Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

23 listopada 2018 r.
14:25

Dyrektor sportowy Speed Car Motoru Lublin o transferach, przygotowaniach do sezonu i największych obawach

0 6 A A
Jakub Kępa (drugi od prawej) świętuje mistrzostwo Nice 1. Ligi Żużlowej razem ze swoim ojcem Markiem Kępą (drugi od lewej), Pawłem Miesiącem (z lewej) i Robertem Lambertem (z prawej)
Jakub Kępa (drugi od prawej) świętuje mistrzostwo Nice 1. Ligi Żużlowej razem ze swoim ojcem Markiem Kępą (drugi od lewej), Pawłem Miesiącem (z lewej) i Robertem Lambertem (z prawej)

Rozmowa z Jakubem Kępą, dyrektorem sportowym Speed Car Motoru Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

• Czy warunki negocjowania z zawodnikami w PGE Ekstralidze zaskoczyły pana w jakiś sposób?

– Obecny sezon transferowy był jednym z bardziej specyficznych okresów, w związku z większymi finansami, jakie otrzymają kluby ekstraligowe za transmisje telewizyjne. Zespoły, będące w Ekstralidze, zdecydowały się na przedłużanie istniejących umów ze swoimi zawodnikami, a w efekcie nie mieliśmy możliwości pozyskania zawodników ze ścisłej czołówki.

• Kto był pierwszym żużlowcem na pana liście życzeń?

– Nie ma to większego znaczenia na ten moment.

• Czy Mikkel Michelsen i Grzegorz Zengota będą liderami Speed Car Motoru Lublin?

– Czas pokaże, są to na pewno zawodnicy, którzy mają wiele do udowodnienia. Grzegorz ma spore doświadczenie ekstraligowe, natomiast Mikkel podniósł znacząco swój poziom sportowy, co powinno przełożyć się na większe zdobycze punktowe.

• Wiktor Lampart i Wiktor Trofimow jr. mogą być jednym z czołowych juniorskich duetów w PGE Ekstralidze?

– W związku z tym, iż nie udało się pozyskać lidera ze ścisłej czołówki światowej, nasze działania skupiliśmy na pozyskaniu drugiego mocnego juniora, jakim będzie zapewne Wiktor Trofimow jr. Po formacji juniorskiej klubu z Leszna powinna być to jedna z mocniejszych par juniorskich.

• Dlaczego do zespołu nie dołączył żaden z zawodników z czołówki Speedway Grand Prix?

– Większość zawodników z cyklu Grand Prix utrzymała kontrakty w aktualnych klubach. Z tego co się orientuję, jedynym zawodnikiem z cyklu GP, który zmienił otoczenie jest Martin Vaculik, z którym prowadziliśmy także rozmowy, ale wybrał ofertę z Falubazu Zielona Góra.

• Z którymi zawodnikami pan negocjował?

– Nazwisk było wiele, ale nie ma sensu abyśmy rozmawiali na temat zawodników, którzy nie dołączyli do nas.

• Czy po ubiegłorocznym nieporozumieniu z Gregiem Hancockiem podejmował pan w ogóle z nim rozmowy tym razem?

- Tak jak wspomniałem w jednym z wywiadów, temat Grega Hancocka jest już zamknięty w Lublinie.

• Co było atutem Motoru w rozmowach z zawodnikami, którzy pozostali w drużynie?

– Klub przez te dwa lata pokazał, iż dla ludzi zarządzających drużyną liczy się przede wszystkim sport i atmosfera w zespole, co było w głównej mierze kluczem do awansu rok po roku.

• Czym przekonał pan Roberta Lamberta, który dosyć długo wahał się z podjęciem decyzji, do spróbowania swoich sił w PGE Ekstralidze?

– Nie wiem, skąd wzięły się te wszystkie opinie dotyczące Roberta Lamberta. Przez ostatnie dwa lata Robert zżył się klubem, a także z kibicami, wywalczyliśmy wspólnie dwa awanse. Pomimo wielu ofert z klubów ekstraligowych, w wielu naszych rozmowach powtarzał, że jak wejdziemy do Ekstraligi, to będzie bronił dalej barw Motoru Lublin.

• Dlaczego zdecydowaliście się ogłosić skład już 1 listopada, zaraz po otwarciu okienka transferowego? W ubiegłym sezonie czekaliście z taką informacją niemal do ostatniego momentu.

