Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

29 grudnia 2016 r.
13:31

Plebiscyt Sportowiec Roku 2016: Ostatni moment na oddanie głosu

785 14 A A

Ruszyło głosowanie na sportowca 2016 roku. Najlepszy z najlepszych zostanie wybrany za pośrednictwem SMS-ów oraz kuponów drukowanych w gazecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już po raz dwunasty wybieramy najlepszego sportowca województwa lubelskiego. Tym razem zmieniliśmy jednak nieco zasady. Oprócz 26 sportowców (lub duetów), reprezentujących kluby z regionu, nominowaliśmy także 15, którzy urodzili się w województwie lubelskim, tu stawiali swoje pierwsze sportowe kroki, a obecnie reprezentują kluby z kraju i świata. Do tej pory byli wykluczeni z naszej zabawy, teraz wreszcie możecie docenić także ich.

Głośnych nazwisk nie brakuje. Wśród nich są reprezentanci kraju. W piłce ręcznej – Kinga Achruk i Michał Szyba, koszykówce – Michał Ignerski, siatkówce – Izabela Kowalińska i Łukasz Wiśniewski czy piłce nożnej – Ariel Borysiuk i Przemysław Tytoń. Mamy też gratkę dla fanów żużla. W oczekiwaniu na powrót czarnego sportu do Lublina można głosować na Oskara Bobera i Daniela Jeleniewskiego. Ten ostatni już za kilka miesięcy będzie jeździł dla KM Cross Lublin, a w miniony sezonie był czołowym zawodnikiem pierwszoligowego Włókniarza Częstochowa.

Wciąż najważniejszą kategorią naszego plebiscytu są jednak wybory najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. I tu nie brakuje wielkich gwiazd. Wreszcie osiągamy sukcesy w sportach drużynowych. Mamy mistrzynie Polski z MKS Selgros Lublin, brązowych medalistów z Azotów Puławy czy zdobywczynie Pucharu Polski – Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Docenić trzeba też piłkarzy Górnika Łęczna, którzy kolejny raz utrzymali się w piłkarskiej ekstraklasie. Można głosować także na Pawła Fajdka, który mimo niepowodzenia na na igrzyskach olimpijskich zdominował rzut motem na świecie czy coraz śmielej poczynającego sobie w prestiżowym Rajdzie Dakar Jakuba Piątka. W gronie nominowanych są również Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław. Niepełnosprawne kolarki Hetmana Lublin zdobywając medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro osiągnęły tak wielki sukces, że kolejny raz postanowiliśmy nominować je w głównej kategorii.

W tym roku po raz pierwszy „otworzyliśmy” kategorie dodatkowe. Do tej pory najlepszego trenera, prezesa i drużynę roku wybierała kapituła. Tym razem wszystkie głosy oddajemy w Wasze ręce. To Wy wybierzecie także najlepszego niepełnosprawnego sportowca roku.

Każdy z pewnością ma już swojego faworyta. Od poniedziałku, 2 stycznia będzie mógł oddawać na niego głosy. Każdemu sportowcowi został przyporządkowany odrębny numer (lista poniżej). Żeby oddać ważny głos w plebiscycie należy wysłać SMS pod nr 71160 o treści:

* 'SPORT. nr kandydata' (dla sportowca z województwa lubelskiego)

* 'KRAJIZAGRANICA. nr kandydata' (dla sportowca spoza województwa lubelskiego)

* 'NIEPELNOSPRAWNY. nr kandydata' (dla niepełnosprawnego sportowca)

* 'DRUZYNA. nr kandydata' (dla drużyny)

* 'TRENER. nr kandydata' (dla trenera)

* 'PREZES. nr kandydata' (dla prezesa)

Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Usługa dostępna jest wyłącznie z terenu Polski. Można też wypełnić, a następnie dostarczyć do siedziby naszej redakcji kupon, drukowany codziennie na łamach Dziennika Wschodniego. SMS-y mają wagę 5 punktów, a kupony – 10. Kupony można przysyłać do poniedziałku, 30 stycznia 2017 roku do godz. 12 w południe. Termin wysyłania SMS mija we wtorek 31 stycznia 2017 roku o godz. 12 w południe. Głosy, które wpłyną do nas po tym terminie, nie będą brane pod uwagę. Laureatów naszego plebiscytu ogłosimy 3 lutego podczas Wojewódzkiego Balu Sportowca w Hotelu Victoria.

