Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA MĘŻCZYZN

19 czerwca 2023 r.
13:37

Z Będzina do Świdnika, czyli kolejny transfer PZL Leonardo Avia Świdnik

Autor: Zdjęcie autora (grom)
(fot. tauron1liga.pl)

Do kadry żółto-niebieskich dołączył przyjmujący Maciej Ptaszyński. Nowy nabytek ma 24 lata, mierzy 195 cm. Występował w młodzieżowych drużynach Trefla Gdańsk, z którymi zdobył wicemistrzostwo Polski juniorów i brązowy medal w Młodej Lidze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Grał również w Stanach Zjednoczonych, gdzie reprezentował barwy California State University. Po powrocie do Polski został zawodnikiem MKS Będzin. Z tym zespołem wywalczył dwukrotnie srebrne medale Tauron 1. Ligi.

Wystąpił w 60 meczach na zapleczu PlusLigi, zdobył w nich 231 punktów. Przyjmujący ma być wzmocnieniem lewego skrzydła świdniczan. - Jestem przekonany, że nie zabraknie nam motywacji do walki oraz serca na boisku. Nie mogę doczekać się pierwszego meczu, gdy wszyscy razem będziemy walczyć o najwyższe cele ligowe, jak i pucharowe - powiedział przyjmujący żółto-niebieskich.

Nowym graczem na środku bloku będzie Hubert Piwowarczyk (rocznik 1997). Siatkarz ma świetne warunki fizyczne - mierzy 205 cm, co jest ważnym czynnikiem w grze blokiem. W ataku jego zasięg to 345 cm. W minionym sezonie był zawodnikiem MKS Będzin. Wystąpił w 22 spotkaniach, zdobył 65 punktów. W minionym sezonie zdobył z MKS srebrny medal Tauron 1. Ligi. Grał także w AZS AGH Kraków.

- Dołączam do klubu z nadzieją, że będziemy walczyć o najwyższe cele, a kibice, którzy zawsze wypełniają halę po brzegi, pomogą nam je osiągnąć i wspólnie przeżywać będziemy piękne chwile - powiedział nowy środkowy PZL Leonardo Avii Świdnik.

Nowymi zawodnikami świdnickiego klubu zostali już wcześniej atakujący Damian Wierzbicki, przyjmujący Marcin Ociepski oraz rozgrywający Krzysztof Pigłowski.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zatrzymany jest już w celi

Jeździł na „podwójnym gazie”, ukrywał się w pensjonacie

Lubelscy „łowcy głów” zatrzymali 31-latka, którego poszukiwano listem gończym i dwoma nakazami. Mężczyzna łącznie do odbycia ma karę prawie 2 lat pozbawienia wolności. Poszukiwany został namierzony w jednym z pensjonatów na terenie powiatu krasnostawskiego.

Lubelscy naukowcy pracują nad rewolucją w światowej psychiatrii. Można im pomóc!
galeria

Lubelscy naukowcy pracują nad rewolucją w światowej psychiatrii. Można im pomóc!

Czy możliwe jest wykrywanie zaburzeń lękowych na podstawie aktywności mózgu, bez konieczności długich wywiadów psychiatrycznych? Naukowcy z Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie rozpoczynają nowatorski projekt, którego celem jest stworzenie narzędzia diagnostycznego opartego na analizie fal mózgowych EEG.

Dzisiejszy targ staroci
galeria

Jesienna aura na targu staroci

Plac Zamkowy w Lublinie, jak zwykle w ostatnią niedzielę miesiąca, zamienił się w olbrzymi pchli targ. Już od rana ustawiali się sprzedawcy, którzy na straganach wystawili wiekowe różności.

Edach Budowlani Lublin wygrali drugi mecz w sezonie

Edach Budowlani Lublin odjechali rywalom po przerwie

W meczu czwartej kolejki Edach Budowlani Lublin pokonali na wyjeździe AZS AWF Warszawa 62:21

Stal Kraśnik urwała punkt liderowi tabeli z Ostrowca Świętokrzyskiego

Stal Kraśnik wywalczyła punkt na boisku lidera. "Oby nam się poukładało w klubie"

W polskiej piłce nie raz i nie dwa zdarzało się, że kluby, które miały problemy finansowe potrafiły osiągać bardzo dobre wyniki. To samo można już chyba napisać o Stali Kraśnik. Drużyna Roberta Chmury w sobotę po raz kolejny pokazała się z dobrej strony. Tym razem urwała punkt liderowi tabeli i to w Ostrowcu Świętokrzyskim po remisie 2:2.

Zdjęcie ilustracyjne

Nowy rok akademicki z kilkoma zmianami. Będą mLegitymacje studenckie

W rozpoczynającym się roku akademickim 2025/26 będą już obowiązywać niewielkie, ale znaczące dla środowiska przepisy, np. wprowadzające mLegitymacje studenckie czy raportowanie inwestycji tylko powyżej 100 tys. zł. Na te kluczowe i nowelizację tzw. ustawy Gowina trzeba jednak jeszcze poczekać.

Kontrabanda tytoniu - zdjęcie ilustracyjne

Balon z kontrabandą papierosów spadł w pow. lubartowskim

Balon z kontrabandą papierosów znaleziono nad ranem przy drodze wojewódzkiej nr 815 w Antoniówce w pow. lubartowskim – przekazała w niedzielę lubelska policja.

W meczu o brązowy medal mistrzostw świata reprezentacji Polski siatkarzy pokonała Czechy 3:1

Mistrzostwa świata siatkarzy: Polska z brązowym medalem

W spotkaniu o brązowy medal mistrzostw świata reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Czechy 3:1

Największy remont w historii KUL. Kiedy studenci powrócą do Gmachu Głównego?

Największy remont w historii KUL. Kiedy studenci powrócą do Gmachu Głównego?

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim trwa największy w historii remont Gmachu Głównego. Kultowy budynek przy al. Racławickich, wraz ze swoim charakterystycznym dziedzińcem, jest obecnie w przebudowie.

Żużlowcy jadą w finale. A autobusy i kierowcy na objazdy
SONDA

Żużlowcy jadą w finale. A autobusy i kierowcy na objazdy

Czy żużlowcy zdobędą tytuł mistrza Polski? Tego nie jesteśmy pewni, natomiast wiemy, że na czas finału planowane są utrudnienia w ruchu drogowym oraz dla komunikacji miejskiej.

Zdjęcie ilustracyjne
Pomysł na niedzielę

Ostatnie dni na zwiedzanie wystawy o polskich artystkach. Dziś muzeum czynne do godz. 22

Ostatni dni zostały na zwiedzenie wystawy o polskich artystkach pt. „Co babie do pędzla?!” w Muzeum Narodowym w Lublinie. Do 5 października przewidziano m. in. oprowadzania kuratorskie, spotkania. W weekendy wydłużono także godziny otwarcia ekspozycji. Dotychczas wystawę zobaczyło ponad 36 tys. osób. Jeżeli macie czas, to jest dobry pomysł na dzisiejszą niedzielę.

Polak na szkoleniu Wojsk Obrony Terytorialnej

Dlaczego nie chcemy umierać za Polskę?

Niemal połowa Polaków deklaruje, że nie zgłosiłaby się do obrony kraju – wynika z sondażu IBRiS. Dlaczego tak wielu z nas nie chce umierać za ojczyznę, choć w powietrzu wisi widmo wojny?

Polski F-16
AKTUALIZACJA

Myśliwce poderwane, bo Rosjanie atakują w Ukrainie

O godzinie 4 rano nad naszym regionem latały wojskowe samoloty. Polskie Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że operowanie naszego lotnictwa zostało zakończone. Port Lotniczy Lublin działa normalnie.

Bartłomiej Kseniak zawodnik KS SNAJPER (z tarczą) - zwycięzca w dwóch kategoriach pistoletowych.
galeria

Celowali patriotycznie. Memoriał Strzelecki Żołnierzy i Powstańców

W Klubie Strzeleckim Snajper Lublin uczcili dzisiaj pamięć poległych i pomordowanych żołnierzy i powstańców.

Rozpoznasz polityków z Lubelszczyzny? Sprawdź się w naszym quizie!
QUIZ

Rozpoznasz polityków z Lubelszczyzny? Sprawdź się w naszym quizie!

Lubelszczyzna od lat jest ważnym miejscem na politycznej mapie Polski. To właśnie stąd wywodzi się wielu znanych parlamentarzystów, samorządowców i działaczy, którzy kształtują nie tylko lokalną, ale też krajową scenę polityczną. Część z nich działa od dekad, inni dopiero zdobywają popularność, ale jedno jest pewne – każdy, kto interesuje się życiem publicznym w regionie, powinien kojarzyć ich twarze. Dlatego przygotowaliśmy specjalny quiz o politykach z Lublina i województwa lubelskiego, który sprawdzi twoją wiedzę w nietypowy sposób.

I LIGA MĘŻCZYZN
2. KOLEJKA

Wyniki:

Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 1:3
BKS Bydgoszcz  - Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:0
Avia Świdnik - Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:3
Astra Nowa Sól - MCKiS Jaworzno 0:3
Anioły Toruń - KPS Siedlce 0:3
SMS Spała - Mickiewicz Kluczbork 1:3
Stal Nysa - MKS Będzin 3:1
GKS Katowice - Necko Augustów 3:0

Tabela:

1. GKS Katowice 2 6 6:0
2. Jaworzno 2 6 6:1
3. Nysa 2 6 6:1
4. Kluczbork 2 6 6:2
5. Bielsko-Biała 2 6 6:2
6. Lechia 2 4 6:4
7. Bydgoszcz 2 4 5:3
8. Będzin 2 3 4:3
9. Siedlce 2 3 4:3
10. Astra 2 3 3:4
11. Avia 2 1 3:6
12. Sparta 2 0 1:6
13. Radom 2 0 1:6
14. Spała 2 0 1:6
15. Toruń 2 0 1:6
16. Augustów 2 0 0:6

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!