Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

23 czerwca 2016 r.
16:15

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek dwunastym graczem Górnika Łęczna

Autor: Zdjęcie autora (mawi)
0 15 A A
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek z koszulką od piłkarzy Górnika Łęczna<br />
FOT. LUW LUBLIN<br />
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek z koszulką od piłkarzy Górnika Łęczna
FOT. LUW LUBLIN

Przemysław Czarnek dostał od piłkarzy Górnika Łęczna klubową koszulkę z nr 12 i swoim nazwiskiem. To podziękowanie za wsparcie zespołu podczas trudnej walki o utrzymanie w ekstraklasie oraz negocjacji nowej umowy sponsorskiej z kopalnią Bogdanka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W spotkaniu, które odbyło się wczoraj w gabinecie wojewody uczestniczyli zawodnicy: Sergiusz Prusak, Grzegorz Bonin i Łukasz Mierzejewski, a także trenerzy: Andrzej Rybarski, Arkadiusz Onyszko i Velijko Nikitović oraz członkowie zarządu: Artur Kapelko i Joanna Matejak.

– Starałem się wspierać zespół jak mogłem, bo szkoda byłoby gdybyśmy stracili ekstraklasę – powiedział Przemysław Czarnek. – Kibicowałem drużynie, spotkaliśmy się jeszcze przed wyjazdem na Śląsk. Zawodnicy się postarali, są w ekstraklasie, a to dla Lubelszczyzny bardzo ważna sprawa, bo Górnik to jedyny klub z tej części Polski, który gra na tym szczeblu rozgrywek, więc tak bardzo mi na nim zależy.

Wojewoda dodał, że walka o ekstraklasę trwa dalej. – To walka o skompletowanie budżetu. Sprawy idą w dobrym kierunku i budżet będzie skonstruowany, tyle że, jak to w takich sytuacjach bywa, trudności się mnożą, ale one są po to, żeby je przezwyciężać. Jestem cały czas w kontakcie z władzami klubu i na bieżąco jesteśmy informowani o sytuacji. Urząd wojewódzki nie jest oczywiście w stanie dofinansowywać klubu, ale jesteśmy w stanie lobbować w odpowiednich instytucjach i u odpowiednich podmiotów, żeby to finansowanie się znalazło. Z tego co wiem baza już jest, teraz musimy ją nadbudować i będzie dobrze. Jestem o tym przekonany – stwierdził Czarnek.

W czasie spotkania rozmawiano o minionym sezonie, ale też o planach na przyszłość. W klubie z Łęcznej trwa kompletowanie kadry na kolejny sezon, który ruszy już w połowie lipca. – Nie mamy łatwego początku, bo zaczynamy od Ruchu Chorzów na wyjeździe, potem mamy Lechię Gdańsk i Cracovię – ocenił Andrzej Rybarski, trener Górnika.

