Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 lipca 2020 r.
20:30

74 mln zł dla lokalnego biznesu. Wyścig po dopłaty okazał się wielką klapą

37 20 A A
Jeden z przedsiębiorców, który próbował złożyć wniosek w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości
Jeden z przedsiębiorców, który próbował złożyć wniosek w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości (fot. Fot. Piotr Michalski)

„Absurd”, „kpina”, „niepoważne traktowanie” – to najdelikatniejsze słowa, jakich używali przedsiębiorcy, którzy w czwartek starali się o unijne dotacje. Niektórzy, by złożyć wniosek, spędzili przed komputerami pół dnia. Udało się nielicznym. A po południu nabór został unieważniony.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od rana nasi Czytelnicy zasypywali nas mailami i telefonami, pomstując na system internetowy do składania wniosków. Okazja była doskonała, bo finansowa pomoc z Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości jest bezzwrotna.

Nie dziwiło więc ogromne zainteresowanie konkursem, a liczył się czas, bo obowiązywała zasada, kto pierwszy ten lepszy.

Problemy od samego rana

– Rano chciałem dokończyć wypełnianie wniosku, bo miałem do poprawienia cztery błędy. Każda operacja zajmowała 15-20 minut, ale jakoś to szło. Ale od godz. 9 do tej pory nie udało mi się zalogować w systemie – relacjonował ok. godz. 11 pan Paweł, prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą w Biłgoraju.

Takich sygnałów było więcej. Tuż po starcie naboru wniosków o godz. 10 do naszej redakcji zadzwonił pan Michał.

– Wszystko sobie wczoraj przygotowałem, ale nic z tego. Próbuję wejść na stronę od kilkunastu minut, nic z tego. Po ok. pół godzinie udało mi się przejść do strony logowania. Ale co z tego jak przycisk „zaloguj” jest nieaktywny?

W puli było aż 74 mln zł dla mikro i małych przedsiębiorstw, które ucierpiały w wyniku pandemii. Głównym kryterium było wykazanie strat na poziomie co najmniej 30 proc.

Decydować miała kolejność zgłoszeń, dlatego spodziewano się ogromnego zainteresowania. Tak było m.in. w województwach podkarpackim czy świętokrzyskim, gdzie nabór wniosków trwał zaledwie kilka minut. Między innymi z tego powodu i ze względu na przeciążenie systemu informatycznego dzieląca unijne fundusze Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości przesunęła składanie wniosków o jeden dzień.

LAWP swoje…

Szefowa LAWP Katarzyna Kędzierska w czwartek przed „godziną zero”: – Bazujemy na serwerach i routerach Urzędu Marszałkowskiego. Serwery działają poprawnie. Pracujemy z operatorem nad tym, by zwiększyć przepustowość. O godz. 10 system powinien działać zgodnie z planem.

Nie działał, a do naszej redakcji dzwonili kolejni przedsiębiorcy.

– To jakaś kpina – denerwował się jeden z nich .

Przedsiębiorcy narzekali na brak możliwości skontaktowania się z LAWP i uzyskania jakichkolwiek informacji. – Najgorsze, że nie wiemy, co mamy dalej robić. Czy ślęczeć kolejne godziny przed komputerami, czy dać sobie spokój – mówiła pani Ewa ze Świdnika.

Ok. godz. 12.30 w LAWP usłyszeliśmy, że nabór trwa i są tacy, którym udało się zalogować w systemie.

– Wpłynęło kilka tysięcy wniosków na kwotę ok. 50 mln zł. Po odliczeniu tych zdublowanych, mamy ok. 1,5 tys. aplikacji. Nabór zamkniemy dopiero przy alokacji na poziomie 140 proc. Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania i obciążenia serwerów, ale jak widać, złożenie wniosku jest możliwe. Zachęcamy do tego, aby próbować – mówiła Dziennikowi dyrektor Kędzierska.

…a przedsiębiorcy swoje

A my wciąż otrzymywaliśmy telefony od sfrustrowanych przedsiębiorców.

– Konkurs powinien być unieważniony i ogłoszony na nowo ze zmienionymi kryteriami. Wtedy będzie nie 20, a 10 tysięcy wnioskodawców. Ja w marcu i kwietniu miałam o 100 proc. mniejsze dochody w porównaniu do ubiegłego roku. 30 proc. to przy tym pikuś. Nie wszystkie firmy są w fatalnej sytuacji. Zasada „kto pierwszy, ten lepszy” to w tym przypadku kompletna pomyłka – skarżyła pani Dorota, właścicielka firmy turystycznej z Kazimierza Dolnego.

