Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA MĘŻCZYZN

4 września 2020 r.
9:42

Święto siatkówki w Lublinie, czyli od piątku Turniej o Puchar Prezydenta

Autor: Zdjęcie autora (grom)
(fot. archiwum)

W piątek i sobotę rozegrany zostanie Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Lublin. Oprócz gospodarzy LUK Politechniki wezmą w nim udział czołowe zespoły PlusLigi.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szlagierowo zapowiada się przyjazd do Lublina aktualnego wicemistrza Polski VERVY Warszawa ORLEN Paliwa. Gwiazd tego zespołu nie trzeba kibicom siatkówki specjalnie przedstawiać.

Na środku bloku występują Piotr Nowakowski i Andrzej Wrona. Na pozycji libero gra Damian Wojtaszek, a trenerem zespołu ze stolicy jest Andrea Anastasi. Włoch prowadził już reprezentacje narodowe Włoch, Hiszpanii, Polski i Belgii. Pracował w Teflu Gdańsk, a od ubiegłego roku prowadzi VERVĘ Warszawa ORLEN Paliwa. Już w pierwszym sezonie wywalczył z nią wicemistrzostwo Polski.

W hali MOSiR przy al. Zygmuntowskich zobaczymy też siódmą drużynę minionych rozgrywek Cerrad Enea Czarni Radom. Nowym nabytkiem tej ekipy jest Dawid Konarski, który ostatnio występował w Jastrzębskim Węglu. Drużynę prowadzi doskonale znany Robert Prygiel. Pozycje rozgrywającego zasilił jest były zawodnik LUK Politechniki Bartosz Zrajkowski.

Trzecim zespołem z PlusLigi, którego będzie można zobaczyć w akcji jest Aluron CMC Warta Zawiercie. To 11. drużyna poprzedniego sezonu. W ataku występuje Grzegorz Bociek, na środku bloku gra Patryk Czarnowski. Na libero obejrzymy Michała Żurka z AZS Olsztyn, a na rozegraniu Macedończyka z Paris Volley Gjorgia Gjorgieva. Warto dodać, że pierwszym trenerem jest Czarnogórzec, który prowadził już reprezentację Serbii, a ostatnio Iranu, Igor Kolakovic.

W tak doborowym towarzystwie I-ligowi lublinianie będą mieli doskonałą okazję sprawdzania swoich umiejętności. – Nasi rywale przyjadą w optymalnych składach. Już w następny weekend rozpocznie się bowiem nowy sezon w PlusLidze – mówi Maciej Kołodziejczyk, trener LUK Politechniki. – Zapraszamy kibiców z Radomia i z Lublina. Dla nas będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającym się startem nowego sezonu – zapowiada dwukrotny mistrz świata i siatkarz Cerrad Enea Czarni Radom Dawid Konarski.

W pierwszym spotkaniu Czarni zmierzą się z Aluronem. – Trudno w tym meczu wytypować faworyta. Szanse oceniam po połowie – mówi lubelski szkoleniowiec.

Gratką dla kibiców będzie wieczorne piątkowe starcie I-ligowych gospodarzy z wicemistrzem Polski VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa. – Jeśli mamy się uczyć, to od najlepszych. Cieszymy się, że mamy możliwość gry z tak wymagającymi drużynami. Mecz z takiej klasy przeciwnikiem wyjdzie nam na dobre, rywal bardzo szybko obnaży wszystkie nasze słabości – dodaje Kołodziejczyk.

Program Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin (hala MOSIR, al. Zygmuntowskie): piątek, 4 września: Cerrad Enea Czarni Radom – Aluron CMC Warta Zawiercie (godzina 17) * LUK Politechnika Lublin – VERVA Warszaw ORLEN Paliwa (19) * sobota, 5 września: mecz o trzecie miejsce – przegrani z półfinałów (13)* finał (wygrani w półfinałach): (15).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Puławy pamiętają o 234. rocznicy uchwalania trzeciomajowej konstytucji
zdjęcia
galeria

Puławy pamiętają o 234. rocznicy uchwalania trzeciomajowej konstytucji

Jak co roku mieszkańcy Puław, samorządowcy, przedstawiciele lokalnych organizacji, służb mundurowych, szkół - zebrali przed Pomnikiem Konstytucji, by złożyć przed nim kwiaty i zapalić znicze. Uroczystościom towarzyszyła Puławska Orkiestra Dęta.

