Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

18 listopada 2016 r.
7:19

Człowiek Roku 2016: Rozpoczynamy głosowanie

Autor: Zdjęcie autora dd
164 10 A A
Rok temu w kategorii Biznes Człowiekiem Roku z liczbą ponad 500 głosów został Marian Rybak, prezes Grupy Azoty Puławy. W Kulturze zwyciężył Mateusz Nowak, aktor i animator kultury (690 głosów). Zwykłym Bohaterem został Kamil Piwowarczyk, który ratuje bociany (246 głosów). Natomiast za działalność społeczną doceniono Annę Chwałek, prezesa Stowarzyszenia Wspólny Świat (622 głosy). Za najlepszego sportowca czytelnicy uznali Grzegorza Bonina, piłkarza Górnika Łęczna (255 głosów).
Rok temu w kategorii Biznes Człowiekiem Roku z liczbą ponad 500 głosów został Marian Rybak, prezes Grupy Azoty Puławy. W Kulturze zwyciężył Mateusz Nowak, aktor i animator kultury (690 głosów). Zwykłym Bohaterem został Kamil Piwowarczyk, który ratuje bociany (246 głosów). Natomiast za działalność społeczną doceniono Annę Chwałek, prezesa Stowarzyszenia Wspólny Świat (622 głosy). Za najlepszego sportowca czytelnicy uznali Grzegorza Bonina, piłkarza Górnika Łęczna (255 głosów).

Organizują ogromne imprezy, prowadzą firmy, pomagają potrzebującym bądź ratują zwierzęta. Ruszamy z kolejną edycją plebiscytu Człowiek Roku

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Celem konkursu jest pokazanie szerszemu gronu wyjątkowych, kreatywnych i odnoszących sukcesy osób, działających w czterech kategoriach: biznes, działalność społeczna, kultura i zwykły bohater.

Tegoroczną edycję plebiscytu cechuje ogromna różnorodność. Kandydatami w kategorii biznes są z jednej strony prezesi dużych firm, jak Jan Kidaj z Aliplastu; prezes Wytwórni Octu i Musztardy w Parczewie, Matej Hojnik czy Grzegorz Dębiec, szef Transhurtu. Z drugiej zaś znajdziemy tu Pawła Jamroza, początkującego przedsiębiorcę, który planuje otworzyć w Lublinie oryginalną restaurację przeznaczoną dla cichych uroczystości.

Nie brakuje w naszym plebiscycie ludzi, którzy poświęcili się innowacjom. Tak jest chociażby w przypadku Tomasza Zwolana, szefa firmy Infinum 3D, która wytwarza drukarki 3D czy Kaja Suchora i Tomasz Nowowiejski, których napoje podbijają kraje afrykańskie. Kolejny kandydat w biznesie, Rafał Stachura, jest z kolei właścicielem potężnego gospodarstwa, które liczy ok. 1600 sztuk bydła.

Równie ciekawie wygląda kategoria Działalność Społeczna, gdzie wśród kandydatów znajdują się: Maria Pietrusza-Budzyńska, prezydent Fundacji Teatroterapia Lubelska; Marta Włosek, prezes Fundacji Na Rzecz Ochrony Zwierząt EX LEGE; Barbara Skowronek, aktywna sołtyska Nowego Stawu czy organizatorki imprez charytatywnych: Agnieszka Szczebiot i Katarzyna Zasadniewska.

W kulturze z jednej strony można głosować na Joannę Wawiórkę-Kamieniecką, która od 2015 roku jest koordynatorem Nocy Kultury, z drugiej zaś na Sebastiana Buczka, szefa oryginalnego studia nagraniowego, Pawła Adamca, znanego fotografa bądź ks. Krzysztofa Góździa, redaktora polskiej edycji tekstów Josepha Ratzingera.

Do miana Zwykłego Bohatera pretendują: Kamil Wroński, 9-letni student Politechniki Lubelskiej; 13-letnia piosenkarka, Julia Chmielarska; Zbigniew Furman i Artur Banasik, organizatorzy sportowych imprez.

ZASADY GŁOSOWANIA

Głosować na wybranego kandydata można za pomocą SMS (koszt jednego SMS-a wynosi 1,23 zł z VAT) bądź kuponów drukowanych codziennie w gazecie. Jeden wysłany SMS oznacza oddanie 5 głosów na danego kandydata, jeden wysłany kupon to równowartość 10 głosów. Głosowanie potrwa do 29 listopada do godziny 12 w południe. Zwycięży ta osoba, na którą oddanych zostanie najwięcej głosów.

