Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

e-Wydanie - promocja 1zł za miesiąc!

Zdrowie

27 lutego 2020 r.
19:57

Strach przed koronawirusem. Już 8 osób izolowanych w szpitalach w Lubelskiem

160 33 A A
(fot. Shutterstock )

Z dwóch do ośmiu wzrosła liczba osób izolowanych w szpitalach w naszym regionie w związku z podejrzeniem koronawirusa. W przyszłym tygodniu w Lublinie ma zacząć działać laboratorium, w którym będą badane próbki dotychczas wysyłane do innych miast

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W województwie lubelskim w związku z podejrzeniem koronawirusa pacjenci są izolowani w trzech szpitalach. – Mamy trzy osoby w Lublinie, trzy w Puławach i dwie w Tomaszowie Lubelskim. Oprócz tego osiem osób jest objętych kwarantanną w warunkach domowych. Są w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi – informuje Maria Korniszuk, szefowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. – Ponadto na terenie całego województwa lubelskiego do stacji sanitarno-epidemiologicznych zgłosiło się 139 osób, które są po pobycie we Włoszech.

Dzisiaj po południu miały być już znane wyniki badań próbek pobranych od dwóch pacjentów Kliniki Chorób Zakaźnych SPSK1 w Lublinie. Jednak szpital nie dostał jeszcze odpowiedzi z Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie. – Na początku były problemy z ich stanem zdrowia, ale teraz sytuacja ustabilizowała się – informował dr hab.n.med. Krzysztof Tomasiewicz, kierownik kliniki. - U jednego z pacjentów mamy potwierdzoną grypę, co tłumaczyłoby nam objawy. Musimy jednak poczekać na wyniki badań, które potwierdzą lub wykluczą koronawirusa.

Do lubelskiej kliniki trafiła kolejna osoba, która też została poddana izolacji. – To pacjent, który podobnie, jak dwóch pozostałych wrócił z Włoch – mówił dr Tomasiewicz i dodał, że dziś zostały od niego pobrane próbki do badań i wysłane do Warszawy. - Poza tym cały czas zgłaszają się do nas pacjenci do weryfikacji.

W przyszłym tygodniu laboratorium w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zostanie dostosowane do wymogów określonych dla badań próbek pobranych od pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. - Dzięki temu próbki nie będą musiały jechać do Warszawy czy Rzeszowa, jak to było do tej pory – zapowiada wojewoda lubelski Lech Sprawka, który dzisiaj uczestniczył w posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.- Rozmawialiśmy też o potrzebie ewentualnego uzupełnienia środków ochrony epidemiologicznej. Chodzi o specjalistyczne maski, kombinezony i gogle dla pracowników placówek medycznych, do których mogą trafić zakażeni pacjenci. W razie braków szpital może zamówić takie środki w Agencji Rezerw Materiałowych – dodaje Sprawka.

Tymczasem w aptekach cały czas brakuje maseczek ochronnych. – Na razie mamy jeszcze środki dezynfekcyjne, ale mamy informacje, że ich również zaczyna brakować w hurtowniach – mówi nam pracownik jednej z lubelskich aptek.

Tymczasem do grona uczelni, które zareagowały na sytuację epidemiologiczną dołączył Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Dzisiaj komunikat w tej sprawie wydał rektor prof. Zygmunt Litwińczuk. - Studentom i pracownikom zarówno polskim jak i zagranicznym, którzy w ostatnich dniach wrócili z krajów azjatyckich oraz Włoch (…) stanowczo zalecamy ograniczenie aktywności społecznej przez 14 dni (pozostanie w domu), monitoring stanu zdrowia i stały kontakt z Inspekcją Sanitarną – czytamy w komunikacie. W ostatnich dniach podobne apele wystosowały władze m.in. UMCS i Uniwersytetu Medycznego.

- Na razie nie ma potrzeby organizowania opieki nad dziećmi na wypadek zamknięcia szkół. Nie ma nadzwyczajnych sytuacji, które by wymagały podejmowania takich działań. Jeśli taka potrzeba zaistnieje, to jest oczywiste, że takie działania podejmiemy – mówi z kolei Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. 

