Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

23 czerwca 2016 r.
16:15

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek dwunastym graczem Górnika Łęczna

Autor: Zdjęcie autora (mawi)
0 15 A A
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek z koszulką od piłkarzy Górnika Łęczna<br />
FOT. LUW LUBLIN<br />
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek z koszulką od piłkarzy Górnika Łęczna
FOT. LUW LUBLIN

Przemysław Czarnek dostał od piłkarzy Górnika Łęczna klubową koszulkę z nr 12 i swoim nazwiskiem. To podziękowanie za wsparcie zespołu podczas trudnej walki o utrzymanie w ekstraklasie oraz negocjacji nowej umowy sponsorskiej z kopalnią Bogdanka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W spotkaniu, które odbyło się wczoraj w gabinecie wojewody uczestniczyli zawodnicy: Sergiusz Prusak, Grzegorz Bonin i Łukasz Mierzejewski, a także trenerzy: Andrzej Rybarski, Arkadiusz Onyszko i Velijko Nikitović oraz członkowie zarządu: Artur Kapelko i Joanna Matejak.

– Starałem się wspierać zespół jak mogłem, bo szkoda byłoby gdybyśmy stracili ekstraklasę – powiedział Przemysław Czarnek. – Kibicowałem drużynie, spotkaliśmy się jeszcze przed wyjazdem na Śląsk. Zawodnicy się postarali, są w ekstraklasie, a to dla Lubelszczyzny bardzo ważna sprawa, bo Górnik to jedyny klub z tej części Polski, który gra na tym szczeblu rozgrywek, więc tak bardzo mi na nim zależy.

Wojewoda dodał, że walka o ekstraklasę trwa dalej. – To walka o skompletowanie budżetu. Sprawy idą w dobrym kierunku i budżet będzie skonstruowany, tyle że, jak to w takich sytuacjach bywa, trudności się mnożą, ale one są po to, żeby je przezwyciężać. Jestem cały czas w kontakcie z władzami klubu i na bieżąco jesteśmy informowani o sytuacji. Urząd wojewódzki nie jest oczywiście w stanie dofinansowywać klubu, ale jesteśmy w stanie lobbować w odpowiednich instytucjach i u odpowiednich podmiotów, żeby to finansowanie się znalazło. Z tego co wiem baza już jest, teraz musimy ją nadbudować i będzie dobrze. Jestem o tym przekonany – stwierdził Czarnek.

W czasie spotkania rozmawiano o minionym sezonie, ale też o planach na przyszłość. W klubie z Łęcznej trwa kompletowanie kadry na kolejny sezon, który ruszy już w połowie lipca. – Nie mamy łatwego początku, bo zaczynamy od Ruchu Chorzów na wyjeździe, potem mamy Lechię Gdańsk i Cracovię – ocenił Andrzej Rybarski, trener Górnika.

