Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka nożna

15 czerwca 2021 r.
7:52

Sousa: mamy 6 punktów do zdobycia, musimy być optymistami

Autor: Zdjęcie autora PAP
135 5 A A
(fot. x-news/press focus)

Selekcjoner polskich piłkarzy Paulo Sousa zaapelował o optymizm przed dwoma najbliższymi meczami mistrzostw Europy z Hiszpanią i Szwecją. - Mamy jeszcze sześć punktów do zdobycia - powiedział Portugalczyk po poniedziałkowej porażce ze Słowacją 1:2 w pierwszym spotkaniu fazy grupowej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Biało-czerwoni przegrali w Sankt Petersbburgu po golu samobójczym Wojciecha Szczęsnego (18) i bramce Milana Skriniara (69). W polskich barwach do siatki trafił Karol Linetty (46).

- Wszyscy jesteśmy rozczarowani. Czujemy też złość. To normalne, ale musimy pozostać optymistami. Przed nami dwa ważne mecze, mamy sześć punktów do zdobycia. Musimy mentalnie pozostać pozytywnie nastawieni. O naszej porażce zadecydowały detale, które musimy poprawić przed spotkaniem z Hiszpanią - podkreślił Sousa.

Portugalczyk przyznał, że w pierwszej połowie nie wszystko wyszło, nad czym pracowali w ostatnich tygodniach. - Musimy mocniej naciskać na przeciwnika w momencie, jak jest zbyt blisko naszej bramki. Mogliśmy bronić trochę lepiej, ale w drugiej połowie wiele rzeczy poprawiliśmy - zaznaczył.

Sousa jest jednak przekonany, że kadra jest w stanie grać lepiej. - I nawet pokazaliśmy to chwilami w tym meczu. W przerwie dokonaliśmy kilku zmian taktycznych. Musieliśmy też trochę zmienić po czerwonej kartce Grzegorza Krychowiaka. Wcześniej środek pola był daleko od centrum gry i od Roberta Lewandowskiego. To był element, nad którymi pracowaliśmy cały tydzień, a w meczu to nie zadziałało tak jak powinno - ocenił.

Na pytanie, czemu postawił dokładnie na taką jedenastkę, odparł, że chciał mieć na boisku tych zawodników, którzy umieją się poruszać na małych przestrzeniach i współpracować z Lewandowskim. To nie do końca się jednak sprawdziło.

Analizując na szybko to, co jest do poprawy, Sousa odparł: - Musimy bardziej naciskać na rywala, musimy oddawać więcej strzałów, a co za tym idzie, musimy być bardziej efektywni przy ostatnim podaniu do zawodnika, który powinien strzelać na bramkę. Powinniśmy bronić się lepiej, nie pozwalać wchodzić w pole karne.

Przyznał też, że Słowacja była dobrze rozpracowana. Wiedział, że rywal jest groźny po kontratakach i po stałych fragmentach gry. I właśnie w ten sposób zdobyli też dwie bramki.

- Przy pierwszym golu obrona mogła zachować się lepiej. Przy drugim zgubiliśmy krycie Skriniara. To rozczarowujące, że bramki padały w takich sytuacjach. Tym bardziej, że w drugiej połowie graliśmy lepiej, naprawiliśmy niektóre rzeczy, które nam nie wychodziły. I były momenty, w których powinniśmy byli zbudować nasze zwycięstwo. Mamy do poprawy małe rzeczy, ale oczywiście dzisiejszy wynik jest rozczarowujący - podkreślił.

Teraz czeka Polaków jeszcze spotkanie z Hiszpanią w Sewilli (19 czerwca) oraz ze Szwecją w Sankt Petersburgu (23 czerwca).