Historyczne stroje i polonez na Placu Litewskim. Lublin świętuje 3 maja
zdjęcia
galeria

Historyczne stroje i polonez na Placu Litewskim. Lublin świętuje 3 maja

Zespół Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej poprowadził dzisiaj "Poloneza dla Lublina". Tańczących, w tym przedstawicieli lokalnych władz, w historycznych strojach, oglądały tłumy mieszkańców zebranych na Krakowskim Przedmieściu i Placu Litewskim.

Prezydent Duda z apelem do ministra. Upomniał się o Borsuka

Prezydent Duda z apelem do ministra. Upomniał się o Borsuka

W Warszawie zakończyła się oficjalna część obchodów z okazji rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja. W trakcie swojego przemówienia Andrzej Duda wspomniał m.in o projekcie Borsuk, który może zostać polskim hitem eksportowym.

Lublin rozpoczyna świętowanie dnia konstytucji 3 maja. Sesja w trybunale
zdjęcia
galeria

Lublin rozpoczyna świętowanie dnia konstytucji 3 maja. Sesja w trybunale

W Trybunale Koronnym zakończyła się już uroczysta sesja Rady Miasta Lublin, która rozpoczęła oficjalne obchody święta w stolicy Lubelszczyzny. Teraz czas na poloneza, potem m.in. fire show.

W derbach Chełmianka Chełm podzieliła się punktami ze Świdniczanką Świdnik

Chełmianka Chełm podzieliła się punktami ze Świdniczanką Świdnik

W spotkaniu derbowym Chełmianka Chełm zremisowała ze Świdniczanką Świdnik 2:2

Najlepsze kreacje przygotowane w Nałęczowie trafią na finał, ogólnopolski pokaz mody w Warszawie
ekologia
galeria

Młodzież z Nałęczowa uszyła ubrania z opadów. Pokażą je w stolicy

Spódnice, torebki, bluzki, sukienki - a to wszystko z zielonych i niebieskich odpadów. Uczniowie szkół podstawowych z gminy Nałęczów w poniedziałek wzięli udział w akcji "Moda na recykling". We wrześniu pojadą do Warszawy na ogólnopolski finał z udziałem gwiazd telewizji.

Lublin: Auto wpadło na poduszkę zderzeniową. Niebezpieczna sytuacja przy węźle Sławinek

Lublin: Auto wpadło na poduszkę zderzeniową. Niebezpieczna sytuacja przy węźle Sławinek

Do niebezpiecznej sytuacji doszło dzisaj ok. godz. 10:30 na alei Solidarności w Lublinie. Tuż przed węzłem drogowym Sławinek na jezdni prowadzącej od strony Warszawy zatrzymało się kilka aut, z których wysiadła grupa obcokrajowców. Jeden z pojazdów najpewniej jechał pod prąd.

Trener Pavol Stano zabrał głos na temat pozostania w Górniku Łęczna

Trener Pavol Stano zabrał głos na temat pozostania w Górniku Łęczna

Górnik Łęczna po porażce 1:3 z Pogonią Siedlce nie ma prawa być zadowolony. Zespół, który jeszcze niedawno zmierzał do strefy barażowej w ostatnich dwóch meczach zdobył tylko punkt. Nie ma co ukrywać, że na ostatnie wyniki z pewnością spory wpływ ma fakt, że wobec sztabu szkoleniowego i piłkarzy pojawiły się zaległości finansowe. Po ostatnim meczu o przyszłość w klubie zapytany został także trener Pavol Stano

Do zdarzenia doszlo w lasach w powiecie biłgorajskim

Nowe fakty w sprawie tragicznej śmierci 14-latki. Policja zatrzymała stajennego

Prokuratura w Biłgoraju prowadzi śledztwo dotyczące przyczyn tragicznego wypadku w Woli Małej, w którym zginęła 14-latka. Dziewczynka spadła z konia podczas przejadżdzki po okolicy. Mężczyzna wydający konie tego dnia był pijany.

