Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

29 grudnia 2016 r.
13:31

Plebiscyt Sportowiec Roku 2016: Ostatni moment na oddanie głosu

785 14 A A

Ruszyło głosowanie na sportowca 2016 roku. Najlepszy z najlepszych zostanie wybrany za pośrednictwem SMS-ów oraz kuponów drukowanych w gazecie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Już po raz dwunasty wybieramy najlepszego sportowca województwa lubelskiego. Tym razem zmieniliśmy jednak nieco zasady. Oprócz 26 sportowców (lub duetów), reprezentujących kluby z regionu, nominowaliśmy także 15, którzy urodzili się w województwie lubelskim, tu stawiali swoje pierwsze sportowe kroki, a obecnie reprezentują kluby z kraju i świata. Do tej pory byli wykluczeni z naszej zabawy, teraz wreszcie możecie docenić także ich.

Głośnych nazwisk nie brakuje. Wśród nich są reprezentanci kraju. W piłce ręcznej – Kinga Achruk i Michał Szyba, koszykówce – Michał Ignerski, siatkówce – Izabela Kowalińska i Łukasz Wiśniewski czy piłce nożnej – Ariel Borysiuk i Przemysław Tytoń. Mamy też gratkę dla fanów żużla. W oczekiwaniu na powrót czarnego sportu do Lublina można głosować na Oskara Bobera i Daniela Jeleniewskiego. Ten ostatni już za kilka miesięcy będzie jeździł dla KM Cross Lublin, a w miniony sezonie był czołowym zawodnikiem pierwszoligowego Włókniarza Częstochowa.

Wciąż najważniejszą kategorią naszego plebiscytu są jednak wybory najpopularniejszego sportowca województwa lubelskiego. I tu nie brakuje wielkich gwiazd. Wreszcie osiągamy sukcesy w sportach drużynowych. Mamy mistrzynie Polski z MKS Selgros Lublin, brązowych medalistów z Azotów Puławy czy zdobywczynie Pucharu Polski – Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Docenić trzeba też piłkarzy Górnika Łęczna, którzy kolejny raz utrzymali się w piłkarskiej ekstraklasie. Można głosować także na Pawła Fajdka, który mimo niepowodzenia na na igrzyskach olimpijskich zdominował rzut motem na świecie czy coraz śmielej poczynającego sobie w prestiżowym Rajdzie Dakar Jakuba Piątka. W gronie nominowanych są również Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław. Niepełnosprawne kolarki Hetmana Lublin zdobywając medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro osiągnęły tak wielki sukces, że kolejny raz postanowiliśmy nominować je w głównej kategorii.

W tym roku po raz pierwszy „otworzyliśmy” kategorie dodatkowe. Do tej pory najlepszego trenera, prezesa i drużynę roku wybierała kapituła. Tym razem wszystkie głosy oddajemy w Wasze ręce. To Wy wybierzecie także najlepszego niepełnosprawnego sportowca roku.

Każdy z pewnością ma już swojego faworyta. Od poniedziałku, 2 stycznia będzie mógł oddawać na niego głosy. Każdemu sportowcowi został przyporządkowany odrębny numer (lista poniżej). Żeby oddać ważny głos w plebiscycie należy wysłać SMS pod nr 71160 o treści:

* 'SPORT. nr kandydata' (dla sportowca z województwa lubelskiego)

* 'KRAJIZAGRANICA. nr kandydata' (dla sportowca spoza województwa lubelskiego)

* 'NIEPELNOSPRAWNY. nr kandydata' (dla niepełnosprawnego sportowca)

* 'DRUZYNA. nr kandydata' (dla drużyny)

* 'TRENER. nr kandydata' (dla trenera)

* 'PREZES. nr kandydata' (dla prezesa)

Koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT. Usługa dostępna jest wyłącznie z terenu Polski. Można też wypełnić, a następnie dostarczyć do siedziby naszej redakcji kupon, drukowany codziennie na łamach Dziennika Wschodniego. SMS-y mają wagę 5 punktów, a kupony – 10. Kupony można przysyłać do poniedziałku, 30 stycznia 2017 roku do godz. 12 w południe. Termin wysyłania SMS mija we wtorek 31 stycznia 2017 roku o godz. 12 w południe. Głosy, które wpłyną do nas po tym terminie, nie będą brane pod uwagę. Laureatów naszego plebiscytu ogłosimy 3 lutego podczas Wojewódzkiego Balu Sportowca w Hotelu Victoria.