REGULAMIN PLEBISCYTU SPORTOWIEC ROKU 2016

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

1. Natalia Aleksiejenko, tenis stołowy, AZS UMCS Lublin

2. Grzegorz Bonin, piłka nożna, Górnik Łęczna

3. Kateryna Dorogobuzowa, koszykówka, Pszczółka AZS UMCS Lublin

4. Joanna Drabik, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

5. Ilona Działa, taekwondo, Lewart Lubartów

6. Paweł Fajdek, lekkoatletyka, Agros Zamość

7. Rafał Fedaczyński, lekkoatletyka, AZS UMCS Lublin

8. Katarzyna Feledyn, podnoszenie ciężarów, Wisła Puławy

9. Weronika Gawlik, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

10. Jakub Kalinowski, taekwondo, KAT Kraśnik

11. Ewelina Kamczyk, piłka nożna, GKS Górnik Łęczna

12. Nick Kellogg, koszykówka, TBV Start Lublin

13. Adrian Kowal, boks, Olimp Lublin

14. Agnieszka Kowalska, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

15. Przemysław Krajewski, piłka ręczna, Azoty Puławy

16. Katarzyna Krawczyk, zapasy, Cement-Gryf Chełm

17. Filip Maciejuk, kolarstwo, Pogoń Mostostal Puławy

18. Justyna Marciniak, karate tradycyjne, LKKT Lublin

19. Paula Mocior, sporty sylwetkowe, Aesthetic Lublin

20. Dominika Owczarzak, koszykówka, Pszczółka AZS UMCS Lublin

21. Jakub Piątek, sporty motorowe, KM Cross Lublin

22. Mateusz Pielach, piłka nożna, Wisła Puławy

23. Mateusz Pisarski, zapasy, LMKS Krasnystaw

24. Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław, kolarstwo, Hetman Lublin

25. Jan Świtkowski, pływanie, Skarpa Lublin

26. Kinga Kołosińska/Monika Brzostek, siatkówka plażowa, AZS UMCS Lublin

NASI W KRAJU I ZA GRANICĄ

1. Kinga Achruk, piłka ręczna, Kraśnik, Buducnost Podgorica

2. Oskar Bober, żużel, Lublin, Orzeł Łódź

3. Ariel Borysiuk, piłka nożna, Biała Podlaska, Legia Warszawa/Queens Park Rangers

4. Konrad Czerniak, pływanie, Puławy, AZS AWF Katowice/AZS UMCS Lublin

5. Michał Ignerski, koszykówka, Lublin, Acqua Vitasnella Cantu

6. Daniel Jeleniewski, żużel, Lublin, Włókniarz Częstochowa

7. Jakub Karolak, koszykówka, Lublin, Trefl Sopot

8. Katarzyna Kiedrzynek, piłka nożna, Lublin, Paris Saint Germain

9. Izabela Kowalińska, siatkówka, Świdnik, Chemik Police/ŁKS Łódź

10. Jarosław Niezgoda, piłka nożna, Poniatowa, Ruch Chorzów

11. Arleta Podolak, judo, Zamość, Czarni Bytom

12. Michał Szyba, piłka ręczna, Lublin, Kadetten Schaffhausen

13. Katarzyna Trzeciak, koszykówka, Lublin, MKK Siedlce

14. Przemysław Tytoń, piłka nożna, Zamość, Vfb Stuttgart/Deportivo La Coruna

15. Łukasz Wiśniewski, siatkówka, Włodawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

NIEPEŁNOSPRAWNY SPORTOWIEC ROKU

NIEPEŁNOSPRAWNY SPORTOWIEC ROKU

1. Mateusz Bartnik, pływanie, Start Lublin

2. Adam Dudka, łucznictwo, Start Lublin

3. Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław, kolarstwo, Hetman Lublin