– W rzeczywistości otwarcie rynku transferowego jest tylko dopełnieniem formalności, większość zawodników jest już po ostatecznych wyborach, w związku z czym nie ma to znaczenia kiedy będzie ostateczne ogłoszenie składu.

• Czy tę drużynę stać na utrzymanie w PGE Ekstralidze?

– W mojej ocenie jest to bardzo wyrównana, ambitna drużyna, część zawodników ma wiele do udowodnienia, a jak pokazał już niejeden sezon, nazwiska nie jeżdżą.

• Przygotowujecie plan „B” na wypadek spadku?

– Proszę pozwolić nam na spokojne przygotowanie się do sezonu, a potem walkę w duchu sportu o jak najwyższe cele, a nie wietrzyć jakikolwiek spadek. Przez dwa ostatnie lata pokazaliśmy, że potrafimy walczyć do samego końca, dzięki czemu mamy upragniony awans do Ekstraligi po 23 latach.

• Cały czas prowadzi pan rozmowy ze sponsorami. Czy grono firm, które wspierają drużynę, się powiększy?

– Jesteśmy na etapie wielu rozmów ze sponsorami, tymi obecnymi, jak również z nowymi. Na pewno historyczny sukces, jakim jest awans po tylu latach, spowodował, iż zainteresowanie projektem odbudowy lubelskiego żużla wzrosło.

• Jakie wymagania postawili przed wami przedstawiciele Ekstraligi, jeśli chodzi o dostosowanie stadionu do wymagań najwyższej klasy rozgrywkowej?

– Jesteśmy po audycie przedstawicieli Ekstraligi, wymagań dotyczących poprawy infrastruktury jest wiele. Aktualnie pracujemy nad zrealizowaniem większości wymogów tak, by uzyskać licencję warunkową na starty w sezonie 2019.

• A co będzie musiało zmienić się w klubie pod względem organizacyjnym?

– Pod względem organizacyjnym mamy także wiele pracy, mam tu na myśli kwestie formalne, marketingowe, wspomniane kwestie infrastruktury. Z jednej strony, Ekstraliga żużlowa narzuca wiele wymogów, ale dzięki temu wszystko jest uporządkowane i klarowne.

• Czy sytuacja finansowa klubu jest stabilna?

– Klub przeszedł pomyślnie audyt finansowy po zakończeniu rozgrywek, w związku z czym przystąpiliśmy do dalszych działań z przygotowaniem do rozgrywek w sezonie 2019.

• Jak idą prace przy modernizacji stadionu żużlowego przy Alejach Zygmuntowskich?

– Aktualnie, wraz ze spółką MOSiR planujemy harmonogram czasowy prac. Do końca listopada zostanie zwieziony dodatkowy materiał pod nawierzchnię, który zostanie rozłożony na torze. W późniejszym terminie będzie realizowane odwodnienie liniowe toru, natomiast pozostałe prace zaplanowane są po nowym roku.

• Miasto unieważniło w ubiegłym tygodniu przetarg na zaprojektowanie i remont odwodnienia na torze. Nie obawia się pan, że takie opóźnienia prac utrudnią Wam przygotowania do debiutanckiego sezonu?

– Nie wpłynie to na inaugurację rozgrywek.

• Czeka pan na decyzję miasta w sprawie stadionu?

– Jesteśmy po kilku spotkaniach z władzami miasta. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mieli wiedzę, w jakim kierunku idziemy.

• Jakie największe problemy sprawia żużlowcom i kibicom obiekt przy Alejach Zygmuntowskich?

– Myślę, iż jest to temat na odrębną dyskusję, a pytanie trzeba kierować do zainteresowanych, czyli kibiców, którzy przybywają tak licznie na stadion przy Alejach Zygmuntowskich.

• Nie obawia się pan, że w przypadku gruntownej przebudowy istniejącego stadionu, musielibyście przenieść się na dłużej w inne miejsce?

– To jest rzecz, której się najbardziej obawiam. W takim wypadku nie jest możliwe utrzymanie równego poziomu sportowego. Nie wyobrażam sobie, żeby ta inwestycja była realizowana. Lepiej wybudować nowy obiekt, niż skazywać nas na przenoszenie się.

• Ma pan teraz więcej czasu na odpoczynek, czy ciągle pracuje pan na podwyższonych obrotach?

– Niestety nie, ale mam nadzieję, że w okresie świątecznym odpocznę chociaż trochę od żużla.

