Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

29 grudnia 2016 r.
13:31

Plebiscyt Sportowiec Roku 2016: Ostatni moment na oddanie głosu

785 14 A A

Ruszyło głosowanie na sportowca 2016 roku. Najlepszy z najlepszych zostanie wybrany za pośrednictwem SMS-ów oraz kuponów drukowanych w gazecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już po raz dwunasty wybieramy najlepszego sportowca województwa lubelskiego. Tym razem zmieniliśmy jednak nieco zasady. Oprócz 26 sportowców (lub duetów), reprezentujących kluby z regionu, nominowaliśmy także 15, którzy urodzili się w województwie lubelskim, tu stawiali swoje pierwsze sportowe kroki, a obecnie reprezentują kluby z kraju i świata. Do tej pory byli wykluczeni z naszej zabawy, teraz wreszcie możecie docenić także ich.

Głośnych nazwisk nie brakuje. Wśród nich są reprezentanci kraju. W piłce ręcznej – Kinga Achruk i Michał Szyba, koszykówce – Michał Ignerski, siatkówce – Izabela Kowalińska i Łukasz Wiśniewski czy piłce nożnej – Ariel Borysiuk i Przemysław Tytoń. Mamy też gratkę dla fanów żużla. W oczekiwaniu na powrót czarnego sportu do Lublina można głosować na Oskara Bobera i Daniela Jeleniewskiego. Ten ostatni już za kilka miesięcy będzie jeździł dla KM Cross Lublin, a w miniony sezonie był czołowym zawodnikiem pierwszoligowego Włókniarza Częstochowa.

Wciąż najważniejszą kategorią naszego plebiscytu są jednak wybory najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. I tu nie brakuje wielkich gwiazd. Wreszcie osiągamy sukcesy w sportach drużynowych. Mamy mistrzynie Polski z MKS Selgros Lublin, brązowych medalistów z Azotów Puławy czy zdobywczynie Pucharu Polski – Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Docenić trzeba też piłkarzy Górnika Łęczna, którzy kolejny raz utrzymali się w piłkarskiej ekstraklasie. Można głosować także na Pawła Fajdka, który mimo niepowodzenia na na igrzyskach olimpijskich zdominował rzut motem na świecie czy coraz śmielej poczynającego sobie w prestiżowym Rajdzie Dakar Jakuba Piątka. W gronie nominowanych są również Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław. Niepełnosprawne kolarki Hetmana Lublin zdobywając medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro osiągnęły tak wielki sukces, że kolejny raz postanowiliśmy nominować je w głównej kategorii.

W tym roku po raz pierwszy „otworzyliśmy” kategorie dodatkowe. Do tej pory najlepszego trenera, prezesa i drużynę roku wybierała kapituła. Tym razem wszystkie głosy oddajemy w Wasze ręce. To Wy wybierzecie także najlepszego niepełnosprawnego sportowca roku.

Każdy z pewnością ma już swojego faworyta. Od poniedziałku, 2 stycznia będzie mógł oddawać na niego głosy. Każdemu sportowcowi został przyporządkowany odrębny numer (lista poniżej). Żeby oddać ważny głos w plebiscycie należy wysłać SMS pod nr 71160 o treści:

* 'SPORT. nr kandydata' (dla sportowca z województwa lubelskiego)

* 'KRAJIZAGRANICA. nr kandydata' (dla sportowca spoza województwa lubelskiego)

* 'NIEPELNOSPRAWNY. nr kandydata' (dla niepełnosprawnego sportowca)

* 'DRUZYNA. nr kandydata' (dla drużyny)

* 'TRENER. nr kandydata' (dla trenera)

* 'PREZES. nr kandydata' (dla prezesa)

Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Usługa dostępna jest wyłącznie z terenu Polski. Można też wypełnić, a następnie dostarczyć do siedziby naszej redakcji kupon, drukowany codziennie na łamach Dziennika Wschodniego. SMS-y mają wagę 5 punktów, a kupony – 10. Kupony można przysyłać do poniedziałku, 30 stycznia 2017 roku do godz. 12 w południe. Termin wysyłania SMS mija we wtorek 31 stycznia 2017 roku o godz. 12 w południe. Głosy, które wpłyną do nas po tym terminie, nie będą brane pod uwagę. Laureatów naszego plebiscytu ogłosimy 3 lutego podczas Wojewódzkiego Balu Sportowca w Hotelu Victoria.

