Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2020 r.
20:30

74 mln zł dla lokalnego biznesu. Wyścig po dopłaty okazał się wielką klapą

37 20 A A
Jeden z przedsiębiorców, który próbował złożyć wniosek w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości
Jeden z przedsiębiorców, który próbował złożyć wniosek w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości (fot. Fot. Piotr Michalski)

„Absurd”, „kpina”, „niepoważne traktowanie” – to najdelikatniejsze słowa, jakich używali przedsiębiorcy, którzy w czwartek starali się o unijne dotacje. Niektórzy, by złożyć wniosek, spędzili przed komputerami pół dnia. Udało się nielicznym. A po południu nabór został unieważniony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od rana nasi Czytelnicy zasypywali nas mailami i telefonami, pomstując na system internetowy do składania wniosków. Okazja była doskonała, bo finansowa pomoc z Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości jest bezzwrotna.

Nie dziwiło więc ogromne zainteresowanie konkursem, a liczył się czas, bo obowiązywała zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Problemy od samego rana

– Rano chciałem dokończyć wypełnianie wniosku, bo miałem do poprawienia cztery błędy. Każda operacja zajmowała 15-20 minut, ale jakoś to szło. Ale od godz. 9 do tej pory nie udało mi się zalogować w systemie – relacjonował ok. godz. 11 pan Paweł, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w Biłgoraju.

Takich sygnałów było więcej. Tuż po starcie naboru wniosków o godz. 10 do naszej redakcji zadzwonił pan Michał.

– Wszystko sobie wczoraj przygotowałem, ale nic z tego. Próbuję wejść na stronę od kilkunastu minut, nic z tego. Po ok. pół godzinie udało mi się przejść do strony logowania. Ale co z tego jak przycisk „zaloguj” jest nieaktywny?

W puli było aż 74 mln zł dla mikro i małych przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii. Głównym kryterium było wykazanie strat na poziomie co najmniej 30 proc.

Decydować miała kolejność zgłoszeń, dlatego spodziewano się ogromnego zainteresowania. Tak było m.in. w województwach podkarpackim czy świętokrzyskim, gdzie nabór wniosków trwał zaledwie kilka minut. Między innymi z tego powodu i ze względu na przeciążenie systemu informatycznego dzieląca unijne fundusze Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości przesunęła składanie wniosków o jeden dzień.

LAWP swoje…

Szefowa LAWP Katarzyna Kędzierska w czwartek przed „godziną zero”: – Bazujemy na serwerach i routerach Urzędu Marszałkowskiego. Serwery działają poprawnie. Pracujemy z operatorem nad tym, by zwiększyć przepustowość. O godz. 10 system powinien działać zgodnie z planem.

Nie działał, a do naszej redakcji dzwonili kolejni przedsiębiorcy.

– To jakaś kpina – denerwował się jeden z nich .

Przedsiębiorcy narzekali na brak możliwości skontaktowania się z LAWP i uzyskania jakichkolwiek informacji. – Najgorsze, że nie wiemy, co mamy dalej robić. Czy ślęczeć kolejne godziny przed komputerami, czy dać sobie spokój – mówiła pani Ewa ze Świdnika.

Ok. godz. 12.30 w LAWP usłyszeliśmy, że nabór trwa i są tacy, którym udało się zalogować w systemie.

– Wpłynęło kilka tysięcy wniosków na kwotę ok. 50 mln zł. Po odliczeniu tych zdublowanych, mamy ok. 1,5 tys. aplikacji. Nabór zamkniemy dopiero przy alokacji na poziomie 140 proc. Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania i obciążenia serwerów, ale jak widać, złożenie wniosku jest możliwe. Zachęcamy do tego, aby próbować – mówiła Dziennikowi dyrektor Kędzierska.

…a przedsiębiorcy swoje

A my wciąż otrzymywaliśmy telefony od sfrustrowanych przedsiębiorców.