– To nie jest sprawiedliwe. Wrzuca się do tego samego worka osoby, które miały spadek o 30 proc. i te, które straciły ponad połowę dochodu. To bardzo duża różnica. Warto by było wziąć pod uwagę też liczbę zatrudnianych pracowników. Trudno jest utrzymać miejsca pracy, kiedy nie można skorzystać z dotacji, bo serwer jest niewydolny – mówiła z kolei pani Karolina z prywatnego przedszkola w Lublinie.

O unieważnienie naboru apelowała też Bożena Lisowska, radna sejmiku województwa z Koalicji Obywatelskiej.

– To była ogromna loteria, nierówne traktowanie i ogromny chaos, żeby nie powiedzieć wolna amerykanka. Jedynym uzasadnionym i odpowiedzialnym rozwiązaniem jest powtórzenie tego konkursu, żeby każdy miał równe szanse na unijne pieniądze – mówiła Lisowska.

Decyzja o anulowaniu naboru zapadła po godz. 16.

– Była podyktowana awarią oraz brakiem dostępności systemu, których wystąpienie czyniło niemożliwym lub znacząco utrudniało przeprowadzenie procedury naboru – poinformował rzecznik prasowy marszałka Remigiusz Małecki. – Nowy nabór prawdopodobnie zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. – Musimy zastanowić się nad jego formułą, by uniknąć powtórki z tej sytuacji.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lbnpl / 16 lipca 2020 r. o 20:42
Do momentu anulowania ile poprawnych wniosków przyjęto? Dziennik dowiedzcie się tego oficjalnie. Z moich informacji wynika, że liczba chętnych była odpowiednia i można było program przeprowadzić dalej. Ta anulacja wygląda jak kombinacja czy ustawka.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 lipca 2020 r. o 07:14
A już nie pamiętacie: ,,trzeba anulować bo przegramy'' ?
Avatar
Apollo13 / 17 lipca 2020 r. o 07:33
Tak to jest jak wieś i ciemnota wybiera kto ma rządzić tym krajem i województwem. Skrajna niekompetencja i arogancja.
Avatar
pablo57 / 16 lipca 2020 r. o 20:36
To jest właśnie bylejakość Państwa PiS w całej okazałości.
Avatar
Janusz_Paliwas / 16 lipca 2020 r. o 20:46
cyt. ,,„Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach (w etatystycznym państwie PiS – przyp. red.), to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje”, „Jeżeli ktoś we współczesnej Polsce nie jest w stanie działać efektywnie, to po prostu powinien zająć się czymś innym” – mówił wtedy „rekin biznesu” z Żoliborza. ''
Avatar
Zgredek Edek / 16 lipca 2020 r. o 20:37
Nie znam aktualnej terminologii Kiedyś nazywało się to "arogancja władzy". Hołota i motłoch, a nie władza.
Avatar
Jan Bakteria / 16 lipca 2020 r. o 22:48
Ale przekręt. Kasa z unii poleci w PiS.U.
Avatar
Kati / 16 lipca 2020 r. o 23:19
Proszę mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć nr tel do Pani z Urzędu Marszałkowskiego. Chętnie wyślę jej smsy. Ja znalazłam tylko nr stacjonarny. Jakiś znajomy nie załapał się na dotacje czy o co chodzi? znajmy i bez logowania dotacje otrzyma więc nie rozumiem. Miało być, kto pierwszy ten lepszy i było. Taki miał być konkurs więc w czym problem? Trzeba to gdzieś zgłosić. Najpierw przekładają termin a później anulują?
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 08:19
Dlaczego anulowano, skoro 2 tys. firm udało się zalogować? Kosztowało to ich właścicieli sporo czasu, ale się udało. Wnioski, które zostały wysłane powinny być zakwalifikowane jako dostarczone poprawnie, a konkurs powinien być wznowiony z uwzględnieniem, tego faktu. Następne ślęczenie przed komputerem przez kilka godzin tylko dlatego, że znajomy królika nie złożył wniosku? To niesprawiedliwe
