IV Liga Lubelska - gr. II

25 listopada 2020 r.
20:45

IV liga: Szalony mecz Huczwy z Unią Hrubieszów, Granit wreszcie postrzelał

Huczwa w weekend wygrała z Granitem Bychawa po golu z 90 minuty. A w środę w końcówce straciła zwycięstwo w starciu z Unią Hrubieszów (fot. tomaszów.pl)

W środę zostały rozegrane zaległe mecze w obu grupach. W pierwszej odbył się jeden mecz: Huragan – Górnik II. Lepsi okazali się piłkarze Damiana Panka, po wygranej 1:0.

Długo w Międzyrzecu Podlaskim był bezbramkowy remis. W pierwszej połowie gospodarze zmarnowali dwie dobre szanse na gola. Najbliżej powodzenia był Paweł Radziszewski.

Po jego próbie piłka trafiła w słupek. Później Artur Renkowski przegrał za to pojedynek z Patrykiem Rojkiem. W efekcie, do przerwy goli nie było. A w drugiej odsłonie swoją okazję miał także Górnik. Dobrze spisał się jednak bramkarz Huraganu.

Dopiero w 82 minucie o wygranej lidera przesądził Kacper Waniowski, który na murawie pojawił się w 60 minucie. Dzięki temu podopieczni trenera Panka zakończyli rundę z dorobkiem 44 punktów w 19 występach. Zielono-czarni mają 23 „oczka” i zajmują dziewiątą lokatę, ale będą mieli jeszcze okazję poprawić swój dorobek, bo w weekend zagrają w Piszczacu z Lutnią.

Więcej działo się w środę w grupie drugiej. Ostatnio duże problemy ze skutecznością mieli piłkarze Granitu. Z kim jednak postarać się o przełamanie, jeżeli nie z przedostatnią w tabeli Ładą, która straciła do tej pory aż 58 goli? Podopieczni Łukasza Gieresza do przerwy mieli w zapasie dwa trafienia, a ostatecznie wygrali 6:0, czyli tyle samo, ile w pierwszym starciu obu ekip.

Szalony mecz odbył się za to w Tyszowcach. Huczwa po kwadransie przegrywała z Unią Hrubieszów 0:2. Przy takim wyniku oba zespoły schodziły też do szatni. Druga odsłona? Trzy gole z rzędu podopiecznych Krzysztofa Rysaka, a w 80 minucie na 3:2 trafił Michajło Kaznocha.

Wydawało się, że trzy punkty wywalczą gospodarze, ale rywale mieli inne plany. W ostatnich sekundach Miłosz Turewicz doprowadził do remisu i zapewnił swojej drużynie jedno „oczko”.

GRUPA I

Huragan Międzyrzec Podlaski – Górnik II Łęczna 1:0 (Waniowski 82).

GRUPA II

Unia Białopole – Gryf Gmina Zamość 1:2 (Mazur 13 – Markowski 42, Tomaszewski 81) * Huczwa Tyszowce – Unia Hrubieszów 3:3 (Pyś 54, Ziółkowski 60, Kaznocha 80 – Szkutnik 1, M. Oleszczuk 14, Turewicz 90) * Granit Bychawa – Łada 1945 Biłgoraj 6:0 (Iwaniak 16, Szymala 45, 62, Struk 80, Sprawka 82, Banachiewicz 84).

MKS FunFloor Lublin coraz bliżej srebra, w sobotę mecz w Gnieźnie

W sobotę MKS FunFloor zmierzy się na wyjeździe z MKS URBiS Gniezno. To jedno z kluczowych spotkań w wyścigu o srebrny medal.

Udawali prokuratora i policjanta, a kobieta straciła 60 000 złotych

Gmina Krasnystaw: 66-letnia kobieta padła ofiarą oszustów. Jeden podawał się za prokuratora, drugi za policjanta. Obaj wmawiali jej udział w policyjnej akcji.

Szturm i dywersanci. Co lubelscy terytorialsi ćwiczyli w mieście?

