywalczył rzut rożny.

54' Rafał Król do Ceglarza, ten wrzuca w pole karne, ale Świderski przewaraca się w szesnastce, a piłkę pewnie łapie Mrozek.

53' Motor obiecująco wyszedł na drugą połowę. W ataku goście przez to osiem minut zrobili więcej niż w całej pierwszej połowie.

52' Wawszczyk nie sięgnął piłki.

52' Rzut wolny dla Motoru, szansa na dośrodkowanie w pole karne GKS.

51' Wojciechowski łatwo zatrzymuje na skrzydle Ceglarza.

50' Szarżuje Swędrowski, ale jego uderzenie w środek bramki i pewnie łapie Mrozek.

49' Kołodziejski fauluje Świderskiego i ogląda kartkę.

49' Kiebzak wykłada piłkę w pole karne, ale zagrał trochę "za plecy" Kościelniaka i ten nie miał z czego uderzyć.

48' Dobra akcja gości. Ceglarz z lewej strony zagrywa w pole karne, ale żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

46' Od razu groźna akcja GKS, ale Kiebzak na spalonym.

46' Gramy po przerwie!

45+3' Koniec pierwszej połowy. GKS na pewno groźniejszy, Motor nie potrafił za to stworzyć wielkiego zagrożenia pod bramką gospodarzy.

45' Sędzia dolicza trzy minuty.

44' Na murawie leży Moskwik, sędzia przerywa grę. "Moskwa" już się jednak podniósł i gramy dalej.

41' Faulowany Urynowicz przez Świderskiego.

40' Wojciechowski fauluje Swędrowskiego, wreszcie będzie jakaś szansa dla Motoru.

39' Jędrych fauluje Świderskiego i ogląda kartkę.

37' Motor zamkniety na swojej połowie. Najpierw goście wybijają na uwolnienie, po chwili kolejny atak lewą stroną Rogali, który wykłada piłkę do Kozłowskiego, a ten z dwóch metrów uderza prosto w Madejskiego.

34' Dobra akcja Kościelniaka, który decyduje się na zagranie do Kozłowskiego, ale strzał tego drugiego bardzo niecelny.

32' Kiebzak w pole karne, ale znowu piłka nie trafiła do żadnego z gospodarzy.

31' Przekombinowała Gieksa z tym stałym fragmentem gry, zaczyna od bramki Madejski.

29' Akcja Sanockiego i Rogali, Michał Król na rzut rożny.

28' Seria dośrodkowań w pole karne Motoru, ale goście wybijają.

27' Kolejna kartka dla gości, znowu dla obrońcy. Tym razem upomniany Cichocki.

24' Wrzuca Kiebzak, głową strzela Sanocki, ale broni Madejski.

24' Wawszczyk przewraca Kozłowskiego i ogląda kartkę, a GKS będzie miał szansę na dośrodkowanie w pole karne.

22' Kozłowski założył siatkę Moskwikowi, piłka do niego wróciła, ale jego zagranie w pole karne zatrzymał Cichocki.

20' Po stracie Swędrowskiego piłkę przed pole karne dostaje Urynowicz, ale strzela obok bramki.

16' Madejski wychodzi daleko ze swojej bramki i nogą wybija piłkę Kozłowskiemu. Ryzykowna decyzja, ale udana interwencja.

16' Rogala atakuje lewym skrzydłem wykłada piłkę w polu karnym, ale na szczęście dla Motoru "do nikogo". Wybijają lublinianie.

15' Jednak zmiana w Motorze: Cichocki za Grodzickiego.

14' Kontra GKS, ale faulowany Kiebzak.

14' Ceglarz strzela z wolnego, Mrozek odbija przed siebie i Świderski ścigał się z obrońca, ale rywal pierwszy dopadł do piłki i rzut rożny dla Motoru.

13' Grodzicki wraca na boisko.

12' Źle piłkę wyprowadzają gospodarze, ta trafia do Kumocha, który jest faulowany i będzie rzut wolny dla Motoru. A na rozgrzewce Cichocki, nie wiadomo, czy Grodzicki wróci do gry.

11' Teraz na murawie leży Grodzicki. Chwilowo doświadczony obrońca schodzi z boiska.

9' A po chwili blisko Urynowicz, ale odbija Wawszczyk! Tylko rożny dla gospodarzy.

9' Bardzo dobra akcja GKS! Blisko gola, ale strzał Kozłowskiego zablokowany. Całą akcję na skrzydle rozpocząl Kiebzak, który zagrywał wzdłuż bramki.

7' Kiebzak "przeciągnął"dośrodkowanie.

6' Rafał Król wślizgiem odbiera piłkę Kozłowskiemu, ale trafia też w nogi przeciwnika i sędzia odgwizduje faul, a dodatkowo ukarał "Królika" kartką.

5' Motor stosuje wysoki pressing i na razie miejscowi mają problem, żeby rozegrac akcję.

4' Michał Król uderza z dystansu, ale zerowe zagrożenie bramki gospodarzy.

2' Z powodu kontuzji nie może zagrac dzisiaj jeden z ważniejszych zawodników Gieksy Adrian Błąd. Teraz na murawie długo leżał Sanocki.

1' Gramy! Udało się przygotowaćż murawę, ale w Katowicach cały czas pada śnieg, dlatego piłkarzy obu ekip czeka dzisiaj trudne zadanie.

-----------------------------------

Trener Mirosław Hajdo znowu zdecydował się na identyczny skład, który dobrze radził sobie w ostatnich meczach ligowych. A to oznacza, że na ławce rezerwowych zaczynają: Marcin Michota i Sławomir Duda.