- Kluczowe teraz jest skupienie się na celu, który jest przed nami. Mamy do zdobycia sześć punktów. Jeśli zagramy tak, jak powinniśmy, jesteśmy w stanie wygrywać - zapewnił Sousa.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 15 czerwca 2021 r. o 09:25
+3
Słowacja - 5 milionów mieszkańców... Szwecja - 11 milionów, Hiszpania - 47 milionów.... ------ Polska 40 milionów.... Przegrywamy z malutkim krajem, sami mając 80% zawodników grających w zagranicznych ligach i króla strzelców najlepszej ligi na świecie. Co jest nie tak z PZPN? Kogo oni tam sponsorują?
Co do poziomu piłkarzy ma liczba ludności kraju, który reprezentują? Czy reprezentacja Chin zdobyła kiedyś mistrzostwo świata? A może reprezentacja Indii? Zamiast czepiać się PZPN-u, który nie gra, czep się piłkarzy. To oni dostają potężną kasę, a prezentują się zwyczajnie słabo. Ten twój "król strzelców najlepszej ligi na świecie" w Bundeslidze, gdzie gra za wielką kasę i zwiążane z tym niemałe kontrakty reklamowe potrafi strzelić 40 bramek w sezonie, a w reprezentacji z reguły nie pokazuje nawet 1/3 tej klasy. Nie chce mu się? OK, nasza reprezentacja, to nie Bayern, ale jako kapitan powinien ciągnąć ten zespół i nim dowodzić, a nie czekać na piłkę. Wyniki, to w co najmniej 80% wina piłkarzy, bo to oni są na boisku.
Co do poziomu piłkarzy ma liczba ludności kraju, który reprezentują? Czy reprezentacja Chin zdobyła kiedyś mistrzostwo świata? A może reprezentacja Indii? Zamiast czepiać się PZPN-u, który nie gra, czep się piłkarzy. To oni dostają potężną kasę, a prezentują się zwyczajnie słabo. Ten twój "król strzelców najlepszej ligi na świecie" w Bundeslidze, gdzie gra za wielką kasę i zwiążane z tym niemałe kontrakty reklamowe potrafi strzelić 40 bramek w sezonie, a w reprezentacji z reguły nie pokazuje nawet 1/3 tej klasy. Nie ... rozwiń
Avatar
Konstytucja / 15 czerwca 2021 r. o 08:58
+2
I to jest optymizm. Brawo Ty Brawo Ja.
Avatar
TECZOWY_ZSL / 15 czerwca 2021 r. o 09:03
0
Słowacja - 5 milionów mieszkańców... Szwecja - 11 milionów, Hiszpania - 47 milionów.... ------ Polska 40 milionów.... Przegrywamy z malutkim krajem, sami mając 80% zawodników grających w zagranicznych ligach i króla strzelców najlepszej ligi na świecie. Co jest nie tak z PZPN? Kogo oni tam sponsorują?
Avatar
Rolnikzmiasta / 16 czerwca 2021 r. o 17:44
-1
i to mi sie podoba. Polski trener powiedziałby, moja wina biore to na klatę. A on widzi że są jeszcze dwa mecze. To jest rożnica miedzy trenerami z Polski a tymi z zachodu.
Avatar
mgrM / 15 czerwca 2021 r. o 10:04
-1
Niiic sieeeee nieeeeeeeeeee staaaaaałooooo polaki niiiic sieeee nie staałoooo. Buehehhe
Avatar
Rolnikzmiasta / 16 czerwca 2021 r. o 17:44
-1
i to mi sie podoba. Polski trener powiedziałby, moja wina biore to na klatę. A on widzi że są jeszcze dwa mecze. To jest rożnica miedzy trenerami z Polski a tymi z zachodu.
Avatar
mgrM / 15 czerwca 2021 r. o 10:04
-1
Niiic sieeeee nieeeeeeeeeee staaaaaałooooo polaki niiiic sieeee nie staałoooo. Buehehhe
Avatar
___K___ / 15 czerwca 2021 r. o 09:25
+3
Słowacja - 5 milionów mieszkańców... Szwecja - 11 milionów, Hiszpania - 47 milionów.... ------ Polska 40 milionów.... Przegrywamy z malutkim krajem, sami mając 80% zawodników grających w zagranicznych ligach i króla strzelców najlepszej ligi na świecie. Co jest nie tak z PZPN? Kogo oni tam sponsorują?
Co do poziomu piłkarzy ma liczba ludności kraju, który reprezentują? Czy reprezentacja Chin zdobyła kiedyś mistrzostwo świata? A może reprezentacja Indii? Zamiast czepiać się PZPN-u, który nie gra, czep się piłkarzy. To oni dostają potężną kasę, a prezentują się zwyczajnie słabo. Ten twój "król strzelców najlepszej ligi na świecie" w Bundeslidze, gdzie gra za wielką kasę i zwiążane z tym niemałe kontrakty reklamowe potrafi strzelić 40 bramek w sezonie, a w reprezentacji z reguły nie pokazuje nawet 1/3 tej klasy. Nie chce mu się? OK, nasza reprezentacja, to nie Bayern, ale jako kapitan powinien ciągnąć ten zespół i nim dowodzić, a nie czekać na piłkę. Wyniki, to w co najmniej 80% wina piłkarzy, bo to oni są na boisku.
Co do poziomu piłkarzy ma liczba ludności kraju, który reprezentują? Czy reprezentacja Chin zdobyła kiedyś mistrzostwo świata? A może reprezentacja Indii? Zamiast czepiać się PZPN-u, który nie gra, czep się piłkarzy. To oni dostają potężną kasę, a prezentują się zwyczajnie słabo. Ten twój "król strzelców najlepszej ligi na świecie" w Bundeslidze, gdzie gra za wielką kasę i zwiążane z tym niemałe kontrakty reklamowe potrafi strzelić 40 bramek w sezonie, a w reprezentacji z reguły nie pokazuje nawet 1/3 tej klasy. Nie ... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 15 czerwca 2021 r. o 09:03
0
Słowacja - 5 milionów mieszkańców... Szwecja - 11 milionów, Hiszpania - 47 milionów.... ------ Polska 40 milionów.... Przegrywamy z malutkim krajem, sami mając 80% zawodników grających w zagranicznych ligach i króla strzelców najlepszej ligi na świecie. Co jest nie tak z PZPN? Kogo oni tam sponsorują?
Avatar
Konstytucja / 15 czerwca 2021 r. o 08:58
+2
I to jest optymizm. Brawo Ty Brawo Ja.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eksponaty nie ucierpiały, ale Dom Gotycki w Puławach wymaga naprawy