REGULAMIN PLEBISCYTU SPORTOWIEC ROKU 2016

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

1. Natalia Aleksiejenko, tenis stołowy, AZS UMCS Lublin

2. Grzegorz Bonin, piłka nożna, Górnik Łęczna

3. Kateryna Dorogobuzowa, koszykówka, Pszczółka AZS UMCS Lublin

4. Joanna Drabik, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

5. Ilona Działa, taekwondo, Lewart Lubartów

6. Paweł Fajdek, lekkoatletyka, Agros Zamość

7. Rafał Fedaczyński, lekkoatletyka, AZS UMCS Lublin

8. Katarzyna Feledyn, podnoszenie ciężarów, Wisła Puławy

9. Weronika Gawlik, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

10. Jakub Kalinowski, taekwondo, KAT Kraśnik

11. Ewelina Kamczyk, piłka nożna, GKS Górnik Łęczna

12. Nick Kellogg, koszykówka, TBV Start Lublin

13. Adrian Kowal, boks, Olimp Lublin

14. Agnieszka Kowalska, piłka ręczna, MKS Selgros Lublin

15. Przemysław Krajewski, piłka ręczna, Azoty Puławy

16. Katarzyna Krawczyk, zapasy, Cement-Gryf Chełm

17. Filip Maciejuk, kolarstwo, Pogoń Mostostal Puławy

18. Justyna Marciniak, karate tradycyjne, LKKT Lublin

19. Paula Mocior, sporty sylwetkowe, Aesthetic Lublin

20. Dominika Owczarzak, koszykówka, Pszczółka AZS UMCS Lublin

21. Jakub Piątek, sporty motorowe, KM Cross Lublin

22. Mateusz Pielach, piłka nożna, Wisła Puławy

23. Mateusz Pisarski, zapasy, LMKS Krasnystaw

24. Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław, kolarstwo, Hetman Lublin

25. Jan Świtkowski, pływanie, Skarpa Lublin

26. Kinga Kołosińska/Monika Brzostek, siatkówka plażowa, AZS UMCS Lublin

NASI W KRAJU I ZA GRANICĄ

1. Kinga Achruk, piłka ręczna, Kraśnik, Buducnost Podgorica

2. Oskar Bober, żużel, Lublin, Orzeł Łódź

3. Ariel Borysiuk, piłka nożna, Biała Podlaska, Legia Warszawa/Queens Park Rangers

4. Konrad Czerniak, pływanie, Puławy, AZS AWF Katowice/AZS UMCS Lublin

5. Michał Ignerski, koszykówka, Lublin, Acqua Vitasnella Cantu

6. Daniel Jeleniewski, żużel, Lublin, Włókniarz Częstochowa

7. Jakub Karolak, koszykówka, Lublin, Trefl Sopot

8. Katarzyna Kiedrzynek, piłka nożna, Lublin, Paris Saint Germain

9. Izabela Kowalińska, siatkówka, Świdnik, Chemik Police/ŁKS Łódź

10. Jarosław Niezgoda, piłka nożna, Poniatowa, Ruch Chorzów

11. Arleta Podolak, judo, Zamość, Czarni Bytom

12. Michał Szyba, piłka ręczna, Lublin, Kadetten Schaffhausen

13. Katarzyna Trzeciak, koszykówka, Lublin, MKK Siedlce

14. Przemysław Tytoń, piłka nożna, Zamość, Vfb Stuttgart/Deportivo La Coruna

15. Łukasz Wiśniewski, siatkówka, Włodawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