REGULAMIN PLEBISCYTU SPORTOWIEC ROKU 2016

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

1. Natalia Aleksiejenko, tenis stołowy, AZS UMCS Lublin

2. Grzegorz Bonin, piłka nożna, Górnik Łęczna

3. Kateryna Dorogobuzowa, koszykówka, Pszczółka AZS UMCS Lublin

4. Joanna Drabik, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

5. Ilona Działa, taekwondo, Lewart Lubartów

6. Paweł Fajdek, lekkoatletyka, Agros Zamość

7. Rafał Fedaczyński, lekkoatletyka, AZS UMCS Lublin

8. Katarzyna Feledyn, podnoszenie ciężarów, Wisła Puławy

9. Weronika Gawlik, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

10. Jakub Kalinowski, taekwondo, KAT Kraśnik

11. Ewelina Kamczyk, piłka nożna, GKS Górnik Łęczna

12. Nick Kellogg, koszykówka, TBV Start Lublin

13. Adrian Kowal, boks, Olimp Lublin

14. Agnieszka Kowalska, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

15. Przemysław Krajewski, piłka ręczna, Azoty Puławy

16. Katarzyna Krawczyk, zapasy, Cement-Gryf Chełm

17. Filip Maciejuk, kolarstwo, Pogoń Mostostal Puławy

18. Justyna Marciniak, karate tradycyjne, LKKT Lublin

19. Paula Mocior, sporty sylwetkowe, Aesthetic Lublin

20. Dominika Owczarzak, koszykówka, Pszczółka AZS UMCS Lublin

21. Jakub Piątek, sporty motorowe, KM Cross Lublin

22. Mateusz Pielach, piłka nożna, Wisła Puławy

23. Mateusz Pisarski, zapasy, LMKS Krasnystaw

24. Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław, kolarstwo, Hetman Lublin

25. Jan Świtkowski, pływanie, Skarpa Lublin

26. Kinga Kołosińska/Monika Brzostek, siatkówka plażowa, AZS UMCS Lublin

NASI W KRAJU I ZA GRANICĄ

1. Kinga Achruk, piłka ręczna, Kraśnik, Buducnost Podgorica

2. Oskar Bober, żużel, Lublin, Orzeł Łódź

3. Ariel Borysiuk, piłka nożna, Biała Podlaska, Legia Warszawa/Queens Park Rangers

4. Konrad Czerniak, pływanie, Puławy, AZS AWF Katowice/AZS UMCS Lublin

5. Michał Ignerski, koszykówka, Lublin, Acqua Vitasnella Cantu

6. Daniel Jeleniewski, żużel, Lublin, Włókniarz Częstochowa

7. Jakub Karolak, koszykówka, Lublin, Trefl Sopot

8. Katarzyna Kiedrzynek, piłka nożna, Lublin, Paris Saint Germain

9. Izabela Kowalińska, siatkówka, Świdnik, Chemik Police/ŁKS Łódź

10. Jarosław Niezgoda, piłka nożna, Poniatowa, Ruch Chorzów

11. Arleta Podolak, judo, Zamość, Czarni Bytom

12. Michał Szyba, piłka ręczna, Lublin, Kadetten Schaffhausen

13. Katarzyna Trzeciak, koszykówka, Lublin, MKK Siedlce

14. Przemysław Tytoń, piłka nożna, Zamość, Vfb Stuttgart/Deportivo La Coruna

15. Łukasz Wiśniewski, siatkówka, Włodawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

NIEPEŁNOSPRAWNY SPORTOWIEC ROKU

NIEPEŁNOSPRAWNY SPORTOWIEC ROKU

1. Mateusz Bartnik, pływanie, Start Lublin

2. Adam Dudka, łucznictwo, Start Lublin

3. Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław, kolarstwo, Hetman Lublin