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Rks / 28 lutego 2020 r. o 06:57
+20
Czemu ludzie są oklamywani???? W całej Europie są zarażenia a w Polsce ani jednego przypadku, ktoś w to wierzy, podam tylko że do północnych Włoch od stycznia wyjechało 130 000 Polakow na narty, wypoczynek. Jak to jest mozliwe sie pytam???? Czy mysla ze ludzie sa naiwni bo naprawdę takim trzeba być aby myśleć że u nas nie ma zagrożenia, otóż jest i to ogromne bo z włoskiej informacji turystycznej wynika że Polacy są w czołówce którzy do nich przyjeżdżają na narty więc niech każdy sobie odpowie na pytanie o zagrozenie bo wynika z tego że jest zakaz ogłaszania wyników pozytywnego zarażenia.
Czemu ludzie są oklamywani???? W całej Europie są zarażenia a w Polsce ani jednego przypadku, ktoś w to wierzy, podam tylko że do północnych Włoch od stycznia wyjechało 130 000 Polakow na narty, wypoczynek. Jak to jest mozliwe sie pytam???? Czy mysla ze ludzie sa naiwni bo naprawdę takim trzeba być aby myśleć że u nas nie ma zagrożenia, otóż jest i to ogromne bo z włoskiej informacji turystycznej wynika że Polacy są w czołówce którzy do nich przyjeżdżają na narty więc niech każdy sobie odpowie na pytanie o zagrozenie bo wynika z tego że jes... rozwiń
Avatar
kierowca seicento / 27 lutego 2020 r. o 23:17
+17
wczoraj przy Kołbieli stały tirówki z maseczkach. Dobrze że są zabezpieczone.
Avatar
To ino ja / 27 lutego 2020 r. o 20:21
+15
Jeszcze nie ma.epidemii a już zaczyna wszystkiego brakować. Państwo z odpadów.
 Czego brakuje? Wody, mydla, chusteczek. Ludzie nie siejcie paniki!
Avatar
Kamil / 28 lutego 2020 r. o 06:58
+13
Wszystkim wydaje się, że ich to nie dotyczy. Do czasu. To jest bardzo niebezpieczny wirus. Zachowajmy nadzwyczajne środki ostrożności.
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 20:18
+13
Żadna maseczka nie chroni przed wirusem, a wręcz przeciwnie ponieważ zbiera cały syf z powietrza ,który przy zdejmowaniu maseczki zostaje na dłoniach. Jedyny sposób to dbanie o higienę osobistą, mycie rąk i unikanie osób zarażonych.
Avatar
Polak / 27 lutego 2020 r. o 22:09
+10
Dzisiaj Cormay SA wzrósł o 50% na GPW pod koronawirusa. Fajnie się robi kaskę.
Avatar
KL / 27 lutego 2020 r. o 21:07
+9
A ja się nie boję - połykam nalewkę lubelską.
Avatar
pasazer / 27 lutego 2020 r. o 20:28
+9
Wczoraj w TLK Zamojski Z Warszawy do Lublina brak mydła, a nawet wody w wc w 1 klasie
Avatar
pulawiak / 27 lutego 2020 r. o 22:10
+8
Zobaczcie co sie na allegro dzieje masexzki budowlane sa sprzedwwane po 6 dyszek jako antywirusowo bakteryjne i inne takie tam i ile ludzi kupio :D
Avatar
Gość / 27 lutego 2020 r. o 23:55
+7
Prezydent Iranu zarażony - przypadek?
Avatar
Polecam / 29 lutego 2020 r. o 20:48
-1
Jest taki preparat do dezynfekcji klimatyzacji samochodowych oraz wnętrza auta przy pomocy srebra. Dostępny w większości warsztatów samochodowych na Lubelszczyźnie . Jak się bardziej wczytacie w temat i wyniki badań bije 99.99%wszystkich obecnych wirusów, w tym klasyfikowanego w pierwszym przedziale koronowirusa. Dzięki specjalnej powłoce ze srebra skutecznie dezynfekuje powierzchnie np w środkach komunikacji miejskiej. A rozproszony w postaci tzw suchej mgły skutecznie zabija wirusy w pomieszczeniach. Tym bardziej że pochodzi z Lubelszczyzny polecam, ***decont.pl preparat clima-te decont z Ryk. Mamy pod nosem a szukamy sami nie wiemy gdzie.
