Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

17 lipca 2020 r.
13:21

LAWP przeprasza przedsiębiorców. Przedsiębiorcy piszą do marszałka

16 13 A A
Katarzyna Kędzierska, dyrektor LAWP i Andrzej Sadłowski, dyr. Departamentu Cyfryzacji i Usług IT urzędu marszałkowskiego
Katarzyna Kędzierska, dyrektor LAWP i Andrzej Sadłowski, dyr. Departamentu Cyfryzacji i Usług IT urzędu marszałkowskiego (fot. screen z Facebook)

Prawdopodobnie na początku tego tygodnia zostanie ogłoszony nowy nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa. Poprzedni został anulowany, bo wielu wnioskodawców miało problemy z zalogowaniem się do systemu. Ci, którym się udało, apelują do marszałka o zmianę decyzji w tej sprawie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Serdecznie przepraszamy, nie jesteśmy pierwszym województwem, w którym zdarzyła się taka sytuacja spowodowana ogromnym zainteresowaniem konkursem. Problemy techniczne po naszej stronie w pewnym zakresie nie były możliwe do przewidzenia – przekonuje Katarzyna Kędzierska, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości.

W czwartek o godz. 10 LAWP rozpoczęła nabór wniosków na dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw poszkodowanych w wyniku pandemii. W puli było aż 74 mln zł. Głównym kryterium było wykazanie strat na poziomie co najmniej 30 proc.

Przeprosiny i tłumaczenia

Decydować miała kolejność zgłoszeń, dlatego spodziewano się ogromnego zainteresowania. Okazało się ono tak duże, że wielu potencjalnych miało problem, by zalogować się w systemie do składania wniosków. W czwartkowe przedpołudnie odebraliśmy mnóstwo telefonów w tej sprawie. Ostatecznie, ok. godz. 17 zarząd województwa ogłosił decyzję o anulowaniu konkursu, informując o „awarii i braku dostępności systemu”.

- Po pierwsze była to kwestia samej wydolności systemu, który funkcjonuje w LAWP. To jest system wytworzony wewnętrznym sumptem w 2014 roku, budowany na założeniach daleko odbiegających od tych, jakie obowiązują dzisiaj – tłumaczy Andrzej Sadłowski dyrektor Departamentu Cyfryzacji i Usług IT w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. I przekonuje, że po rozpoczęciu naboru, mimo widocznego spowolnienia, wszystko do pewnego momentu działało, ale wnioskodawcy wciąż zgłaszali problemy związane z logowaniem się na stronie internetowej agencji.

- Równolegle pojawił się jednak drugi problem z wejściem do systemu. Część wnioskodawców uruchamiało połączenia z bardzo dużej liczby komputerów. To był istotny czynnik spowalniający pracę, ale nie ten krytyczny – mówi Sadłowski i wyjaśnia, co miało doprowadzić do „krytycznej” sytuacji. - Nasze systemy bezpieczeństwa zaczęły wykrywać działanie robotów, które prawdopodobnie uruchomili niektórzy wnioskodawcy, by zwiększyć swoje szanse na złożenie wniosku. Ilość incydentów, które zarejestrowaliśmy szła w tysiące. W pewnym momencie musieliśmy zadać sobie pytanie, czy ten konkurs prowadzony jest na równych zasadach.

Równe szanse?

Z decyzją o anulowaniu naboru nie zgadzają się jednak ci, którym wnioski złożyć się udało. W piątek rano do Urzędu Marszałkowskiego wpłynął wniosek grupy przedsiębiorców domagających się  uchylenia uchwały zarządu województwa w tej sprawie.

- Jeżeli powołujemy się na tzw. „równe szanse”, to uczciwym rozwiązaniem w stosunku do wszystkich, byłoby anulowanie naboru już o godz. 10 16 lipca, tj. już w momencie powzięcia pierwszych informacji o rzekomej awarii. Niepodjęcie takiej decyzji jednocześnie zrównanie osób, które w nerwach – po paru minutach – wyłączyły komputery, z osobami, które spędziły kilka godzin patrząc się w ekran, cały czas odświeżając stronę – jest wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące – pisze w piśmie do marszałka reprezentujący przedsiębiorców adw. Karol Peret. Zapewnia, że ma ok. tysiąc potwierdzeń o poprawnie złożonych zgłoszeniach. Sugeruje też, że wnioski, jakie wpłynęły do systemu, mogły wyczerpać pulę 74 mln zł.