– Konkurs powinien być unieważniony i ogłoszony na nowo ze zmienionymi kryteriami. Wtedy będzie nie 20, a 10 tysięcy wnioskodawców. Ja w marcu i kwietniu miałam o 100 proc. mniejsze dochody w porównaniu do ubiegłego roku. 30 proc. to przy tym pikuś. Nie wszystkie firmy są w fatalnej sytuacji. Zasada „kto pierwszy, ten lepszy” to w tym przypadku kompletna pomyłka – skarżyła pani Dorota, właścicielka firmy turystycznej z Kazimierza Dolnego.

– To nie jest sprawiedliwe. Wrzuca się do tego samego worka osoby, które miały spadek o 30 proc. i te, które straciły ponad połowę dochodu. To bardzo duża różnica. Warto by było wziąć pod uwagę też liczbę zatrudnianych pracowników. Trudno jest utrzymać miejsca pracy, kiedy nie można skorzystać z dotacji, bo serwer jest niewydolny – mówiła z kolei pani Karolina z prywatnego przedszkola w Lublinie.

O unieważnienie naboru apelowała też Bożena Lisowska, radna sejmiku województwa z Koalicji Obywatelskiej.

– To była ogromna loteria, nierówne traktowanie i ogromny chaos, żeby nie powiedzieć wolna amerykanka. Jedynym uzasadnionym i odpowiedzialnym rozwiązaniem jest powtórzenie tego konkursu, żeby każdy miał równe szanse na unijne pieniądze – mówiła Lisowska.

Decyzja o anulowaniu naboru zapadła po godz. 16.

