Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

23 czerwca 2016 r.
16:15

Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek dwunastym graczem Górnika Łęczna

Autor: Zdjęcie autora (mawi)
0 15 A A
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek z koszulką od piłkarzy Górnika Łęczna<br />
FOT. LUW LUBLIN<br />
Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek z koszulką od piłkarzy Górnika Łęczna
FOT. LUW LUBLIN

Przemysław Czarnek dostał od piłkarzy Górnika Łęczna klubową koszulkę z nr 12 i swoim nazwiskiem. To podziękowanie za wsparcie zespołu podczas trudnej walki o utrzymanie w ekstraklasie oraz negocjacji nowej umowy sponsorskiej z kopalnią Bogdanka

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W spotkaniu, które odbyło się wczoraj w gabinecie wojewody uczestniczyli zawodnicy: Sergiusz Prusak, Grzegorz Bonin i Łukasz Mierzejewski, a także trenerzy: Andrzej Rybarski, Arkadiusz Onyszko i Velijko Nikitović oraz członkowie zarządu: Artur Kapelko i Joanna Matejak.

– Starałem się wspierać zespół jak mogłem, bo szkoda byłoby gdybyśmy stracili ekstraklasę – powiedział Przemysław Czarnek. – Kibicowałem drużynie, spotkaliśmy się jeszcze przed wyjazdem na Śląsk. Zawodnicy się postarali, są w ekstraklasie, a to dla Lubelszczyzny bardzo ważna sprawa, bo Górnik to jedyny klub z tej części Polski, który gra na tym szczeblu rozgrywek, więc tak bardzo mi na nim zależy.

Wojewoda dodał, że walka o ekstraklasę trwa dalej. – To walka o skompletowanie budżetu. Sprawy idą w dobrym kierunku i budżet będzie skonstruowany, tyle że, jak to w takich sytuacjach bywa, trudności się mnożą, ale one są po to, żeby je przezwyciężać. Jestem cały czas w kontakcie z władzami klubu i na bieżąco jesteśmy informowani o sytuacji. Urząd wojewódzki nie jest oczywiście w stanie dofinansowywać klubu, ale jesteśmy w stanie lobbować w odpowiednich instytucjach i u odpowiednich podmiotów, żeby to finansowanie się znalazło. Z tego co wiem baza już jest, teraz musimy ją nadbudować i będzie dobrze. Jestem o tym przekonany – stwierdził Czarnek.

W czasie spotkania rozmawiano o minionym sezonie, ale też o planach na przyszłość. W klubie z Łęcznej trwa kompletowanie kadry na kolejny sezon, który ruszy już w połowie lipca. – Nie mamy łatwego początku, bo zaczynamy od Ruchu Chorzów na wyjeździe, potem mamy Lechię Gdańsk i Cracovię – ocenił Andrzej Rybarski, trener Górnika.

Plusem jest to, że podpisanych zostało już sporo nowych umów. Ale są też minusy. – Odszedł od nas Tomislav Bozic, ale Wisła Płock dała mu ofertę, której nie byliśmy w stanie przebić – powiedziała Joanna Matejak.

