Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ŻUŻEL

23 sierpnia 2019 r.
23:14

Speed Car Motor Lublin przegrał z GKM Grudziądz, ale zostaje w ekstralidze

20 23 A A
(fot. Krzysztof Mazur/archiwum)

Speed Car Motor Lublin utrzymał się w światowej elicie na kolejny rok. „Koziołki” przegrały co prawda na wyjeździe z MRGARDEN GKM Grudziądz 38:52, ale uratował ich remis żużlowców z Częstochowy w Gorzowie. Sezon zakończyły na szóstej lokacie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Emocje na stadionie w Grudziądzu nie były tak duże, jak można się było tego spodziewać. Wszystko za sprawą tego, co stało się zaledwie kilkadziesiąt minut wcześniej w Gorzowie Wielkopolskim. Tamtejsza truly.work Stal zremisowała z forBET Włókniarzem Częstochowa. Tym samym straciła szanse na wyprzedzenie Motoru w tabeli PGE Ekstraligi. Głęboko odetchnęli nie tylko sympatycy żółto-biało-niebieskich, ale również sami zawodnicy.

Oba zespoły nie spotkały się jednak w województwie kujawsko-pomorskim na piknik. Po pierwszej serii startów lublinianie prowadzili 13:11. Mocne otwarcie zaliczyli gospodarze, którzy za sprawą Kennetha Bjerre’a i Romana Lakhbauma zanotowali podwójną wygraną. Remis 6:6 dali za chwilę przyjezdnym juniorzy. W kolejnych dwóch gonitwach triumfowali żużlowcy znad Bystrzycy – Grigorij Łaguta i Mikkel Michelsen.

Beniaminek utrzymał tę skromną przewagę po 7 biegach. Zaskakująco dobrze w gonitwie numer „5” spisał się Andreas Jonsson, który wykorzystał pierwsze pole startowe i wystrzelił spod taśmy. W pierwszym tego wieczoru bratobójczym pojedynku Artiom Łaguta ustawił w szeregu swojego starszego brata Grigorija. Przyjechał przed nim do mety w 6. wyścigu. Motor prowadził po drugiej serii startów 22:20.

Grudziądzanie długo musieli czekać na to, żeby odzyskać przewagę. Dopiero w 10. gonitwie duet Przemysław Pawlicki-Krzysztof Buczkowski poradził sobie z dużą łatwością z Wiktorem Lampartem i Michelsenem. Po tym wyścigu było 31:29 dla miejscowych.

Im bliżej było końca tego spotkania, tym lepiej radzili sobie gospodarze. Przed gonitwami nominowanymi GKM dwukrotnie wygrał – znakomicie wręcz spisywał się Bjerre. Jego rodak z ekipy Motoru był z kolei jednym z liderów lubelskiej drużyny. Grudziądzanie prowadzili 43:35 po 13 biegach i byli o krok od wygranej.

Końcówka tego spotkania zdecydowanie należała do miejscowych. Najpierw Buczkowski, a potem młodszy z braci Łagutów przywieźli do mety pewne zwycięstwa. GKM triumfował u siebie 52:38 i w dwumeczu 93:87. Motor zakończył swój pierwszy sezon w PGE Ekstralidze na szóstym miejscu.

===

MRGARDEN GKM Grudziądz – Speed Car Motor Lublin 52:38 (93:87 w dwumeczu)

Speed Car Motor Lublin: 1. Andreas Jonsson 9 (1,3,1,3,1), 2. Paweł Miesiąc 2 (0,0,2,0,-), 3. Grigorij Łaguta 9+1 (3,2,1*,1,2), 4. Dawid Lampart 0 (-,0,-,-), 5. Mikkel Michelsen 8 (3,3,0,2,-), 6. Wiktor Trofimow 4 (3,1,w,0), 7. Wiktor Lampart 4+ 1(2*,1,1,0), 8. Robert Lambert 2 (0,2,0).