4. Marcin Polak/Michał Ładosz, kolarstwo, Hetman Lublin

5. Piotr Sawicki, łucznictwo, Start Lublin

DRUŻYNA ROKU

1. Azoty Puławy

2. Górnik Łęczna

3. MKS Selgros Lublin

4. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

5. Wisła Puławy

TRENER ROKU

1. Piotr Kasperek, SMS Lublin/AZS UMCS Lublin

2. Piotr Mazurkiewicz, GKS Górnik Łęczna

3. Krzysztof Szewczyk, Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

4. Sabina Włodek, MKS Selgros Lublin

5. Jacek Ziarkowski, Avia Świdnik

PREZES ROKU

1. Dariusz Gaweł, AZS UMCS Lublin

2. Artur Kapelko, Górnik Łęczna SA

3. Arkadiusz Pelczar, TBV Start Lublin

4. Piotr Więckowski, KM Cross Lublin

5. Jerzy Witaszek, Azoty Puławy

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 09:03
+1
reeyou redooieyou
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 14:38
0
Ten, który się sFajdał do BULU jest wystawiany w plebiscycie? Kto go zaproponował? To są chyba jakieś ODMĘTY szaleństwa!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 19:23
0
Kapelko prezesem roku hahahahahahaha.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 10:42
0
Tylko po co powielacie plebiscut Kuriera Lubelskiego?
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 20:45
0
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeństwu dzieci z pobliskiej szkoły SP 38 i mieszkańców osiedla również seniorów.
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeńst... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 19:50
0
Fajdek ?????? ten się ładnie sfajdał tak że smród z Brazylii na Lubelszczyznę dotarł zanim on stamtąd sam wrócił.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 11:11
0
Fajdek faworytem..... chyba was poklepało. Patrząc na wyniki nie widzę tego.....
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 11:09
0
Fajdka trzeba było nie dawać na listę bo jak przegra w głosowaniu to znowu się popłacze....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 08:13
0
a po co i za co nagradzać prezesów...???????????
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 07:11
0
Paweł Fajdek.... ten co płacze jak mu nie wyjdzie? Na takich lamenciarzy nie głosuję.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 o 14:38
0
Ten, który się sFajdał do BULU jest wystawiany w plebiscycie? Kto go zaproponował? To są chyba jakieś ODMĘTY szaleństwa!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 19:23
0
Kapelko prezesem roku hahahahahahaha.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 o 10:42
0
Tylko po co powielacie plebiscut Kuriera Lubelskiego?
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 09:03
+1
reeyou redooieyou
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 20:45
0
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeństwu dzieci z pobliskiej szkoły SP 38 i mieszkańców osiedla również seniorów.
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeńst... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 o 19:50
0
Fajdek ?????? ten się ładnie sfajdał tak że smród z Brazylii na Lubelszczyznę dotarł zanim on stamtąd sam wrócił.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 11:11
0
Fajdek faworytem..... chyba was poklepało. Patrząc na wyniki nie widzę tego.....
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 11:09
0
Fajdka trzeba było nie dawać na listę bo jak przegra w głosowaniu to znowu się popłacze....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 08:13
0
a po co i za co nagradzać prezesów...???????????
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 o 07:11
0
Paweł Fajdek.... ten co płacze jak mu nie wyjdzie? Na takich lamenciarzy nie głosuję.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane

Przez kilka najbliższych nocy będzie tu bardzo głośno. Wszystko przez prace budowlane 1 1

W ciągu najbliższych dni cisza nocna w centrum Świdnika będzie zakłócana. Nie ma to jednak związku z imprezami, tylko robotami budowlanymi na terenie placu Konstytucji 3 Maja, który jest w przebudowie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 25 września 2018 r. 0 0

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany

Co zdrożeje w Lublinie? Urząd ogłosił plany 5 6

Ratusz ogłosił plany co do przyszłorocznych opłat za usługi komunalne, np. cen biletów komunikacji miejskiej, i parkowania w płatnej strefie. Większość cen nie wzrośnie, chociaż nie da się wykluczyć podwyżki w przypadku opłat za wywóz śmieci.

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL

Jest zgoda na budowę pomnika pierwszego rektora KUL 0 0

Jest pozwolenie na budowę pomnika pierwszego rektora KUL, ks. Idziego Radziszewskiego. Stanie na skwerze przy Al. Racławickich, ma być gotowy w listopadzie.

