Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dlaczego Lublin? Bo to miasto uniwersyteckie leżące w regionie, który się rozwija – uznali szefowie Foodcom S.A. i zdecydowali o otwarciu nowego biura właśnie tutaj.
5616 osób głosowało w niedzielnym referendum w Kraśniku. 91 proc. głosujących powiedziało "nie" planom budowy spalarni. Ale czy referendum jest ważne?
Nie siedzimy z założonymi rękami, czekając na samoistną poprawę sytuacji, tylko ciągle działamy – mówi prezes Grupy Azoty Puławy Marcin Kowalczyk.
Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawił nową strategię. Do 2030 roku firma zamierza przeznaczyć na inwestycje aż 8,6 mld złotych, z czego połowa dotyczyć będzie nowych obszarów działalności.
Po ponad dwumiesięcznej przerwie zarząd Zakładów Azotowych zdecydował o wznowieniu produkcji melaminy. Spółka poinformowała również o wynikach finansowych w pierwszym kwartale. Te nie napawają optymizmem. Przychody spadły o ponad 50 proc. Stratę można liczyć w setkach milionów zł.
Nie siedzimy z założonymi rękami, czekając na samoistną poprawę sytuacji, tylko ciągle działamy – mówi prezes Grupy Azoty Puławy Marcin Kowalczyk
W niedzielę, 21 maja, mieszkańcy Kraśnika mogą oddać swój głos w referendum lokalnym dotyczącym budowy spalarni śmieci. Wystarczy pójść w godzinach od 7 do 21 do lokalu referendalnego i odpowiedzieć „Tak” lub „Nie” na jedno pytanie: „Czy chce Pan/Pani, żeby w Kraśniku został wybudowany zakład odzysku energii z procesu termicznego przekształcania frakcji energetycznych odpadów komunalnych, tzw. spalarnia odpadów?”
Lubelski Węgiel Bogdanka przedstawił nową strategię na lata 2023-2030 z możliwością rozszerzenia do 2040 roku. Kopalnia stawia na wydobycie nowych surowców oraz energię odnawialną. Przy kopalni już stoi farma fotowoltaiczna. To pierwszy krok do zmian.
Urząd Miasta Lublin wydał właścicielowi terenu przy ul. Karmelickiej 7 decyzję o warunkach zabudowy. Poprzednie tzw. wuzetki zostały uchylone przez Samorządowe Kolegium Odwoławcze, bo m.in. Ratusz nie uznał karmelitów bosych za stronę postępowania
Od czwartku 18 maja sklepy sieci Biedronka w Lublinie będą działać całodobowo. Ale uwaga: nie wszystkie i nie na zawsze!
250 osób planuje zatrudnić nowy inwestor, który chce przy ul. Nadleśnej wybudować fabrykę. Trilux to niemiecki producent oświetlenia LED. Świdnicki zakład dołączy do czynnych w niemieckim Arnsbergu oraz hiszpańskiej Saragossie.
Business Centre Club w Lublinie ma nowego szefa oraz siedzibę. Od poniedziałku na czele organizacji zrzeszającej elitarne grono przedsiębiorców w naszym regionie stanął Mirosław Kasprzak, ekspert ESG i współpracy z samorządami z centrali BCC w Warszawie.
Firmy rodzinne stały się dużymi przedsiębiorstwami, rolnicy są dziś biznesmenami, właściciele restauracji są prezesami prężnych grup – o tym jak zmienia się lubelski biznes mówi Anna Sztal, prezes zarządu Corner Media, wydawcy Dziennika Wschodniego.
W Lubartowie wmurowano kamień węgielny pod budowę, wartego ponad 90 mln zł, Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłu. Inwestorem jest lubelska spółka IPT Fiber z grupy InPhoTech, która opracowała nową technologię przesyłu danych.
W tym tygodniu przewoźnicy blokujący dojazd do przejścia granicznego w Doruhusku mają dowiedzieć się o możliwości spełnienia stawianych przez nich postulatów. Taką deklarację złożył wojewoda lubelski.
Ta branża zaczęła się rozwijać w naszym kraju około 20 lat temu. Produkcja aluminium w Aliplast Extrusion rozpoczynała się od jakichś 10 tys. ton rocznie. Teraz to blisko 50 tys. ton. – rozmowa z Grzegorzem Wojciechowskim, dyrektorem zarządzającym Aliplast Extrusion sp. o.o.
Już niemal 10 lat na rynku działa lubelski producent placów zabawa, siłowni plenerowych i urządzeń funkcjonujących w przestrzeni publicznej. Mowa tu o Simba Group z Lublina. Dziś produkty tej firmy umilają wolny czas mieszkańcom od Lizbony przez Lublin po Rejkiawik.
Ten rok będzie przełomowy pod względem nowych pomysłów Unii Europejskiej na walkę z korupcją – mówi Marcin Waszak, specjalista etyki biznesu z Linii Etyki. Chodzi zarówno o regulacje ogólnorynkowe, które będą zapobiegać nadużyciom np. przy wydatkowaniu środków unijnych z nowej perspektywy, jak i wewnętrzne procedury w instytucjach UE.
W Lublinie powstanie jedna z pierwszych w kraju stacji tankowania wodorem. Z fabryki w Świdniku będą wyjeżdżać „wodorowe” NesoBusy. Budowa zakładu jest zaawansowana w 30 proc. a już są zamówienia na 20 sztuk tych ekologicznych pojazdów do Rybnika.
Puławskie Azoty, Bogdanka, PGE Dystrybucja oraz Lubelski Park Naukowo-Technologiczny zacieśniają współpracę dotyczącą tzw. zielonej energii. Przedsiębiorstwa podpisały dzisiaj listy intencyjne, które zapoczątkują powstanie dwóch klastrów: wodorowego i gospodarki obiegu zamkniętego.
21 maja Kraśniku będzie referendum. Mieszkańcy wypowiedzą się na temat planowanej budowy spalarni odpadów, czyli Zakładu Odzysku Energii.
Daniel Obajtek zapowiada zwiększenie wydobycia gazu ziemnego województwie lubelskim. Prezes PKN Orlen nie wykluczył też budowy małego reaktora atomowego w technologii SMR w Lubelskiem.
Cztery urzędy z naszego regionu zostały wyróżnione w konkursie „Urząd skarbowy przyjazny przedsiębiorcy”.
O sytuacji w Zakładach Azotowych rozmawiali posłowie Lubelskiego Zespołu Parlamentarnego. Michał Krawczyk z Platformy Obywatelskiej zapowiedział złożenie wniosku do Najwyższej Izby Kontroli. Jakub Kulesza skrytykował konsolidację z Tarnowem, a związkowcy straszyli "chmurą amoniaku".
Ponad 70 osób, ponad 520 mkw. i prawie całe 8 piętro – tak w liczbach opisać można nowe lubelskie biuro Kredyt Inkaso SA.