Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

17 lipca 2020 r.
13:21

LAWP przeprasza przedsiębiorców. Przedsiębiorcy piszą do marszałka

16 13 A A
Katarzyna Kędzierska, dyrektor LAWP i Andrzej Sadłowski, dyr. Departamentu Cyfryzacji i Usług IT urzędu marszałkowskiego
Katarzyna Kędzierska, dyrektor LAWP i Andrzej Sadłowski, dyr. Departamentu Cyfryzacji i Usług IT urzędu marszałkowskiego (fot. screen z Facebook)

Prawdopodobnie na początku tego tygodnia zostanie ogłoszony nowy nabór wniosków na dotacje dla przedsiębiorców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa. Poprzedni został anulowany, bo wielu wnioskodawców miało problemy z zalogowaniem się do systemu. Ci, którym się udało, apelują do marszałka o zmianę decyzji w tej sprawie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Serdecznie przepraszamy, nie jesteśmy pierwszym województwem, w którym zdarzyła się taka sytuacja spowodowana ogromnym zainteresowaniem konkursem. Problemy techniczne po naszej stronie w pewnym zakresie nie były możliwe do przewidzenia – przekonuje Katarzyna Kędzierska, dyrektor Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości.

W czwartek o godz. 10 LAWP rozpoczęła nabór wniosków na dotacje dla mikro i małych przedsiębiorstw poszkodowanych w wyniku pandemii. W puli było aż 74 mln zł. Głównym kryterium było wykazanie strat na poziomie co najmniej 30 proc.

Przeprosiny i tłumaczenia

Decydować miała kolejność zgłoszeń, dlatego spodziewano się ogromnego zainteresowania. Okazało się ono tak duże, że wielu potencjalnych miało problem, by zalogować się w systemie do składania wniosków. W czwartkowe przedpołudnie odebraliśmy mnóstwo telefonów w tej sprawie. Ostatecznie, ok. godz. 17 zarząd województwa ogłosił decyzję o anulowaniu konkursu, informując o „awarii i braku dostępności systemu”.

- Po pierwsze była to kwestia samej wydolności systemu, który funkcjonuje w LAWP. To jest system wytworzony wewnętrznym sumptem w 2014 roku, budowany na założeniach daleko odbiegających od tych, jakie obowiązują dzisiaj – tłumaczy Andrzej Sadłowski dyrektor Departamentu Cyfryzacji i Usług IT w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. I przekonuje, że po rozpoczęciu naboru, mimo widocznego spowolnienia, wszystko do pewnego momentu działało, ale wnioskodawcy wciąż zgłaszali problemy związane z logowaniem się na stronie internetowej agencji.

- Równolegle pojawił się jednak drugi problem z wejściem do systemu. Część wnioskodawców uruchamiało połączenia z bardzo dużej liczby komputerów. To był istotny czynnik spowalniający pracę, ale nie ten krytyczny – mówi Sadłowski i wyjaśnia, co miało doprowadzić do „krytycznej” sytuacji. - Nasze systemy bezpieczeństwa zaczęły wykrywać działanie robotów, które prawdopodobnie uruchomili niektórzy wnioskodawcy, by zwiększyć swoje szanse na złożenie wniosku. Ilość incydentów, które zarejestrowaliśmy szła w tysiące. W pewnym momencie musieliśmy zadać sobie pytanie, czy ten konkurs prowadzony jest na równych zasadach.

Równe szanse?

Z decyzją o anulowaniu naboru nie zgadzają się jednak ci, którym wnioski złożyć się udało. W piątek rano do Urzędu Marszałkowskiego wpłynął wniosek grupy przedsiębiorców domagających się  uchylenia uchwały zarządu województwa w tej sprawie.

- Jeżeli powołujemy się na tzw. „równe szanse”, to uczciwym rozwiązaniem w stosunku do wszystkich, byłoby anulowanie naboru już o godz. 10 16 lipca, tj. już w momencie powzięcia pierwszych informacji o rzekomej awarii. Niepodjęcie takiej decyzji jednocześnie zrównanie osób, które w nerwach – po paru minutach – wyłączyły komputery, z osobami, które spędziły kilka godzin patrząc się w ekran, cały czas odświeżając stronę – jest wysoce niesprawiedliwe i krzywdzące – pisze w piśmie do marszałka reprezentujący przedsiębiorców adw. Karol Peret. Zapewnia, że ma ok. tysiąc potwierdzeń o poprawnie złożonych zgłoszeniach. Sugeruje też, że wnioski, jakie wpłynęły do systemu, mogły wyczerpać pulę 74 mln zł.