Poszkodowany chciał kupić cyfrowe aktywa. Trafił na oszusta

Chciał zarobić na kryptowalutach. Lublinianin stracił majątek

Ponad 400 tysięcy złotych stracił 51-letni mieszkaniec Lublina, który zaufał niewłaściwym ludziom. Sądził, że inwestuje w kryptowaluty u "brokera". W rzeczywistości nawiązał kontakt z oszustami.

„Pamiątki” z wojny wciąż straszą. Lepiej ich nie dotykać

„Pamiątki” z wojny wciąż straszą. Lepiej ich nie dotykać

Mieszkaniec gm. Krasnystaw podczas poszukiwań z zastosowaniem wykrywacza metalu prowadzonych w jednym z lasów na terenie gminy Siennica Różana odnalazł niewybuch. Te wciąż są groźne.

PGE Start Lublin zagra na wyjeździe z Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

PGE Start Lublin zagra na wyjeździe z Tasomix Rosiek Stal Ostrów Wielkopolski

Po środowej wygranej nad PGE Spójnia Stargard podopieczni Wojciecha Kamińskiego są już niemal pewni miejsca w czołowej szóstce, co oznacza udział w fazie play-off

Ostrzeżenia przed burzami obowiązują od godz. 11 do północy
pogoda

Nadchodzi załamanie pogody. IMGW ostrzega przed burzami

Dla całej południowej Polski, w tym dla województwa lubelskiego, wydano ostrzeżenia o burzach. W ich trakcie wiatr może w porywach osiągać nawet 90 km/h. Burze przyniosą ulewne deszcze. Lolalnie spadnie grad.

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Baraże mocno się od nas oddaliły

Pavol Stano (Górnik Łęczna): Baraże mocno się od nas oddaliły

W piątek wieczorem Górnik Łęczna przegrał na swoim stadionie z Pogonią Siedlce i mocno utrudnił sobie kwestię znalezienia się na koniec sezonu w strefie barażowej. Jak spotkanie podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

13-miesięczny Olek z Jastkowa przeszedł już pięć operacji. Potrzebne wsparcie

13-miesięczny Olek z Jastkowa przeszedł już pięć operacji. Potrzebne wsparcie

Choć jest jeszcze bardzo mały, przeszedł więcej niż niejeden dorosły. 13-miesięczny Olek z Jastkowa przeszedł już pięć operacji. Pierwszą: w pierwszym dniu życia. Przez 9 miesięcy był podłączony do respiratora. – Poza tym te miesiące na intensywnej terapii nauczyły mnie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko trudne i wymagające ogromnej pracy – mówi jego mama, Elżbieta Dec

I LIGA MĘŻCZYZN
30. KOLEJKA

Wyniki:

ChKS Chełm - KPS Siedlce 3:2
KPS Siedlce - ChKS Chełm 0:3
Mickiewicz Kluczbork - MCKiS Jaworzno 3:0
MCKiS Jaworzno - Mickiewicz Kluczbork 3:1
Mickiewicz Kluczbork - MCKiS Jaworzno

Tabela:

1. Chełm 28 74 78:22
2. Lechia Tomaszów Maz. 28 54 65:41
3. Czarni Radom 28 52 64:44
4. Bielsko-Biała 28 52 63:45
5. Siedlce 28 49 60:46
6. Mickiewicz Kluczbork 28 48 56:48
7. Jaworzno 28 47 57:49
8. Visła Bydgoszcz 28 47 62:48
9. Avia 28 42 54:54
10. Astra Nowa Sól 28 41 52:56
11. Anioły Toruń 28 38 53:60
12. Białystok 28 35 47:62
13. Kraków 28 30 43:62
14. Spała 28 12 18:75
15. Olimpia Sulęcin 28 9 21:81

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!