4. Marcin Polak/Michał Ładosz, kolarstwo, Hetman Lublin

5. Piotr Sawicki, łucznictwo, Start Lublin

DRUŻYNA ROKU

1. Azoty Puławy

2. Górnik Łęczna

3. MKS Selgros Lublin

4. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

5. Wisła Puławy

TRENER ROKU

1. Piotr Kasperek, SMS Lublin/AZS UMCS Lublin

2. Piotr Mazurkiewicz, GKS Górnik Łęczna

3. Krzysztof Szewczyk, Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

4. Sabina Włodek, MKS Selgros Lublin

5. Jacek Ziarkowski, Avia Świdnik

PREZES ROKU

1. Dariusz Gaweł, AZS UMCS Lublin

2. Artur Kapelko, Górnik Łęczna SA

3. Arkadiusz Pelczar, TBV Start Lublin

4. Piotr Więckowski, KM Cross Lublin

5. Jerzy Witaszek, Azoty Puławy

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 09:03
reeyou redooieyou
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 r. o 14:38
Ten, który się sFajdał do BULU jest wystawiany w plebiscycie? Kto go zaproponował? To są chyba jakieś ODMĘTY szaleństwa!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 19:23
Kapelko prezesem roku hahahahahahaha.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 10:42
Tylko po co powielacie plebiscut Kuriera Lubelskiego?
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 20:45
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeństwu dzieci z pobliskiej szkoły SP 38 i mieszkańców osiedla również seniorów.
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeńst... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 19:50
Fajdek ?????? ten się ładnie sfajdał tak że smród z Brazylii na Lubelszczyznę dotarł zanim on stamtąd sam wrócił.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 11:11
Fajdek faworytem..... chyba was poklepało. Patrząc na wyniki nie widzę tego.....
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 11:09
Fajdka trzeba było nie dawać na listę bo jak przegra w głosowaniu to znowu się popłacze....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 08:13
a po co i za co nagradzać prezesów...???????????
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 07:11
Paweł Fajdek.... ten co płacze jak mu nie wyjdzie? Na takich lamenciarzy nie głosuję.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 r. o 14:38
Ten, który się sFajdał do BULU jest wystawiany w plebiscycie? Kto go zaproponował? To są chyba jakieś ODMĘTY szaleństwa!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 19:23
Kapelko prezesem roku hahahahahahaha.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 10:42
Tylko po co powielacie plebiscut Kuriera Lubelskiego?
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 09:03
reeyou redooieyou
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 20:45
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeństwu dzieci z pobliskiej szkoły SP 38 i mieszkańców osiedla również seniorów.
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeńst... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 19:50
Fajdek ?????? ten się ładnie sfajdał tak że smród z Brazylii na Lubelszczyznę dotarł zanim on stamtąd sam wrócił.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 11:11
Fajdek faworytem..... chyba was poklepało. Patrząc na wyniki nie widzę tego.....
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 11:09
Fajdka trzeba było nie dawać na listę bo jak przegra w głosowaniu to znowu się popłacze....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 08:13
a po co i za co nagradzać prezesów...???????????
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 07:11
Paweł Fajdek.... ten co płacze jak mu nie wyjdzie? Na takich lamenciarzy nie głosuję.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

Kuratorium traci cierpliwość i wdraża "twarde" środki. Dyrektor szkoły straci stanowisko?

To z pozoru proste: na wicedyrektora trzeba powołać osobę spełniającą wymagania. A jednak mimo upływu wielu miesięcy, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Werbkowicach nie był w stanie tego zrobić. Jeśli nie wykorzysta ostatniej danej mu przez kuratorium szansy, sam straci stanowisko.

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Naturalne kosmetyki dla niemowląt

Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna i wymaga szczególnej troski. Kluczowe znaczenie ma dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji. Warto wybierać te, które mają bezpieczne i przebadane składy.

 W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

W sobotę w Stróży odbędzie się piłkarski Turniej Mikołajkowy

Dla podopiecznych Anatolija Ławryszyna będzie to podsumowanie bardzo udanej rundy wiosennej

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

W tej wsi pod Lublinem mają nowego milionera

6 grudnia w losowaniu Lotto padła główna wygraną w wysokości 2 mln złotych. Gracz zagrał w jednym z punktów w województwie lubelskim.

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Lublin. Pościg za złodziejem samochodów. Padły strzały

Ukradł audi, opla i BMW. Najbliższe trzy miesiące 30-letni złodziej samochodów spędzi w areszcie.

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury
11 grudnia 2022, 15:00

"Mój ogon i ja" - spektakl dla dzieci w Centrum Kultury

Artystyczny Kolektyw Holobiont zaprezentuje w Lublinie spektakl dla najmłodszych widzów. Humorystyczne przedstawienie o ewolucji pt. "Mój ogon i ja" będzie można zobaczyć w niedzielę, 11 grudnia o godz. 15 i 17.