W czwartek ok. godz. 12.30, jeszcze przed decyzją o anulowaniu naboru, dyrektor LAWP mówiła nam o ok. 1,5 tysiąca wniosków (po odliczeniu tych zdublowanych), opiewających na kwotę ok. 50 mln zł. W piątek zapytaliśmy o ostateczne statystyki. Odpowiedzi nie otrzymaliśmy.

- Trudno powiedzieć, jak do tego podochodzić. Zdublowanych wniosków było wiele i nie możemy podać dokładnych danych bez szczegółowej analizy – mówi nam Katarzyna Kędzierska. Przekonuje też, że w grę raczej nie wchodzi uchylenie decyzji o anulowaniu konkursu. – Przygotowujemy się do ponownego ogłoszenia naboru „od zera”, dla wszystkich, by każdy miał równe szanse. Takie są przymiarki, musimy jeszcze posprawdzać wszystkie możliwości prawne i techniczne.

W nowym postępowaniu, które ma zostać ogłoszone na początku przyszłego, będą najprawdopodobniej obowiązywały takie same zasady. - Nie możemy zmienić kryteriów, które przeszły długą drogę akceptacji – wyjaśnia szefowa LAWP.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
centus / 17 lipca 2020 r. o 14:45
+28
Pewno brat Szumowskiego nie zdążył złożyć wniosku i zamknęli cały system. Wiadomo, musi być równość w dostępie do kasy pod warunkiem że to będą nasi. A ciekawe czy ten kolega Szu.. handlarz bronią złożył wniosek. Może to był główny powód.
Avatar
kinken / 17 lipca 2020 r. o 19:12
+26
A po mieście chodzą coraz głośniejsze słuchy, że te roboty to porostu pracownicy urzędu Marszałkowskiego, którzy wykorzystując sieć informatyczną urzędu, która jest powiązana z Lawp (czyli bezposredni dostęp do serwera, czyli większa szansa na złożenie wniosku) masowo pisali i składali za % uzyskanego dofinansowania wnioski przedsiebiorcom...  ktoś to u marszałka zauważył , bo skala zjawiska okazała się ogromna , do tego stopnia, że serwery były mocno obciążone, więc teraz próbują tuszować sytuację... O takim systemie "marszałkowskich pisaczy" dawno już się słyszy... Ale teraz przegieli... Pewnie sprawa by nie wyszła na jaw ale rozgoryczeni klienci owych pracowników którym odwołano nabór teraz nie kryją układu i opowiadają jak sprawa wygląda... Czy dziennikarze DZ mogą to sprawdzić? 
A po mieście chodzą coraz głośniejsze słuchy, że te roboty to porostu pracownicy urzędu Marszałkowskiego, którzy wykorzystując sieć informatyczną urzędu, która jest powiązana z Lawp (czyli bezposredni dostęp do serwera, czyli większa szansa na złożenie wniosku) masowo pisali i składali za % uzyskanego dofinansowania wnioski przedsiebiorcom...  ktoś to u marszałka zauważył , bo skala zjawiska okazała się ogromna , do tego stopnia, że serwery były mocno obciążone, więc teraz próbują tuszować sytuację... O takim systemie "marszałkowskich p... rozwiń
Avatar
fiej / 17 lipca 2020 r. o 16:57
+19
losowanie, kryterium wysokości spadku??? ludzie jesteście niewiarygodnie naiwni. Firma krzak - ma fakturę sprzedażową w maju na 10zł, a w kwietniu na 1000zł - spadek obrotu 99%. W buty sobie włóżcie te pomysły. To co było w tym naborze było dobrym kompromisem - potrzebny jest duży lokalny dosyp gotówki do systemu i to szybko. To, że zyskają na tym lokalne firmy to jest bonus. To nie jest jakaś zapomoga, czy jałmużna tylko bezpośredni zastrzyk 84mln zł do lubelskiej gospodarki - bardzo potrzebny i wyczekiwany. Konkurs kto pierwszy ten lepszy jest idealny pod tym względem - szybko i na jasnych regułach. Ale Ci co złożyli w pierwszym a w drugim nie dadzą rady powinni mieć zagwarantowaną jakąś tam pulę.
losowanie, kryterium wysokości spadku??? ludzie jesteście niewiarygodnie naiwni. Firma krzak - ma fakturę sprzedażową w maju na 10zł, a w kwietniu na 1000zł - spadek obrotu 99%. W buty sobie włóżcie te pomysły. To co było w tym naborze było dobrym kompromisem - potrzebny jest duży lokalny dosyp gotówki do systemu i to szybko. To, że zyskają na tym lokalne firmy to jest bonus. To nie jest jakaś zapomoga, czy jałmużna tylko bezpośredni zastrzyk 84mln zł do lubelskiej gospodarki - bardzo potrzebny i wyczekiwany. Konkurs kto pierwszy ten lepszy ... rozwiń