Jest taki preparat do dezynfekcji klimatyzacji samochodowych oraz wnętrza auta przy pomocy srebra. Dostępny w większości warsztatów samochodowych na Lubelszczyźnie . Jak się bardziej wczytacie w temat i wyniki badań bije 99.99%wszystkich obecnych wirusów, w tym klasyfikowanego w pierwszym przedziale koronowirusa. Dzięki specjalnej powłoce ze srebra skutecznie dezynfekuje powierzchnie np w środkach komunikacji miejskiej. A rozproszony w postaci tzw suchej mgły skutecznie zabija wirusy w pomieszczeniach. Tym bardziej że pochodzi z Lubelszczyz... rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 20:47
0
Ludzie nie mają co robić to się głupotami zajmują... Jest chyba wiele ważniejszych spraw?
Avatar
jak ryba / 28 lutego 2020 r. o 11:52
+3
Bardziej obawiam się sfrustrowanej KODawy-Błońskiej.
Avatar
lek.med / 28 lutego 2020 r. o 10:28
-1
Czemu ludzie są oklamywani???? W całej Europie są zarażenia a w Polsce ani jednego przypadku, ktoś w to wierzy, podam tylko że do północnych Włoch od stycznia wyjechało 130 000 Polakow na narty, wypoczynek. Jak to jest mozliwe sie pytam???? Czy mysla ze ludzie sa naiwni bo naprawdę takim trzeba być aby myśleć że  u nas nie ma zagrożenia, otóż jest i to ogromne bo z włoskiej informacji turystycznej wynika że Polacy są w czołówce którzy do nich przyjeżdżają na narty więc niech każdy sobie odpowie na pytanie o zagrozenie bo wynika z tego że jest zakaz ogłaszania wyników pozytywnego zarażenia.
  W Lublinie, Rzeszowie, Łodzi i Krakowie są pozytywne wyniki ale ma być cicho, żeby w sejmie móżna było powiedzieć, że jest pod kontrola wszystko a we wtorek wybuchnie informacja. Najlepiej to po 10 maja informacje.
  W Lublinie, Rzeszowie, Łodzi i Krakowie są pozytywne wyniki ale ma być cicho, żeby w sejmie móżna było powiedzieć, że jest pod kontrola wszystko a we wtorek wybuchnie informacja. Najlepiej to po 10 maja informacje. rozwiń
Avatar
Gość / 28 lutego 2020 r. o 08:42
-4
Najgorszy wirus to pis.
Avatar
PiS / 28 lutego 2020 r. o 08:36
+5
Dlaczego PO nic nie robi w tej sprawie za co oni biorą pieniądze co miesiąc .
Avatar
lubelak / 28 lutego 2020 r. o 07:13
-2
Jak tak się macie miłośnicy "zbiorkomu"? Bezpieczniej w autobusiku czy we własnym autku? ;P
Avatar
Kamil / 28 lutego 2020 r. o 06:58
+13
Wszystkim wydaje się, że ich to nie dotyczy. Do czasu. To jest bardzo niebezpieczny wirus. Zachowajmy nadzwyczajne środki ostrożności.
Avatar
Rks / 28 lutego 2020 r. o 06:57
+20
Czemu ludzie są oklamywani???? W całej Europie są zarażenia a w Polsce ani jednego przypadku, ktoś w to wierzy, podam tylko że do północnych Włoch od stycznia wyjechało 130 000 Polakow na narty, wypoczynek. Jak to jest mozliwe sie pytam???? Czy mysla ze ludzie sa naiwni bo naprawdę takim trzeba być aby myśleć że u nas nie ma zagrożenia, otóż jest i to ogromne bo z włoskiej informacji turystycznej wynika że Polacy są w czołówce którzy do nich przyjeżdżają na narty więc niech każdy sobie odpowie na pytanie o zagrozenie bo wynika z tego że jest zakaz ogłaszania wyników pozytywnego zarażenia.
Czemu ludzie są oklamywani???? W całej Europie są zarażenia a w Polsce ani jednego przypadku, ktoś w to wierzy, podam tylko że do północnych Włoch od stycznia wyjechało 130 000 Polakow na narty, wypoczynek. Jak to jest mozliwe sie pytam???? Czy mysla ze ludzie sa naiwni bo naprawdę takim trzeba być aby myśleć że u nas nie ma zagrożenia, otóż jest i to ogromne bo z włoskiej informacji turystycznej wynika że Polacy są w czołówce którzy do nich przyjeżdżają na narty więc niech każdy sobie odpowie na pytanie o zagrozenie bo wynika z tego że jes... rozwiń
Avatar
Mieszk / 28 lutego 2020 r. o 06:35
-4
Robicie tylko giwnoburze! Kilkanaście razy dziennie widzę artykuł o koronowirusie aż mam ochotę usunąć się z portali społecznościowych
 Usuń się gościu z tych portali  i będzie mniej jadu
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich
8 kwietnia 2020, 19:30