MRGARDEN GKM Grudziądz: 9. Kenneth Bjerre 13+1 (3,2,3,3,2*), 10. Roman Lakhbaum 4+2 (2*,0,0,2*), 11. Przemysław Pawlicki 8+2 (1*,1*,3,2,1), 12. Krzysztof Buczkowski 10+1 (2,2,2*,1,3), 13. Artiom Łaguta 14 (2,3,3,3,3), 14. Marcin Turowski 3 (1,1,1), 15. Patryk Rolnicki 0 (0,0,-), 16. Kamil Wieczorek 0 (0).

---

Bieg po biegu

  1. Bjerre, Lakhbaum, Jonsson, Miesiąc – 5:1
  2. Trofimow, W. Lampart, Turowski, Rolnicki – 1:5 (6:6)
  3. G. Łaguta, Buczkowski, Pawlicki, Lambert – 3:3 (9:9)
  4. Michelsen, A. Łaguta, W. Lampart, Rolnicki – 2:4 (11:13)
  5. Jonsson, Buczkowski, Pawlicki, Miesiąc – 3:3 (14:16)
  6. A. Łaguta, G. Łaguta, Turowski, D. Lampart – 4:2 (18:18)
  7. Michelsen, Bjerre, Trofimow, Lakhbaum – 2:4 (20:22)
  8. A. Łaguta, Miesiąc, Jonsson, Wieczorek – 3:3 (23:25)
  9. Bjerre, Lambert, G. Łaguta, Lakhbaum – 3:3 (26:28)
  10. Pawlicki, Buczkowski, W. Lampart, Michelsen – 5:1 (31:29)
  11. A. Łaguta, Lakhbaum, G. Łaguta, Miesiąc – 5:1 (36:30)
  12. Jonsson, Pawlicki, Turowski, Trofimow (w) – 3:3 (39:33)
  13. Bjerre, Michelsen, Buczkowski, Lambert – 4:2 (43:35)
  14. Buczkowski, G. Łaguta, Pawlicki, W. Lampart – 4:2 (47:37)
  15. A. Łaguta, Bjerre, Jonsson, Trofimow – 5:1 (52:38)
e-Wydanie