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 19:15
+17
Konkurs powinien być wznowiony a nie prowadzony od początku. Części przedsiębiorców udało się poprawnie zarejestrować wniosek. Co będzie jeśli w nowym rozdaniu im się nie uda? Wtedy będzie sprawiedliwie?
Avatar
lbnpl / 17 lipca 2020 r. o 18:21
+16
Słyszałem rozmowę 2 osób dzisiaj, mówiły, że który przedsiębiorca przy kolejnym złożeniu wniosku załączy swoje zdjęcie z Prezesem Jarosławem, to od razu ma akceptację. Może agencja zaprzeczyć?
Avatar
Zgredek Edek / 17 lipca 2020 r. o 13:29
+16
Czyli pisz Pan na Berdyczów....
Avatar
Zgredek Edek / 17 lipca 2020 r. o 13:42
+11
Ale to już było, tępy ciołku nieobrzezany! 6 lat temu! Makówa ci się całkiem odkręci od tego ciągłego odwracania w tył
Avatar
wet022 / 18 lipca 2020 r. o 16:21
+3
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
O znowu ten sam troll z LAWP albo z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj pisał pod nickiem kinga12, dziś już dla odmiany wet022.    3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to całe zamieszanie to wina jakiejś radnej z KO. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum pod różnymi nickami, bo to żałosne.
Troll? Witamy panią bożenkę na forum! Kobieta w podeszłym już wieku, a jak dziecko wyzywa ludzi od troli, tu jak i na swoim fb. Wedle pani świata tylko pani zdanie jest zgodne z prawda? Oświecę panią, jak pani widzi to "data ostaniej edycji" wnioskodawcy w systemie LSI2014. Dostęp do tego ma każdy przedsiębiorca, który założył tam konto, wystarczy wejść w listę wnioskodawców, wyszukać po np. nazwie lub nipie i jak byk widniej tam pani firma i pani jako właściciel, po co pani założyła tam konto dzień przed naborem skoro rzekomo pani nie może korzystać z tych pieniędzy? Dla zabawy czy chciała się pani walnie przyczynić do obciążenia systemu? Jak widać nie tylko LAWP ma do tego dostęp, tak, wiem iż dzisiejsza technika to już za dużo do myślenia, wiek robi swoje. Na to po co tam konto pani firmy i tak nie liczę iż pani odpowie, tak jak na swoim fb, czy powie pani iż konta tam pani firmy nie ma? Może zrobić screen ekranu aby pokazać? A kiedy pani pokaże pełnomocnictwa firm jakie pani reprezentowała (oprócz swojej) w tym swoim płaczu ala konferencji? Szczucie na partię u władzy (z czego pani pewnie ubolewa), LAWP, Urząd Marszałkowski, przedstawicieli LAWP, podkreślenie przynależności politycznej (ko/po) przynajmniej wiadomo, że to pani. A ja rozczaruję jestem tylko zwykłym szarym przedsiębiorcą!
Troll? Witamy panią bożenkę na forum! Kobieta w podeszłym już wieku, a jak dziecko wyzywa ludzi od troli, tu jak i na swoim fb. Wedle pani świata tylko pani zdanie jest zgodne z prawda? Oświecę panią, jak pani widzi to "data ostaniej edycji" wnioskodawcy w systemie LSI2014. Dostęp do tego ma każdy przedsiębiorca, który założył tam konto, wystarczy wejść w listę wnioskodawców, wyszukać po np. nazwie lub nipie i jak byk widniej tam pani firma i pani jako właściciel, po co pani założyła tam konto dzień przed naborem sk... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 18 lipca 2020 r. o 00:18
+3
Ktoś tu usilnie (TECZOWY idiota) stara się odwrócić uwagę i "zakryć" temat. Czyste sk.... syństwo, wolactwo. Ktoś wiedział lepiej, gdzie stoją konfitury...I to zapamiętamy, wieprzu niemyty. Zapamiętamy....
Avatar
LBN / 17 lipca 2020 r. o 13:57
+2