>>>

GDZIE BĘDZIE NOWY STADION ŻUŻLOWY? NASZ RAPORT W DZISIEJSZYM MAGAZYNIE DZIENNIKA WSCHODNIEGO

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gp / 23 listopada 2018 o 21:12
+8
Słabo to wszystko wygląda jak na warunki ekstraligowe. Ale niech się uczą, na przyszłość się przyda.
Avatar
Sprawka / 23 listopada 2018 o 19:18
+3
Pozostaje mieć tylko nadzieję na utrzymanie po zupełnie zawalonym okresie transferowym. Może chociaż najlepsi mechanicy podpiszą kontrakty z naszymi. Kuba okazał się niedojrzały do PGE. Gdyby jendak udało się jakimś cudem utrzymać, to myślę, że w przyszłym roku top zawodnicy przekonają się do Lublina. Miło będzie oglądać najlepszych w Lublinie.
 Szkoda ze Ty nie negocjowałeś za Kubę pewnie bys pokazał jak sie kontraktuje zawodników z top 15.Mechanicy podpisza kontrakty-nie osmieszaj sie już chłopie.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 16:12
+2
Wydaje się, że Jakuba w oknie transferowym wszystko zaskoczyło i nadal zaskakuje. Widać dużą niepewność w podejmowaniu decyzji a mówienie o Hanckoku, że dla Lublina jest to temat zamknięty świadczy o pewnej niedojrzałości branżowej lub braku doświadczenia, wbrew zasadzie "nigdy nie mów nigdy". To kolejny wywiad gdzie jest brak konkretnych odpowiedzi co może świadczyć, że nic nie jest pewne. Skład Motoru nie ma żadnej rezerwy, więc jak mogło dojść do takiej sytuacji, że jeżdżąc w Ekstra Lidze zawodników jest na styk ? Coś nie pykło najwyraźniej. II-ga i I-wsza liga to jedno ale w Ekstra Lidze panują już inne, ostre zasady i błędów nic wybacza. MOTOR MOTOR TYLKO MOTOR !!! :)
Wydaje się, że Jakuba w oknie transferowym wszystko zaskoczyło i nadal zaskakuje. Widać dużą niepewność w podejmowaniu decyzji a mówienie o Hanckoku, że dla Lublina jest to temat zamknięty świadczy o pewnej niedojrzałości branżowej lub braku doświadczenia, wbrew zasadzie "nigdy nie mów nigdy". To kolejny wywiad gdzie jest brak konkretnych odpowiedzi co może świadczyć, że nic nie jest pewne. Skład Motoru nie ma żadnej rezerwy, więc jak mogło dojść do takiej sytuacji, że jeżdżąc w Ekstra Lidze zawodników jest na styk ? Coś nie pykło ... rozwiń
Avatar
Szym / 24 listopada 2018 o 16:15
+1
Ty durniu...
Avatar
Fan / 23 listopada 2018 o 18:55
0
Pozostaje mieć tylko nadzieję na utrzymanie po zupełnie zawalonym okresie transferowym. Może chociaż najlepsi mechanicy podpiszą kontrakty z naszymi. Kuba okazał się niedojrzały do PGE. Gdyby jendak udało się jakimś cudem utrzymać, to myślę, że w przyszłym roku top zawodnicy przekonają się do Lublina. Miło będzie oglądać najlepszych w Lublinie.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 20:44
-2
eajaoooo Spartakus goool!
Avatar
Szym / 24 listopada 2018 o 16:15
+1
Ty durniu...
Avatar
Gp / 23 listopada 2018 o 21:12
+8
Słabo to wszystko wygląda jak na warunki ekstraligowe. Ale niech się uczą, na przyszłość się przyda.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 20:44
-2
eajaoooo Spartakus goool!
Avatar
Sprawka / 23 listopada 2018 o 19:18
+3
Pozostaje mieć tylko nadzieję na utrzymanie po zupełnie zawalonym okresie transferowym. Może chociaż najlepsi mechanicy podpiszą kontrakty z naszymi. Kuba okazał się niedojrzały do PGE. Gdyby jendak udało się jakimś cudem utrzymać, to myślę, że w przyszłym roku top zawodnicy przekonają się do Lublina. Miło będzie oglądać najlepszych w Lublinie.
 Szkoda ze Ty nie negocjowałeś za Kubę pewnie bys pokazał jak sie kontraktuje zawodników z top 15.Mechanicy podpisza kontrakty-nie osmieszaj sie już chłopie.
Avatar
Fan / 23 listopada 2018 o 18:55
0
Pozostaje mieć tylko nadzieję na utrzymanie po zupełnie zawalonym okresie transferowym. Może chociaż najlepsi mechanicy podpiszą kontrakty z naszymi. Kuba okazał się niedojrzały do PGE. Gdyby jendak udało się jakimś cudem utrzymać, to myślę, że w przyszłym roku top zawodnicy przekonają się do Lublina. Miło będzie oglądać najlepszych w Lublinie.
Avatar
Gość / 23 listopada 2018 o 16:12
+2
Wydaje się, że Jakuba w oknie transferowym wszystko zaskoczyło i nadal zaskakuje. Widać dużą niepewność w podejmowaniu decyzji a mówienie o Hanckoku, że dla Lublina jest to temat zamknięty świadczy o pewnej niedojrzałości branżowej lub braku doświadczenia, wbrew zasadzie "nigdy nie mów nigdy". To kolejny wywiad gdzie jest brak konkretnych odpowiedzi co może świadczyć, że nic nie jest pewne. Skład Motoru nie ma żadnej rezerwy, więc jak mogło dojść do takiej sytuacji, że jeżdżąc w Ekstra Lidze zawodników jest na styk ? Coś nie pykło najwyraźniej. II-ga i I-wsza liga to jedno ale w Ekstra Lidze panują już inne, ostre zasady i błędów nic wybacza. MOTOR MOTOR TYLKO MOTOR !!! :)
Wydaje się, że Jakuba w oknie transferowym wszystko zaskoczyło i nadal zaskakuje. Widać dużą niepewność w podejmowaniu decyzji a mówienie o Hanckoku, że dla Lublina jest to temat zamknięty świadczy o pewnej niedojrzałości branżowej lub braku doświadczenia, wbrew zasadzie "nigdy nie mów nigdy". To kolejny wywiad gdzie jest brak konkretnych odpowiedzi co może świadczyć, że nic nie jest pewne. Skład Motoru nie ma żadnej rezerwy, więc jak mogło dojść do takiej sytuacji, że jeżdżąc w Ekstra Lidze zawodników jest na styk ? Coś nie pykło ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia]
galeria