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 sierpnia 2019 o 23:32
+20
5 godzin w drodze, dwie godziny na stadionie przed meczem, powrot nad ranem a oni po 9 biegu odpuszczaja mecz?!!! To tak sie szanuje kibica jak gilotyna od d... odeszla. "Szacuneczek"
Avatar
spidłej / 24 sierpnia 2019 o 07:44
+11
1. Dooyle za Jonsona. 2. Zastanowić się nad Kasprzakiem (może sięgnąć po Drabika?) 3. Dawid Lampart out. 4. Lambertowi dać ostatnią szansę. Tyle w temacie tak na szybko
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 00:04
+8
a czy była na meczu kandydatka na posła z ramienia Platformy Obywatelskiej z Lublina pani Marta Wcisło?
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 00:02
+8
Prywatny klub jakim jest KM Cross niech sobie zbuduje prywatny stadion jak im sie co nie podoba.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 11:06
+5
Żenujące widowisko. Nie dało się tego oglądać. Najbardziej kibiców szkoda. Jako kibic też mam prawo nie widzieć w przyszłym roku naszego menago bez autorytetu wśród zawodników. Z drugiej strony cieszę się że nie będzie baraży i tego cyrku na stadionie.
Avatar
belfer / 24 sierpnia 2019 o 11:47
+4
Żuk właśnie klepnoł że w sezonie 2021/2022 na Arenie będzie tor żużlowy.
 ża kogo "klepnoł" jak napsałeś nieuku? Do nauki od 01 września marsz a nie na stadion.
Avatar
M / 23 sierpnia 2019 o 23:50
+4
Historia KM Speedway Lublin 1.Pomoc miasta Lublin w ostatniej lidze polskiej żeby dokończyli rozgrywki 2 Trafienie bankruta z Rzeszowa który poddaje się bez walki. 3. Pech Woryny w 13 biegu gdy łapie gumę. 4.Najgorszy sezon Apatora w historii 5. 1 punkt który ratuje KM Speedway meczu Stali Gorzów przed barażami. Fart fart zbiegi okoliczności 6 2019 próba dobrania się piłkarskiego stadionu miasta lublin
Avatar
. / 26 sierpnia 2019 o 08:08
+3
5 godzin w drodze, dwie godziny na stadionie przed meczem, powrot nad ranem a oni po 9 biegu odpuszczaja mecz?!!! To tak sie szanuje kibica jak gilotyna od d... odeszla. "Szacuneczek"
 Na początku trzymają niby wszystko pod kontrolą tak, jakby chcieli wygrać. Od 9 biegu raptem przestają jechać. WTF??? Ktoś ma kogoś za idiotę? A gdzie honor panowie speedwayowcy? No i to ostatnie posunięcie naszego dzielnego menago - zamiast w  miarę walecznego Michelsena w biegu gdzie mają jechać najlepsi, wstawia juniora i to tego gorszego. Panowie, jeśli  to była ustawka, to trzeba było już od 1 biegu odpiścić. Po co narażać swoje zdrowie, sprzęt, nadszarpywać budżet klubu... można było totalnie olać ten mecz, skoro wystarczyło wam to 6 miejsce. Przecież widać, że nawet nie mieliście ambicji aby powalczyć o to 5 miejsce. Więc po co to markowanie że niby walczycie (początek) a jednak macie to w d.... i nie jedziecie wcale (koniec). Myśleliście, że ktoś na to się nabierze? Fakt, ci nowi niby-kibice mogą to łyknąć. Starzy jednak wiedzą i widzą swoje jak jest.
 Na początku trzymają niby wszystko pod kontrolą tak, jakby chcieli wygrać. Od 9 biegu raptem przestają jechać. WTF??? Ktoś ma kogoś za idiotę? A gdzie honor panowie speedwayowcy? No i to ostatnie posunięcie naszego dzielnego menago - zamiast w  miarę walecznego Michelsena w biegu gdzie mają jechać najlepsi, wstawia juniora i to tego gorszego. Panowie, jeśli  to była ustawka, to trzeba było już od 1 biegu odpiścić. Po co narażać swoje zdrowie, sprzęt, nadszarpywać budżet klubu... można było totalnie olać ten mecz, skoro wystar... rozwiń
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 16:36
+3
Taa znali wynik meczu w Gorzowie więc nie musieli się zbytnio napinać i ryzykować swojego zdrowia a tak po za tym moje gratulacje dla całego zespołu z okazji utrzymania się w elicie żużlowej mam tylko nadzieję że.W przyszłym sezonie Łaguta i spółka pojadą zdecydowanie lepiej niż w tym roku
Avatar
Ola / 24 sierpnia 2019 o 09:14
+3
Z was tacy kibice. Jesteśmy w Extra Lidze i to się liczy. Wszyscy zawodnicy ciężko na to zapracowali a nikt im nie dawał szansy. Brawo chłopaki , kochamy was i do zobaczenie w przyszłym sezonie.
Avatar
. / 26 sierpnia 2019 o 08:08
+3