W czwartek ok. godz. 12.30, jeszcze przed decyzją o anulowaniu naboru, dyrektor LAWP mówiła nam o ok. 1,5 tysiąca wniosków (po odliczeniu tych zdublowanych), opiewających na kwotę ok. 50 mln zł. W piątek zapytaliśmy o ostateczne statystyki. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

- Trudno powiedzieć, jak do tego podochodzić. Zdublowanych wniosków było wiele i nie możemy podać dokładnych danych bez szczegółowej analizy – mówi nam Katarzyna Kędzierska. Przekonuje też, że w grę raczej nie wchodzi uchylenie decyzji o anulowaniu konkursu. – Przygotowujemy się do ponownego ogłoszenia naboru „od zera”, dla wszystkich, by każdy miał równe szanse. Takie są przymiarki, musimy jeszcze posprawdzać wszystkie możliwości prawne i techniczne.

W nowym postępowaniu, które ma zostać ogłoszone na początku przyszłego, będą najprawdopodobniej obowiązywały takie same zasady. - Nie możemy zmienić kryteriów, które przeszły długą drogę akceptacji – wyjaśnia szefowa LAWP.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
centus / 17 lipca 2020 r. o 14:45
+28
Pewno brat Szumowskiego nie zdążył złożyć wniosku i zamknęli cały system. Wiadomo, musi być równość w dostępie do kasy pod warunkiem że to będą nasi. A ciekawe czy ten kolega Szu.. handlarz bronią złożył wniosek. Może to był główny powód.
Avatar
kinken / 17 lipca 2020 r. o 19:12
+26
A po mieście chodzą coraz głośniejsze słuchy, że te roboty to porostu pracownicy urzędu Marszałkowskiego, którzy wykorzystując sieć informatyczną urzędu, która jest powiązana z Lawp (czyli bezposredni dostęp do serwera, czyli większa szansa na złożenie wniosku) masowo pisali i składali za % uzyskanego dofinansowania wnioski przedsiebiorcom...  ktoś to u marszałka zauważył , bo skala zjawiska okazała się ogromna , do tego stopnia, że serwery były mocno obciążone, więc teraz próbują tuszować sytuację... O takim systemie "marszałkowskich pisaczy" dawno już się słyszy... Ale teraz przegieli... Pewnie sprawa by nie wyszła na jaw ale rozgoryczeni klienci owych pracowników którym odwołano nabór teraz nie kryją układu i opowiadają jak sprawa wygląda... Czy dziennikarze DZ mogą to sprawdzić? 
A po mieście chodzą coraz głośniejsze słuchy, że te roboty to porostu pracownicy urzędu Marszałkowskiego, którzy wykorzystując sieć informatyczną urzędu, która jest powiązana z Lawp (czyli bezposredni dostęp do serwera, czyli większa szansa na złożenie wniosku) masowo pisali i składali za % uzyskanego dofinansowania wnioski przedsiebiorcom...  ktoś to u marszałka zauważył , bo skala zjawiska okazała się ogromna , do tego stopnia, że serwery były mocno obciążone, więc teraz próbują tuszować sytuację... O takim systemie "marszałkowskich p... rozwiń
Avatar
fiej / 17 lipca 2020 r. o 16:57
+19
losowanie, kryterium wysokości spadku??? ludzie jesteście niewiarygodnie naiwni. Firma krzak - ma fakturę sprzedażową w maju na 10zł, a w kwietniu na 1000zł - spadek obrotu 99%. W buty sobie włóżcie te pomysły. To co było w tym naborze było dobrym kompromisem - potrzebny jest duży lokalny dosyp gotówki do systemu i to szybko. To, że zyskają na tym lokalne firmy to jest bonus. To nie jest jakaś zapomoga, czy jałmużna tylko bezpośredni zastrzyk 84mln zł do lubelskiej gospodarki - bardzo potrzebny i wyczekiwany. Konkurs kto pierwszy ten lepszy jest idealny pod tym względem - szybko i na jasnych regułach. Ale Ci co złożyli w pierwszym a w drugim nie dadzą rady powinni mieć zagwarantowaną jakąś tam pulę.
losowanie, kryterium wysokości spadku??? ludzie jesteście niewiarygodnie naiwni. Firma krzak - ma fakturę sprzedażową w maju na 10zł, a w kwietniu na 1000zł - spadek obrotu 99%. W buty sobie włóżcie te pomysły. To co było w tym naborze było dobrym kompromisem - potrzebny jest duży lokalny dosyp gotówki do systemu i to szybko. To, że zyskają na tym lokalne firmy to jest bonus. To nie jest jakaś zapomoga, czy jałmużna tylko bezpośredni zastrzyk 84mln zł do lubelskiej gospodarki - bardzo potrzebny i wyczekiwany. Konkurs kto pierwszy ten lepszy ... rozwiń