Jak można dać równe szanse w przypadku metody kto szybciej kliknie? Przecież wiadomo że to zależy od jakości łącza internetowego albo prostych trików ( patrz dziesiątki łapek w dół na DW wysyłane przez jednego użytkownika) . Równe szanse to by były gdyby zrobili po prostu jawne losowanie numerów wniosków jak już nie ma nic mądrzejszego. Czasami wydaje mi się ze głupota urzędnicza już osiągnęła dno ale jak widać to dno jest dużo głębiej.
Avatar
wet022 / 18 lipca 2020 r. o 16:21
+3
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
O znowu ten sam troll z LAWP albo z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj pisał pod nickiem kinga12, dziś już dla odmiany wet022.    3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to całe zamieszanie to wina jakiejś radnej z KO. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum pod różnymi nickami, bo to żałosne.
Troll? Witamy panią bożenkę na forum! Kobieta w podeszłym już wieku, a jak dziecko wyzywa ludzi od troli, tu jak i na swoim fb. Wedle pani świata tylko pani zdanie jest zgodne z prawda? Oświecę panią, jak pani widzi to "data ostaniej edycji" wnioskodawcy w systemie LSI2014. Dostęp do tego ma każdy przedsiębiorca, który założył tam konto, wystarczy wejść w listę wnioskodawców, wyszukać po np. nazwie lub nipie i jak byk widniej tam pani firma i pani jako właściciel, po co pani założyła tam konto dzień przed naborem skoro rzekomo pani nie może korzystać z tych pieniędzy? Dla zabawy czy chciała się pani walnie przyczynić do obciążenia systemu? Jak widać nie tylko LAWP ma do tego dostęp, tak, wiem iż dzisiejsza technika to już za dużo do myślenia, wiek robi swoje. Na to po co tam konto pani firmy i tak nie liczę iż pani odpowie, tak jak na swoim fb, czy powie pani iż konta tam pani firmy nie ma? Może zrobić screen ekranu aby pokazać? A kiedy pani pokaże pełnomocnictwa firm jakie pani reprezentowała (oprócz swojej) w tym swoim płaczu ala konferencji? Szczucie na partię u władzy (z czego pani pewnie ubolewa), LAWP, Urząd Marszałkowski, przedstawicieli LAWP, podkreślenie przynależności politycznej (ko/po) przynajmniej wiadomo, że to pani. A ja rozczaruję jestem tylko zwykłym szarym przedsiębiorcą!
Troll? Witamy panią bożenkę na forum! Kobieta w podeszłym już wieku, a jak dziecko wyzywa ludzi od troli, tu jak i na swoim fb. Wedle pani świata tylko pani zdanie jest zgodne z prawda? Oświecę panią, jak pani widzi to "data ostaniej edycji" wnioskodawcy w systemie LSI2014. Dostęp do tego ma każdy przedsiębiorca, który założył tam konto, wystarczy wejść w listę wnioskodawców, wyszukać po np. nazwie lub nipie i jak byk widniej tam pani firma i pani jako właściciel, po co pani założyła tam konto dzień przed naborem sk... rozwiń
Avatar
Zgredek Edek / 18 lipca 2020 r. o 00:18
+3
Ktoś tu usilnie (TECZOWY idiota) stara się odwrócić uwagę i "zakryć" temat. Czyste sk.... syństwo, wolactwo. Ktoś wiedział lepiej, gdzie stoją konfitury...I to zapamiętamy, wieprzu niemyty. Zapamiętamy....
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 18 lipca 2020 r. o 00:10
-1
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
 O znowu ten sam troll z LAWP albo z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj pisał pod nickiem kinga12, dziś już dla odmiany wet022.  3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to całe zamieszanie to wina jakiejś radnej z KO. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum pod różnymi nickami, bo to żałosne.
 O znowu ten sam troll z LAWP albo z Urzędu Marszałkowskiego. Wczoraj pisał pod nickiem kinga12, dziś już dla odmiany wet022.  3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to całe zamieszanie to wina jakiejś radnej z KO. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a n... rozwiń
Avatar
TECZOWY_ZSL / 17 lipca 2020 r. o 19:30