5 godzin w drodze, dwie godziny na stadionie przed meczem, powrot nad ranem a oni po 9 biegu odpuszczaja mecz?!!! To tak sie szanuje kibica jak gilotyna od d... odeszla. "Szacuneczek"
 Na początku trzymają niby wszystko pod kontrolą tak, jakby chcieli wygrać. Od 9 biegu raptem przestają jechać. WTF??? Ktoś ma kogoś za idiotę? A gdzie honor panowie speedwayowcy? No i to ostatnie posunięcie naszego dzielnego menago - zamiast w  miarę walecznego Michelsena w biegu gdzie mają jechać najlepsi, wstawia juniora i to tego gorszego. Panowie, jeśli  to była ustawka, to trzeba było już od 1 biegu odpiścić. Po co narażać swoje zdrowie, sprzęt, nadszarpywać budżet klubu... można było totalnie olać ten mecz, skoro wystarczyło wam to 6 miejsce. Przecież widać, że nawet nie mieliście ambicji aby powalczyć o to 5 miejsce. Więc po co to markowanie że niby walczycie (początek) a jednak macie to w d.... i nie jedziecie wcale (koniec). Myśleliście, że ktoś na to się nabierze? Fakt, ci nowi niby-kibice mogą to łyknąć. Starzy jednak wiedzą i widzą swoje jak jest.
 Na początku trzymają niby wszystko pod kontrolą tak, jakby chcieli wygrać. Od 9 biegu raptem przestają jechać. WTF??? Ktoś ma kogoś za idiotę? A gdzie honor panowie speedwayowcy? No i to ostatnie posunięcie naszego dzielnego menago - zamiast w  miarę walecznego Michelsena w biegu gdzie mają jechać najlepsi, wstawia juniora i to tego gorszego. Panowie, jeśli  to była ustawka, to trzeba było już od 1 biegu odpiścić. Po co narażać swoje zdrowie, sprzęt, nadszarpywać budżet klubu... można było totalnie olać ten mecz, skoro wystar... rozwiń
Avatar
Spartakus / 25 sierpnia 2019 o 09:31
0
Lkz Lublin lkz interpolan  tz Lublin tz sipma Lublin km lublin NIE ZADEN Motor
Napisał kibic LKP Spartakusa Szarowola - Lublin SA. 
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 19:45
+1
Jeszcze się nie cieszmy, nie wiadomo czy Ekstraliga da licencję na to gruzowisko.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 16:36
+3
Taa znali wynik meczu w Gorzowie więc nie musieli się zbytnio napinać i ryzykować swojego zdrowia a tak po za tym moje gratulacje dla całego zespołu z okazji utrzymania się w elicie żużlowej mam tylko nadzieję że.W przyszłym sezonie Łaguta i spółka pojadą zdecydowanie lepiej niż w tym roku
Avatar
Lobo / 24 sierpnia 2019 o 13:46
-4
Mizerny poziom zawodników Motoru. Utrzymanie się w elicie w obecnym składzie to cud. Brak elementarnej stabilności formy, raz 3 pkt, następnie kilka zer. Szczególnym przypadkiem jest niejaki Miesiąc. O formie pozostałych "wirtuozów" szkoda pisać.
Avatar
Khhhhgh / 24 sierpnia 2019 o 12:52
0
I Po co było walczyć w Grudziądzu. Walczyli jak lwy a POgibli jak muchy. W Lublinie wygrali 49:41 a w Grudziądzu było 52:38 dla tubylców. Nie to jest ważne. Punkty zdobyte przez Miesiąca, Lamberta, Lamparta seniora czy juniorów - obaj po 4 to bardzo mizerna gaża . A w barażu byłyby 2 zwycięskie mecze ( mecz i rewanż ) i masa punktów i forsy w kieszeniach W/w co tak kiepsko punktowali w Grudziądzu. Czasami lepiej nie napinać się bo może żyłka pęknąć.
 Ty się nie martw o zarobki zawodników. Będą pewnie premie za utrzymanie w EL,więc o czym bredzisz?
 Ty się nie martw o zarobki zawodników. Będą pewnie premie za utrzymanie w EL,więc o czym bredzisz? rozwiń
Avatar
belfer / 24 sierpnia 2019 o 11:47
+4
Żuk właśnie klepnoł że w sezonie 2021/2022 na Arenie będzie tor żużlowy.
 ża kogo "klepnoł" jak napsałeś nieuku? Do nauki od 01 września marsz a nie na stadion.
Avatar
M / 24 sierpnia 2019 o 11:40
-4
Lkz Lublin lkz interpolan tz Lublin tz sipma Lublin km lublin NIE ZADEN Motor
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 11:06
+5
Żenujące widowisko. Nie dało się tego oglądać. Najbardziej kibiców szkoda. Jako kibic też mam prawo nie widzieć w przyszłym roku naszego menago bez autorytetu wśród zawodników. Z drugiej strony cieszę się że nie będzie baraży i tego cyrku na stadionie.
Avatar
daveemartin / 24 sierpnia 2019 o 10:07
-8
Dobry dzień, Czy potrzebujesz bezpośredniej, łatwej i szybkiej oferty pożyczki od banku lub prywatnego pożyczkodawcy. Oferujemy pożyczkę w wysokości 3% rocznie. Jeśli potrzebujesz pożyczki, odpowiedz nam. Skontaktuj się ze mną: dm8780115@gmail.com