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 19:15
+17
Konkurs powinien być wznowiony a nie prowadzony od początku. Części przedsiębiorców udało się poprawnie zarejestrować wniosek. Co będzie jeśli w nowym rozdaniu im się nie uda? Wtedy będzie sprawiedliwie?
Avatar
lbnpl / 17 lipca 2020 r. o 18:21
+16
Słyszałem rozmowę 2 osób dzisiaj, mówiły, że który przedsiębiorca przy kolejnym złożeniu wniosku załączy swoje zdjęcie z Prezesem Jarosławem, to od razu ma akceptację. Może agencja zaprzeczyć?
Avatar
Zgredek Edek / 17 lipca 2020 r. o 13:29
+16
Czyli pisz Pan na Berdyczów....
Avatar
Zgredek Edek / 17 lipca 2020 r. o 13:42
+11
Ale to już było, tępy ciołku nieobrzezany! 6 lat temu! Makówa ci się całkiem odkręci od tego ciągłego odwracania w tył
Avatar
wet022 / 18 lipca 2020 r. o 16:21
+3
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
O znowu ten sam troll z LAWP albo z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj pisał pod nickiem kinga12, dziś już dla odmiany wet022.    3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to całe zamieszanie to wina jakiejś radnej z KO. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum pod różnymi nickami, bo to żałosne.
Troll? Witamy panią bożenkę na forum! Kobieta w podeszłym już wieku, a jak dziecko wyzywa ludzi od troli, tu jak i na swoim fb. Wedle pani świata tylko pani zdanie jest zgodne z prawda? Oświecę panią, jak pani widzi to "data ostaniej edycji" wnioskodawcy w systemie LSI2014. Dostęp do tego ma każdy przedsiębiorca, który założył tam konto, wystarczy wejść w listę wnioskodawców, wyszukać po np. nazwie lub nipie i jak byk widniej tam pani firma i pani jako właściciel, po co pani założyła tam konto dzień przed naborem skoro rzekomo pani nie może korzystać z tych pieniędzy? Dla zabawy czy chciała się pani walnie przyczynić do obciążenia systemu? Jak widać nie tylko LAWP ma do tego dostęp, tak, wiem iż dzisiejsza technika to już za dużo do myślenia, wiek robi swoje. Na to po co tam konto pani firmy i tak nie liczę iż pani odpowie, tak jak na swoim fb, czy powie pani iż konta tam pani firmy nie ma? Może zrobić screen ekranu aby pokazać? A kiedy pani pokaże pełnomocnictwa firm jakie pani reprezentowała (oprócz swojej) w tym swoim płaczu ala konferencji? Szczucie na partię u władzy (z czego pani pewnie ubolewa), LAWP, Urząd Marszałkowski, przedstawicieli LAWP, podkreślenie przynależności politycznej (ko/po) przynajmniej wiadomo, że to pani. A ja rozczaruję jestem tylko zwykłym szarym przedsiębiorcą!
Troll? Witamy panią bożenkę na forum! Kobieta w podeszłym już wieku, a jak dziecko wyzywa ludzi od troli, tu jak i na swoim fb. Wedle pani świata tylko pani zdanie jest zgodne z prawda? Oświecę panią, jak pani widzi to "data ostaniej edycji" wnioskodawcy w systemie LSI2014. Dostęp do tego ma każdy przedsiębiorca, który założył tam konto, wystarczy wejść w listę wnioskodawców, wyszukać po np. nazwie lub nipie i jak byk widniej tam pani firma i pani jako właściciel, po co pani założyła tam konto dzień przed naborem sk... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 18 lipca 2020 r. o 00:18
+3
Ktoś tu usilnie (TECZOWY idiota) stara się odwrócić uwagę i "zakryć" temat. Czyste sk.... syństwo, wolactwo. Ktoś wiedział lepiej, gdzie stoją konfitury...I to zapamiętamy, wieprzu niemyty. Zapamiętamy....
Avatar
LBN / 17 lipca 2020 r. o 13:57
+2