NIEPEŁNOSPRAWNY SPORTOWIEC ROKU

NIEPEŁNOSPRAWNY SPORTOWIEC ROKU

1. Mateusz Bartnik, pływanie, Start Lublin

2. Adam Dudka, łucznictwo, Start Lublin

3. Iwona Podkościelna/Aleksandra Tecław, kolarstwo, Hetman Lublin

4. Marcin Polak/Michał Ładosz, kolarstwo, Hetman Lublin

5. Piotr Sawicki, łucznictwo, Start Lublin

DRUŻYNA ROKU

1. Azoty Puławy

2. Górnik Łęczna

3. MKS Selgros Lublin

4. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

5. Wisła Puławy

TRENER ROKU

1. Piotr Kasperek, SMS Lublin/AZS UMCS Lublin

2. Piotr Mazurkiewicz, GKS Górnik Łęczna

3. Krzysztof Szewczyk, Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

4. Sabina Włodek, MKS Selgros Lublin

5. Jacek Ziarkowski, Avia Świdnik

PREZES ROKU

1. Dariusz Gaweł, AZS UMCS Lublin

2. Artur Kapelko, Górnik Łęczna SA

3. Arkadiusz Pelczar, TBV Start Lublin

4. Piotr Więckowski, KM Cross Lublin

5. Jerzy Witaszek, Azoty Puławy

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 09:03
+1
reeyou redooieyou
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 r. o 14:38
0
Ten, który się sFajdał do BULU jest wystawiany w plebiscycie? Kto go zaproponował? To są chyba jakieś ODMĘTY szaleństwa!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 19:23
0
Kapelko prezesem roku hahahahahahaha.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 10:42
0
Tylko po co powielacie plebiscut Kuriera Lubelskiego?
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 20:45
0
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeństwu dzieci z pobliskiej szkoły SP 38 i mieszkańców osiedla również seniorów.
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeńst... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 19:50
0
Fajdek ?????? ten się ładnie sfajdał tak że smród z Brazylii na Lubelszczyznę dotarł zanim on stamtąd sam wrócił.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 11:11
0
Fajdek faworytem..... chyba was poklepało. Patrząc na wyniki nie widzę tego.....
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 11:09
0
Fajdka trzeba było nie dawać na listę bo jak przegra w głosowaniu to znowu się popłacze....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 08:13
0
a po co i za co nagradzać prezesów...???????????
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 07:11
0
Paweł Fajdek.... ten co płacze jak mu nie wyjdzie? Na takich lamenciarzy nie głosuję.
Avatar
Gość / 13 stycznia 2017 r. o 14:38
0
Ten, który się sFajdał do BULU jest wystawiany w plebiscycie? Kto go zaproponował? To są chyba jakieś ODMĘTY szaleństwa!
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 19:23
0
Kapelko prezesem roku hahahahahahaha.
Avatar
Gość / 10 stycznia 2017 r. o 10:42
0
Tylko po co powielacie plebiscut Kuriera Lubelskiego?
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 r. o 09:03
+1
reeyou redooieyou
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 20:45
0
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeństwu dzieci z pobliskiej szkoły SP 38 i mieszkańców osiedla również seniorów.
Jak ma się rozwijać sport na Lubelszczyźnie, gdy zarząd LSM likwiduje ostatnie trawiaste boiska na zabetonowanych osiedlach. Mieszkańcy os. Sienkiewicza RATUJMY nasze osiedle! PROTESTUJMY! Bierzmy przykład z obywatelskiej postawy mieszkańców os. Piastowskiego, którzy przeciwstawili się nieprzemyślanej decyzji budowy tzw "domu seniora" na ostatnim zielonym boisku. Na os. Sienkiewicza sprawa jest być może poważniejsza, bo usytuowanie tzw "domu seniora" na boisku w centrum osiedla praktycznie bez dojazdu zagraża bezpieczeńst... rozwiń
Avatar
Gość / 5 stycznia 2017 r. o 19:50
0
Fajdek ?????? ten się ładnie sfajdał tak że smród z Brazylii na Lubelszczyznę dotarł zanim on stamtąd sam wrócił.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 11:11
0
Fajdek faworytem..... chyba was poklepało. Patrząc na wyniki nie widzę tego.....
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 r. o 11:09
0
Fajdka trzeba było nie dawać na listę bo jak przegra w głosowaniu to znowu się popłacze....
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 08:13
0
a po co i za co nagradzać prezesów...???????????
Avatar
Gość / 3 stycznia 2017 r. o 07:11
0
Paweł Fajdek.... ten co płacze jak mu nie wyjdzie? Na takich lamenciarzy nie głosuję.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 14 sierpnia 2020 r.

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!
galeria

Nowe osiedle w Świdniku z najlepszymi układami mieszkań. Sprawdź!

Doświetlone wnętrza, ustawne pomieszczenia, przestronne salony – tak można opisać mieszkania na Osiedlu 4 Pory Roku w Świdniku. Są to lokale idealne do zamieszkania dla rodziny czy singla, a także doskonałe pod inwestycję.

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

INFORMACJA PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Toksyczne odpady koło Lublina. Koszt likwidacji tej bomby to nawet 250 tys. złotych

Już dziewięć miesięcy na terenie byłej kopalni piachu w Osówce zalegają niebezpieczne chemikalia. O tykającej ekologicznej bombie byłoby cicho, gdyby tematu nagłośnili młodzi ludzie z pobliskiej Dąbrówki.

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Kazimierski Park czekają zmiany. Sprawdzą co tam mieszka i rośnie

Specjaliści z Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska oraz naukowcy z UMCS wezmą pod lupę Kazimierski Park Krajobrazowy. Zinwentaryzują faunę i florę, wypracują sposoby ochrony dzikiej przyrody i pochylą się nad korektą granic parku.

