Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Wybory 2018

12 września 2018 r.
13:16

Prezydent oskarżył byłą dyrektor szkoły o "absurdalny plan lekcji". Ona uważa, że to przez start w wyborach

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
4 54 A A
Marta Cybulska-Demczuk była dyrektor "trójki" nie ma sobie nic do zarzucenia. Uważa że prezydent ją oczernił
Marta Cybulska-Demczuk była dyrektor "trójki" nie ma sobie nic do zarzucenia. Uważa że prezydent ją oczernił

Prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk zarzuca byłej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 "mało przyjemną niespodziankę" w postaci "absurdalnego" planu zajęć. Uczniowie kończyli lekcje nawet po godz. 18. Była dyrektor, Marta Cybulska-Demczuk czuje się oczerniona i uważa, że to reakcja na jej kandydowanie do rady miasta z list Koalicji Obywatelskiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystko zaczęło się od postu który prezydent Dariusz Stefaniuk umieścił na swoim facebookowym fanpage'u. Obwinia on byłą dyrektor za "absurdalny" plan lekcji, według którego niektórzy uczniowie kończyli zajęcia po godz. 18:10. – Takie zmiany powinny być wprowadzone już wcześniej i były obowiązkiem poprzedniej dyrektor Marty Cybulskiej –Demczuk, która swoją funkcję sprawowała do 31 sierpnia – podkreśla Stefaniuk.

Przypomnijmy, że Cybulska-Demczuk odeszła na emeryturę, a konkurs na dyrektora placówki wygrała Barbara Wojarnik. – Nowa pani dyrektor rozpoczęła pracę od 1 września. Do 31 sierpnia dyrektorem odpowiedzialnym była pani Cybulska –Demczuk i to ona odpowiadała za to jak te plany będą wyglądać. Nie jest prawdą, że to prezydent czy naczelnik edukacji mają wgląd w plany. Dyrektorzy nie mają obowiązku konsultowania tego z urzędem – zaznacza prezydent, do którego zwracali się rodzice w tej sprawie.

– Zareagowaliśmy, bo taki plan był nie do przyjęcia. Skróciliśmy czas pobytu dzieci w szkole – dodaje Stefaniuk. Nowy plan obowiązuje od wtorku. – Najważniejszą zmianą jest korekta godzin rozpoczynania i kończenia lekcji. W nielicznych przypadkach najpóźniejszą godziną jest 16.20, a nie jak poprzednio 18.10 – podkreśla.

Ale z tymi zarzutami nie zgadza się była dyrektor "trójki". – Zostałam oczerniona i trochę smutno mi się zrobiło, bo pana prezydenta wspierałam działając na przykład w radzie sportu czy komitecie do spraw rewitalizacji – mówi Marta Cybulska – Demczuk.

Przyznaje, że pierwsze próby układania plany rozpoczęła wraz z nauczycielami już na początku sierpnia. – Z nową panią dyrektor miałam kontakt dopiero 22 sierpnia, przyszła do szkoły na krótko, ale nie zainteresowała się planem – relacjonuje była dyrektor. – Z tego co wiem, przed początkiem roku nowa pani dyrektor dokonała zmian w przydziałach nauczycieli, a to spowodowało totalną ruinę planu – zaznacza Cybulska – Demczuk.

Jej zdaniem czas był za krótki aby ułożyć "zdroworozsądkowy" plan. – Nie poczuwam się do odpowiedzialności. Uważam, że to obraźliwe, zamieszczanie na portalu społecznościowym takich fałszywych, nieprawdziwych informacji, które oczerniają mnie w oczach uczniów i rodziców – podkreśla i dodaje, że próbowała umówić się z prezydentem na rozmowę od maja, ale bez rezultatu. W jej ocenie wszystko wynika z tego, że ogłosiła swój start w wyborach samorządowych do rady miasta z list Koalicji Obywatelskiej.

Do sprawy włączył się także Michał Litwiniuk, były zastępca prezydenta, zdymisjonowany przez Stefaniuka, po tym jak ogłosił że będzie walczył o fotel prezydenta. – To wykorzystanie zajmowanego stanowiska do brudnej gry w kampanii wyborczej. To brutalny atak. Tymczasem, ta szkoła nie jest jedyną gdzie dyrektorzy muszą planować nauczanie w trybie zmianowym – przypomina Litwiniuk.

Do "trójki" uczęszcza ponad 800 uczniów.

Sonda: Wybory samorządowe 2018. Na kogo zagłosujesz w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej?