Spróbowali 100-letnich win znalezionych w muzeum w Kozłówce [zdjęcia] 64 13

Wina znalezione podczas remontu Muzeum Zamoyskich w Kozłówce niemal na pewno pochodzą sprzed I wojny światowej. Znaleziskiem zajęli się eksperci, którzy po degustacji ocenili, że jeden ze stuletnich trunków smakuje świeżo, jakby miał 30–40 lat

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch
galeria

Lublin: Zmiany na zatłoczonym skrzyżowaniu. Miasto obiecuje upłynnić ruch 1 10

Miasto zapowiada zmiany na skrzyżowaniu ul. Kunickiego z Wolską, 1 Maja i pl. Bychawskim. Usprawniony ma być skręt w prawo w ul. Kunickiego.

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza"
galeria

Lubelskie: Rolnicy wyjadą jutro ciągnikami na drogi. "To jest akcja ostrzegawcza" 26 21

Rolnicy znowu o sobie przypominają. Wyjadą na drogi, m.in. w Radzyniu Podlaskim.

Koncert Orchester 1756 w Lublinie
16 stycznia 2020, 18:00

Koncert Orchester 1756 w Lublinie 0 0

Ceniona austriacka orkiestra Orchester 1756 wyrusza w trasę koncertową, w ramach której zawita również do Lublina. Koncert zostanie zorganizowany już 16 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5).

Rwa kulszowa – przyczyny i leczenie metodą ArpWave

Rwa kulszowa – przyczyny i leczenie metodą ArpWave 0 0

Rwa kulszowa: te dwa słowa wywołują ciarki na plecach każdej osoby, która choć raz w życiu doświadczyła ostrego, trudnego do zniesienia bólu w okolicy lędźwiowej. Atak rwy kulszowej jest niezwykle bolesny, praktycznie uniemożliwia normalne funkcjonowanie, ale co najgorsze – może się powtórzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Mnóstwo osób cierpiących na tę przypadłość nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co właściwie ją wywołuje. Dlatego postanowiliśmy przygotować poradnik, w którym wymieniamy najczęstsze przyczyny rwy kulszowej. W artykule wyjaśniamy również, dlaczego leczenie rwy metodą ArpWave jest najlepszą decyzją, jaką może podjąć cierpiący pacjent.