Plusem jest to, że podpisanych zostało już sporo nowych umów. Ale są też minusy. – Odszedł od nas Tomislav Bozic, ale Wisła Płock dała mu ofertę, której nie byliśmy w stanie przebić – powiedziała Joanna Matejak.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 r. o 16:31
Pytanie za sto pkt - czy wyraz twarzy wojewody odzwierciedla jego IQ?
Avatar
kwa kwa kwa / 26 czerwca 2016 r. o 21:58
czego wymagac, ot kolejny z pisu wklejony na siłe, jeszcze pare miesiecy i mam nadzieje, ze ich w pisdu pogonia.
Avatar
poznaniak z lb / 25 czerwca 2016 r. o 20:32
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w Poznaniu a pan emigrował z Wielkopolski do Lublina szacunek ale o fundusze centralne to pan sie miernie stara dla regionu biednego jakim pan czesto mówi i tak jest .Obecnie za PIS inne regiony ze wschodu i Zachodnie pomorze dostaje wiecej
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w P... rozwiń
Avatar
kwa kwa kwa / 25 czerwca 2016 r. o 01:37
snathe napisał:
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji.  Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski.  Google: lwgula
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie.
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie. rozwiń
Avatar
snathe / 24 czerwca 2016 r. o 01:29
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji. Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski. Google: lwgula
Avatar
ibidem / 24 czerwca 2016 r. o 01:17
Nowe podejście do piłki nożnej jest faktem. Niewątpliwie Pan Wojewoda posiada wysoki wynik IQ. To jednak za mało, aby pełnić taką funkcję. Na pewno jest on wyjątkowym człowiekiem w dobrym tego słowa znaczeniu. Takich ludzi jest niewielu, nie tylko w RP. To jest w ciemno. Co w ciemno? Wstyd się przyznać. Nic nie wiem o Naszym Wojewodzie. Na pewno się nie mylę. Zadanie wykonali zawodnicy. Nie mam dowodu na to, że im pomogłem. Pragnąłem, aby się utrzymali. Naczelny Dziad RP
Avatar
lewy sierpowym / 24 czerwca 2016 r. o 00:12
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Koleś, twój post odzwierciedla twoje IQ = 1, gdybyś kiedyś miał zaszczyt porozmawiać z Wojewodą to sądzę, ze na kolanach szedłbyś do Czestochowy z przeprosinami, ze tak bardzo się myliłeś.
Zaiste na szczescie takiego "zaszczytu" nie miał bo by się jeszcze rozpędził i z czestochowy uderzył prosto do torunia, dac na ojca taeusza w intencji pogonienia kaczej zmiaany w pisdu do watykanu.
Avatar
Adaś / 23 czerwca 2016 r. o 22:55
Trzeba było nie trwonić klubowych pieniędzy. Teraz brakuje?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 r. o 19:52
No to z ciebie musiał być zajebisty kibic Przestać jeździć na Mecze przez gościa który wspiera jak może jedyny poważny klub w regionie.W sumie kiełbache zjesz w spokoju w domu
Avatar
jan / 23 czerwca 2016 r. o 19:24
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
....i w ten sposób Górnik utracił w mojej skromnej osobie kibica, który chodził z rodziną na wszystkie mecze...
Jak w klubie pozbierają się po stracie takiego kibica... Szok, że do tego dopuszczono!
Avatar
kwa kwa kwa / 26 czerwca 2016 r. o 21:58
czego wymagac, ot kolejny z pisu wklejony na siłe, jeszcze pare miesiecy i mam nadzieje, ze ich w pisdu pogonia.
Avatar
poznaniak z lb / 25 czerwca 2016 r. o 20:32
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w Poznaniu a pan emigrował z Wielkopolski do Lublina szacunek ale o fundusze centralne to pan sie miernie stara dla regionu biednego jakim pan czesto mówi i tak jest .Obecnie za PIS inne regiony ze wschodu i Zachodnie pomorze dostaje wiecej
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w P... rozwiń
Avatar
kwa kwa kwa / 25 czerwca 2016 r. o 01:37
snathe napisał:
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji.  Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski.  Google: lwgula
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie.
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie. rozwiń
Avatar
snathe / 24 czerwca 2016 r. o 01:29
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji. Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski. Google: lwgula
Avatar
ibidem / 24 czerwca 2016 r. o 01:17
Nowe podejście do piłki nożnej jest faktem. Niewątpliwie Pan Wojewoda posiada wysoki wynik IQ. To jednak za mało, aby pełnić taką funkcję. Na pewno jest on wyjątkowym człowiekiem w dobrym tego słowa znaczeniu. Takich ludzi jest niewielu, nie tylko w RP. To jest w ciemno. Co w ciemno? Wstyd się przyznać. Nic nie wiem o Naszym Wojewodzie. Na pewno się nie mylę. Zadanie wykonali zawodnicy. Nie mam dowodu na to, że im pomogłem. Pragnąłem, aby się utrzymali. Naczelny Dziad RP
Avatar
lewy sierpowym / 24 czerwca 2016 r. o 00:12
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Koleś, twój post odzwierciedla twoje IQ = 1, gdybyś kiedyś miał zaszczyt porozmawiać z Wojewodą to sądzę, ze na kolanach szedłbyś do Czestochowy z przeprosinami, ze tak bardzo się myliłeś.
Zaiste na szczescie takiego "zaszczytu" nie miał bo by się jeszcze rozpędził i z czestochowy uderzył prosto do torunia, dac na ojca taeusza w intencji pogonienia kaczej zmiaany w pisdu do watykanu.
Avatar
Adaś / 23 czerwca 2016 r. o 22:55
Trzeba było nie trwonić klubowych pieniędzy. Teraz brakuje?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 r. o 19:52
No to z ciebie musiał być zajebisty kibic Przestać jeździć na Mecze przez gościa który wspiera jak może jedyny poważny klub w regionie.W sumie kiełbache zjesz w spokoju w domu
Avatar
jan / 23 czerwca 2016 r. o 19:24
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
....i w ten sposób Górnik utracił w mojej skromnej osobie kibica, który chodził z rodziną na wszystkie mecze...
Jak w klubie pozbierają się po stracie takiego kibica... Szok, że do tego dopuszczono!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 r. o 19:06
Na wschodzie wszystkie kluby tylko nie Spartakus!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

31. finał WOŚP. Ile zebrano pieniędzy na Zamojszczyźnie?

31. finał WOŚP. Ile zebrano pieniędzy na Zamojszczyźnie?

Gdzie nie spojrzeć, to podwyżka. A jednak mimo tego, że codzienne życie kosztuje nas coraz więcej, to mieszkańcy regionu hojniej niż dotychczas wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Rekord padł i w Zamościu, i w Biłgoraju i w Hrubieszowie, i w Tomaszowie Lubelskim, ale także np. w niewielkim Suścu.

Platynki, czyli wieczka aluminiowe. Czym są i jaką pełnią funkcję w kosmetyce?

