Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Uczelnia otrzymała grant na rozwijanie dwóch projektów. Autorzy przeprowadzą badania związane z liszajem twardzinowym oraz białaczką limfatyczną.
Miasto organizuje badania oraz spotkanie z lekarzem specjalizującym się w dermatologii i wenerologii. Ma to uświadomić seniorów jak istotna jest profilaktyka chorób nowotworowych skóry.
W grudniu ruszą szczepienia przeciw najnowszej mutacji Covid-19.
Kolejne akcje terenowe poboru krwi w naszym województwie. Tym razem "darem życia" będzie można podzielić się w 8 miejscach
Profesor Robert Rejdak otrzymał wczoraj uroczyście tytuł doktora honoris causa Narodowego Uniwersytetu Medycznego we Lwowie.
W środę lubelski i ukraiński Uniwersytet Medyczny podpisały list intencyjny, który oficjalnie inauguruje współpracę. Dzięki temu, uczelnie będą razem prowadzić badania, szkolić kadrę i organizować wymianę studentów.
Sztuczne mięso, ryba z drukarki i żelki wspierające zdrowie. To tylko niektóre z produktów przyszłości, które mogą zrewolucjonizować nasze talerze.
Ruszył nabór do miejskiego programu in vitro. Zajmie się tym klinika Bocian.
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy. Od 1991 roku, kiedy ten dzień został zainicjowany przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną i Światową Organizację Zdrowia, cały świat przypomina o tym jak ważne jest to, co kładziemy na talerzu i ile się ruszamy.
Porady dotyczące zapobiegania oszustwom czy bezpłatne badania to tylko niektóre z punktów Dnia Seniora organizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Spotkanie seniorów już we wtorek, 14 listopada, w lubelskim oddziale ZUS przy ul. Zana 36.
To już jutro! 14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. We wtorek specjaliści z SPSK4 udzielą porad, konsultacji oraz zrobią bezpłatne badania i pomiary.
Grono medyczne zebrało się, aby dyskutować jakie powinno być pielęgniarstwo XXI wieku. Był czas na rozważania nad autonomią w zawodzie, ale i na odznaczenie najbardziej zasłużonych i doświadczonych pielęgniarek.
Po kobiecym październiku przychodzi czas na miesiąc dla mężczyzn. Listopad jest czasem, kiedy zwraca się szczególną uwagę na profilaktykę w nowotworach męskich narządów rozrodczych. Tak jak w przypadku różowej wstążki dla kobiet, solidarność z chorymi mężczyznami oznacza niebieska wstążka i najbardziej męski atrybut, czyli wąsy.
Dwie dziewczynki i chłopiec przyszli na świat prawie półtora miesiąca temu w 29 tyg. ciąży. To już trzecie takie wyjątkowe narodziny w lubelskim szpitalu przy ul. Jaczewskiego w tym roku.
Krwiobus znowu rusza w trasę po województwie lubelskim. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie zachęca do oddawania krwi w czasie terenowych akcji.
Prof. Stanisław Jabłonka jest jednym z nestorów kardiochirurgii oraz chirurgii klatki piersiowej w Polsce. Do 2001 roku był kierownikiem Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie. W środę został honorowym prezesem Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgii.
Najwyższa Izba Kontroli w Katowicach złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera. Skarb Państwa miał stracić blisko 70 tys. złotych przez decyzje o otwarciu szpitala na stadionie warszawskim.
Nagrody od ministra zdrowia otrzymało 6 profesorów i doktorów z lubelskiego Uniwersytetu Medycznego. Wśród nich są nagrodzeni za patent na opatrunki czy za eksperymentalne terapie w nowotworze szyi, głowy i piersi.
W pełni wyposażony, mobilny "dentobus" przejedzie przez województwo lubelskie. Z bezpłatnej opieki stomatologicznej mogą skorzystać dzieci i młodzież. Sprawdzamy gdzie i kiedy się zatrzyma. Pierwszy postój już dzisiaj.
Siedmioletnia Ania od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. W codziennym funkcjonowaniu może jej pomóc wózek inwalidzki. Z tą myślą przedszkolaki z Radzynia Podlaskiego stworzyły pocztówki, które trafią do darczyńców.
Od poniedziałku do środy, 6-8 listopada, w SPSK4 będzie można oddać krew pępowinową i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Celem jest pobranie komórek macierzystych. Taki dar może pomóc chorym np. na chłoniaka, białaczkę czy anemię.
SPSK nr 4 w Lublinie jako pierwszy w Polsce podał jad kiełbasiany nowej grupie pacjentów w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. W czwartek, 2 listopada, otrzymali ją pacjenci z mózgowym porażeniem dziecięcym i urazem czaszkowo-mózgowym.
- Nie wolno bać się innowacji – odparł prof. Robert Rejdak, pytany przez nas o źródło jego sukcesów. Dowiódł tego kolejny raz operując w Nano Clinic w Buenos Aires skomplikowany przypadek wspólnie z dr. Germanem Roberto Bianchim.
Więcej kobiet skorzysta z darmowych badań profilaktycznych. Ministerstwo Zdrowia wydłuża górną granicę wieku dla badań cytologicznych i mammografii.
W piątek w Świdniku i Janowie Podlaskim, a w niedzielę także w Chełmie, Komarowie-Osadzie i Piotrkowie Drugim odbędą się wyjazdowe akcje Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.