– Była podyktowana awarią oraz brakiem dostępności systemu, których wystąpienie czyniło niemożliwym lub znacząco utrudniało przeprowadzenie procedury naboru – poinformował rzecznik prasowy marszałka Remigiusz Małecki. – Nowy nabór prawdopodobnie zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. – Musimy zastanowić się nad jego formułą, by uniknąć powtórki z tej sytuacji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lbnpl / 16 lipca 2020 r. o 20:42
Do momentu anulowania ile poprawnych wniosków przyjęto? Dziennik dowiedzcie się tego oficjalnie. Z moich informacji wynika, że liczba chętnych była odpowiednia i można było program przeprowadzić dalej. Ta anulacja wygląda jak kombinacja czy ustawka.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 lipca 2020 r. o 07:14
A już nie pamiętacie: ,,trzeba anulować bo przegramy'' ?
Avatar
Apollo13 / 17 lipca 2020 r. o 07:33
Tak to jest jak wieś i ciemnota wybiera kto ma rządzić tym krajem i województwem. Skrajna niekompetencja i arogancja.
Avatar
pablo57 / 16 lipca 2020 r. o 20:36
To jest właśnie bylejakość Państwa PiS w całej okazałości.
Avatar
Janusz_Paliwas / 16 lipca 2020 r. o 20:46
cyt. ,,„Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach (w etatystycznym państwie PiS – przyp. red.), to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje”, „Jeżeli ktoś we współczesnej Polsce nie jest w stanie działać efektywnie, to po prostu powinien zająć się czymś innym” – mówił wtedy „rekin biznesu” z Żoliborza. ''
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 20:37
Nie znam aktualnej terminologii Kiedyś nazywało się to "arogancja władzy". Hołota i motłoch, a nie władza.
Avatar
Jan Bakteria / 16 lipca 2020 r. o 22:48
Ale przekręt. Kasa z unii poleci w PiS.U.
Avatar
Kati / 16 lipca 2020 r. o 23:19
Proszę mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć nr tel do Pani z Urzędu Marszałkowskiego. Chętnie wyślę jej smsy. Ja znalazłam tylko nr stacjonarny. Jakiś znajomy nie załapał się na dotacje czy o co chodzi? znajmy i bez logowania dotacje otrzyma więc nie rozumiem. Miało być, kto pierwszy ten lepszy i było. Taki miał być konkurs więc w czym problem? Trzeba to gdzieś zgłosić. Najpierw przekładają termin a później anulują?
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 08:19
Dlaczego anulowano, skoro 2 tys. firm udało się zalogować? Kosztowało to ich właścicieli sporo czasu, ale się udało. Wnioski, które zostały wysłane powinny być zakwalifikowane jako dostarczone poprawnie, a konkurs powinien być wznowiony z uwzględnieniem, tego faktu. Następne ślęczenie przed komputerem przez kilka godzin tylko dlatego, że znajomy królika nie złożył wniosku? To niesprawiedliwe
Avatar
Rom23 / 17 lipca 2020 r. o 07:07
dlaczego zostało wybrane kryterium :Kto pierwszy ten lepszy ?Dla urzędników to najlepsze rozwiązanie Przejmujemy ileś tam wniosków i kawę mozna pic dalej ,drugi możliwy powód Nikt nie udowodni im kto tak naprawdę pierwszy złożył wniosek Dlatego wszystkie wnioski powinny być przyjęte i zweryfikowane a pieniądze powinny trafić do tych co ponieśli największe straty Pracy znacznie więcej ale będzie sprawiedliwie
Avatar
TECZA / 11 sierpnia 2020 r. o 06:19
Zwracamy się do pani dyrektor LAWP o wyjaśnienie pojawiającej się informacji na Waszym serwisie dotyczącej ogłoszonej przyjmowania wniosków o wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw z regionu poszkodowanych przez pandemię cyt." w związku z pracami dotyczącymi utrzymania systemu informatycznego w dniu 29 lipca od godz. 9:30 do 11:30 nastąpi czasowe wyłączenie systemu LSI 2014 ........." Pytam się co miało to oznaczać, gdyż wielu przedsiębiorców jak i ja miałam trudności z wysyłką wniosku.
Avatar
wet022 / 17 lipca 2020 r. o 17:25
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej ... rozwiń
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 11:48
Przjęli 2 tyś. wniosków. A teraz wszystko kosza, bo znajomi królika nie dali rady. I to jest dopiero skandal! Ci, którym się udało powinno protestować!
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 17 lipca 2020 r. o 09:28
A czy to nie jest przypadkiem tak, że Pani Lisowska nie załapała się na dotację więc poleciała robić konferencję żeby unieważnić nabór?? Kilka faktów: firma Domo-System nip 9462279136 Bożena i Zbigniew Lisowscy założyła konto w LSI2014  (jako wnioskodawca) dopiero w dniu wczorajszym to jest 15.07.2020 o godz. 15:46:59 ; dość późno żeby skompletować dobry wniosek a na dodatek pewnie miałą problem z logowaniem po 10:00 więc nie ma to jak unieważnić konkurs.!!! Proszę, żeby dziennik zapytał Panią Lisowską żeby się ustosunkowała do tych faktów i odpowiedziała czy udało się jej firmie złożyć wniosek i o której godzinie.
 3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to wina Lisowskiej. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum, bo to żałosne.
 3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to wina Lisowskiej. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum, bo to żałosne. rozwiń
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 08:19
Dlaczego anulowano, skoro 2 tys. firm udało się zalogować? Kosztowało to ich właścicieli sporo czasu, ale się udało. Wnioski, które zostały wysłane powinny być zakwalifikowane jako dostarczone poprawnie, a konkurs powinien być wznowiony z uwzględnieniem, tego faktu. Następne ślęczenie przed komputerem przez kilka godzin tylko dlatego, że znajomy królika nie złożył wniosku? To niesprawiedliwe
Avatar
4884 / 17 lipca 2020 r. o 08:01
Kryterium "kto pierwszy ten lepszy" to czysty absurd. Choć około godziny 13.00 udało mi się złożyć wniosek, to nie mam nic przeciwko unieważnieniu konkursu. Czy główną zasadą otrzymania wsparcia ze środków UE (tej wyimaginowanej wspólnoty) nie powinno być kryterium wysokości spadków przychodów i dochodów ?. Są przecież firmy gdzie sezonowo corocznie jest spadek przychodów, co nie ma wpływu na zyski firm w ujęciu rocznym. W pierwszej kolejności powinny być wspierane firmy, które straciły 100 % potem 99%, 98%..... aż do wyczerpania środków przeznaczonych na wsparcie. A tak jak to miało miejsce dzisiaj - przedsiębiorca, który stracił 31% przychodów i miał szansę na złożenie wniosku - otrzymałby wsparcie kosztem tego przedsiębiorcy, który utracił 100% przychodów, ale niestety nie udało mu się zalogować. Zmienić kryterium !!! - Kto stracił najwięcej ten pierwszy. Takie kryterium w dużym stopniu ograniczy (na pewno nie wyeliminuje) możliwe kolesiostwo.
Kryterium "kto pierwszy ten lepszy" to czysty absurd. Choć około godziny 13.00 udało mi się złożyć wniosek, to nie mam nic przeciwko unieważnieniu konkursu. Czy główną zasadą otrzymania wsparcia ze środków UE (tej wyimaginowanej wspólnoty) nie powinno być kryterium wysokości spadków przychodów i dochodów ?. Są przecież firmy gdzie sezonowo corocznie jest spadek przychodów, co nie ma wpływu na zyski firm w ujęciu rocznym. W pierwszej kolejności powinny być wspierane firmy, które straciły 100 % potem 99%, 98%..... aż do wyczerpania ś... rozwiń
Avatar
Apollo13 / 17 lipca 2020 r. o 07:33
Tak to jest jak wieś i ciemnota wybiera kto ma rządzić tym krajem i województwem. Skrajna niekompetencja i arogancja.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 lipca 2020 r. o 07:14
A już nie pamiętacie: ,,trzeba anulować bo przegramy'' ?
Avatar
Rom23 / 17 lipca 2020 r. o 07:07
dlaczego zostało wybrane kryterium :Kto pierwszy ten lepszy ?Dla urzędników to najlepsze rozwiązanie Przejmujemy ileś tam wniosków i kawę mozna pic dalej ,drugi możliwy powód Nikt nie udowodni im kto tak naprawdę pierwszy złożył wniosek Dlatego wszystkie wnioski powinny być przyjęte i zweryfikowane a pieniądze powinny trafić do tych co ponieśli największe straty Pracy znacznie więcej ale będzie sprawiedliwie
Avatar
Kati / 16 lipca 2020 r. o 23:19
Proszę mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć nr tel do Pani z Urzędu Marszałkowskiego. Chętnie wyślę jej smsy. Ja znalazłam tylko nr stacjonarny. Jakiś znajomy nie załapał się na dotacje czy o co chodzi? znajmy i bez logowania dotacje otrzyma więc nie rozumiem. Miało być, kto pierwszy ten lepszy i było. Taki miał być konkurs więc w czym problem? Trzeba to gdzieś zgłosić. Najpierw przekładają termin a później anulują?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowa pętla i dojazd do przystanku kolejowego. Do projektu trzeba sporo dołożyć