Plusem jest to, że podpisanych zostało już sporo nowych umów. Ale są też minusy. – Odszedł od nas Tomislav Bozic, ale Wisła Płock dała mu ofertę, której nie byliśmy w stanie przebić – powiedziała Joanna Matejak.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 16:31
+1
Pytanie za sto pkt - czy wyraz twarzy wojewody odzwierciedla jego IQ?
Avatar
kwa kwa kwa / 26 czerwca 2016 o 21:58
0
czego wymagac, ot kolejny z pisu wklejony na siłe, jeszcze pare miesiecy i mam nadzieje, ze ich w pisdu pogonia.
Avatar
poznaniak z lb / 25 czerwca 2016 o 20:32
0
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w Poznaniu a pan emigrował z Wielkopolski do Lublina szacunek ale o fundusze centralne to pan sie miernie stara dla regionu biednego jakim pan czesto mówi i tak jest .Obecnie za PIS inne regiony ze wschodu i Zachodnie pomorze dostaje wiecej
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w P... rozwiń
Avatar
kwa kwa kwa / 25 czerwca 2016 o 01:37
0
snathe napisał:
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji.  Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski.  Google: lwgula
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie.
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie. rozwiń
Avatar
snathe / 24 czerwca 2016 o 01:29
0
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji. Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski. Google: lwgula
Avatar
ibidem / 24 czerwca 2016 o 01:17
0
Nowe podejście do piłki nożnej jest faktem. Niewątpliwie Pan Wojewoda posiada wysoki wynik IQ. To jednak za mało, aby pełnić taką funkcję. Na pewno jest on wyjątkowym człowiekiem w dobrym tego słowa znaczeniu. Takich ludzi jest niewielu, nie tylko w RP. To jest w ciemno. Co w ciemno? Wstyd się przyznać. Nic nie wiem o Naszym Wojewodzie. Na pewno się nie mylę. Zadanie wykonali zawodnicy. Nie mam dowodu na to, że im pomogłem. Pragnąłem, aby się utrzymali. Naczelny Dziad RP
Avatar
lewy sierpowym / 24 czerwca 2016 o 00:12
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Koleś, twój post odzwierciedla twoje IQ = 1, gdybyś kiedyś miał zaszczyt porozmawiać z Wojewodą to sądzę, ze na kolanach szedłbyś do Czestochowy z przeprosinami, ze tak bardzo się myliłeś.
Zaiste na szczescie takiego "zaszczytu" nie miał bo by się jeszcze rozpędził i z czestochowy uderzył prosto do torunia, dac na ojca taeusza w intencji pogonienia kaczej zmiaany w pisdu do watykanu.
Avatar
Adaś / 23 czerwca 2016 o 22:55
0
Trzeba było nie trwonić klubowych pieniędzy. Teraz brakuje?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 19:52
0
No to z ciebie musiał być zajebisty kibic Przestać jeździć na Mecze przez gościa który wspiera jak może jedyny poważny klub w regionie.W sumie kiełbache zjesz w spokoju w domu
Avatar
jan / 23 czerwca 2016 o 19:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
....i w ten sposób Górnik utracił w mojej skromnej osobie kibica, który chodził z rodziną na wszystkie mecze...
Jak w klubie pozbierają się po stracie takiego kibica... Szok, że do tego dopuszczono!
Avatar
kwa kwa kwa / 26 czerwca 2016 o 21:58
0
czego wymagac, ot kolejny z pisu wklejony na siłe, jeszcze pare miesiecy i mam nadzieje, ze ich w pisdu pogonia.
Avatar
poznaniak z lb / 25 czerwca 2016 o 20:32
0
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w Poznaniu a pan emigrował z Wielkopolski do Lublina szacunek ale o fundusze centralne to pan sie miernie stara dla regionu biednego jakim pan czesto mówi i tak jest .Obecnie za PIS inne regiony ze wschodu i Zachodnie pomorze dostaje wiecej
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w P... rozwiń
Avatar
kwa kwa kwa / 25 czerwca 2016 o 01:37
0
snathe napisał:
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji.  Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski.  Google: lwgula
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie.
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie. rozwiń
Avatar
snathe / 24 czerwca 2016 o 01:29
0
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji. Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski. Google: lwgula
Avatar
ibidem / 24 czerwca 2016 o 01:17
0
Nowe podejście do piłki nożnej jest faktem. Niewątpliwie Pan Wojewoda posiada wysoki wynik IQ. To jednak za mało, aby pełnić taką funkcję. Na pewno jest on wyjątkowym człowiekiem w dobrym tego słowa znaczeniu. Takich ludzi jest niewielu, nie tylko w RP. To jest w ciemno. Co w ciemno? Wstyd się przyznać. Nic nie wiem o Naszym Wojewodzie. Na pewno się nie mylę. Zadanie wykonali zawodnicy. Nie mam dowodu na to, że im pomogłem. Pragnąłem, aby się utrzymali. Naczelny Dziad RP
Avatar
lewy sierpowym / 24 czerwca 2016 o 00:12
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Koleś, twój post odzwierciedla twoje IQ = 1, gdybyś kiedyś miał zaszczyt porozmawiać z Wojewodą to sądzę, ze na kolanach szedłbyś do Czestochowy z przeprosinami, ze tak bardzo się myliłeś.
Zaiste na szczescie takiego "zaszczytu" nie miał bo by się jeszcze rozpędził i z czestochowy uderzył prosto do torunia, dac na ojca taeusza w intencji pogonienia kaczej zmiaany w pisdu do watykanu.
Avatar
Adaś / 23 czerwca 2016 o 22:55
0
Trzeba było nie trwonić klubowych pieniędzy. Teraz brakuje?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 19:52
0
No to z ciebie musiał być zajebisty kibic Przestać jeździć na Mecze przez gościa który wspiera jak może jedyny poważny klub w regionie.W sumie kiełbache zjesz w spokoju w domu
Avatar
jan / 23 czerwca 2016 o 19:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
....i w ten sposób Górnik utracił w mojej skromnej osobie kibica, który chodził z rodziną na wszystkie mecze...
Jak w klubie pozbierają się po stracie takiego kibica... Szok, że do tego dopuszczono!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 19:06
0
Na wschodzie wszystkie kluby tylko nie Spartakus!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku
Alarm 24

Hipermarket z Lublina obiecuje zwrot towarów w ciągu 30 dni. Ale nie w tym przypadku 1 4

Kupiony w hipermarkecie notebook okazał się wadliwy, ale sklep nie chce go przyjąć z powrotem, mimo że obiecuje klientom możliwość zwrotu towarów w ciągu 30 dni od zakupu. Hipermarket tłumaczy, że sprzęt jest już używany. Klient jest oburzony, ale zgodnie z prawem to sklep ma rację.

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program]
28 lipca 2018, 11:00

Festiwal Dwa Brzegi 2018: Najlepsze filmy zagraniczne i najciekawsze polskie [program] 11 1

Pokaz filmu „Złodziejaszki” Hirokazu Koreedy nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, a potem wspólny koncert Nosowskiej i Zamilskiej na kazimierskim zamku. Tak będzie wyglądało otwarcie 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się już w następną sobotę 28 lipca.

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo
21 lipca 2018, 18:00

Muzyka na lubelskim Zamku. Koncert Gabryś & Quinn Piano Duo 1 0

Co Gdzie Kiedy. Duet Gabryś & Quinn wystąpi 21 lipca o godz. 18 w Muzeum Lubelskim w ramach cyklu Muzyka na lubelskim Zamku.

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych

Rozbita karuzela VAT. Były wiceprezes Lotosu wśród zatrzymanych 0 1

Cztery osoby, w tym prezes i dyrektorzy jednej ze spółek, zostali zatrzymani przez prokuratorów z Zamościa. Śledczy podejrzewają ich o wyłudzenia podatku VAT.

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie

Bezpowrotny koniec marzeń o nowym „oknie czasu” przed Bramą Krakowską w Lublinie 96 40

W czwartek zalano betonem studnię odkrytą przed Bramą Krakowską podczas przebudowy nawierzchni. Ratusz planował stworzenie w tym miejscu „okna czasu”, przez które można by zajrzeć do wnętrza. Ale takiej atrakcji jednak tu nie będzie. – Udostępnienie studni okazało się niemożliwe – oznajmił Urząd Miasta.

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
21 lipca 2018, 12:00

Spacery na 100-lecie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego 3 1

Co Gdzie Kiedy. Inna Fundacja - IFKA zaprasza do udziału w projekcje NIE WYMIGASZ SIĘ OD HISTORII/HERSTORII, w ramach którego organizowane będą spacery prowadzone w języku polskim oraz migowym. Na początek spacery z okazji 100-lecia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków

Kto kradł na basenie w Puławach? Mają dwóch nastolatków 17 0

Zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem usłyszeli dwaj 16-latkowie, którzy od początku lipca na basenie miejskim w Puławach kradli przedmioty pozostawione w szafkach.

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu
galeria

Pamiętają o kolegach, którzy zginęli na służbie. Wśród nich policjantka z Krasnegostawu 39 0

Członkowie rodzin policjantów, którzy stracili życie na służbie odsłonili dziś tabliczki epitafijne. Jedna z nich poświęcona jest st. sierż. Magdalenie Dolebskiej z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie
20 lipca 2018, 12:00

Poznaj Kazimierz Dolny od filmowej strony. Wycieczka i oprowadzanie 0 0

W piątek, 20 lipca o godz. 12 w Kazimierzu Dolnym odbędzie się wycieczka z przewodnikiem, podczas której poznamy filmowe losy nadwiślańskiego miasta.

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti

Sposób na dewastację przystanków? Graffiti 2 5

Miejski Zakład Komunikacyjny w Białej Podlaskiej w nietypowy sposób walczy z wandalami. Na kilku najczęściej dewastowanych wiatach przystankowych pojawi się graffiti. Pierwsze już jest – na przystanku przy ulicy Warszawskiej

Azoty Puławy wróciły do treningów

Azoty Puławy wróciły do treningów 1 0

PIŁKA RĘCZNA Brązowi medaliści rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Drużynę prowadzi były reprezentacyjny obrotowy Bartosz Jurecki

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy

Prawie trzy kilometry jazdy po równym. Fragment "Nadwiślanki" już gotowy 0 8

Prawie 7 miesięcy drogowcy remontowali niespełna trzykilometrowy odcinek drogi 801, od Dęblina do Stężycy.

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia]
galeria

Miasto w budowie. Inwestycje w Zamościu nabierają tempa [zdjęcia] 5 0

Nowe ulice i mosty, a w planach m.in. budowa placu zabaw – inwestycje w Zamościu nabierają tempa.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 20-22 lipca 0 0

Tej imprezy nie można przegapić. Od piątku do niedzieli Lublin będzie gospodarzem 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Tylu gwiazd nie mieliśmy u siebie od... 34 lat.

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie

Praca w Europie. Najlepiej zarabiają Duńczycy i Belgowie 0 0

Średnie wynagrodzenie za godzinę pracy w Unii Europejskiej wyniosło w 2017 roku 23,1 euro, natomiast w strefie euro 26,9 euro. Najwyższą stawkę otrzymali pracownicy w Luksemburgu, Danii i Belgii, a najniższą - w Bułgarii i Rumunii. W Polsce średnia stawka godzinowa to 6,3 euro – podaje Europejski Urząd Statystyczny.

Sport EXTRA

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54