------------------------------------

GKS Katowice – Motor Lublin 2:1 (0:0)

Bramki: Sanocki (65), Kozłowski (90+2) - Rak (82).

GKS: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski (59 Janiszewski), Rogala, Sanocki, Kościelniak (82 Jaroszek), Gałecki, Urynowicz (82 Stefanowicz), Kiebzak (68 Woźniak), Kozłowski.

Motor: Madejski – M. Król, Grodzicki (15 Cichocki), Wawszczyk, Moskwik, Ceglarz, Swędrowski, Kumoch (73 Rak), R. Król, Wójcik (73 Duda), Świderski (79 Ropski).

Żółte kartki: Jędrych, Kołodziejski, Gałecki - R. Król, Wawszczyk, Cichocki, Kumoch.

Sędziuje: Robert Marciniak (Kraków).

e-Wydanie

Imprezy klubowe w Lublinie – 26-27 kwietnia
26 kwietnia 2024, 18:00

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje przez cały czas. Weekend tuż, tuż. W gotowości są już wszystkie lubelskie kluby. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach w mieście. Oto najciekawsze naszym zdaniem propozycje.

Kolejny szczęśliwy gracz z Lubelskiego!

Dokładnie 376 751,10 zł to wygrana w grze Mini Lotto, która padła w Międzyrzecu Podlaskim.

Górnik Łęczna wraca z punktem po meczu walki w Katowicach

W meczu kończącym 29. kolejkę Fortuna I Ligi Górnik Łęczna zremisował bezbramkowo w Katowicach z tamtejszym GKS. Zielono-czarni tym samym wypadli poza strefę barażową, ale różnice punktowe w tabeli są tak znikome, że wciąż mają szansę na znalezienie się w barażach o PKO BP Ekstraklasę

Złoto Adeli Piskorskiej, dyskwalifikacja Laury Bernat i ciekawy I dzień pływackich MP w Lublinie

W czwartek na Aqua Lublin wystartowały Mistrzostwa Polski w kategorii open i młodzieżowców (19-23 lata). Dla naszych zawodników, to ostatnia szansa, żeby wywalczyć bilet na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Pierwszego dnia AZS UMCS wywalczył cztery medale. Złoto zdobyła chociażby Adela Piskorska.

Bogdanka Arka wygrała w Bielsku-Białej. Decydujące starcie o finał w Chełmie

W drugim meczu półfinałowym fazy play-off Bogdanka Arka pokonała na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w sobotę w Chełmie.

Boskie Buenos. Koncert Dmiana Ukeje
28 kwietnia 2024, 20:00

W swoim ostatnim - jak dotąd - scenicznym wcieleniu, Damian Ukeje podzieli się z nami autorską interpretacją muzyki zespołu Maanam. Koncert już w najbliższą niedzielę (28 kwietnia) w Fabryce Kultury Zgrzyt.

Znowu brak skuteczności i proste błędy. Motor zgubił punkty w meczu z Chrobrym Głogów [zdjęcia, wideo]
film

Niestety, po raz kolejny można o występie Motoru napisać to samo – niewykorzystane sytuacje i błędy w defensywie. W czwartkowy wieczór drużyna Mateusza Stolarskiego prowadziła z Chrobrym Głogów 1:0, ale musiała się zadowolić remisem.

Polała się krew. I to kilkanaście litrów
Patronat Dziennika Wschodniego

Za nami Wampiriada, czyli akcja Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMCS i RCKiK. Przez dwa dni, kilkadziesiąt osób honorowo oddało swoją krew.

Nowa do kolekcji. Srebrna moneta na 100 lat złotego

Narodowy Bank Polski wyemitował srebrne monety, upamiętniające wprowadzenie w 1924 roku waluty odrodzonego państwa polskiego. Setna rocznica złotego w obiegu jest nie lada gratką dla kolekcjonerów. W czwartek stali od wczesnego rana w kolejkach, aby pieniądz kupić.

Agata Fisz jedynką na lubelskiej liście Lewicy do Europarlamentu. PiS postawi na Kamińskiego czy Czarnka?

Agata Fisz otworzy lubelską listę Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Znamy także nazwiska liderów dwóch innych ugrupowań w regionie, które wystawią swoich kandydatów. "Jedynką" Koalicji Obywatelskiej będzie posłanka Marta Wcisło, a Konfederacji były europoseł Mirosław Piotrowski.

Krzyż pański z takim synem. Wyzywał matkę, groził, że spali jej dom

To nie była pierwsza taka awantura, ale tym razem matka nie wytrzymała. Wezwała policję do wyrodnego syna. 27-latek został aresztowany.

Zbigniew Stopa nowym prezesem LW Bogdanka

Od 1 maja nowym prezesa zarządu LW Bogdanka będzie Zbigniew Stopa. Jego zastępcą ds. produkcji zostanie Bartosz Rożnawski, a Sławomir Krenczyk będzie wiceprezesem ds. rozwoju.

Kandydaci KO z Lubelskiego. Jedynką Marta Wcisło, dwójką Krzysztof Grabczuk. Kto jeszcze do Europarlamentu?
Wideo

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Wiemy, już kto będzie kandydował z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 8, obejmującym województwo lubelskie. Czołowych pięć miejsc zajęli obecni parlamentarzyści. Jedynką będzie Marta Wcisło, a dwójką Krzysztof Grabczuk. Na kolejnych pozycjach znaleźli się: Małgorzata Gromadzka, Michał Krawczyk i Krzysztof Bojarski.