Nowa pętla i dojazd do przystanku kolejowego. Do projektu trzeba sporo dołożyć

O ponad 200 tys. zł więcej niż przewidziało miasto za swoją pracę chce jedyna firma zainteresowana zaprojektowaniem pętli autobusowej obok przystanku kolejowego Lublin Ponikwoda. Projekt ma uwzględniać także budowę dróg dojazdowych oraz parkingu.

Na zakupy z serduszkiem. WOŚP gra w centrum handlowym w Zamościu
galeria

Na zakupy z serduszkiem. WOŚP gra w centrum handlowym w Zamościu

Jeśli nawet ktoś bez serca wybrał się dzisiaj na zakupy do zamojskiej Galerii Twierdza, to wychodził z niej z co najmniej jednym, jeśli nie dwoma lub trzema. W tym centrum handlowym, już tradycyjnie również zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

WOŚP 2023 Z jednego sklepu ich wyprosili. Poszli do drugiego

WOŚP 2023 Z jednego sklepu ich wyprosili. Poszli do drugiego

W Wielką Orkiestrę zaangażowali się również harcerze ZHP. Dwie drużyny połączyły swoje wysiłki, aby wspólnie nieść pomoc. Maria i Gabriela z drużyny "Ikigai" w tym roku działają po raz pierwszy ale wspierają ich Piotr i Justyna z drużyny "Infinity", dla których to już drugi raz.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra też na lubelskim Olimpie
galeria

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra też na lubelskim Olimpie

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się w niedzielę handlową. Na atrakcje związane z Orkiestrą zapraszają organizatorzy aż dwóch sztabów akcji mieszczących się w Galerii Olimp.

