Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

15 września 2018 r.
14:55

Avia – Wiślanie 1:2. Koniec dobrej passy

0 12 A A
(fot. MKS AVIA ŚWIDNIK)

Po dwóch zwycięstwach z rzędu w Świdniku wszyscy spodziewali się kolejnego kompletu punktów. W końcu na stadionie przy ul. Sportowej zameldował się przedostatni zespół w tabeli – Wiślanie Jaśkowice. Boisko brutalnie zweryfikowało jednak te plany. Gospodarze nie po raz pierwszy w tym sezonie kończyli zawody w dziesiątkę i ostatecznie przegrali 1:2.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsze fragmenty meczu nie były zbyt ciekawe. Jeden strzał z linii pola karnego Krystiana Mroczka, to w zasadzie wszystko. Dopiero około 20 minuty coś zaczęło się dziać, tyle że pod bramką Adriana Wójcickiego, ale bramkarz gospodarzy był na posterunku. W 28 minucie golkiper żółto-niebieskich nie mógł już nic poradzić i niespodziewanie Wiślanie objęli prowadzenie po ładnej bramce Mateusza Krasuskiego, który huknął pod poprzeczkę.

Minęło kilkadziesiąt sekund i Avia powinna szybko wyrównać. W doskonałej sytuacji znalazł się Piotr Prędota. Przegrał jednak pojedynek z Konradem Napieralskim. Do piłki dopadł jeszcze Daniel Koczon, ale i on nie zdołał umieścić jej w siatce. Kolejne minuty, to przewaga świdniczan i ich sytuacje. Wojciech Białek i Dominik Maluga jednak pudłowali.

A w samej końcówce goście mogli zadać drugi cios. Tym razem po centrze z rzutu rożnego. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem ekipy z Jaśkowic. Po zmianie stron podopieczni Dominika Bednarczyka ruszyli do ataku, ale długo niewiele z tego wynikało. Wreszcie w 59 minucie żółto-niebiescy dopięli swego. I to po całkiem niezłej akcji. Zaczął ją Mroczek, świetnie piłkę zgrał Piotr Prędota, a strzałem z woleja wszystko sfinalizował Maluga.

Plany walki o kolejne trzy punkty szybko trzeba było jednak zweryfikować. Już 180 sekund po trafieniu na 1:1 Maluga znowu wpisał się do protokołu. Tym razem jednak w negatywny sposób. Obejrzał drugie „żółtko” i musiał przedwcześnie opuścić boisko. A ekipę ze Świdnika czekało około pół godziny gry w osłabieniu. Piłkarze trenera Bednarczyka musieli bronić remisu i trzeba przyznać, że przychodziło im to z trudem.

Wiślanie dominowali i mieli swoje szanse. Dobrze między słupkami spisywał się jednak Wójcicki. W doliczonym czasie gry gospodarze musieli jednak przełknąć gorzką pigułkę. Bartosz Czarnecki strzelił na 1:2 i rywale zabrali do domu wszystkie punkty. Porażka boli tym bardzie, że dla gości to było pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Avia Świdnik – Wiślanie Jaśkowice 1:2 (0:1)

Bramki: Maluga (59) – Krasuski (28), Czarnecki (90+1).

Avia: Wójcicki – Jarzynka, Lusiusz (46 Mater), Kołodziej, Mykytyn, Maluga, Głaz, Mroczek, Koczon (73 Partyka), Białek (80 Strug), Prędota.

Wiślanie: Napieralski – Kuliszewski, Ochman, N. Morawski, P. Morawski, Żaba, Krasuski, Bębenek, Czarnecki, Szewczyk, Stanek.

Żółte kartki: Maluga, Mroczek, Jarzynka – P. Morawski.

Czerwona kartka: Maluga (Avia, 62 min, za drugą żółtą).