REGULAMIN PLEBISCYTU

Człowiek Roku 2016: Kultura

Człowiek Roku 2016: Działalność społeczna

Człowiek Roku 2016: Zwykły bohater

Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 08:45
0
Nie ma ambasadora Lubelszczyzny Waldemara Sierockiego, a nominacja mu się należy, spytacie za co? Za sprawne rozłożenie Biomedu Lublin, poprzednim prezesom (mimo starań) się to nie udało.
Avatar
koneser / 30 listopada 2016 o 18:27
0
co tu robi wlasciciel parczewa???????????????...popsuty smak, cena ble....to juz chyba lepiej wystawic polmos, czy tez perla?
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 06:58
0
Dzienniku Wschodni - wasza strona zawiesza przeglądarkę. Przeglądam wiele stron, ale tylko na waszej na okrągło "przerwij skrypt" i się wywala.....
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 22:40
0
mówisz "człowiek roku"- widzisz Daniel Kisiewicz
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 12:52
0
Po sprzedaniu "musztard" z Parczewa muszę stwierdzić że ceny urosły już kosmiczie a smak nie ten sam :(
Avatar
rycerz Kolumba / 19 listopada 2016 o 22:13
0
mój kandydat na "członka" roku to lubelski kapelan rycerzy kolumba.
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 16:07
0
ale ustawka. Ci co naprawdę pomagają pozostają w cieniu
Avatar
City-Tour / 18 listopada 2016 o 14:18
0
Ponieważ mój kandydat, Krzysztof jakubowski, prezes Fundacji Wolności, demaskujący nadużycia władzy - zatrudnianie radnych w płatnych komisjach antyalkoholowych, czy sprzeniewierzenie pieniędzy na bezsensowny wyjazd do Izraela za ponad półtora mln zł, nie został zarejestrowany (rzekomo z powodu braku załączonego kuponu), proponuję głosować na 9-letniego Kamila Wrońskiego - swoją postawą zdumiewa wszystkich! Wojciech Górski.
Avatar
bajdy i gusła / 18 listopada 2016 o 11:52
0
Człowiekiem Roku w Superkategorii powinien zostać Karol Kieliszek - nikt tak przekonująco nie opowiada, że Inteligentny System Zarządzania Ruchem działa znakomicie i tylko kierowcy tego nie zauważają.
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 08:59
0
W kategorii kultura osobista proponuję Grzegorza Szweda z Wieniawy.
Avatar
Gość / 1 grudnia 2016 o 08:45
0
Nie ma ambasadora Lubelszczyzny Waldemara Sierockiego, a nominacja mu się należy, spytacie za co? Za sprawne rozłożenie Biomedu Lublin, poprzednim prezesom (mimo starań) się to nie udało.
Avatar
koneser / 30 listopada 2016 o 18:27
0
co tu robi wlasciciel parczewa???????????????...popsuty smak, cena ble....to juz chyba lepiej wystawic polmos, czy tez perla?
Avatar
Gość / 21 listopada 2016 o 06:58
0
Dzienniku Wschodni - wasza strona zawiesza przeglądarkę. Przeglądam wiele stron, ale tylko na waszej na okrągło "przerwij skrypt" i się wywala.....
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 22:40
0
mówisz "człowiek roku"- widzisz Daniel Kisiewicz
Avatar
Gość / 20 listopada 2016 o 12:52
0
Po sprzedaniu "musztard" z Parczewa muszę stwierdzić że ceny urosły już kosmiczie a smak nie ten sam :(
Avatar
rycerz Kolumba / 19 listopada 2016 o 22:13
0
mój kandydat na "członka" roku to lubelski kapelan rycerzy kolumba.
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 16:07
0
ale ustawka. Ci co naprawdę pomagają pozostają w cieniu
Avatar
City-Tour / 18 listopada 2016 o 14:18
0
Ponieważ mój kandydat, Krzysztof jakubowski, prezes Fundacji Wolności, demaskujący nadużycia władzy - zatrudnianie radnych w płatnych komisjach antyalkoholowych, czy sprzeniewierzenie pieniędzy na bezsensowny wyjazd do Izraela za ponad półtora mln zł, nie został zarejestrowany (rzekomo z powodu braku załączonego kuponu), proponuję głosować na 9-letniego Kamila Wrońskiego - swoją postawą zdumiewa wszystkich! Wojciech Górski.
Avatar
bajdy i gusła / 18 listopada 2016 o 11:52
0
Człowiekiem Roku w Superkategorii powinien zostać Karol Kieliszek - nikt tak przekonująco nie opowiada, że Inteligentny System Zarządzania Ruchem działa znakomicie i tylko kierowcy tego nie zauważają.
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 08:59
0
W kategorii kultura osobista proponuję Grzegorza Szweda z Wieniawy.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia
galeria

PZLA 94 Mistrzostwa Polski. Podsumowanie pierwszego dnia 5 1

Pierwszy dzień rozgrywanych w Lublinie MP przyniósł wiele niezapomnianych emocji. Brąz wywalczyła Joanna Bemowska i Arkadiusz Rogowski, srebro Paweł Fajdek, a złoto Damian Kopeć

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny

Pikietuje przed urzędem z niepełnosprawnym synem. Burmistrz: Sprawa ma charakter polityczny 0 5

Jerzy Rębek burmistrz Radzynia Podlaskiego uważa że pikieta Marii Kosidło ma podtekst polityczny.