Jak można dać równe szanse w przypadku metody kto szybciej kliknie? Przecież wiadomo że to zależy od jakości łącza internetowego albo prostych trików ( patrz dziesiątki łapek w dół na DW wysyłane przez jednego użytkownika) . Równe szanse to by były gdyby zrobili po prostu jawne losowanie numerów wniosków jak już nie ma nic mądrzejszego. Czasami wydaje mi się ze głupota urzędnicza już osiągnęła dno ale jak widać to dno jest dużo głębiej.
Avatar
wet022 / 18 lipca 2020 r. o 16:21
+3
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
O znowu ten sam troll z LAWP albo z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj pisał pod nickiem kinga12, dziś już dla odmiany wet022.    3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to całe zamieszanie to wina jakiejś radnej z KO. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum pod różnymi nickami, bo to żałosne.
Troll? Witamy panią bożenkę na forum! Kobieta w podeszłym już wieku, a jak dziecko wyzywa ludzi od troli, tu jak i na swoim fb. Wedle pani świata tylko pani zdanie jest zgodne z prawda? Oświecę panią, jak pani widzi to "data ostaniej edycji" wnioskodawcy w systemie LSI2014. Dostęp do tego ma każdy przedsiębiorca, który założył tam konto, wystarczy wejść w listę wnioskodawców, wyszukać po np. nazwie lub nipie i jak byk widniej tam pani firma i pani jako właściciel, po co pani założyła tam konto dzień przed naborem skoro rzekomo pani nie może korzystać z tych pieniędzy? Dla zabawy czy chciała się pani walnie przyczynić do obciążenia systemu? Jak widać nie tylko LAWP ma do tego dostęp, tak, wiem iż dzisiejsza technika to już za dużo do myślenia, wiek robi swoje. Na to po co tam konto pani firmy i tak nie liczę iż pani odpowie, tak jak na swoim fb, czy powie pani iż konta tam pani firmy nie ma? Może zrobić screen ekranu aby pokazać? A kiedy pani pokaże pełnomocnictwa firm jakie pani reprezentowała (oprócz swojej) w tym swoim płaczu ala konferencji? Szczucie na partię u władzy (z czego pani pewnie ubolewa), LAWP, Urząd Marszałkowski, przedstawicieli LAWP, podkreślenie przynależności politycznej (ko/po) przynajmniej wiadomo, że to pani. A ja rozczaruję jestem tylko zwykłym szarym przedsiębiorcą!
Troll? Witamy panią bożenkę na forum! Kobieta w podeszłym już wieku, a jak dziecko wyzywa ludzi od troli, tu jak i na swoim fb. Wedle pani świata tylko pani zdanie jest zgodne z prawda? Oświecę panią, jak pani widzi to "data ostaniej edycji" wnioskodawcy w systemie LSI2014. Dostęp do tego ma każdy przedsiębiorca, który założył tam konto, wystarczy wejść w listę wnioskodawców, wyszukać po np. nazwie lub nipie i jak byk widniej tam pani firma i pani jako właściciel, po co pani założyła tam konto dzień przed naborem sk... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 18 lipca 2020 r. o 00:18
+3
Ktoś tu usilnie (TECZOWY idiota) stara się odwrócić uwagę i "zakryć" temat. Czyste sk.... syństwo, wolactwo. Ktoś wiedział lepiej, gdzie stoją konfitury...I to zapamiętamy, wieprzu niemyty. Zapamiętamy....
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 18 lipca 2020 r. o 00:10
-1
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
 O znowu ten sam troll z LAWP albo z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj pisał pod nickiem kinga12, dziś już dla odmiany wet022.  3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to całe zamieszanie to wina jakiejś radnej z KO. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum pod różnymi nickami, bo to żałosne.
 O znowu ten sam troll z LAWP albo z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj pisał pod nickiem kinga12, dziś już dla odmiany wet022.  3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to całe zamieszanie to wina jakiejś radnej z KO. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a n... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 lipca 2020 r. o 19:30
-11
Wybory 2014 - pamietacie ogolnopolski !!!  collaps systemu informatycznego czerwonych dziadków z PKW?
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 19:15
+17
Konkurs powinien być wznowiony a nie prowadzony od początku. Części przedsiębiorców udało się poprawnie zarejestrować wniosek. Co będzie jeśli w nowym rozdaniu im się nie uda? Wtedy będzie sprawiedliwie?
Avatar
kinken / 17 lipca 2020 r. o 19:12
+26
A po mieście chodzą coraz głośniejsze słuchy, że te roboty to porostu pracownicy urzędu Marszałkowskiego, którzy wykorzystując sieć informatyczną urzędu, która jest powiązana z Lawp (czyli bezposredni dostęp do serwera, czyli większa szansa na złożenie wniosku) masowo pisali i składali za % uzyskanego dofinansowania wnioski przedsiebiorcom...  ktoś to u marszałka zauważył , bo skala zjawiska okazała się ogromna , do tego stopnia, że serwery były mocno obciążone, więc teraz próbują tuszować sytuację... O takim systemie "marszałkowskich pisaczy" dawno już się słyszy... Ale teraz przegieli... Pewnie sprawa by nie wyszła na jaw ale rozgoryczeni klienci owych pracowników którym odwołano nabór teraz nie kryją układu i opowiadają jak sprawa wygląda... Czy dziennikarze DZ mogą to sprawdzić? 
A po mieście chodzą coraz głośniejsze słuchy, że te roboty to porostu pracownicy urzędu Marszałkowskiego, którzy wykorzystując sieć informatyczną urzędu, która jest powiązana z Lawp (czyli bezposredni dostęp do serwera, czyli większa szansa na złożenie wniosku) masowo pisali i składali za % uzyskanego dofinansowania wnioski przedsiebiorcom...  ktoś to u marszałka zauważył , bo skala zjawiska okazała się ogromna , do tego stopnia, że serwery były mocno obciążone, więc teraz próbują tuszować sytuację... O takim systemie "marszałkowskich p... rozwiń
Avatar
lbnpl / 17 lipca 2020 r. o 18:21
+16
Słyszałem rozmowę 2 osób dzisiaj, mówiły, że który przedsiębiorca przy kolejnym złożeniu wniosku załączy swoje zdjęcie z Prezesem Jarosławem, to od razu ma akceptację. Może agencja zaprzeczyć?
Avatar
wet022 / 17 lipca 2020 r. o 17:19
-3
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowe... rozwiń
Avatar
fiej / 17 lipca 2020 r. o 16:57
+19
losowanie, kryterium wysokości spadku??? ludzie jesteście niewiarygodnie naiwni. Firma krzak - ma fakturę sprzedażową w maju na 10zł, a w kwietniu na 1000zł - spadek obrotu 99%. W buty sobie włóżcie te pomysły. To co było w tym naborze było dobrym kompromisem - potrzebny jest duży lokalny dosyp gotówki do systemu i to szybko. To, że zyskają na tym lokalne firmy to jest bonus. To nie jest jakaś zapomoga, czy jałmużna tylko bezpośredni zastrzyk 84mln zł do lubelskiej gospodarki - bardzo potrzebny i wyczekiwany. Konkurs kto pierwszy ten lepszy jest idealny pod tym względem - szybko i na jasnych regułach. Ale Ci co złożyli w pierwszym a w drugim nie dadzą rady powinni mieć zagwarantowaną jakąś tam pulę.
losowanie, kryterium wysokości spadku??? ludzie jesteście niewiarygodnie naiwni. Firma krzak - ma fakturę sprzedażową w maju na 10zł, a w kwietniu na 1000zł - spadek obrotu 99%. W buty sobie włóżcie te pomysły. To co było w tym naborze było dobrym kompromisem - potrzebny jest duży lokalny dosyp gotówki do systemu i to szybko. To, że zyskają na tym lokalne firmy to jest bonus. To nie jest jakaś zapomoga, czy jałmużna tylko bezpośredni zastrzyk 84mln zł do lubelskiej gospodarki - bardzo potrzebny i wyczekiwany. Konkurs kto pierwszy ten lepszy ... rozwiń
Avatar
centus / 17 lipca 2020 r. o 14:45
+28
Pewno brat Szumowskiego nie zdążył złożyć wniosku i zamknęli cały system. Wiadomo, musi być równość w dostępie do kasy pod warunkiem że to będą nasi. A ciekawe czy ten kolega Szu.. handlarz bronią złożył wniosek. Może to był główny powód.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość będzie miał droższe śmieci. Radni zadecydują o ile