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 15:05
+1
Teraz Świdniczanka ma więcej wychowanków Avii niż cała Avia włącznie z rezerwami z okręgówki. Szkoda że grają poza Świdnikiem. Fajnie byłoby zobaczyć Świdnię znów przy Turystycznej albo gdzieś na Wschodzie na nowym boisku.
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 23:51
+1
@Kibic, nie doszukuj się drugiego dna(niesportowego). Po prostu gorszy dzień. Owszem, problem jest taki że piłkarze mają nierówną formę, z czego 5 meczów było naprawdę kiepskich.
Avatar
Gość / 19 września 2018 o 07:07
0
Co to za pomyłka z tymi starymi kopaczami oni ledwo się ruszają niech wracają na swoje wiochy już wystarczy tego
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 12:32
0
Z tego co mówią po barach to nie podoba im się prezes
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 09:43
0
Takie super szkolenie w Avii a składzie wychowankow zero brawo !! Kto odpowiada za szkolenie????
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 08:50
0
Zawodnik z numerem 5 w Avii to jakaś wielka pomyłka
Avatar
kibic / 15 września 2018 o 22:17
0
Czy w Avii płacą piłkarzom???? Bo to jakoś śmierdzi. Wygrać ze Stalą Rzeszów i z KSZO a przegrać z Wiślanami???? Czyżby piłkarze chcieli coś pokazać??? Np. że mogą wszystko ale nie chcą????
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 20:12
0
Ten zawodnik Avii na zdjęciu to M.Olszak??
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 18:38
0
Wygrać z Kszo czy ze Stalą Rzeszów a przegrać z Wiślanami. No ale jak takie i tyle pudeł zaliczonych,to jak wygrywać. Brakuje wykończenia.
Avatar
Avia pany / 15 września 2018 o 16:57
0
Motor dziś wygra z Hutnikiem i będzie Wam głupio (oczywiście mowa o bierkach) bo myślę że 7 goli dostaną w plecy dziadku z Motoru.
Avatar
Gość / 19 września 2018 o 07:07
0
Co to za pomyłka z tymi starymi kopaczami oni ledwo się ruszają niech wracają na swoje wiochy już wystarczy tego
Avatar
Gość / 17 września 2018 o 12:32
0
Z tego co mówią po barach to nie podoba im się prezes
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 15:05
+1
Teraz Świdniczanka ma więcej wychowanków Avii niż cała Avia włącznie z rezerwami z okręgówki. Szkoda że grają poza Świdnikiem. Fajnie byłoby zobaczyć Świdnię znów przy Turystycznej albo gdzieś na Wschodzie na nowym boisku.
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 09:43
0
Takie super szkolenie w Avii a składzie wychowankow zero brawo !! Kto odpowiada za szkolenie????
Avatar
Gość / 16 września 2018 o 08:50
0
Zawodnik z numerem 5 w Avii to jakaś wielka pomyłka
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 23:51
+1
@Kibic, nie doszukuj się drugiego dna(niesportowego). Po prostu gorszy dzień. Owszem, problem jest taki że piłkarze mają nierówną formę, z czego 5 meczów było naprawdę kiepskich.
Avatar
kibic / 15 września 2018 o 22:17
0
Czy w Avii płacą piłkarzom???? Bo to jakoś śmierdzi. Wygrać ze Stalą Rzeszów i z KSZO a przegrać z Wiślanami???? Czyżby piłkarze chcieli coś pokazać??? Np. że mogą wszystko ale nie chcą????
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 20:12
0
Ten zawodnik Avii na zdjęciu to M.Olszak??
Avatar
Gość / 15 września 2018 o 18:38
0
Wygrać z Kszo czy ze Stalą Rzeszów a przegrać z Wiślanami. No ale jak takie i tyle pudeł zaliczonych,to jak wygrywać. Brakuje wykończenia.
Avatar
Avia pany / 15 września 2018 o 16:57
0
Motor dziś wygra z Hutnikiem i będzie Wam głupio (oczywiście mowa o bierkach) bo myślę że 7 goli dostaną w plecy dziadku z Motoru.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem

Port Lotniczy Lublin: Jesień na lotnisku gorsza niż przed rokiem 0 5

W październiku Port Lotniczy Lublin obsłużył 37,7 tys. pasażerów, czyli o prawie 5,4 tys. mniej niż w październiku zeszłego roku (spadek o 12,46 proc.).

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu

Tragiczny cios na Arenie Lublin. Znaleźli martwego mężczyznę dwa dni po meczu 38 2

Dożywocie grozi mężczyźnie, który w stadionowej toalecie uderzył pięścią w twarz innego kibica. Uderzony mężczyzna zmarł. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko napastnikowi

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta

Lubelski Rower Miejski w wersji elektrycznej? Pomysły aktywistów trafiły do prezydenta 0 4

Zagęszczenie sieci Lubelskiego Roweru Miejskiego i uzupełnienie jej o pojazdy elektryczne proponują działacze Porozumienia Rowerowego. Aktywiści przekazali prezydentowi swoje sugestie dotyczące tego, jak powinien być zorganizowany następny system publicznych rowerów mający zastąpić ten, który działa obecnie

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice

Lublin: Mieszkańcy zablokują drogę w godzinach szczytu? Nie chcą objazdów przez ich ulice 1 17

Blokadą dróg grożą mieszkańcy ulic, przez które wyznaczono objazdy dla kierowców omijających przebudowywane skrzyżowanie ul. Diamentowej z Krochmalną. – Nikt nie nadzoruje tego objazdu – skarży się przewodnicząca rady dzielnicy. Demonstracje mają się odbywać na jezdni przez kilka dni w godzinach szczytu

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka

Lublin: Szczęśliwy finał poszukiwań 75-latka 64 0

Mężczyzna, który przebywał na leczeniu w szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie w niedzielę opuścił oddział. Udało się go znaleźć w poniedziałek.