Artykuły BHP, które przydadzą się na każdej budowie

Artykuły BHP, które przydadzą się na każdej budowie 0 0

Oferta artykułów BHP jest bardzo szeroka, zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Które z nich najbardziej przydadzą się na budowie?

Wygrali w Pucharze, teraz czas na ligę

Wygrali w Pucharze, teraz czas na ligę 0 3

LUK Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z ZAKSĄ Strzelce Opolskie

Fałszywe wizy za miliony euro. Gang rozbity

Fałszywe wizy za miliony euro. Gang rozbity 1 4

Strażnicy graniczni rozbili gang, zajmujący się organizowaniem nielegalnej migracji. Dzięki nim unijną granicę przekroczyło ponad 13 tys. ludzi z fałszywymi dokumentami. Grupą miał kierować Krzysztof Ł. z okolic Kraśnika.

Jedno z najniebezpieczniejszy skrzyżowań w gminie. Czy powstanie tu rondo?

Jedno z najniebezpieczniejszy skrzyżowań w gminie. Czy powstanie tu rondo? 0 4

To jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w gminie Końskowola. We Wronowie niemal w tym samym miejscu krzyżują się dwie drogi gminne oraz droga wojewódzka nr 824. Bezpieczeństwo może poprawić budowa ronda. Rozwiązanie to analizują pracownicy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Obok zielonych, będą pomarańczowi. Poszukują pracowników

Obok zielonych, będą pomarańczowi. Poszukują pracowników 8 9

Nowy serwis do zamawiania jedzenia rozpoczął działalność w mieście. Dołączył w ten sposób do znanego już Uber Eats.

Premiera spektaklu "Matka" Teatru Klepisko
6 grudnia 2019, 19:24

Premiera spektaklu "Matka" Teatru Klepisko 0 2

W dniach 6-8 grudnia o nietypowej godzinie - 19.24, w lubelskim mieszkaniu w centrum Lublina przy ul. Obrońców Pokoju 9/4a będzie można zobaczyć premierowo nowy spektakl Teatru Klepisko - "Matka".

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas"

Jedzenie Zamiast Wojen. „Bieda i smutek są obok nas" 102 23

W tym tygodniu po raz pierwszy w tym sezonie wydadzą gorącą zupę. Aktywiści Food Not Bombs od 19 lat pomagają potrzebującym w okresie jesienno-zimowym. W każdą sobotę o godz. 14 pod Bramą Krakowską

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal”
Aktualizacja

Problemy z kupnem karnetów na mecze Speed Car Motoru Lublin. „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” 27 23

„Żądam ponownej sprzedaży karnetów”, „Ta sprzedaż to jeden wielki skandal” – kibice Speed Car Motoru Lublin nie zostawili suchej nitki na władzach klubu po wczorajszej sprzedaży karnetów. Całoroczne wejściówki na nowy sezon rozeszły się w kilka minut, ale wielu fanów odeszło od komputerów zawiedzionych

MKS Perła poznał rywalki w fazie grupowej Pucharu EHF

MKS Perła poznał rywalki w fazie grupowej Pucharu EHF 0 2

W czwartek w Wiedniu odbyło się losowanie fazy grupowej Pucharu EHF. Zespół z Lublina trafił do grupy C wraz z zespołami z Węgier, Rumunii i Danii.

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W niedzielę startuje 27. zbiórka darów 0 5

Akcja Kolejna edycja „Środy z Ambasadorem”. Tym razem jej bohaterem była dziennikarka Radia Lublin Ewa Dados, która tytuł Ambasadora Województwa Lubelskiego otrzymała w 2007 roku. Pretekstem do spotkania była zaplanowana na najbliższą niedzielę wielka uliczna zbiórka darów w ramach organizowanej po raz 27. akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

PGE EKSTRALIGA
14. kolejka

Wyniki:

truly.work Stal Gorzów - forBET Włókniarz Częstochowa 45:45
MRGARDEN GKM Grudziądz - Speed Car Motor 52:38
Get Well Toruń - Stelmet Falubaz Zielona Góra 46:44
Betard Sparta Wrocław - Fogo Unia Leszno 35:55

Tabela:

1. Fogo Unia Leszno 14 32 +188
2. Betard Sparta Wrocław 14 26 +69
3. Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 20 +46
4. forBET Włókniarz Częstochowa 14 19 -24
5. MRGARDEN GKM Grudziądz 14 16 -2
6. Speed Car Motor Lublin 14 11 -54
7. truly.work Stal Gorzów 14 11 -70
8. Get Well Toruń 14 5 -153

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.