Liczba głosów: 488
67.42%
Michał Litwiniuk
32.58%
Dariusz Stefaniuk

Komentarze 54

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
były podlasiak z W-wy / 12 września 2018 o 13:54
+9
w Białej musi znależć się jakiś kandydat nie związany z żadną partią polityczną , nie uwikłany w dyspozycje polityczne z Warszawy , bialczanin , który coś w życiu osiągnął nie będąc na garnuszku budżetówki , taki , który bedzie dbał o miasto i jego mieszkańców .
Avatar
antyPiS / 12 września 2018 o 13:41
+7
michałek HIPOKRYTA !!!!!! 4 lata jadł z reki Stefaniuka , był nic nie mogę prezydencikiem , odpowiadał za wprowadzenie PiSowskiej deformy oświaty w miescie , a przez 4 lata brał kasę za grę na gitarze , a teraz wielki opozycjonista , podwójny zdrajca [ raz zdradził PO , a teraz Chlebodawcę Stefaniuka] kandyduje do ratusza na prezydenta - ludzie trzymajcie mnie bo jak łupne z bakhenda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Zouta / 12 września 2018 o 19:09
+4
Demczukowej mówimy : Żegnam !!! I nie wracaj do trójki .
Avatar
rodzic sp3 / 12 września 2018 o 19:00
+4
Dyrektorka Demczuk to wszystko wiedząca kobieta, zna się na wszystkim, tylko nie na proawdzeniu szkoły, ani rodzice, ani nauczyciele nie płaczą, że  W KOŃCU odeszła. A co do planu, to jak się zaczyna pracę od 1 września, to jak można mieć wpływ na plan układany w sierpniu i na zatrudnianie nauczcyieli i szkołę wogóle? A Chilewicz to pacynka, powie co demczukowa każe powiedzieć.
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 13:46
+4
Głosować na któregokolwiek z tych młokosów , to taki sam wybór jak między dżumą a cholerą !!!!!
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 13:36
+4
Walka szajek o beczki miodu na następne 5 lat - głosujcie na tych, którzy więcej obiecają!! A Doktór dlaczego nie w Szpitalu?
Avatar
Vanessa na drugie Mariola . / 13 września 2018 o 00:11
+3
Ja tam głosuję na PIS !!!!! Dają 500 + na dzieci . Nie muszę pracować . Na troje dzieci mam 1500 zł i siedzę w domu , nic nie robię i mam 1500 zł za darmo . He he he he he . A niech inni pracują za najniższą krajową i tyrają na te 1500 u prywaciaża wyzyskiwacza co daje najniższą krajową i pracują po 200 godzin miesięcznie ,  ja dzięki PIS mam to za darmo . He he he he he . Mąż na czarno pracuje za granicą i kasa jest. He hehe he he 
Avatar
Gość / 12 września 2018 o 21:23
+3
Platformen guten morgen ;) tzw. platforma, "nowośmieszna" ZSL to dno
Avatar
lewak / 12 września 2018 o 13:49
+3
nasz miejski prezydent jest na tyle sprawdzony i dobry, że powinien pójść po ponowną władzę w mieście po przez deklamacje Rady i wszystkich urzędników. Człowiek wyedukowany i mądry głęboko wierzący Katolik! Corka i syn dostali prace w Urzedzie i mowia jak jest. Bo szanuje się ludzi wszystkich i pragnących dobra wspólnego. Nie może być tak żeby każdy lewak zyl jak mu się podoba!
 ojoj syn i córka dostali prace w urzedzie... Ciekawe dlaczego ? 
Avatar
ryś / 13 września 2018 o 09:20
+1
Prezydent Darriusz nie jest złym prezydentem,może bywa,że nieco się zapędza w swoich słowach.....ale lepszego nie będzie,a jego żona to świetna babka,której i on może czasem powinien posłuchać.Do przodu prezydencie i bez nerwowych ruchów,konkurencja sama się pogrąży?
Avatar
pisek / 19 września 2018 o 23:50
-1
Pani Demczuk Marto, nie umiesz się nawet wysłowić a taka z ciebie polonistka. Na emeryturę czas i nie wtrącaj się nam rodzicom do trojki. Zajmij się lepiej ogrodem. A tak przy okazji czy pracownicy z trojki dalej pracują w ogrodzie za darmo i w godzinach swojej pracy w trojce czy już nie?
Avatar
josef / 16 września 2018 o 11:42
0
Niestety,Stefaniuk ze strachu sięgnął dna.Gdyby sprawę dyrektor i swojego zastępcy ujawnił przynajmniej 1 rok wcześniej,to wtedy bym to zrozumiał,ale tuż przed wyborami , to tylko strach przed utrata koryta.Swoją drogą na to zasłużył ,bo cała kadencja poszła w gwizdek ,a miasto brudne na krawędzi upadłości finansowej jako jedno z nielicznych w kraju/w 1 dziesiątce/wg PAN.Cóz ,Stefaniuk -powrót do biura Biereckiego!
Avatar
rodzic / 15 września 2018 o 03:03
0
hahahahaha, dyrektor Demczuk to porażka na całej linii, baba która wszystko wie najlepiej tak jej się wydaje, a do tego ona mieszka na innym osiedlu, co ma do trójki. na emeryturę i wnuki niańczyć
Avatar
Bolek Lolek / 13 września 2018 o 22:37
0
Śmiech na sali jak oni płaczą, zero merytorycznych argumentów tylko uzalanie  się nad sobą... Aż strach pomyśleć jak wyglądałoby miasto z takimi władzami... 
Avatar
ttk / 13 września 2018 o 10:48
-1
Nie popisał się klasą Stefaniuk, a pisowcy klakierzy zachowujecie się żenująco. Wasze ataki na bardzo dobrą byłą Panią dyrektor Martę Cybulską Demczuk dodadzą jej tylko wielu glosów. Pracujcie tak dalej ciemniaki, szkoda tylko że w godzinach pracy w urzędzie lub innych miejskich jednostkach u Stefaniuka.
Avatar
ryś / 13 września 2018 o 09:20
+1
Prezydent Darriusz nie jest złym prezydentem,może bywa,że nieco się zapędza w swoich słowach.....ale lepszego nie będzie,a jego żona to świetna babka,której i on może czasem powinien posłuchać.Do przodu prezydencie i bez nerwowych ruchów,konkurencja sama się pogrąży?
Avatar
Gość / 13 września 2018 o 08:08
0
Nowa Pani Dyrektor ze starą Panią Dyrektor powinny w sierpniu się spotkać i pogadać, o szkole, o planie, jak baba z babą.Teraz z żąlami do Prezydenta i ze szkoły wychodzi przedszkole.
Avatar
123 / 13 września 2018 o 06:52
0
Praca na stanowisku prezydenta nie polega na wietrzeniu przednich zębów, ciąganiu linek w parku, bieganiu po ulicach i jeżdżeniu na rowerze. Tu trzeba ciężko pracować. Jakie były Litwina inicjatywy ? Chyba tylko nie przychodzenie do pracy i notoryczne spoznianie się.
Avatar
R.D. / 13 września 2018 o 06:46
0
Michaś, to kogo i co jeszcze jesteś w stanie sprzedać dla stołka ? Nie masz problemów moralnych w tej kwestii ? Nie wiem co widzisz rano w lustrze, ale ja jak na ciebie patrzę to widzę kogoś kim nie warto zaprzatac sobie głowy. I nie jestem zwolennikiem PiS.
Avatar
Ernest nożycoręki / 13 września 2018 o 01:59
+1
Vanessa myśli, że okulary przydadzą jej inteligencji. W jej przypadku przydadzą ale komiczności. Vaneska zbieraj datki do puchy, rozdawaj breloki albo myśl o walkach w kisielu. To max co możesz robić w PO.
Zobacz wszystkie komentarze 54

