Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA MĘŻCZYZN

6 listopada 2023 r.
17:38

Padwa Zamość nadrobiła ligowe zaległości

Autor: Zdjęcie autora grom
W zaległym spotkaniu 7. kolejki KPR Padwa Zamość pokonała Juranda Ciechanów 26:24<br />
W zaległym spotkaniu 7. kolejki KPR Padwa Zamość pokonała Juranda Ciechanów 26:24
(fot. JURAND CIECHANÓW)

W zaległym spotkaniu siódmej kolejki KPR Padwa Zamość pokonała na wyjeździe Juranda Ciechanów 26:24

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zamościanie mierzyli się z rewelacyjnym beniaminkiem. Gospodarze mieli na koncie cztery wygrane. Jurand pokonał Nielbę Wągrowiec, Handball Stal Mielec po rzutach karnych, Anilanę Łódź oraz, ponownie po karnych, Stal Gorzów Wielkopolski. Dwóch porażek doznał w halach rywali. Najpierw nie dał rady innemu beniaminkowi SMS ZPRP I Kielce (26:30) oraz w Białej Podlaskiej z AZS AWF (25:33). Podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego pojechali do Ciechanowa z zadaniem zdobycia kompletu punktów.

Początek przebiegał pod dyktando miejscowych, którzy w dziewiątej minucie prowadzili 4:1. Padwa pokazała, że potrafi przycisnąć przeciwnika. W ciągu kolejnych 12 minut podopieczni trenera Zbigniewa Markuszewskiego rzucili 10 bramek, tracąc zaledwie dwie. Tym samym, na osiem minut przed końcem, pierwszej odsłony na tablicy wyników było 10:6 dla Padwy. Niestety, zamościanie nie ustrzegli się błędów. W końcówce pierwszej połowy KPR Padwa straciła pięć bramek, przy jednej zdobytej. Zespoły schodziły do szatni przy remisie 11:11.

W drugiej odsłonie drużyny długo grały bramka za bramkę. Dopiero, pomiędzy 51 a 55 min, goście zbudowali skromną, ale jak się później okazało, wystarczającą przewagę (23:20). Ostatnie pięć minut goście przegrali 3:4. Takie rozstrzygnięcie przesądziło o końcowym zwycięstwie podopiecznych trenera Markuszewskiego 26:24. Wygrana przesunęła zamościan na ósme miejsce w tabeli.

CKS Jurand Ciechanów - KPR Padwa Zamość 24:26 (11:11)

Jurand: Wiśniewski - Dębiec 5, Rutkowski 4, Dobrzyniecki 3, Mierzwicki 3, Wojdak 3, Budzich 2, Fuksiński 2, Smolarek 1, Wiszowaty 1, Kosik, Ruszkowski, Urbański. Kary: 8 minut. Dyskwalifikacja: Damian Rutkowski w 50 min, za uderzenie piłką w twarz bramkarza podczas wykonywania rzutu karnego.

KPR Padwa: Gawryś, Kozłowski - Fugiel 5, Małecki 4, Szymański 4, Pstrąg 3, Bączek 2, Morawski 2, Obydź 2, Szeląg 2, Konkel 1, Puszkarski 1, Adamczuk, Skiba. Kary: 10 minut.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bartosz Śpiączka po raz trzeci w karierze został piłkarzem Górnika Łęczna

Bartosz Śpiączka w Górniku Łęczna czyli do trzech razy sztuka

Górnik Łęczna szybko zapełnił lukę po Przemysławie Banaszaku. W środę wieczorem zielono-czarni poinformowali, że kontrakt z klubem podpisał Bartosz Śpiączka, dla którego będzie to już trzecie podejście do gry na stadionie przy Alei Jana Pawła II

16 lipca 2025: Przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen przedstawia propozycję Wieloletnich Ram Finansowych (WRF) opiewającą na prawie dwa bilionów euro

Miliardy dla Polski. Będziemy największym beneficjentem w nowym budżecie UE?

Unijny komisarz ds. budżetu Piotr Serafin poinformował w środę, że Polska, mimo że przez ostatnie lata bardzo szybko się rozwijała, pozostanie największym beneficjentem narodowych programów w przyszłym wieloletnim budżecie Unii Europejskiej. Chodzi przede wszystkim o politykę spójności i rolnictwo.

Nazwisko nowego dyrektora CKF Stylowy w Zamościu powinniśmy poznać przed końcem wakacji

Będzie w kim wybierać. Siedmioro chętnych do kierowania kinem

Aż tylu kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Centrum Kultury Filmowej w Zamościu. Rozstrzygnięcie powinno nastąpić przed końcem wakacji.

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Motor Lublin kontra Arka Gdynia. Kibicu, po meczu wróć autobusem

Przed nami początek sezonu 2025/2026. W pierwszym meczu piłkarze Motoru Lublin przed swoimi kibicami zmierzą się z Arką Gdynia. Po spotkaniu do domu będzie można wrócić autobusem.

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie
19 lipca 2025, 19:30

Nogi same rwą się do tańca. Przed nami potańcówka w Skansenie

W zeszłym roku potańcówki w Skansenie były prawdziwym hitem. W tym roku organizatorzy również zapraszają na taneczny parkiet.