Avatar
Rom23 / 17 lipca 2020 r. o 07:07
dlaczego zostało wybrane kryterium :Kto pierwszy ten lepszy ?Dla urzędników to najlepsze rozwiązanie Przejmujemy ileś tam wniosków i kawę mozna pic dalej ,drugi możliwy powód Nikt nie udowodni im kto tak naprawdę pierwszy złożył wniosek Dlatego wszystkie wnioski powinny być przyjęte i zweryfikowane a pieniądze powinny trafić do tych co ponieśli największe straty Pracy znacznie więcej ale będzie sprawiedliwie
Avatar
TECZA / 11 sierpnia 2020 r. o 06:19
Zwracamy się do pani dyrektor LAWP o wyjaśnienie pojawiającej się informacji na Waszym serwisie dotyczącej ogłoszonej przyjmowania wniosków o wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw z regionu poszkodowanych przez pandemię cyt." w związku z pracami dotyczącymi utrzymania systemu informatycznego w dniu 29 lipca od godz. 9:30 do 11:30 nastąpi czasowe wyłączenie systemu LSI 2014 ........." Pytam się co miało to oznaczać, gdyż wielu przedsiębiorców jak i ja miałam trudności z wysyłką wniosku.
Avatar
wet022 / 17 lipca 2020 r. o 17:25
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej nie wyrazilem aby ta osoba wypowiadała się w moim imieniu) o oficjalne anulowanie naboru. Ta osoba jest współwłaścicielem firmy DOMO SYSTEM i jak widać miała w tym płaczu tylko i wyłącznie swój prywatny interes!
9462279136 Domo-System Bożena i Zbigniew Lisowscy Spółka Jawna 431266916 Polska LUBELSKIE Lublin Data ostatniej edycji: 2020-07-15 15:46:59 Apeluję do dziennikarzy jeśli się takimi mienią o oficjalne zapytanie płaczącą i lamentującą wczoraj bożene lisowską z ko czemu nie próbowała jak większość przedsiębiorców składać pakietów do skutku, często od rana do momentu anulowania naboru tylko już wcześnie apelowała w imieniu wszystkich przedsiębiorców (od razu proszę zapytać o dane tych firm i ich oficjalną zgodę na reprezentowanie, bo ja takowej ... rozwiń
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 11:48
Przjęli 2 tyś. wniosków. A teraz wszystko kosza, bo znajomi królika nie dali rady. I to jest dopiero skandal! Ci, którym się udało powinno protestować!
Avatar
uwaga_na_trole_z_pis / 17 lipca 2020 r. o 09:28
A czy to nie jest przypadkiem tak, że Pani Lisowska nie załapała się na dotację więc poleciała robić konferencję żeby unieważnić nabór?? Kilka faktów: firma Domo-System nip 9462279136 Bożena i Zbigniew Lisowscy założyła konto w LSI2014  (jako wnioskodawca) dopiero w dniu wczorajszym to jest 15.07.2020 o godz. 15:46:59 ; dość późno żeby skompletować dobry wniosek a na dodatek pewnie miałą problem z logowaniem po 10:00 więc nie ma to jak unieważnić konkurs.!!! Proszę, żeby dziennik zapytał Panią Lisowską żeby się ustosunkowała do tych faktów i odpowiedziała czy udało się jej firmie złożyć wniosek i o której godzinie.
 3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to wina Lisowskiej. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum, bo to żałosne.
 3 wpisy i wszystkie 3 o Lisowskiej. Znowu wina Tuska? Witamy na forum przedstawiciela/przedstawicielkę LAWP no bo kto inny może mieć informacje o której i jaki wniosek złożyła dana firma? I taka mała prośba. Proszę nie robić z ludzi idiotów i nie wmawiać im, że to wina Lisowskiej. A tak w ogóle to proszę wziąć się za robotę i np. naprawić kulejący system informatyczny a nie trollować na forum, bo to żałosne. rozwiń