Zamość będzie miał droższe śmieci. Radni zadecydują o ile

Od nowego roku mieszkańcy zapłacą wyższe stawki za wywóz śmieci. Na najbliższej sesji mają się tym zająć radni. Miasto chce by osoby z domków jednorodzinnych płaciły inaczej niż te z bloków

Idziesz po bon wczasowy, wracasz z kredytem. "Moja teściowa tonie dziś w długach"

Idziesz po bon wczasowy, wracasz z kredytem. "Moja teściowa tonie dziś w długach"

Najpierw są telefony i miłe SMS-y. Kuszenie obietnicą darmowych wakacji i drogimi prezentami. Trzeba tylko przyjść na prezentację. – Jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś czegoś nie kupił – opowiada częsta uczestniczka takich spotkań.

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:35. Trzy mecze i trzy zwycięstwa!

Gwardia Opole – Azoty Puławy 25:35. Trzy mecze i trzy zwycięstwa!

W piątek w Opolu spotkały się dwie niepokonane drużyny: Gwardia i Azoty. Dobrą passę przedłużyli puławianie i to w bardzo dobrym stylu, bo pokonali gospodarzy aż 35:25.

Pszczółka Start Lublin – Polpharma 82:78. Wygrana z problemami [zdjęcia]
galeria

Pszczółka Start Lublin – Polpharma 82:78. Wygrana z problemami [zdjęcia]

Energa Basket Liga Pszczółka Start Lublin z czwartym zwycięstwem w tym sezonie. Tym razem jednak podopieczni Davida Dedka nie zachwycili swoją postawą.

Białoruś chce zamknąć granicę? Rzecznik apeluje o rezygnację z kwarantanny

Białoruś chce zamknąć granicę? Rzecznik apeluje o rezygnację z kwarantanny

W czwartek białoruskie media obiegła informacja, że prezydent Aleksandr Łukaszenka zamyka granice z Polską i Litwą. Polska Straż Graniczna tego nie potwierdza.

Pierwsza na świecie eko-trumna. Kosztuje od 1,5 do 2 tys. euro
film

Pierwsza na świecie eko-trumna. Kosztuje od 1,5 do 2 tys. euro

Delft, Holandia. Holenderski wynalazca Bob Hendrikx stworzył pierwszą na świecie eko-trumnę. Do jej budowy wykorzystał materiał na bazie grzybni. Zastosowanie takich „tworzyw” sprawia, że złożone w takiej trumnie ciało rozkłada się w sposób organiczny i umożliwia ponowne wchłonięcie składników odżywczych przez glebę i żyjące w niej organizmy.

Nowy prezes janowskiej stadniny koni. KOWR tłumaczy dlaczego powołał Lucjana Cichosza

Nowy prezes janowskiej stadniny koni. KOWR tłumaczy dlaczego powołał Lucjana Cichosza

Nowy prezes się wdraża – słyszymy od tygodnia w sekretariacie stadniny koni w Janowie Podlaskim. Powody powołania na to stanowisko Lucjana Cichosza podaje za to Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Od wtorku inaczej pojedziemy Al. Racławickimi. Co dzieje się na placu budowy? [zdjęcia]
galeria

Od wtorku inaczej pojedziemy Al. Racławickimi. Co dzieje się na placu budowy? [zdjęcia]

Bardzo pracowity piątek mieli robotnicy przebudowujący Al. Racławickie. We wtorek na tej trasie zmieni się organizacja ruchu. Zmiany będą dotyczyć również kierowców na Legionowej i Głowackiego, a przede wszystkim na ul. Spadochroniarzy, która na ponad miesiąc zostanie odcięta od Al. Racławickich

Nowe władze Porozumienia w Chełmie. Zawiślak u gowinowców?