Eksponaty nie ucierpiały, ale Dom Gotycki w Puławach wymaga naprawy

Uszkodzony w trakcie burzy Dom Gotycki, jeden z zabytków puławskiej osady pałacowo-parkowej, pozostaje zamknięty do odwołania. Trwa opracowywanie programu naprawczego, który zostanie przedłożony konserwatorowi zabytków.

Plakat "Czarnek Out" zawisł przy KUL-u. "To osoba, która przynosi wstyd i nie reprezentuje obywateli Lubelszczyzny"
galeria

Plakat "Czarnek Out" zawisł przy KUL-u. "To osoba, która przynosi wstyd i nie reprezentuje obywateli Lubelszczyzny"

Pierwszy w Lublinie plakat „Czarnek Out” powieszono przy Al. Racławickich 15. Adres jest nieprzypadkowy, bo to bilbord znajdujący się najbliżej macierzystej uczelni ministra.

Zmiana systemu opłat drogowych. Jakie są kary przewidywane w systemie e-TOLL?

Zmiana systemu opłat drogowych. Jakie są kary przewidywane w systemie e-TOLL?

W czerwcu br. nastąpiła zmiana systemu opłat drogowych – system e-TOLL zastąpił viaTOLL. Ustawodawca przewidział jednak okres przejściowy, w którym e-TOLL i viaTOLL działają równolegle. Zakończenie systemu viaTOLL jest przewidziane na 30 września 2021 roku. Co warto wiedzieć o nowym systemie, kogo obowiązuje, jak działa oraz jakie kary przewiduje?

Senat chce przygotować "prawdziwą reformę wynagrodzeń". "Trzeba zacząć od obywateli"
film

Senat chce przygotować "prawdziwą reformę wynagrodzeń". "Trzeba zacząć od obywateli"

Warszawa. Marszałek Tomasz Grodzki zapowiedział, że w Senacie powstaje "prawdziwa reforma wynagrodzeń", która ma być wzorowana na rozwiązaniach z II Rzeczpospolitej. - Polska powinna być krajem średnich, a nie niskich płac, ale trzeba zacząć od obywateli - mówił, odnosząc się do podwyżek dla polityków, które zostały wprowadzone prezydenckim rozporządzeniem.

Oratorium - koncert organowy na Czubach
11 sierpnia 2021, 19:00

Oratorium - koncert organowy na Czubach

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego Lublin-Czuby 2021 parafia pw. Świętej Rodziny zaprosi w środę, 11 sierpnia o godz. 19, na koncert pt. "Oratorium".

Jakub Szuta podpisał kontrakt z Motorem Lublin, ale wraca do Tomasovii

Jakub Szuta podpisał kontrakt z Motorem Lublin, ale wraca do Tomasovii

Długie rozmowy we wtorek zakończyły się sukcesem. Motor Lublin poinformował o transferze Jakuba Szuty z Tomasovii. Nastolatek na razie zostanie jednak w Tomaszowie Lubelskim, gdzie będzie miał okazję do regularnych występów na poziomie III ligi.

Wandale nad kraśnickim zalewem. Uszkodzili łódź, przenośne toalety i miejski szalet, wybili szybę

Wandale nad kraśnickim zalewem. Uszkodzili łódź, przenośne toalety i miejski szalet, wybili szybę

Najpierw pijani mężczyźni uszkodzili łódź, potem skopali przenośne toalety i miejski szalet, a na końcu wybili szybę w drzwiach tarasowych. Dzięki zgłoszeniu naocznego świadka policjanci zatrzymali "miłośników procentów i demolki", którzy spowodowali straty na ponad 20 tys. zł

Tokio 2020: Złoto Anity Włodarczyk, brązowy medal Malwiny Kopron z AZS UMCS Lublin!