Avatar
Anika / 17 lipca 2020 r. o 08:19
Dlaczego anulowano, skoro 2 tys. firm udało się zalogować? Kosztowało to ich właścicieli sporo czasu, ale się udało. Wnioski, które zostały wysłane powinny być zakwalifikowane jako dostarczone poprawnie, a konkurs powinien być wznowiony z uwzględnieniem, tego faktu. Następne ślęczenie przed komputerem przez kilka godzin tylko dlatego, że znajomy królika nie złożył wniosku? To niesprawiedliwe
Avatar
4884 / 17 lipca 2020 r. o 08:01
Kryterium "kto pierwszy ten lepszy" to czysty absurd. Choć około godziny 13.00 udało mi się złożyć wniosek, to nie mam nic przeciwko unieważnieniu konkursu. Czy główną zasadą otrzymania wsparcia ze środków UE (tej wyimaginowanej wspólnoty) nie powinno być kryterium wysokości spadków przychodów i dochodów ?. Są przecież firmy gdzie sezonowo corocznie jest spadek przychodów, co nie ma wpływu na zyski firm w ujęciu rocznym. W pierwszej kolejności powinny być wspierane firmy, które straciły 100 % potem 99%, 98%..... aż do wyczerpania środków przeznaczonych na wsparcie. A tak jak to miało miejsce dzisiaj - przedsiębiorca, który stracił 31% przychodów i miał szansę na złożenie wniosku - otrzymałby wsparcie kosztem tego przedsiębiorcy, który utracił 100% przychodów, ale niestety nie udało mu się zalogować. Zmienić kryterium !!! - Kto stracił najwięcej ten pierwszy. Takie kryterium w dużym stopniu ograniczy (na pewno nie wyeliminuje) możliwe kolesiostwo.
Kryterium "kto pierwszy ten lepszy" to czysty absurd. Choć około godziny 13.00 udało mi się złożyć wniosek, to nie mam nic przeciwko unieważnieniu konkursu. Czy główną zasadą otrzymania wsparcia ze środków UE (tej wyimaginowanej wspólnoty) nie powinno być kryterium wysokości spadków przychodów i dochodów ?. Są przecież firmy gdzie sezonowo corocznie jest spadek przychodów, co nie ma wpływu na zyski firm w ujęciu rocznym. W pierwszej kolejności powinny być wspierane firmy, które straciły 100 % potem 99%, 98%..... aż do wyczerpania ś... rozwiń
Avatar
Apollo13 / 17 lipca 2020 r. o 07:33
Tak to jest jak wieś i ciemnota wybiera kto ma rządzić tym krajem i województwem. Skrajna niekompetencja i arogancja.
Avatar
Janusz_Paliwas / 17 lipca 2020 r. o 07:14
A już nie pamiętacie: ,,trzeba anulować bo przegramy'' ?
Avatar
Rom23 / 17 lipca 2020 r. o 07:07
dlaczego zostało wybrane kryterium :Kto pierwszy ten lepszy ?Dla urzędników to najlepsze rozwiązanie Przejmujemy ileś tam wniosków i kawę mozna pic dalej ,drugi możliwy powód Nikt nie udowodni im kto tak naprawdę pierwszy złożył wniosek Dlatego wszystkie wnioski powinny być przyjęte i zweryfikowane a pieniądze powinny trafić do tych co ponieśli największe straty Pracy znacznie więcej ale będzie sprawiedliwie
Avatar
Kati / 16 lipca 2020 r. o 23:19
Proszę mi powiedzieć gdzie mogę znaleźć nr tel do Pani z Urzędu Marszałkowskiego. Chętnie wyślę jej smsy. Ja znalazłam tylko nr stacjonarny. Jakiś znajomy nie załapał się na dotacje czy o co chodzi? znajmy i bez logowania dotacje otrzyma więc nie rozumiem. Miało być, kto pierwszy ten lepszy i było. Taki miał być konkurs więc w czym problem? Trzeba to gdzieś zgłosić. Najpierw przekładają termin a później anulują?
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KSP II Kielce – GKS Górnik Łęczna 0:11. Skuteczne tylko w połowie