Zimna woda i powietrze, ale serca gorące. Morsowali dla WOŚP (zdjęcia)
galeria

Zimna woda i powietrze, ale serca gorące. Morsowali dla WOŚP (zdjęcia)

Mróz nie był siarczysty, ale jednak był. A temperatura wody w basenie sięgała ledwie kilku stopni. Zaś oni "rozebrani do rosołu" wzięli w tych warunkach kąpiel.

Drużyny Michała i Krzysztofa też zbierają. Wykorzystują niedzielę handlową

Drużyny Michała i Krzysztofa też zbierają. Wykorzystują niedzielę handlową

Niedziela handlowa sprawiła, że wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wybrali się również do galerii.

WOŚP 2023. Ola, Julian z tatą, Karina i Amelia kwestują w Białej Podlaskiej
galeria

WOŚP 2023. Ola, Julian z tatą, Karina i Amelia kwestują w Białej Podlaskiej

Blisko 500 wolontariuszy kwestuje na ulicach Białej Podlaskiej. Licytacje na rzecz WOŚP rozpoczną się o godz. 17 na placu Wolności.

Kacper czeka przy kościele powizytkowskim w Lublinie

Kacper czeka przy kościele powizytkowskim w Lublinie

Kacper drugi już raz jest wolontariuszem Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Drugi raz kwestuje w tym samym miejscy: przy kościele na ul. Narutowicza w Lublinie.

Puławy grają z WOŚP! Zbiórki, pokazy i koncerty [zdjęcia]
galeria

Puławy grają z WOŚP! Zbiórki, pokazy i koncerty [zdjęcia]

W Puławach charytatywne wydarzenia związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy ruszyły już w sobotę. Tego dnia odbyły się licytacje gadżetów, voucherów i dzieł sztuki. Dzisiaj orkiestrowych atrakcji również nie zabraknie. O rana w całym mieście można spotkać wolontariuszy z kolorowymi puszkami 31. finału.

Płyty, rzutniki i aparaty. Kolekcjoner z Lublina spieszy na ratunek przeszłości

Płyty, rzutniki i aparaty. Kolekcjoner z Lublina spieszy na ratunek przeszłości

Wchodząc do niewielkiego domku, ma się wrażenie, że współczesny świat został przed drzwiami, a pomieszczenie jest z innej epoki. Na stoliku są poustawiane projektory, przy ścianie w rządku można podziwiać stare lampy naftowe

Smaki Karczmy Słupskiej. Nasz przepis na niedzielny obiad

Smaki Karczmy Słupskiej. Nasz przepis na niedzielny obiad

Dziś historia słynnego dania z Karczmy Słupskiej w Lublinie. Restauracji już nie ma, zamiast niej jest kulturalna bioteka, ale pamięć o znakomitej kuchni została. Juki po myśliwsku godne są w Lublinie reaktywacji

Fenomen WOŚP "Pomaganie to fantastyczny odruch"

Fenomen WOŚP "Pomaganie to fantastyczny odruch"

Rozmowa z doktor Marleną Stradomską z Katedry Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii UMCS w Lublinie, ekspertem Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Zamość już gra dla WOŚP. Wolontariusze wyszli na ulice
galeria

Zamość już gra dla WOŚP. Wolontariusze wyszli na ulice

Mogli pospać, posiedzieć w domu, przed telewizorem, komputerem, przeglądając coś w telefonie. Ale zdecydowali się inaczej spędzić niedzielę 29 stycznia. Młodzi wolontariusze już kwestują dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Zamościa.

Zima nie przeszkadza drogowcom w budowie autostrady A2

Zima nie przeszkadza drogowcom w budowie autostrady A2

Pomimo zimy, budowa autostrady A2 w województwie lubelskim nie zwalnia. Najbardziej zaawansowane są prace na odcinku Swory–Biała Podlaska.

Studniówka Liceum Śródziemnomorskiego w Lublinie. Zabawa do białego rana
galeria

Studniówka Liceum Śródziemnomorskiego w Lublinie. Zabawa do białego rana

Tak bawili się tegoroczni maturzyści z Liceum Śródziemnomorskiego im. św. Dominika Guzmana w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty