Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

30 maja 2017 r.
16:18

MKS Selgros Lublin straci kilka ważnych zawodniczek?

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
0 18 A A
Mecz MKS Selgros Lublin z Vistalem Gdynia był pokazywany na antenie TVP Sport
Mecz MKS Selgros Lublin z Vistalem Gdynia był pokazywany na antenie TVP Sport (fot. Wojciech Nieśpiałowski)

TVP Sport będzie pokazywać mecze ligowe. Telewizja publiczna ma prawa również do transmitowania spotkań reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn, a także finałowych rozgrywek o Puchar Polski

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kobieca piłka ręczna w wydaniu ligowym wraca na antenę telewizyjna po rocznej przerwie. Wcześniej przez kilka lat rozgrywki Superligi były transmitowane przez Polsat. W poprzednim sezonie jednak umowa wygasła, a chętnych na transmisje zmagań najlepszych szczypiornistek brakowało. W efekcie jedynie część spotkań można było obejrzeć jedynie za pośrednictwem internetu, a te relacje często były dość przeciętnej jakości. Na antenie TVP Sport można było obejrzeć jedynie dwie ostatnie kolejki Superligi, w tym mecz MKS Selgros Lublin z Vistalem Gdynia. W przyszłym sezonie relacje mają już być regularne, co jest znakomitą informacją dla kibiców.

– Dziękuję Telewizji Polskiej za tę decyzję. Piłka ręczna będzie teraz obecna na antenie TVP w niezwykle szerokim zakresie. To z całą pewnością przyczyni się do dalszej popularyzacji tej dyscypliny sportu w Polsce, na czym nam wszystkim zależy szczególnie. Wierzę, że występy naszych drużyn w nadchodzących latach, zarówno na poziomie reprezentacyjnym jak i klubowym, dostarczą wszystkim kibicom niezapomnianych wrażeń i emocji – podkreślił na www.zprp.pl Andrzej Kraśnicki, prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Nadchodzące rozgrywki zapowiadają się wyjątkowo ciekawie, a kluby zbroją się na potęgę. Mistrz Polski, Vistal Gdynia, znalazł już nową trenerkę. Przypomnijmy, że Paweł Tetelewski, który doprowadził gdynianki do złotego medalu, zrezygnował z powodów osobistych z dalszego prowadzenia zespołu. Jego obowiązki przejęła Agnieszka Truszyńska, która do tej pory pracowała głównie z grupami młodzieżowymi Vistalu. Nowych pracodawców znalazły również Dominika Grobelska z Vistalu i Gabriela Urbaniak z Kram Startu Elbląg. Obie szczypiornistki zdecydowały przenieść się do Energii AZS Koszalin. Na młodzież postawiła Pogoń Baltica Szczecin, która zakontraktowała Natalię Janas, Oktawię Płomińską, Żanetę Senderkiewicz, Marlenę Urbańską, Natalię Nosek i pochodzącą z Macedonii Simonę Stojanowską.