Tokio 2020: Złoto Anity Włodarczyk, brązowy medal Malwiny Kopron z AZS UMCS Lublin!

Świetny występ Polek w konkursie rzutu młotem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Anita Włodarczyk nie zawiodła i wywalczyła złoty medal. Na trzecim stopniu podium znalazła się za to Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin.

Tokio 2020. Tadeusz Michalik z brązowym medalem igrzysk. Powtórzył wyczyn siostry

Tokio 2020. Tadeusz Michalik z brązowym medalem igrzysk. Powtórzył wyczyn siostry

Zapaśnik Tadeusz Michalik pokonał Węgra Alexa Gergo Szoke 10:0 w walce o brązowy medal w stylu klasycznym w kategorii 97 kg. To drugi brąz w rodzinie Michalików, przed pięciu laty w Rio de Janeiro na najniższym stopniu podium stanęła siostra Tadeusza, Monika

Farming Simulator League: Mistrzostwa w zbieraniu zboża (wideo)
film

Farming Simulator League: Mistrzostwa w zbieraniu zboża (wideo)

Zebrać zboże, sprasować pozostawioną słomę w bele, a następnie dostarczyć je do stodoły szybciej niż przeciwny zespół. Suma nagród w Farming Simulator League to 250 000 euro.

Kazimierski Festiwal Organowy: Patryk Podwojski
7 sierpnia 2021, 19:00

Kazimierski Festiwal Organowy: Patryk Podwojski

W sobotę, 7 sierpnia o godz. 19 w parafii pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Bartłomieja Apostoła w Kazimierzu Dolnym wystąpi Patryk Podwojski.

Lubelska polityka tym razem oszczędna. Kto wpłacił na partie

Lubelska polityka tym razem oszczędna. Kto wpłacił na partie

Tegoroczna lista politycznych darczyńców jest wyjątkowo krótka. Ale i tak można na niej znaleźć ciekawe nazwiska.

Philips: Tym razem coś dla graczy

Philips: Tym razem coś dla graczy

Philips TAGH301BL i TAGH401BL: zamknięte, z mikrofonem, a te ostatnie też z technologią Dirac HD/3D.

Szybkie pożyczki online - dla kogo i jak zaciągnąć? Podpowiadamy!

Szybkie pożyczki online - dla kogo i jak zaciągnąć? Podpowiadamy!

Rynek pożyczek w Polsce rośnie w zawrotnym tempie. Nic w tym dziwnego, ponieważ istnieje ogromne zainteresowanie tego rodzaju produktami finansowymi. Na czym polegają szybkie pożyczki przez Internet? W jaki sposób można je zaciągnąć? Sprawdźmy szczegóły! Zachęcamy do lektury naszego krótkiego poradnika!

Klub z okręgówki ma nowego zawodnika. W Cycowie gra człowiek, który zatrzymał Cristiano Ronaldo

Klub z okręgówki ma nowego zawodnika. W Cycowie gra człowiek, który zatrzymał Cristiano Ronaldo

Grzegorz Bronowicki został zawodnikiem Błękitu Cyców. Klub grający niemal na samym dole piłkarskich rozgrywek właśnie oficjalnie o tym poinformował.

PKO BP EKSTRAKLASA
30. KOLEJKA - KONIEC SEZONU

Wyniki:

Cracovia - Warta Poznań 0-1
Jagiellonia - Lechia Gdańsk 2-1
Lech Poznań - Górnik Zabrze 1-1
Legia Warszawa - Podbeskidzie 1-0
Piast Gliwice - Wisła Kraków 2-3
Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1-3
Śląsk Wrocław - Stal Mielec 1-1
Wisła Płock - Zagłębie Lubin 4-0

Tabela:

1. Legia 30 64 48-24
2. Raków 30 59 46-25
3. Pogoń 30 52 36-23
4. Śląsk 30 43 36-32
5. Warta 30 43 33-32
6. Piast 30 42 39-32
7. Lechia 30 42 40-37
8. Zagłębie 30 41 38-40
9. Jagiellonia 30 37 39-48
10. Górnik 30 37 31-33
11. Lech 30 37 39-38
12. Wisła P. 30 33 37-44
13. Wisła K. 30 33 39-42
14. Cracovia 30 32 28-32
15. Stal Mielec 30 29 31-47
16. Podbeskidzie 30 25 29-60

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.