KSP II Kielce – GKS Górnik Łęczna 0:11. Skuteczne tylko w połowie

GKS Górnik Łęczna awansował do 1/8 finału rozgrywek Pucharu Polski. Wicemistrzynie Polski rozbiły rezerwy KSP Kielce aż 11:0. Promocji na ten etap nie udało się natomiast wywalczyć rezerwom klubu z Łęcznej

AZS AGH Kraków – MKS Avia Świdnik 3:1. Przykra niespodzianka

AZS AGH Kraków – MKS Avia Świdnik 3:1. Przykra niespodzianka

MKS Avia Świdnik przegrała na wyjeździe z AZS AGH Kraków 1:3

Ciepło, coraz cieplej i drożej

Ciepło, coraz cieplej i drożej

OGRZEWANIE Z drżeniem serca sprawdzasz, ile wynosi kolejny rachunek za ciepło? Boisz się, że za jakiś czas będzie jeszcze drożej? Pewnych rzeczy nie uda się uniknąć, ale są sposoby by zaoszczędzić

Tragiczny powrót z oglądania meczu. Kibic utopił się w rowie melioracyjnym

Tragiczny powrót z oglądania meczu. Kibic utopił się w rowie melioracyjnym

Obaj byli pijani. Ile alkoholu w organizmie miał 34-latek, który wracając z oglądania meczu ze znajomymi utopił się w rowie melioracyjnym w Zamościu, wykaże sekcja zwłok. Badanie jego 39-letniego kompana wykazało przeszło 2 promile.

Drogo?  To jasne jak słońce!

Drogo? To jasne jak słońce!

PRĄD Koszty energii rosną z roku na rok i nikt nie jest w stanie temu przeciwdziałać. Są jednak sposoby na to, żeby rachunek za prąd nie był aż tak bardzo bolesny. Co więcej rady na oszczędzanie nie są wcale trudne do zastosowania. Wystarczy zmienić tylko kilka naszych codziennych przyzwyczajeń

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Nie żyje dwóch 19-latków. Znaleziono ich w samochodzie, w zamkniętym garażu

Tragedia w jednej z miejscowości w gminie Drelów (powiat bialski).

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

Suchą stopą przez jesień. Podsumowanie rundy w lubelskiej klasy okręgowej

KS Cisowianka Drzewce i Janowianka Janów Lubelski po rundzie jesiennej są na miejscach premiowanych awansem do IV ligi

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Jak leczyć depresję? Skuteczne sposoby

Depresja jest chorobą psychiczną, która dotyka dzieci, młodzież i dorosłych. Zaburzenie psychiczne znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, odbiera radość z życia. Niejednokrotnie prowadzi do prób samobójczych. Depresja wymaga leczenia.

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

W tym mieście bilety komunikacji miejskiej wciąż bezpłatne. Będą zmiany w kursowaniu autobusów

Mieszkańcy osiedla Kochanowskiego w Chełmie zyskają dostęp do komunikacji miejskiej. Kursy kilku linii zostaną dostosowane do potrzeb uczniów. Od 1 grudnia Chełmskie Linie Autobusowe wprowadzą zmiany w rozkładach jazdy.

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

Mundial 2022: Kto dziś gra i gdzie obejrzeć mecze? (28 listopada)

W poniedziałek drugie swoje drugie mecze na mistrzostwach świata w Katarze rozegrają zespoły z grup G i H. Hitem dnia będzie wieczorne starcie Urugwaju z Portugalią

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur
4 grudnia 2022, 16:00

"Kochane pieniążki" w Centrum Spotkania Kultur

Sceniczną komedię "Kochane pieniążki" będzie można zobaczyć w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1). Pokazy zaplanowano na 4 grudnia o godz. 16 i 19.

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć
Pierwsza strona
galeria

Właścicielka krów trafiła do więzienia. Idzie zima, wilki w okolicy, a zwierząt nie ma komu przygarnąć

Mieszkała z krowami i traktowała je bardziej jak towarzyszy, niż zwierzęta hodowlane. Ale krowy były w złym stanie, dlatego kobieta za znęcanie się nad nimi trafiła do więzienia. Teraz karmią je urzędnicy, a żaden gospodarz nie chce ich przygarnąć, bo nie można ich sprzedać do ubojni. Tymczasem robi się coraz zimniej, a w okolicy grasują wilki.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 listopada 2022 r.

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Mundial 2022: Hiszpania – Niemcy 1:1. Podział punktów w starciu gigantów

Reprezentacja Niemiec wciąż pozostaje w grze o awans do fazy pucharowej. W niedzielny wieczór ekipa Hansiego Flicka zremisowała z Hiszpanią 1:1 ratując cenny punkt w końcówce spotkania

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Tomaszów Lubelski. Wyrzuć elektrograty blisko domu

Nie trzeba już jechać do PSZOK, który na dodatek jest otwarty tylko w konkretnych porach, ale przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu zużytego sprzętu można się pozbyć wrzucając go do specjalnych pojemników. Taka możliwość właśnie pojawiła się w Tomaszowie Lubelskim.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!