Platynki, czyli wieczka aluminiowe. Czym są i jaką pełnią funkcję w kosmetyce?

Platynki, czyli wieczka aluminiowe, to popularne akcesoria w kosmetyce, służące do zabezpieczenia produktów przed utratą wilgoci oraz zanieczyszczeniem. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, czym są platynki, jakie mają zastosowanie i jakie korzyści przynoszą użytkownikom.

Salony urody – czy warto się do nich wybierać?

Salony urody – czy warto się do nich wybierać?

W salonach urody można znaleźć niezwykle szeroką ofertę różnorodnych zabiegów, które nie tylko wpływają na piękny wygląd, ale także za pomocą odpowiednich substancji oraz sprzętu pomagają w walce z uporczywymi problemami skórnymi.

Efektowna oprawa i efektowna wygrana ChKS Arki Chełm

Efektowna oprawa i efektowna wygrana ChKS Arki Chełm

ChKS Arka Chełm pokonała KKS Kozienice 3:0. Na wyjeździe z Czarnymi Rząśnia przegrała 1:3 Trójka Międzyrzec Podlaska

Lubelskie. Rolnicy znowu zablokują drogi. Już w czwartek
galeria

Lubelskie. Rolnicy znowu zablokują drogi. Już w czwartek

2 lutego, w najbliższy czwartek, rolnicy znowu wyjadą na drogi. Wiadomo, które trasy zablokują w województwie lubelskim.

Nocna akcja policji w Lublinie. Mandaty nawet za zbyt głośny wydech

Nocna akcja policji w Lublinie. Mandaty nawet za zbyt głośny wydech

Takie kontrole lubelska policja zaczęła jeszcze w ubiegłym roku. Teraz na jaw wyszło niemal 200 wykroczeń.

Kabaret Moralnego Niepokoju w Lublinie
4 lutego 2023, 17:00

Kabaret Moralnego Niepokoju w Lublinie

"Za długo panowie byli grzeczni" to tytuł nowego programu komediowego Kabaretu Moralnego Niepokoju. Popularna formacja wystąpi w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (plac Teatralny 1) już 4 lutego o godz. 17 i 20.

Lublin. Prosili o wymianę okien na szkolnej pływalni. Pieniądze się znalazły

Lublin. Prosili o wymianę okien na szkolnej pływalni. Pieniądze się znalazły

Ratusz znalazł pieniądze na wymianę okien w budynku basenu przy Szkole Podstawowej nr 30 w Lublinie.

Legginsy damskie - idealny sposób na wygodę i elegancję

Legginsy damskie - idealny sposób na wygodę i elegancję

W roku 2023 moda kształtuje się poddana wpływom nasilających się nurtów slowlife i wellbing. Po ostatnich, niełatwych latach pandemii, musieliśmy zaadaptować się do nowych realiów, co niejednokrotnie skutkowało zmianą naszego stylu życia.

Co to jest glebogryzarka i do czego służy?

Co to jest glebogryzarka i do czego służy?

Każdy właściciel ogrodu marzy, aby ziemia była wystarczająco żyzna, gdyż gwarantuje to prawidłowy rozwój kwiatów, krzewów, drzewek owocowych czy warzyw. Kluczem do sukcesu jest spulchnienie gleby, polegające na nadaniu jej optymalnej wilgotności oraz struktury. Do tego celu najlepiej wykorzystać nowoczesne urządzenie mechaniczne zwane glebogryzarką, które stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnego szpadla i wideł.

Jakie lampy wybrać do sypialni?

Jakie lampy wybrać do sypialni?

Sypialnia jest szczególnym pomieszczeniem w Twoim domu lub mieszkaniu. To w nim przygotowujesz się do snu i wypoczywasz po długim dniu poza domem. Warto zadbać o to, aby zapewniała Ci komfort i sprzyjała relaksowi. W naszym dzisiejszym artykule podpowiemy Ci, jakie lampy wybrać do sypialni, aby stworzyć przytulne, a zarazem stylowe wnętrze. Czytaj dalej i poznaj nasze podpowiedzi.

Gdzie szukać informacji o rynku nieruchomości?

Gdzie szukać informacji o rynku nieruchomości?

Obecnie żyjemy w dobie internetu. Uzyskanie jakichkolwiek informacji na dany temat nie powinno nastręczać jakichkolwiek problemów. Czy tak jest rzeczywiście?

Kraje zachodu pomysłem na tegoroczne ferie

Kraje zachodu pomysłem na tegoroczne ferie

Szukasz pomysłu na niezapomniane ferie? A może Twój bliski pracuje w Niemczech, Belgii lub Holandii i pragniesz go odwiedzić? Wyrusz z nami w podróż po tych krajach. Odwiedzimy najsłynniejsze zamki, historyczne miasta i znane kurorty... Pospacerujemy klimatycznymi uliczkami, skosztujemy prawdziwego holenderskiego sera, a to jeszcze nie wszystko… Gotowy? Zaczynajmy!