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia

Codziennie do Wisły trafiają ścieki. Nowa oczyszczalnia miała już ruszać, ale są opóźnienia 9 1

Do Wisły codziennie płynie od 100 do 150 metrów sześciennych ścieków. Linia oczyszczania powinna ruszyć w listopadzie ale budowa ma blisko dwa miesiące opóźnienia – alarmuje przedsiębiorca. Będą kontrole

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej

Stal Poniatowa – LKS Stróża 1:1. Pozostałe mecze lubelskiej klasy okręgowej 7 2

Mecz obserwowało ponad 400 kibiców. Tak duża frekwencja była spowodowana akcją charytatywną. Piłkarze zagrali dla chorej dziewczynki

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni

Orion Niedrzwica – Granit Bychawa 2:0. Mają mistrza jesieni 0 5

Orion Niedrzwica wygrał najważniejsze spotkanie rundy jesiennej i zakończył tę część sezonu na pierwszym miejscu

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane

"Nie zmieniajmy się!". Nagrody Ambasador Wschodu 2018 przyznane 1 0

Na gali wręczenia statuetek Ambasadorów Wschodu – dorocznych nagród przyznawanych przez magazyn „Kraina Bugu”, słowa „wschód” i „wschodni”, odmieniane przez wszystkie przypadki, padały wielokrotnie i tylko w najlepszym kontekście.

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek

Sparta Rejowiec Fabryczny najlepsza na półmetku rozgrywek 0 3

Na półmetku rywalizacji drużyna z Rejowca Fabrycznego przewodzi stawce ekip z trzema punktami przewagi nad drugim Bratem Siennica Nadolna

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie

Lubelskie: Nowa galeria handlowa czeka na otwarcie 18 8

W środę w Biłgoraju otwarty zostanie jeden z największych kompleksów handlowych w mieście – Metro Park Biłgoraj.

NiXes - koncert w Radiu Lublin
23 listopada 2018, 19:00

NiXes - koncert w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 23 listopada o godz. 19 na scenie Radia Lublin wystąpi grupa NiXes z Anią Rusowicz.

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Puławy: Trwa festiwal Wszystkie Strony Świata [zdjęcia, wideo] 1 6

Występ Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka otworzył tegoroczny, dziewiąty już Puławski Festiwal Muzyczny "Wszystkie Strony Świata". Koncerty odbywają się w Sali Kongresowej Pałacu Czartoryskich oraz Restauracji Sybilla.

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany

Potrącenie pieszego w Spławach. Mężczyzna był pijany 1 5

Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia 65-latka. Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Spławy (powiat opolski). Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna szedł nieprawidłową stroną drogi. Nie miał też żadnych elementów odblaskowych. Poza tym był pijany.

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej

Wysokie wygrane w zaległych meczach bialskiej klasy okręgowej 7 0

Zespoły rozegrały mecze zaległe z pierwszej kolejki

III LIGA, GRUPA IV
15. KOLEJKA

Wyniki:

Wisła Sandomierz - Podlasie 0:1
Wisła Puławy - Spartakus 1:0
Czarni - Soła 2:1
Hutnik - Avia 1:0
Sokół Sieniawa - Orlęta 1:1
Stal Kraśnik - Wiślanie 1:1
Motor - Wólczanka 1:1
KSZO - Podhale 2:3
Stal Rzeszów - Chełmianka 2:0

Tabela:

1. Stal Rzeszów 16 33 37-13
2. Podhale 16 33 30-15
3. Hutnik 16 32 31-20
4. Motor 16 29 27-17
5. Wisła Puławy 16 28 17-13
6. Stal Kraśnik 16 25 28-20
7. Orlęta 16 24 25-20
8. Chełmianka 16 21 23-24
9. Avia 16 21 18-19
10. KSZO 16 21 24-20
11. Wólczanka 16 21 22-15
12. Wisła Sandomierz 16 18 18-26
13. Wiślanie 16 17 22-35
14. Sokół 16 17 25-28
15. Czarni 16 16 18-28
16. Podlasie 16 13 16-35
17. Soła 16 12 15-31
18. Spartakus 16 10 11-28

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.