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 16:31
+1
Pytanie za sto pkt - czy wyraz twarzy wojewody odzwierciedla jego IQ?
Avatar
kwa kwa kwa / 26 czerwca 2016 o 21:58
0
czego wymagac, ot kolejny z pisu wklejony na siłe, jeszcze pare miesiecy i mam nadzieje, ze ich w pisdu pogonia.
Avatar
poznaniak z lb / 25 czerwca 2016 o 20:32
0
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w Poznaniu a pan emigrował z Wielkopolski do Lublina szacunek ale o fundusze centralne to pan sie miernie stara dla regionu biednego jakim pan czesto mówi i tak jest .Obecnie za PIS inne regiony ze wschodu i Zachodnie pomorze dostaje wiecej
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w P... rozwiń
Avatar
kwa kwa kwa / 25 czerwca 2016 o 01:37
0
snathe napisał:
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji.  Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski.  Google: lwgula
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie.
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie. rozwiń
Avatar
snathe / 24 czerwca 2016 o 01:29
0
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji. Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski. Google: lwgula
Avatar
ibidem / 24 czerwca 2016 o 01:17
0
Nowe podejście do piłki nożnej jest faktem. Niewątpliwie Pan Wojewoda posiada wysoki wynik IQ. To jednak za mało, aby pełnić taką funkcję. Na pewno jest on wyjątkowym człowiekiem w dobrym tego słowa znaczeniu. Takich ludzi jest niewielu, nie tylko w RP. To jest w ciemno. Co w ciemno? Wstyd się przyznać. Nic nie wiem o Naszym Wojewodzie. Na pewno się nie mylę. Zadanie wykonali zawodnicy. Nie mam dowodu na to, że im pomogłem. Pragnąłem, aby się utrzymali. Naczelny Dziad RP
Avatar
lewy sierpowym / 24 czerwca 2016 o 00:12
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Koleś, twój post odzwierciedla twoje IQ = 1, gdybyś kiedyś miał zaszczyt porozmawiać z Wojewodą to sądzę, ze na kolanach szedłbyś do Czestochowy z przeprosinami, ze tak bardzo się myliłeś.
Zaiste na szczescie takiego "zaszczytu" nie miał bo by się jeszcze rozpędził i z czestochowy uderzył prosto do torunia, dac na ojca taeusza w intencji pogonienia kaczej zmiaany w pisdu do watykanu.
Avatar
Adaś / 23 czerwca 2016 o 22:55
0
Trzeba było nie trwonić klubowych pieniędzy. Teraz brakuje?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 19:52
0
No to z ciebie musiał być zajebisty kibic Przestać jeździć na Mecze przez gościa który wspiera jak może jedyny poważny klub w regionie.W sumie kiełbache zjesz w spokoju w domu
Avatar
jan / 23 czerwca 2016 o 19:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
....i w ten sposób Górnik utracił w mojej skromnej osobie kibica, który chodził z rodziną na wszystkie mecze...
Jak w klubie pozbierają się po stracie takiego kibica... Szok, że do tego dopuszczono!
Avatar
kwa kwa kwa / 26 czerwca 2016 o 21:58
0
czego wymagac, ot kolejny z pisu wklejony na siłe, jeszcze pare miesiecy i mam nadzieje, ze ich w pisdu pogonia.
Avatar
poznaniak z lb / 25 czerwca 2016 o 20:32
0
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w Poznaniu a pan emigrował z Wielkopolski do Lublina szacunek ale o fundusze centralne to pan sie miernie stara dla regionu biednego jakim pan czesto mówi i tak jest .Obecnie za PIS inne regiony ze wschodu i Zachodnie pomorze dostaje wiecej
Panie Wojewodo jest pan inteligętnym wykształconym człowiekiem ale nie walczy ? pan o funduze dla mieszkanców Lubelskiego 1.Szpital  w budowie nowy brakowało 20 mil zł pan zgodził się na 1/15 tej kwoty 2 .Budowa wałów przeciwpowodziowych  obronnych planowane 54 mil zł pan otrzymał TYLKO [region 7 mil ].3Podlasie dostaje 300 mil zł na drogiLubelskie około 200 mil zł .Marszałek ma skromny fundusz na marketing ?regionu Lubelskiego poprzez sport np Górnika Ł,czy  Wisły P.Panie marszałku  Czarnek tak się złozyło że ja w 17 roku zycia mieszkam w P... rozwiń
Avatar
kwa kwa kwa / 25 czerwca 2016 o 01:37
0
snathe napisał:
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji.  Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski.  Google: lwgula
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie.
jednym słowem bierny mierny ale wierny wodzowi  z zoliborza, kolejny przykład, ze w pisie nie licza sie umiejetnosci ale lizanie kupra wodzowi, ot patologiczna zmiana w rozkwicie. rozwiń
Avatar
snathe / 24 czerwca 2016 o 01:29
0
Jestem pod wrażeniem swojej intuicji. Naprawdę nic nie wiedziałem o wojewodzie lubelskim. Przemysław Czarnek (ur. 11 czerwca 1977 w Kole) – polski prawnik, doktor habilitowany nauk prawnych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, od 2015 wojewoda lubelski. Google: lwgula
Avatar
ibidem / 24 czerwca 2016 o 01:17
0
Nowe podejście do piłki nożnej jest faktem. Niewątpliwie Pan Wojewoda posiada wysoki wynik IQ. To jednak za mało, aby pełnić taką funkcję. Na pewno jest on wyjątkowym człowiekiem w dobrym tego słowa znaczeniu. Takich ludzi jest niewielu, nie tylko w RP. To jest w ciemno. Co w ciemno? Wstyd się przyznać. Nic nie wiem o Naszym Wojewodzie. Na pewno się nie mylę. Zadanie wykonali zawodnicy. Nie mam dowodu na to, że im pomogłem. Pragnąłem, aby się utrzymali. Naczelny Dziad RP
Avatar
lewy sierpowym / 24 czerwca 2016 o 00:12
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Koleś, twój post odzwierciedla twoje IQ = 1, gdybyś kiedyś miał zaszczyt porozmawiać z Wojewodą to sądzę, ze na kolanach szedłbyś do Czestochowy z przeprosinami, ze tak bardzo się myliłeś.
Zaiste na szczescie takiego "zaszczytu" nie miał bo by się jeszcze rozpędził i z czestochowy uderzył prosto do torunia, dac na ojca taeusza w intencji pogonienia kaczej zmiaany w pisdu do watykanu.
Avatar
Adaś / 23 czerwca 2016 o 22:55
0
Trzeba było nie trwonić klubowych pieniędzy. Teraz brakuje?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 19:52
0
No to z ciebie musiał być zajebisty kibic Przestać jeździć na Mecze przez gościa który wspiera jak może jedyny poważny klub w regionie.W sumie kiełbache zjesz w spokoju w domu
Avatar
jan / 23 czerwca 2016 o 19:24
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
....i w ten sposób Górnik utracił w mojej skromnej osobie kibica, który chodził z rodziną na wszystkie mecze...
Jak w klubie pozbierają się po stracie takiego kibica... Szok, że do tego dopuszczono!
Avatar
Gość / 23 czerwca 2016 o 19:06
0
Na wschodzie wszystkie kluby tylko nie Spartakus!
Zobacz wszystkie komentarze 15