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 0 7

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 4 1

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 0

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 10 7

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 16 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 2

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 1 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy

Docenieni za twardy protest w Sejmie. Dostaną Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy 0 4

W sobotę Nagrodę im. Profesora Zbigniewa Hołdy otrzymają Adrian Glinka i Jakub Hartwich. Uroczysta gala odbędzie się o godz. 18.30 w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci
galeria

Lublin: Ciężarówki nie powinny wjeżdżać na te wąskie uliczki. Pojawili się policjanci 23 3

Nie doszła do skutku zapowiadana na dziś blokada objazdu dla kierowców omijających zamknięty odcinek Krochmalnej. Blokadę zapowiadali mieszkańcy ul. Ciepłej, którzy mają dość samochodów za oknami. Kolejny protest zapowiedziany jest na poniedziałkowe popołudnie. Czy wtedy dojdzie do blokady drogi?

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości

Trwałe pamiątki w Chełmie, Krasnymstawie i Dorohusku na 100-lecie odzyskania niepodległości 6 2

Materialnymi pamiątkami po obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości są m.in. nowe pomniki w Chełmie i Dorohusku oraz odnowiona Sekcja Wojenna Cmentarza Parafialnego w Krasnymstawie.

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice

Motor na zakończenie roku gra z Wiślanami Jaśkowice 2 5

Przed piłkarzami Motoru ostatni w tym roku mecz ligowy. Żółto-biało-niebiescy w Skawinie zagrają z Wiślanami Jaśkowicie (sobota, godz. 13). Nie można zmarnować szansy na zbliżenie się do dwóch najlepszych drużyn, bo Podhale gra u siebie ze Stalą Rzeszów

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów
film

W szkole w Lublinie miał się odbyć koncert. Według radnego został odwołany przez protest ateistów 25 13

Sprawą odwołanego koncertu w szkole przy ul. Sławinkowskiej w Lublinie zajmą się pracownicy Ratusza. O taką interwencję poprosił przewodniczący klubu radnych PiS.