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka
31 sierpnia 2018, 20:00

Zatańcz z Lublinem: zespół Rokiczanka 9 0

Co Gdzie Kiedy. 31 sierpnia o godz. 20 w Parku Bronowickim, w ramach cyklu Zatańcz z Lublinem, wystąpi zespół Rokiczanka. To okazja do wspólnej zabawy przy wspaniałej muzyce sprzed lat.

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali

Obniżki pensji dla samorządowców o 20 proc.? To fikcja. Niektórzy nawet zyskali 0 10

O 1/5 miały zmniejszyć się wynagrodzenia samorządowców w związku ustawą przyjętą przez PiS. Tymczasem w wielu przypadkach obniżki były wręcz symboliczne. A niektórzy nawet zyskali na zmianie.

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota!
galeria

94 PZLA MP. Paweł Fajdek 12 centymetrów od złota! 4 1

Wojciech Nowicki z Podlasia Białystok wywalczył złoty medal w konkursie rzutu młotem w Lublinie i wyprzedził Pawła Fajdka. Zawodnikowi Agrosu Zamość do złota zabrakło zaledwie 12 centymetrów. Trzecie miejsca zajął natomiast inny zawodnik Agrosu Arkadiusz Rogowski

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem!
galeria

94 PZLA MP. Dominik Kopeć ze złotym medalem! 1 1

Zawodnik Agrosu Zamość nie miał sobie równych i mimo ciężkich warunków na bieżni ze znakomitym wynikiem zdobył pierwsze miejsce na zawodach w Lublinie

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe
28 lipca 2018, 20:00

Potańcówka w klimacie lat 20-60 w Teatralnej Cafe 7 1

Co Gdzie Kiedy. Retro-potańcówka dla miłośników klimatu lat 20-60 odbędzie się 28 lipca o godz. 20 w Teatralnej Cafe (ul. Peowiaków 1). Uczestnicy będą mogli bawić się przy dobrej muzyce do godz. 2 nad ranem.

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać

Obcokrajowcom podoba się w Polsce. Coraz mniej z nich chce wyjeżdżać 0 4

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę

Koniec śmieciówek w szkołach? Od 1 września zatrudnienie tylko na umowę o pracę 12 8

Od 1 września nauczyciele, wychowawcy, bibliotekarze, logopedzi czy psychologowie będą musieli być zatrudniani na umowę o pracę. Osoby prowadzące działalność gospodarczą nie będą też mogły pracować w prywatnych przedszkolach czy poradniach.

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce oficjalnie otwarte 5 0

o godzinie 17 na stadionie w Lublinie przy komplecie publiczności nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy, która potrwa w naszym mieście aż do niedzieli

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe
22 lipca 2018, 9:45

Premiera książki o komunikacji publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim. Wycieczki autobusowe 5 0

Autobusy – Jelcz 120M i Jelcz M11 przyjadą w niedzielę z Lublina do Kraśnika. Podczas przejazdów będzie można posłuchać o historii komunikacji w Kraśniku i ważnych dla niej miejscach. O tym wszystkim będzie opowiadać Maksym Bratko, autor książki „Historia Komunikacji Publicznej w Kraśniku i powiecie kraśnickim”, której premierę zaplanowano na niedzielę.

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku

Lublin: Do końca wakacji ruch wahadłowy na tej ulicy. Utrudnienia od poniedziałku 28 12

Od poniedziałku aż do końca wakacji na ul. Nowy Świat obowiązywać będzie ruch wahadłowy. Drogowcy zabierają się tutaj za przebudowę kanalizacji deszczowej. Skrót z Bronowic na Czuby coraz bardziej przypomina tor przeszkód.

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny

Potrącenie pieszego. Utrudnienia na ul. Choiny 0 8

Utrudnienia na ul. Choiny w Lublinie. Jak informuje nasz Czytelnik Paweł doszło do potrącenia pieszego na przejściu.

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb

II Festiwal w Krainie Lubelskich Ryb 0

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!