Na tym tle dość blado wyglądają ruchy transferowe MKS Selgros. Jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu postanowiono podpisać umowy z Kingą Achruk oraz Gabriellą Besen z Chorwacji. Znacznie dłuższa jest jednak lista osłabień. Wiadomo, że znaczną część nadchodzącego sezonu straci Agnieszka Kowalska. Z klubem pożegnają się najprawdopodobniej Ivana Bożović i Katarzyna Kozimur, która ma wzmocnić Kram Start Elbląg. Z nowymi pracodawcami często łączone są również Aleksandra Januchta i Aleksandra Rosiak. W sztabie szkoleniowym na pewno nie będzie również Moniki Marzec, bo z końcem czerwca wygasa jej umowa. Była reprezentacyjna kołowa MKS Selgros została natychmiast zaproszona przez ZPRP do pracy z kadrą młodzieżową. – Bardzo cieszę się z możliwości prowadzenia najzdolniejszych młodych piłkarek ręcznych w Polsce. Moim celem jest wpajanie im założeń taktycznych stosowanych przez reprezentacje seniorskie – mówi Monika Marzec.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 17:13
0
Jaka publiczna telewizja skoro jest zakodowana. Bredzisz.
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 11:19
0
Nie ale oczy bola jak sie patrzy jak gra i co prezentuje druzyna pod jego reka. Gosc przegral / zremisowal 1/3 spotkan w sezonie a mimo to nadal pracuje !!
Avatar
f43 / 31 maja 2017 o 09:57
0
KibiczMOSiR napisał:
Brawo, brawo !! Projekt rodzina na swoim nadal prowadzony w tym klubie = Brawo !! Dzialacze koszykowki coraz jawniej wznosza toasty za rozpiepszenie recznej w Lublinie. Dzieki Marto, Dzieki Marcinie, Dzieki pseudotrenerzy z Chorwacji !! p.s. Jezeli chorwat zostaje trenerem to jak wiele innych osob przestaje przychodzic na "Montex".. !
 A co? Trenerowi kibicujesz?
Avatar
KibiczMOSiR / 31 maja 2017 o 08:06
0
Brawo, brawo !! Projekt rodzina na swoim nadal prowadzony w tym klubie = Brawo !! Dzialacze koszykowki coraz jawniej wznosza toasty za rozpiepszenie recznej w Lublinie. Dzieki Marto, Dzieki Marcinie, Dzieki pseudotrenerzy z Chorwacji !! p.s. Jezeli chorwat zostaje trenerem to jak wiele innych osob przestaje przychodzic na "Montex".. !
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 04:33
0
Może caly zespol sie straci? Trzymamy za to kciuki.
Avatar
stachu / 30 maja 2017 o 23:14
0
Ale niusy! Pierdu, pierdu. Może ktoś odejdzie, może nie. A jak odejdzie to nie wiadomo dokąd. No wymęczył "redaktorzyna" artykulik żeby sif odp......ale widać, że zero pojęcia o dyscyplinie o której pisze i klubie- dotychczas chlubie lubelszczyzny. Nawet jdnego zdania o sztabie szkoleniowym, o zmianach u koryta- nic? Nie politycznie o tym pisać w "patronie medialnym" klubu? Żenada. Najlepiej jakby k...wa nie było tego MKS-u to nie trzeba by zwoi przegrzewać aby napisać jakąś popierdułkę nie wychodząc z za biurka. Brawo redaktory-tak trzymać! I ja mam kupowac papierowe wydanie takiego knota- chyba na gwóźdź i do latryny.
Ale niusy! Pierdu, pierdu. Może ktoś odejdzie, może nie. A jak odejdzie to nie wiadomo dokąd. No wymęczył "redaktorzyna" artykulik żeby sif odp......ale widać, że zero pojęcia o dyscyplinie o której pisze i klubie- dotychczas chlubie lubelszczyzny. Nawet jdnego zdania o sztabie szkoleniowym, o zmianach u koryta- nic? Nie politycznie o tym pisać w "patronie medialnym" klubu? Żenada. Najlepiej jakby k...wa nie było tego MKS-u to nie trzeba by zwoi przegrzewać aby napisać jakąś popierdułkę nie wychodząc z za biurka. Brawo... rozwiń
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 22:33
0
Nam wystarczy mega gwiazda trenerska.Tylko go trzymajcie źeby ktoś nie wykupił bo kolejka pewnie długa.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 22:26
0
Jak odejdzie Drabik to 6 miejsce mamy. Co to za różnica , 4 czy 6 z tym trenerem damy radę. Jak można było rozbić drużynę chyba sam tylko wie...
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 22:21
0
Krajowe podwórko już pozamiatane , maturzystki z SMS znalazły pracodawców - pozostały tylko transfery z zagranicy - skąd i za co ???
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 21:53
0
