Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Studenci Politechniki Lubelskiej wezmą udział w konkursie na aranżację kolorystyczną wnętrz szpitala. Tym razem odnowiony zostanie zabytkowy budynek Klinik Okulistyki przy ul. Chmielnej.
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi organizuje zbiórkę funduszy. Dzięki temu, Św. Mikołaj będzie mógł odwiedzić i obsypać prezentami małych pacjentów.
Pojawiła się nowatorska terapia z wykorzystaniem krwi pępowinowej w leczeniu mózgowego porażenia dziecięcego. To efekt współpracy trzech placówek, w tym Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.
Fundacja Leny Grochowskiej ma nową kotłownię i plac zabaw. Skorzystają na tym osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi oraz uchodźcy wojenni.
Obiektem hakerów padła firma ALAB laboratoria, które mają swoje oddziały również w Lubelskiem. Wyciekło 246 GB danych, w tym ponad 50 tys. wyników badań i danych osobowych pacjentów.
Kolejne akcje terenowego poboru krwi przed nami. W najbliższym czasie tym cennym darem będzie można podzielić się w 7 lokalizacjach.
Województwo lubelskie zostało wyróżnione w 8 odsłonie rankingu „Liderzy Zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne”. Chodzi o placówki, wykazujące wysoką jakość opieki połączoną z efektywnością ekonomiczną
Dzielą się cząstką siebie, oddają lekarstwo którego nie da się wyprodukować w laboratorium. Lubelscy krwiodawcy mieli swoje święto i zostali odznaczeni.
Mieszkańcy sześciu miejscowości zostali odcięci od wody pitnej. Powodem są podwyższone parametry mikrobiologiczne.
Kolorowe, zrobione z sercem. Ich misją jest choć na chwilę pokolorować świat chorych dzieci.
Już niedługo prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zostaną zakończone. Do nowego budynku zostały przeniesione już prawie wszystkie oddziały, zakłady i kliniki.
Trwają Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. W środę złożono kwiaty pod pomnikiem honorowych krwiodawców. W sobotę setka osób, które oddały ponad 20 litrów otrzyma odznaczenia zasłużonych dla zdrowia narodu. Dawcy są potrzebni stale - stąd terenowe zbiórki. Najbliższa już w piątek w Czemiernikach.
Lawinowo rośnie liczba zakażeń na COVID-19. Lubelskie znajduje się na drugim miejscu w kraju, zaraz za województwem mazowieckim.
Nie było łatwo, ale w końcu udało się. Szpital w Tomaszowie Lubelskim podpisał umowę na rozbudowę.
Sejm dzisiaj wznawia obrady. Pierwszą procedowaną ustawą będzie obywatelski projekt o refundacji in vitro z budżetu państwa
W szpitalu przy ul. Jaczewskiego w Lublinie przeprowadzono pierwsze małoinwazyjne zabiegi usunięcia guza nerki. Metoda z użyciem niskich temperatur jest skierowana głównie do pacjentów, którzy nie mogą mieć standardowej operacji.
Zamiast się leczyć, robią remonty lub wyjeżdżają na wczasy. W tym roku lubelski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przyłapał na niewłaściwym korzystaniu ze zwolnień lekarskich ponad 200 osób. Cofnięto im zasiłki w łącznej kwocie ponad 360 tys. zł.
Joanna Mucha, posłanka z Lublina ma szansę na tekę minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska.
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN wręczono nagrody im. Aliny Margolis-Edelman. Wśród wyróżnionych instytucji znalazła się fundacja z Lublina.
Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na konsultacje i porady dietetyczne. Każdy z gości otrzyma jadłospis, przeanalizuje skład ciała i uzyska przydatne wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania. Start już dziś o godz. 13.
Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. Św. Jana z Dukli świętowało 70-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu zorganizowano dwudniową konferencję. Nie wzięła w niej udziału dyrektor COZL prof. dr hab. n. med. Elżbieta Starosławska, która w ostatniej chwili rozchorowała się, a także marszałek województwa Jarosław Stawiarski, który przebywał z wizytą w Brukseli. Do Lublina przyjechał za to o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.
To będzie ważna pomoc dla dzieci. W biłgorajskiej wiosce SOS powstało specjalistyczne centrum z profesjonalną kadrą, m.in. psychologów i terapeutów.
Uniwersytet Medyczny w czwartek przyznał dyplomy 58 doktorom i 16 doktorom habilitowanym. Sprawdzamy czym zajmują się na co dzień. Jak się okazuje, w Lublinie badają m.in. zachowanie cząsteczek, które mogą zostać użyte do opracowania leku na raka.
Ogromne zainteresowanie miejskim programem in vitro w Białej Podlaskiej. W ciągu kilku dni od rozpoczęcia naboru, do specjalistycznej kliniki zgłosiły się już 4 pary.
17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka. Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie już wczoraj solidaryzował się z rodzicami i ich maluchami.