Dywersanci planowali szturm i zamach terrorystyczny w pobliżu jednego z zakładów produkcyjnych w Lublinie – to główny punkt ćwiczeń żołnierzy z 21 Lubelskiego Batalionu Lekkiej Piechoty z Lublina.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej jeżdżą Boltem

Od 24 kwietnia mieszkańcy Białej Podlaskiej mogą korzystać z aplikacji do zamawiania przejazdów taksówkowych

Polski Cukier Start Lublin chce uniknąć wyższej matematyki

W sobotę o godz. 17.30 Polski Cukier Start Lublin podejmie w hali Globus Legię Warszawa. Ten mecz zadecyduje o tym, czy podopieczni Artura Gronka awansują do fazy play-off

Koniec ewakuacji w Białej Podlaskiej. Bomby usunięte

Ewakuowani rano mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do domu. Saperzy pracujący na miejscu sprawnie usunęli zagrożenie.

Wokół pełno ludzi, a na pomoc ruszyli policjanci
LUBLIN/WIDEO

Lubelscy policjanci pomogli 39-letniej kobiecie, która nie dawała oznak życia. Wokół byli inni przechodnie.

Bez goli, ale z dużą dynamiką czyli opinie po meczu Górnika Łęczna z GKS Katowice

W czwartek na zakończenie 29. kolejki Fortuna I Ligi bezbramkowo zremisował w Katowicach z tamtejszym GKS. Jak spotkanie oceniają szkoleniowcy obu ekip?

Lublin zadba o cyberbezpieczeństwo

Lublin otrzymał grant w wysokości ponad 900 tysięcy zł z funduszy europejskich i państwowych na wdrożenie rozwiązań informatycznych z zakresu cyberbezpieczeństwa. Szkoły w mieście otrzymają dostęp do bezpiecznej sieci bezprzewodowej, a infrastruktura sieciowa Urzędu Miasta będzie lepiej chroniona.

Poważny sprawdzian Padwy Zamość, AZS AWF Biała Podlaska zagra z Anilaną

W 28. kolejce KPR Padwa Zamość zmierzy się już w piątek o godzinie 19 z Handball Stalą Mielec. W sobotę, o godzinie 18 przed swoimi kibicami zaprezentują się szczypiorniści AZS AWF Biała Podlaska.

Wreszcie będzie przyjemnie  -  pogoda na weekend
Pogoda na weekend

Wreszcie będzie przyjemnie - pogoda na weekend

Po chłodach wreszcie pogoda będzie bardziej przyjemna. Napływające ciepłe powietrze już odczuwamy. Tradycyjnie w piątkowe przedpołudnie prezentujemy prognozę pogody na weekend. Przygotowali ją meteorolodzy mgr Anna Brzozowska-Junak i dr Krzysztof Siwek z Instytutu Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS. Prezentuje ją Gabriela Szewczyk.

Lubelscy łowcy głów złapali poszukiwanego przez Interpol
LUBLIN

Policjanci z Lublina złapali mężczyznę, który ukrywał się przed organami ścigania przez ostatnie 5 lat. Wystawiona za nim została czerwona nota Interpolu oraz ENA. Mężczyzna został znaleziony na terenie Anglii i został ekstradowany do Polski.

Wisła Grupa Azoty Puławy chce przerwać złą passę w meczu ze Skrą Częstochowa

Na pięć kolejek przed końcem sezonu piłkarze Wisły Grupy Azoty wciąż muszą zacięcie walczyć o utrzymanie. Po dwóch porażkach z rzędu ekipę trenera Mikołaja Raczyńskiego czeka kolejny arcyważny mecz. W sobotę puławianie zmierzą się u siebie ze Skrą Częstochowa.

Kolarze pojadą przez Lublin. Będą utrudnienia w ruchu

W najbliższy weekend 27 i 28 kwietnia w Lublinie odbędą się 3 etapy XXVII Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Tandemów oraz V Hetman Paracycling Cup o Puchar Marszałka Lubelszczyzny. W związku z tym zamkniętych będzie kilka ulic, w tym także w centrum miasta.

Kulminacja Konkursu "Prima Aprilis" Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krasnymstawie

W dniach od 1 do 18 marca 2024 roku, OSM Krasnystaw wraz z Katarzyną Bosacką, znaną z programu "Wiem co jem", zorganizowały konkurs kulinarny "Prima Aprilis".