Zarząd i towarzystwo wzajemnej adoracji zatopiło już Montex i to nie na mieliźnie nie na głębinie ale wrak jest już wiele metrów pod mułem. Nie pamiętam takiego sezonu, nie rozumiem decyzji pozostawienia tego beztalencia hrupca. pozbycia się Kristy to prawie jak wyjęcie miecza podczas zwrotu na wiatr. Nie dziwię się młodym że chcą wsiadać do szalup. Przecież nawet na pagajach popłyną szybciej niż tą krypą z takimi sternikami. Brawo Monia wierzyłem ze nawet wpław dasz radę i załopocze nad tobą biały żagiel.
Avatar
Gość / 18 czerwca 2017 o 17:13
0
Jaka publiczna telewizja skoro jest zakodowana. Bredzisz.
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 11:19
0
Nie ale oczy bola jak sie patrzy jak gra i co prezentuje druzyna pod jego reka. Gosc przegral / zremisowal 1/3 spotkan w sezonie a mimo to nadal pracuje !!
Avatar
f43 / 31 maja 2017 o 09:57
0
KibiczMOSiR napisał:
Brawo, brawo !! Projekt rodzina na swoim nadal prowadzony w tym klubie = Brawo !! Dzialacze koszykowki coraz jawniej wznosza toasty za rozpiepszenie recznej w Lublinie. Dzieki Marto, Dzieki Marcinie, Dzieki pseudotrenerzy z Chorwacji !! p.s. Jezeli chorwat zostaje trenerem to jak wiele innych osob przestaje przychodzic na "Montex".. !
 A co? Trenerowi kibicujesz?
Avatar
KibiczMOSiR / 31 maja 2017 o 08:06
0
Brawo, brawo !! Projekt rodzina na swoim nadal prowadzony w tym klubie = Brawo !! Dzialacze koszykowki coraz jawniej wznosza toasty za rozpiepszenie recznej w Lublinie. Dzieki Marto, Dzieki Marcinie, Dzieki pseudotrenerzy z Chorwacji !! p.s. Jezeli chorwat zostaje trenerem to jak wiele innych osob przestaje przychodzic na "Montex".. !
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 04:33
0
Może caly zespol sie straci? Trzymamy za to kciuki.
Avatar
stachu / 30 maja 2017 o 23:14
0
Ale niusy! Pierdu, pierdu. Może ktoś odejdzie, może nie. A jak odejdzie to nie wiadomo dokąd. No wymęczył "redaktorzyna" artykulik żeby sif odp......ale widać, że zero pojęcia o dyscyplinie o której pisze i klubie- dotychczas chlubie lubelszczyzny. Nawet jdnego zdania o sztabie szkoleniowym, o zmianach u koryta- nic? Nie politycznie o tym pisać w "patronie medialnym" klubu? Żenada. Najlepiej jakby k...wa nie było tego MKS-u to nie trzeba by zwoi przegrzewać aby napisać jakąś popierdułkę nie wychodząc z za biurka. Brawo redaktory-tak trzymać! I ja mam kupowac papierowe wydanie takiego knota- chyba na gwóźdź i do latryny.
Ale niusy! Pierdu, pierdu. Może ktoś odejdzie, może nie. A jak odejdzie to nie wiadomo dokąd. No wymęczył "redaktorzyna" artykulik żeby sif odp......ale widać, że zero pojęcia o dyscyplinie o której pisze i klubie- dotychczas chlubie lubelszczyzny. Nawet jdnego zdania o sztabie szkoleniowym, o zmianach u koryta- nic? Nie politycznie o tym pisać w "patronie medialnym" klubu? Żenada. Najlepiej jakby k...wa nie było tego MKS-u to nie trzeba by zwoi przegrzewać aby napisać jakąś popierdułkę nie wychodząc z za biurka. Brawo... rozwiń
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 22:33
0
Nam wystarczy mega gwiazda trenerska.Tylko go trzymajcie źeby ktoś nie wykupił bo kolejka pewnie długa.
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 22:26
0
Jak odejdzie Drabik to 6 miejsce mamy. Co to za różnica , 4 czy 6 z tym trenerem damy radę. Jak można było rozbić drużynę chyba sam tylko wie...
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 22:21
0
Krajowe podwórko już pozamiatane , maturzystki z SMS znalazły pracodawców - pozostały tylko transfery z zagranicy - skąd i za co ???
Avatar
Gość / 30 maja 2017 o 21:53
0
Zarząd i towarzystwo wzajemnej adoracji zatopiło już Montex i to nie na mieliźnie nie na głębinie ale wrak jest już wiele metrów pod mułem. Nie pamiętam takiego sezonu, nie rozumiem decyzji pozostawienia tego beztalencia hrupca. pozbycia się Kristy to prawie jak wyjęcie miecza podczas zwrotu na wiatr. Nie dziwię się młodym że chcą wsiadać do szalup. Przecież nawet na pagajach popłyną szybciej niż tą krypą z takimi sternikami. Brawo Monia wierzyłem ze nawet wpław dasz radę i załopocze nad tobą biały żagiel.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle!
film