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia]
Alarm 24
galeria

Mieszkańcy boją się nielegalnych śmieci. Skąd się tutaj wzięły? [zdjęcia] 8 3

Na widok śmieci w wyrobiskach po kopalniach piachu u mieszkańców Wólki Rokickiej zapala się lampka alarmowa. To efekt aresztowania lokalnego przedsiębiorcy. Michał K. przez lata zakopywał toksyczne odpady w starej kopalni.

Terytorialsi biegają po mistrzowsku

Terytorialsi biegają po mistrzowsku 5 1

W Puławach odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Średniodystansowym i Sprinterskim Biegu na Orientację. W riozegranych 22 i 23 września zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się lubelscy terytorialsi, zdobywając kilka medali w klasyfikacji indywidualnej oraz pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane

Lubartów: Certyfikaty Młodego Przedsiębiorcy rozdane 0 0

W Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów dla uczniów, którzy uczestniczyli w projekcie „Młodzieżowe przedsiębiorstwo”.

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł

Lublin: Lekarz nie przyjął pacjenta na oddział w szpitalu. Następnego dnia chory zmarł 31 22

Rozpoczął się proces lekarza, który nie przyjął na oddział starszego mężczyzny z zakrzepicą i zapaleniem kolana. Michał B. zalecił pacjentowi okłady z lodu. Dzień później 64-latek zmarł.

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka

Lubelskie: Myśliwi polowali na kaczki, postrzelili człowieka 92 11

Podczas polowania na kaczki myśliwi postrzelili jednego z mieszkańców. Mężczyzna został zraniony śrutem w rękę.

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt
27 września 2018, 11:00

Konferencja naukowa: "Romantyzm i jego interpretacje" w Galerii Labirynt 2 1

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza do udziału w konferencji naukowej poświęconej romantyzmowi w kontekście nowoczesności. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 września.

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia]
galeria

Lublin: Rosną betonowe konstrukcje wiaduktów. Kiedy otworzą drogę? [zdjęcia] 20 10

Jeszcze w tym roku gotowe mają być wszystkie cztery wiadukty w ciągu ul. Grygowej w Lublinie, które zastąpią stary, zburzony z powodu fatalnego stanu technicznego. Cała trasa nad torami powinna być otwarta wiosną. Jej budowa jest zaawansowana w 30 proc.

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz

Mateusz Mika (Asseco Resaovia): Mistrzostwa rozpoczną się teraz 2 0

Rozmowa z Mateuszem Miką, przyjmującym Asseco Resovii Rzeszów i reprezentacji Polski

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony

Lublin: Przebudowa Al. Racławickich później. Przetarg unieważniony 2 25

W poniedziałek unieważniony został przetarg na przebudowę Al. Racławickich, ul. Poniatowskiego i Lipowej. Powód?

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu

Nałęczów: Ulica Leśna do remontu 4 2

Ponad dwustumetrowy odcinek ulicy Leśnej w Nałęczowie jeszcze w tym roku może zostać wyremontowany. Chodzi o część od Górskiego do kładki dla pieszych w kierunku Harcerskiej.

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS trzecie na turnieju w Toruniu 0 5

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS wraca do Lublina z zaledwie jedną wygraną na III Memoriale Profesora Stanisława Łęgowskiego. Akademiczki mają jeszcze nad czym pracować przed rozpoczęciem rozgrywek

Sport EXTRA

LOTTO Ekstraklasa
9. KOLEJKA

Wyniki:

Arka Gdynia - Lech Poznań 1:0
Cracovia - Wisła Płock 3:1
Górnik Zabrze - Jagiellonia 1:3
Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:3
Miedź Legnica - Legia Warszawa 1:4
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków 2:1
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 4:1
Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec

Tabela:

1. Jagiellonia 9 19 16-8
2. Lechia 9 18 16-11
3. Wisła K. 9 17 18-9
4. Legia 9 17 14-11
5. Zagłębie L. 9 16 16-12
6. Piast 9 16 14-13
7. Lech 9 13 13-11
8. Korona 8 12 10-10
9. Miedż 9 11 12-16
10. Arka 9 10 7-9
11. Śląsk 9 9 12-14
12. Górnik 9 8 9-14
13. Wisła P. 9 7 13-16
14. Pogoń 9 7 7-13
15. Zagłębie S. 8 6 12-16
16. Cracovia 9 6 7-14

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?