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz TVP3 Lublin wyjmuje ze śmietnika odpady, żeby zrobić materiał o brudnym placu Lecha Kaczyńskiego [wideo]

Dziennikarz lubelskiej telewizji sięga do ulicznego kosza, wyjmuje z niego śmieci i rozrzuca je wokół pojemnika, a powstały w ten sposób bałagan filmuje stojący obok kamerzysta. Później na antenie pojawia się materiał o zaśmieconym placu. Taką „pracę” dziennikarzy zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]
galeria

Czyja prababcia chodziła boso po Nałęczowie? [stare zdjęcia]

„Kolonja letnia Wydziału Opieki Społecznej Magistratu m. Lublina” głosi napis nad głowami bosych dzieciaków, które wypoczywały w Nałęczowie. To jedna z najstarszych fotografii przechowywanych w archiwum Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Autorem zdjęć jest urodzony 2 sierpnia 1890 roku Zbigniew Czarkowski, który przekazał je w formie darowizny. Jak informuje Dariusz Kopciowski, wojewódzki konserwator zabytków, szklane negatywy zostały zeskanowane przy współpracy z Politechniką Lubelską. Fotografie wykonane w końcu I wojny światowej i początkach II RP przedstawiają między innymi sceny z codziennego życia ludzi związanych z Nałęczowem i kuracjuszy.

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Lubelskie. Nowa metoda oszustów? Na strażnika granicznego

Nasza Czytelniczka podejrzewa, że złodzieje zaczęli działać nowa metodą - na strażnika granicznego. Jej tato rano miał podejrzaną wizytę dwóch mężczyzn podających się za strażników.

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie
16 sierpnia 2020, 11:00

"Kot w butach" Teatru Muzycznego w Skansenie

W niedzielę, 16 sierpnia o godz. 11 Teatr Muzyczny zaprosi wyjątkowo do Muzeum Wsi Lubelskiej na plenerowy pokaz spektaklu "Kot w butach".

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

Wielu chętnych do budowy sali gimnastycznej dla „Staszica"

W środę otwarte zostały oferty firm rywalizujących o miejskie zlecenie na budowę hali sportowej i boisk przy I LO im. Stanisława Staszica. Chętnych nie brakuje i nie powinno zabraknąć również pieniędzy, bo tylko jedna spółka nie zmieściła się w budżecie, więc Ratusz może wydać znacznie mniej niż się spodziewał.

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

Kurów. „Wróg Polski” zniknął. Wójt wymienił kostkę brukową

- Mam nadzieję, że to był jednorazowy incydent, który więcej się nie powtórzy - mówi Arkadiusz Małecki, wójt Kurowa. Polecił wymienić kostkę brukową przed domem, na której ktoś napisał „wróg Polski”. To była kara za wywieszenie plakatu Rafała Trzaskowskiego.

Koronawirus. Biała Podlaska „żółtą” strefą. „Nie ma zaskoczenia. Spodziewaliśmy się”
Covid-19
galeria

Koronawirus. Biała Podlaska „żółtą” strefą. „Nie ma zaskoczenia. Spodziewaliśmy się”

Właścicielka znanej w Białej Podlaskiej mówi, że można się było spodziewać tego, że miasto w końcu zostanie uznane za „żółte”. Szef innego lokalu dodaje, że jeśli ograniczenia potrwają dłużej niż dwa tygodnie, to będzie musiał zamknąć interes. - Ludzie przestaną wychodzić na miasto. Przestraszą się – komentuje.

Mecz faworytów na początek chełmskiej okręgówki: Brat-Cukrownik kontra Granica

Mecz faworytów na początek chełmskiej okręgówki: Brat-Cukrownik kontra Granica

W rozpoczynającym się w weekend nowym sezonie o miejsca w czołówce walczyć będą zespoły z Siennicy Nadolnej i Dorohuska. Czarnym koniem może być Ogniwo Wierzbicy lub Agros Suchawa

Wypadek na trasie Lublin - Warszawa. Zablokowany jeden pas ruchu
galeria

Wypadek na trasie Lublin - Warszawa. Zablokowany jeden pas ruchu

W okolicy miejscowości Bogucin doszło do zderzenia ciężarówki i dwóch samochodów. Na drodze ekspresowej numer 12 zablokowany jest lewy pas ruchu w stronę Lublina.

Puławy. W szkołach chcą nauczyć przedsiębiorczości

Puławy. W szkołach chcą nauczyć przedsiębiorczości

Szkoła może uczyć nie tylko rozumienia wierszy i dat ważnych bitew, ale także podstaw ekonomii, oceny ryzyka, czy umiejętności potrzebnych do rozwijania przedsiębiorczości. Zajęcia tego rodzaju dla uczniów puławskich szkół zamówił Ratusz.

PKO BP EKSTRAKLASA