Domowy koncert Marka i Michała Andrzejewskich

W środę, 8 kwietnia o godz. 19.30 w sieci będzie można wysłuchać koncertu na żywo z domu Marka Andrzejewskiego i Michała Andrzejewskiego.

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Biała Podlaska: Zmiany na kierowniczych stanowiskach w szpitalu

Zmiany organizacyjne na kierowniczych stanowiskach w bialskim szpitalu. Joanna Kozłowiec nie jest już zastępcą dyrektora ds. rozwoju placówki.

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary robią zakupy starszym ludziom

Strażacy z OSP Sławacinek Stary (gmina Biała Podlaska) pomagają osobom starszym w czasie pandemii koronawirusa.

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Kiedyś uratowali mu wzrok. Teraz pacjent zafundował medykom środki ochrony osobistej

Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK1 korzysta już z pierwszej partii środków ochrony osobistej kupionych dzięki pieniądzom przekazanym przez jednego z pacjentów. Chodzi o m.in. maseczki, gogle, rękawice, kombinezony, środki do dezynfekcji.

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Łęczna: PSZOK w Starej Wsi częściowo wznawia pracę

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna wznawia przyjmowanie odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Starej Wsi. Mieszkańcy gminy będą mogli przywieźć tam śmieci wielkogabarytowe.

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice
Zdjęcia
galeria

Koniec pieszych odpraw. Ukraina zamyka granice

To już ostatnia szansa na przekroczenie pieszo lub autobusem polsko-ukraińskiej granicy. W nocy Ukraina zamknie swoje granice.

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

Kiedy będą wybory prezydenckie? W nowym projekcie marszałek Sejmu może zmienić datę

O tydzień mogą zostać przesunięte planowane na 10 maja wybory prezydenckie według najnowszego pomysłu Prawa i Sprawiedliwości.

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło
Aktualna mapa

Koronawirus w woj. lubelskim. 181 zakażonych, 37 ozdrowieńców, 7 osób zmarło

Aktualne dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie województwa lubelskiego.

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Paweł Podsiadło (Azoty Puławy): Doświadczenie Larsa będzie jego atutem

Rozmowa z Pawłem Podsiadło, rozgrywającym Azotów Puławy, reprezentantem Polski

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Miejskie korepetycje maturalne w Zamościu. Nauczyciele bezpłatnie pomagają uczniom

Tego jeszcze nie było. Maturzyści mogą skorzystać z bezpłatnych powtórek, które przygotowują specjalnie dla nich nauczyciele kilku zamojskich szkół. Uczeń z dowolnej placówki, posłucha polonisty czy geografa biorących udział w nowatorskiej akcji. Wykładowcy i słuchacze oczywiście siedzą w swoich domach.

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach
Nowe przypadki zakażenia

Nie żyje 9 osób zakażonych koronawirusem, w tym pacjent ze szpitala w Puławach

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci 9 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

Policjant wyprowadził mężczyznę z płonącego mieszkania. Chwilę później wybuchła butla z gazem

W bloku przy ul. Niemcewicza w Puławach w ostatnią niedzielę wybuchł pożar. Dym zauważył patrolujący miasto policjant z Lublina. Funkcjonariusz natychmiast wbiegł na górę i wyciągnął z płonącego mieszkania 47-letniego mężczyznę. Chwilę później eksplodowała butla z gazem.

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim
galeria

Co można, a czego nie można robić? Policjanci wystawili blisko 100 mandatów w woj. lubelskim

W sobotę i niedzielę policjanci w całym regionie wystawili blisko 100 mandatów za łamanie ograniczeń dotyczących gromadzenia się i przemieszczania w miejscach publicznych.

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci
8 kwietnia 2020, 12:00

"Książę i żebrak" Teatru Osterwy do obejrzenia w sieci

Przed nami emisja kolejnego spektaklu Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Po świetnie odebranym "Diable i tabliczce czekolady" instytucja proponuje możliwość obejrzenia "Księcia i żebraka" w reżyserii Pawła Aignera. Będzie to możliwe 8 kwietnia o godz. 12.

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje
film

Tysiące ludzi w parkach w Szanghaju. Chińskie władze zmniejszają restrykcje

Tysiące Chińczyków spędziło weekend odwiedzając parki i spacerując po ulicach Szanghaju.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.