Ministrowie spraw zagranicznych Polski – Radosław Sikorski (w środku), Litwy – Kęstutis Budrys (z prawej strony) i Ukrainy – Andrij Sybiha podczas konferencji prasowej po spotkaniu z okazji obchodów 5. rocznicy powołania Trójkąta Lubelskiego
galeria

Sikorski: Trójkąt Lubelski udziela i będzie udzielał wsparcia bohatersko walczącej Ukrainie

Szef MSZ Radosław Sikorski podkreślił w środę w Lublinie, że Polska zapewniła Ukrainie już 45 pakietów różnego rodzaju uzbrojenia i amunicji. – Pracujemy nad kolejnymi dostawami – dodał minister.

Plażowicze nad Zalewem Zemborzyckim w pierwszych latach jego istnienia
STARE ZDJĘCIA
galeria

Zalew Zemborzycki ma już 51 lat. Wspomnienia z budowy i wielkiego otwarcia

Plany jego powstania pojawiły się już kilkanaście lat po II wojnie światowej, ale wtedy inne inwestycje miały pierwszeństwo. Jednak po wielkiej powodzi w latach 60. wrócono do nich. Ostatecznie budowę Zalewu Zemborzyckiego ukończono w lipcu 1974 roku i dziś to "lubelskie morze" kończy 51 lat.

Hrubieszów, liczący obecnie ponad 17 tys. mieszkańców to najdalej wysunięte na wschód miasto Polski. Jest położony nad Huczwą, dopływem Bugu, w odległości zaledwie 5 km od granicy z Ukrainą

Trzy lata na wydanie 80 mln. W mieście wiele się zmieni i sporo przybędzie

Łatwiej chyba powiedzieć, czego w Hrubieszowie nie będzie za trzy lata, niż wymienić długą listę przedsięwzięć zaplanowanych do realizacji z funduszy szwajcarskich. Projekt miasta został tak wysoko oceniony, że samorząd będzie miał do wydania ponad 80 mln zł.

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Oficjalnie. Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski

Koniec oczekiwania na nowego selekcjonera. W środę Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie potwierdził, że naszą kadrę narodową poprowadzi Jan Urban

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca
22 sierpnia 2025, 0:00

Festiwal Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Trzy dni pełne tańca

To jeden z największych festiwali kultury tradycyjnej w Polsce. W dniach od 22 do 24 sierpnia będą koncerty, warsztaty taneczne i muzyczne i wystawy z dziełami sztuki ludowej z różnych krajów. 19 edycja Festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński będzie odsłoną związana z tańcem tradycyjnym.

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a ucieszy działkowiczów. Czekanie na autobus będzie przyjemniejsze

Mała rzecz, a z pewnością ucieszy mieszkańców, zwłaszcza działkowiczów korzystających z przystanku w Styrzyńcu. Gmina postawi tu wiatę przystankową.

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie
galeria

Na służbie. Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie

Były odznaczenia i awanse na wyższe stopnie, a 35 nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy złożyło ślubowanie – tak w środę zakończyły się Wojewódzkie obchody Święta Policji w Lublinie.

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

Nielegalna broń i amunicja ukryta w gospodarstwie

29-latek z powiatu parczewskiego miał w pomieszczeniach gospodarczych arsenał broni i amunicji. Teraz grozi mu za to nawet 8 lat więzienia.

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

Konie z Końskowoli zatrzymane i doprowadzone na łąkę

W środę rano na drodze między Końskowolą a Sielcami spacerowały sobie trzy konie. Za ich nie dopilnowanie właściciel dostał mandat.

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie
galeria

Trójkąt Lubelski obraduje w Lublinie. Przede wszystkim o Ukrainie

W środę przed południem po centrum Lublina poruszało się kilka kolumn rządowych. Do miasta zjechali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy, którzy spotkali się na lubelskim zamku w ramach 5. rocznicy powołania „Trójkąta Lubelskiego”.

I LIGA CENTRALNA MĘŻCZYZN
26. KOLEJKA

Wyniki:

Jurand Ciechanów - Anilana Łódź 36:28
Olimpia Piekary Śl. - SMS Kielce 37:30
Siódemka Legnica - Stal Gorzów 28:25
Gwardia Koszalin - Fit Dieta Żukowo 35:33
Grunwald Poznań - Padwa Zamość 29:27
AZS AWF Biała Podlaska - Pogoń Szczecin 31:30
Nielba Wągrowiec - Handball Stal Mielec 33:25

Tabela:

1. Stal Mielec 26 74 832:686
2. Ciechanów 26 50 777:756
3. Pogoń 26 46 728:696
4. Gwardia Koszalin 26 45 769:731
5. Siódemka 26 44 760:753
6. Stal Gorzów 26 41 780:744
7. Padwa 26 41 797:747
8. Anilana 26 35 713:768
9. Grunwald 26 35 730:732
10. AZS AWF Biała Podl. 26 33 733:729
11. Nielba 26 29 715:753
12. Żukowo 26 28 789:848
13. Olimpia 26 25 722:773
14. SMS Kielce 26 20 757:886

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!