Nowe władze Porozumienia w Chełmie. Zawiślak u gowinowców?

Działacze Porozumienia Jarosława Gowina z terenu okręgu wyborczego nr 7 wybrali nowe władze. O reelekcję na stanowisko przewodniczącego nie ubiegał się prezydent Chełma Jakub Banaszek.

Pacjentka zataiła, że miała kontakt z osobą z COVID-19. Szpital zawiadomi prokuraturę

Pacjentka zataiła, że miała kontakt z osobą z COVID-19. Szpital zawiadomi prokuraturę

Pacjentka, która zgłosiła się na izbę przyjęć hrubieszowskiego szpitala nie przyznała się, że miała kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Sprawa wyszła na jaw, gdy zrobiony rutynowo test wykazał, że i ona jest chora. – To jest niedopuszczalne. Naraziła zdrowie i życie innych pacjentów i pracowników. Zgłosimy sprawę do prokuratury – mówi dyrektor placówki.

Lekarz jednego z lubelskich szpitali ma koronawirusa. Wstrzymane przyjęcia pacjentów
ALARM24

Lekarz jednego z lubelskich szpitali ma koronawirusa. Wstrzymane przyjęcia pacjentów

Jeden z chirurgów pracujących w szpitalu przy ul. Herberta w Lublinie jest zakażony koronawirusem. Na kwarantannie jest 8 innych lekarzy. Dzisiaj szpital wstrzymał przyjęcia chorych na oddział chirurgii.

Przepychanki w centrum Puław. Zaatakowanemu mężczyźnie pomogła kobieta [wideo]

Przepychanki w centrum Puław. Zaatakowanemu mężczyźnie pomogła kobieta [wideo]

Na przejściu dla pieszych przez al. Partyzantów w Puławach, w pobliżu skrzyżowania z ul. Centralną doszło do szamotaniny, którą nagrała samochodowa kamerka jednego z kierowców. Na pomoc zaatakowanemu mężczyźnie ruszyła kobieta. - Nie toleruję przemocy, zwłaszcza wobec słabszych - mówi bohaterka.

Dym na ul. Urzędowskiej w Kraśniku. Interweniowała straż pożarna
ALARM24

Dym na ul. Urzędowskiej w Kraśniku. Interweniowała straż pożarna

Prawdopodobnie przez zwarcie instalacji elektrycznej doszło dzisiaj do pożaru samochodu na ul. Urzędowskiej w Kraśniku. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Epidemia koronawirusa. Szkoły w reżimie, ale czarny scenariusz się nie sprawdził

Epidemia koronawirusa. Szkoły w reżimie, ale czarny scenariusz się nie sprawdził

Nie spełnił się czarny scenariusz zakładający, że w połowie września - z racji koronawirusa - polska edukacja przejdzie w całości na nauczanie zdalne.

W Lublinie powstała stacja z najtańszym w Polsce paliwem. W sobotę zaplanowano jej otwarcie.

W Lublinie powstała stacja z najtańszym w Polsce paliwem. W sobotę zaplanowano jej otwarcie.

Wiosną kierowcy przyzwyczaili się do dość niskich cen paliw. Kiedy jeszcze na początku roku ceny benzyny oscylowały w granicach 5 zł, to w marcu na skutek sytuacji na rynku ropy naftowej, zaczęły gwałtownie spadać. Na wielu stacjach płaciło się poniżej 4 złotych za litr benzyny, a więc na poziomie sprzed czterech lat. Jednak teraz z tygodnia na tydzień ceny rosną. Patrząc od początku czerwca, średnie detaliczne ceny za litr benzyny bezołowiowej 95 wzrosły o ok. 40 groszy, osiągając obecnie średnio 4,50 zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.