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Krzysztof Wiejak: Kogo pociągnie Kowalczyk?
komentarz

Krzysztof Wiejak: Kogo pociągnie Kowalczyk? 0 0

Afera Kowalczyka wywołała w Lublinie polityczno-towarzysko-deweloperskie trzęsienie ziemi, którego skutki są dziś trudne do oszacowania. Czy fala uderzeniowa dotrze tylko do Ratusza, czy przetoczy się przez całe miasto, to kwestia dowodów, jakie zebrało CBA. I tego, czy zatrzymani zdecydują się na współpracę z organami ścigania.

Grom Różaniec wiosną chce poprawić grę na wyjazdach

Grom Różaniec wiosną chce poprawić grę na wyjazdach 0 0

Grom Różaniec zakończył rundę jesienną na pozycji wicelidera ze stratą trzech punktów do Gryfu Gminy Zamość. Zespół trenera Bogdana Antolaka od lat należy do czołówki rozgrywek i wiosną będzie chciał powalczyć o miejsce premiowane awansem

Premier Mateusz Morawiecki w Baraku, Janowie Lubelskim i Godziszowie

Premier Mateusz Morawiecki w Baraku, Janowie Lubelskim i Godziszowie 0 6

Premier Mateusz Morawiecki pojawi się w poniedziałek z wizytą w woj. lubelskim

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie. Nowy operator zamontuje 150 parkomatów

Strefa Płatnego Parkowania w Lublinie. Nowy operator zamontuje 150 parkomatów 0 7

Miasto szuka firmy, która ustawi parkomaty w Strefie Płatnego Parkowania i zajmie się jej obsługą, w tym sprzedażą i kontrolą biletów. Umowa z firmą świadczącą dziś te usługi wygasa z końcem marca. Nowy operator będzie zarabiać na kierowcach przez kolejne cztery lata

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 09.12.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 09.12.2019 0 0

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy

W pożarze stracili wszystko. Rodzina Michalskich z Miłocina potrzebuje pomocy 25 9

Straciliśmy wszystko, nawet wspomnienia poszły z dymem – mówi Angelika Michalska, dorosła córka pani Beaty. W czwartek samotnej matce z Miłocina spłonął dom. Sąsiedzi, urzędnicy, strażacy pospieszyli z pomocą

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców
galeria

Zdewastowane samochody na Czechowie. Czytelniczka prosi o pomoc w znalezieniu sprawców 18 15

Dziś po południu nieznany sprawca uszkodził szyby i lusterka w dwóch zaparkowanych pojazdach.

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny

Czyj anioł najpiękniejszy? W Trzydniku Dużym rusza konkurs plastyczny 0 2

Można brać udział w konkursie „Anioły, gwiazdy, szopki i stroiki”. Autorzy prac mają jeszcze czas do 13 grudnia by dostarczyć je organizatorom

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski

Szymon Hołownia będzie kandydować na prezydenta Polski 269 36

Szymon Hołownia dziś na deskach Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku podjął decyzję w sprawie startu w wyborach. Były prowadzący Mam Talent zdecydował, że będzie ubiegał się o fotel prezydenta RP.

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora

Mateusz Dziemba (MKS Start Lublin): Nie ma żadnych limitów, ale wskazana jest pokora 0 2

Rozmowa z Mateuszem Dziembą, koszykarzem Startu Lublin

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie
galeria

Grają w piłkę na rolkach. Reprezentacja Polski w rollballu zaprezentowała się w Lublinie 0 0

Pokaz rollballu w Centrum Handlowym E. Leclerc Tomasza Zana. W sobotę zaprezentowała się drużyna, która uczestniczyła w ostatnich mistrzostwach świata w tej dyscyplinie w Indiach.

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM
9 grudnia 2019, 18:00

Koncert "Idą Święta. Inkluzja w tańcu" w DK LSM 0 1

We wtorek, 9 grudnia o godz. 18 w Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) zaprezentowane zostanie muzyczno-taneczne widowisko "Idą Święta" w wykonaniu Formacji Tańca Towarzyskiego Gamza.

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin
galeria

Wrażenia, wzruszenia i uniesienia. Jazz zahipnotyzował Lublin 12 3

W weekend ściany Centrum Kultury wypełniła muzyka jazzowa. Ta, w klasycznym rozumieniu i nowa, eksperymentalna. Koncerty zachwycały, wzruszały, a nawet hipnotyzowały.

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim"
Magazyn
galeria

Jak zdrowo oddychać. Zielony wolontariat w "Paderewskim" 0 4

Kupili aparat do mierzenia jakości powietrza i prowadzą codzienne pomiary. Mowa o uczniach Szkoły Podstawowej nr 43 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie, którzy są laureatami naszego ekologicznego konkursu

Euro 2020. Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Jacek Bąk o szansach Polski
Magazyn

Euro 2020. Niewygodni rywale i mile widziani sąsiedzi. Jacek Bąk o szansach Polski 0 0

30 listopada odbyło się losowanie grup przyszłorocznych mistrzostw Europy, które po raz pierwszy w historii nie będą mieć jednego lub dwóch państw gospodarzy, a mecze będą rozsiane po całej Europie. Jakie szanse na przyszłorocznym czempionacie ma kadra narodowa prowadzona przez Jerzego Brzęczka i kogo najbardziej należy się obawiać?

Sport EXTRA

PKO BP EKSTRAKLASA
17. KOLEJKA

Wyniki:

Arka Gdynia - Pogoń Szczecin 1:1
Legia Warszawa - Korona Kielce 4:0
ŁKS Łódź - Cracovia 1:0
Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 0:3
Raków Częstochowa - Jagiellonia 2:1
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1
Wisła Płock - Lech Poznań 0:2
Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 2:0

Tabela:

1. Śląsk 17 33 26-15
2. Pogoń 17 32 21-14
3. Legia 17 32 33-17
4. Cracovia 17 30 24-15
5. Piast 17 28 19-17
6. Lechia 17 27 21-16
7. Wisła P. 17 27 22-26
8. Lech 17 26 29-18
9. Jagiellonia 17 26 28-22
10. Zagłębie 17 22 27-25
11. Raków 17 22 19-25
12. Górnik 17 17 16-23
13. Korona 17 15 10-23
14. ŁKS 17 14 17-29
15. Arka 17 14 13-26
16. Wisła K. 17 11 15-29

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.