-11
Wybory 2014 - pamietacie ogolnopolski !!!  collaps systemu informatycznego czerwonych dziadków z PKW?
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 19:15
+17
Konkurs powinien być wznowiony a nie prowadzony od początku. Części przedsiębiorców udało się poprawnie zarejestrować wniosek. Co będzie jeśli w nowym rozdaniu im się nie uda? Wtedy będzie sprawiedliwie?
Avatar
kinken / 17 lipca 2020 r. o 19:12
+26
A po mieście chodzą coraz głośniejsze słuchy, że te roboty to porostu pracownicy urzędu Marszałkowskiego, którzy wykorzystując sieć informatyczną urzędu, która jest powiązana z Lawp (czyli bezposredni dostęp do serwera, czyli większa szansa na złożenie wniosku) masowo pisali i składali za % uzyskanego dofinansowania wnioski przedsiebiorcom...  ktoś to u marszałka zauważył , bo skala zjawiska okazała się ogromna , do tego stopnia, że serwery były mocno obciążone, więc teraz próbują tuszować sytuację... O takim systemie "marszałkowskich pisaczy" dawno już się słyszy... Ale teraz przegieli... Pewnie sprawa by nie wyszła na jaw ale rozgoryczeni klienci owych pracowników którym odwołano nabór teraz nie kryją układu i opowiadają jak sprawa wygląda... Czy dziennikarze DZ mogą to sprawdzić? 
A po mieście chodzą coraz głośniejsze słuchy, że te roboty to porostu pracownicy urzędu Marszałkowskiego, którzy wykorzystując sieć informatyczną urzędu, która jest powiązana z Lawp (czyli bezposredni dostęp do serwera, czyli większa szansa na złożenie wniosku) masowo pisali i składali za % uzyskanego dofinansowania wnioski przedsiebiorcom...  ktoś to u marszałka zauważył , bo skala zjawiska okazała się ogromna , do tego stopnia, że serwery były mocno obciążone, więc teraz próbują tuszować sytuację... O takim systemie "marszałkowskich p... rozwiń
Avatar
lbnpl / 17 lipca 2020 r. o 18:21
+16
Słyszałem rozmowę 2 osób dzisiaj, mówiły, że który przedsiębiorca przy kolejnym złożeniu wniosku załączy swoje zdjęcie z Prezesem Jarosławem, to od razu ma akceptację. Może agencja zaprzeczyć?
Avatar
wet022 / 17 lipca 2020 r. o 17:19
-3
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowe... rozwiń
Avatar
fiej / 17 lipca 2020 r. o 16:57
+19
losowanie, kryterium wysokości spadku??? ludzie jesteście niewiarygodnie naiwni. Firma krzak - ma fakturę sprzedażową w maju na 10zł, a w kwietniu na 1000zł - spadek obrotu 99%. W buty sobie włóżcie te pomysły. To co było w tym naborze było dobrym kompromisem - potrzebny jest duży lokalny dosyp gotówki do systemu i to szybko. To, że zyskają na tym lokalne firmy to jest bonus. To nie jest jakaś zapomoga, czy jałmużna tylko bezpośredni zastrzyk 84mln zł do lubelskiej gospodarki - bardzo potrzebny i wyczekiwany. Konkurs kto pierwszy ten lepszy jest idealny pod tym względem - szybko i na jasnych regułach. Ale Ci co złożyli w pierwszym a w drugim nie dadzą rady powinni mieć zagwarantowaną jakąś tam pulę.
losowanie, kryterium wysokości spadku??? ludzie jesteście niewiarygodnie naiwni. Firma krzak - ma fakturę sprzedażową w maju na 10zł, a w kwietniu na 1000zł - spadek obrotu 99%. W buty sobie włóżcie te pomysły. To co było w tym naborze było dobrym kompromisem - potrzebny jest duży lokalny dosyp gotówki do systemu i to szybko. To, że zyskają na tym lokalne firmy to jest bonus. To nie jest jakaś zapomoga, czy jałmużna tylko bezpośredni zastrzyk 84mln zł do lubelskiej gospodarki - bardzo potrzebny i wyczekiwany. Konkurs kto pierwszy ten lepszy ... rozwiń
Avatar
centus / 17 lipca 2020 r. o 14:45
+28
Pewno brat Szumowskiego nie zdążył złożyć wniosku i zamknęli cały system. Wiadomo, musi być równość w dostępie do kasy pod warunkiem że to będą nasi. A ciekawe czy ten kolega Szu.. handlarz bronią złożył wniosek. Może to był główny powód.