Skoki Narciarskie. Polska deklasuje rywali w Wiśle! 0 0

Podczas inauguracyjnego konkursu Letniego Grand Prix 2018 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle reprezentacja Polski zajęła pierwsze miejsce osiągając rekordową przewagę 71,3 punktu nad drugimi w klasyfikacji Niemcami. Trzecie miejsce przypadło Norwegom

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty

Gryf Wejherowo - Górnik Łęczna 2:2. Odrobili dwie bramki straty 7 0

Przebudowany po drugim spadku z rzędu zespół z Łęcznej w pierwszym meczu nowego sezonu wywalczył punkt w Wejherowie chociaż po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0:2

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć w finale biegu na 200 metrów 2 0

Zawodnik Agrosu Zamość w piątek został mistrzem Polski w biegu na 100 metrów, a w sobotę zapewnił sobie awans do finałowego biegu na dwa razy dłuższym dystansie.

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę?

Jak przygotować się do wyjazdu do pracy za granicę? 0 2

Pierwszy wyjazd do pracy za granicą może wiązać się z dużym stresem. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, by uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0

Orlęta Spomlek rozbiły Włodawiankę 7:0 0 2

Piłkarze Rafała Borysiuka ostro postrzelali przy okazji sobotniego meczu kontrolnego z Włodawianką. Zawody zakończyły się zwycięstwem trzecioligowca 7:0. Rywale pod okiem Marka Droba ćwiczą jednak dopiero od tygodnia i tak naprawdę budują nową drużynę

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia
28 lipca 2018, 0:00

Botaniczna Piątka w Lublinie - edycja letnia 1 0

Co Gdzie Kiedy. 28 lipca odbędzie się pierwsza w historii letnia edycja Botanicznej Piątki na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica

Chełmianka na piątkę w meczu z Sokołem Konopnica 6 1

Piłkarze Artura Bożyka wysoko pokonali w sobotnim meczu kontrolnym Sokoła Konopnica. Trzecioligowiec zaaplikował rywa-lom pięć goli. Biało-zieloni mieli jednak znacznie więcej sytuacji, pudłowali zwłaszcza w pierwszej połowie. Wiadomo już także, że do klubu z Chełma trafi Aleks Aftyka, który został wypożyczony na rok z Górnika Łęczna. Na obóz do Zwierzyńca z drużyną poje-dzie także Jakub Gołąb (Eko Różanka).

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i....
film

Jechali rowerami przez przejście, zauważyli policję i.... 25 19

Niewiele zabrakło a skończyłoby się mandatem. Rowerzyści mieli szczęście

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek
galeria

Dwa transfery Motoru Lublin i trzy gole w sparingu z Victorią Sulejówek 0 0

Drugi sparing i pierwsze zwycięstwo Motoru Lublin. Podopieczni Mariusza Sawy pokonali w sobotę trzecioligowca z grupy pierwsze – Victorię Sulejówek 3:0. Gospodarze powinni jednak zdobyć zdecydowanie więcej bramek.

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej

Andrzej Czapski startuje na prezydenta Białej Podlaskiej 8 7

Andrzej Czapski, były prezydent Białej Podlaskiej, który przegrał w ostatnich wyborach z Dariuszem Stefaniukiem (PiS), ogłasza swój start w nadchodzących wyborach prezydenckich.

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce

Hangar na lotnisku do wynajęcia. Na razie nikt go nie chce 0 0

Hangar Agencji Mienia Wojskowego na bialskim lotnisku wciąż bez najemcy.

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur
30 września 2018, 16:00

Spektakl "Polowanie na łosia" w Centrum Spotkania Kultur 7 0

Co Gdzie Kiedy. 30 września o godz. 16 i 19 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się podwójny pokaz spektaklu w gwiazdorskiej obsadzie Polowanie na łosia.

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale

Gorące lato wróciło i na razie z nami zostanie. Jest tylko jedno ale 24 0

Lato wróciło. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się słońca, ale i burz z deszczem.

SUPERLIGA KOBIET
32 KOLEJKA

Wyniki:

GTPR Gdynia - Pogoń Szczecin 32:27
MKS Perła Lublin - Zagłębie Lubin 25:27
Start Elbląg - Energa Koszalin 25:26
MKS Piotrcovia - Ruch Chorzów 26:25
KPR Kobierzyce - PCM Kościerzyna 38:34
KPR Jelenia Góra - Korona Hanball Kielce 31:29

Tabela:

1. MKS Perła 32 82 972:705
2. Zagłębie Lubin 32 72 878:716
3. Energa Koszalin 32 68 845:767
4. Start Elbląg 32 64 909:808
5. GTPR Gdynia 32 54 839:800
6. Pogoń Szczecin 32 46 874:847
7. KPR Kobierzyce 32 46 841:808
8. MKS Piotrcovia 32 33 856:928
9. Kościerzyna 32 30 858:1030
10. Jelenia Góra 32 28 775:947
11. Ruch Chorzów 32 25 808:951
12. Korona Handball 32 15 818:966

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.