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Lubelskie. Było 100 zł, a teraz za wodę mają płacić 360 zł. Choć wieś dołożyła się do budowy wodociągu

Mieszkańcy sołectwa Nadwiślanka przed laty sami pomogli swojej gminie zbudować wodociąg. Teraz za korzystanie z wody płacą dwa razy więcej, niż pozostałe miejscowości, prawie 7 zł za metr. Ich zdaniem to nieuczciwe. Pokazują rachunki i proszą o pomoc.

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

Świetna skuteczność drużyn występujących w Powiatowej Amatorskiej Lidze Futsalu w Świdniku

W pięciu meczach Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku padło aż 51 bramek.

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Janku, co u ciebie? Powiedziałem mu: Żyję w zgodzie z samym sobą. Wywiad z Janem Nowickim

Nie należy uważać się za wybrańca losu, bo w każdej chwili może się to skończyć. Zresztą ten koniec jest najbardziej fascynującą stroną życia człowieka. Mężczyzna, który nie umie odchodzić, jest trupem za życia. Więc trzeba się powoli zbierać. Sprzątać po sobie. Wybudować rodzinny grób. I napisać "Moje psie myśli".

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Lublin. Ratusz chce zagwarantować mieszkańcom, że targowisko jest nie do ruszenia

Teren targowiska przy ul. Krańcowej nie będzie mógł być przeznaczony na inny cel – taką gwarancję ma dawać plan zagospodarowania Bronowic, którego nowy projekt został ogłoszony przez Ratusz. Pierwsza wersja projektu nie zawierała takiej gwarancji.

Trzeci koncert Festiwalu Adventus
11 grudnia 2022, 19:00

Trzeci koncert Festiwalu Adventus

Chór Katedry Prawosławnej Przemienienia Pańskiego w Lublinie wystąpi w ramach trzeciego z koncertów Ekumenicznego Festiwalu Wokalnego Adventus. Wydarzenie odbędzie się 11 grudnia o godz. 19 w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Platformy transportowe – jak z ich pomocą usprawnić pracę?

Wybór odpowiednich rozwiązań do optymalizacji transportu w magazynie, sortowni, sklepie czy warsztacie samochodowym pozwala nie tylko znacznie oszczędzić czas, ale także znacząco poprawić wydajność pracy i ją ułatwić. Jednym z urządzeń, w które warto zainwestować, jest platforma transportowa. W artykule przedstawiamy, jak wybrać zestaw transportowy dopasowany do potrzeb firmy.

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Zmarł Jan Nowicki. Wielki Szu odszedł w wieku 83 lat

Nie żyje wybitny aktor, Jan Nowicki. O jego śmierci poinformowano w środę rano.

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Przynajmniej 119 mln zł na stole. Tyle chcą za przebudowę drogi i budowę nowej obwodnicy w Lubelskiem

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi krajowej od Janowa Lubelskiego do Frampola. Tylko dwie propozycje mieszczą się w budżecie GDDKiA.

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

LUK Lublin kontra Cuprum Lubin. Okazja do marszu w górę tabeli

W środę LUK Lublin podejmie Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wójtowicza o godz. 18.30.

PKO BP EKSTRAKLASA
17. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Miedź Legnica 0-3
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1-2
Korona Kielce - Widzew Łódź 0-1
Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 1-3
Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1-2
Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 0-0
Warta Poznań - Stal Mielec 1-1
Wisła Płock - Cracovia 1-0
Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1-2

Tabela:

1. Raków 17 41 35-12
2. Legia 17 32 24-19
3. Widzew 17 29 22-17
4. Pogoń 17 29 29-25
5. Wisła 17 28 29-24
6. Lech 16 28 20-15
7. Stal 17 27 25-22
8. Cracovia 17 25 18-12
9. Warta 17 25 18-16
10. Radomiak 17 23 21-23
11. Śląsk 17 21 17-22
12. Górnik Z. 17 20 26-28
13. Jagiellonia 17 18 25-26
14. Lechia 17 17 18-30
15. Zagłębie 17 17 13-27
16. Piast 16 16 18-22
17. Korona 17 13 17-26
18. Miedź 16 12 18-27

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!