Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

I LIGA MĘŻCZYZN

16 stycznia 2025 r.
23:22

ChKS Chełm znowu górą, licznik zwycięstw nadal bije

Autor: Zdjęcie autora (grom)
Lider ChKS Chełm wygrał 18. mecz z rzędu
Lider ChKS Chełm wygrał 18. mecz z rzędu (fot. ChKS Chełm)

W spotkaniu otwierającym 19. kolejkę ChKS Chełm pokonał na wyjeździe BBTS Bielsko-Biała 3:0. Statuetkę MVP wywalczył rozgrywający lidera Jay Blankenau.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Chełmianie rozpoczęli od prowadzenia 4:3. Wraz z upływem czasu ChKS odjeżdżał z wynikiem: 8:5, 10:8. Przy dobrej zagrywce gospodarzy BBTS najpierw wyrównał, a następnie objął prowadzenie 13:10.

W tym momencie o przerwę w grze poprosił szkoleniowiec lidera Krzysztof Andrzejewski. Bardzo szybko uwagi szkoleniowca goście wprowadzili w życie (13:13). O drugą przerwę w grze opiekun chełmskiego zespołu poprosił przy wyniku 18:15 dla miejscowych.

Wydawało się, że BBTS szybko załatwi sprawę wygrywając seta. Gospodarze prowadzili 23:21, 24:22. Chełmianie nie zamierzali poddać się bez walki. Po dwóch atakach z lewego skrzydła Tomasza Piotrowskiego ChKS doprowadził do remisu 24:24. W tym momencie to goście stanęli szansą wygrania seta. Dokonali tego za piątym podejściem. Dwa ostatnie ataki zakończył Łukasz Łapszyński (29:27).

W drugim secie lepiej zaczęli siatkarze BBTS. Było 3:1, 4:2, 6:3 po autowym ataku Jędrzeja Gossa. Po błędzie w wystawieniu piłki chełmian na tablicy wyników miejscowi prowadzili 8:4. Chełmianie potrzebowali czasu aby odrobić straty i wyjść na prowadzenie. Rozgrywającego ChKS Jay Balnkeunau zablokował Kamila Dębskiego (20:21). Po tym zagraniu przyjezdni poszli za ciosem. Balnkeunau skończył atak na 23:22, Łapszyński na 24:22. Po stronie gospodarzy w ataku pomylił się Bartosz Pietruczuk i druga partia zakończyła się wygraną gości 25:22.

Trzecia partia była już ostatnią. Ponownie inicjatywę przejął BBTS. Miejscowi prowadzili 3:1, 5:2. Błąd Bartłomieja Zawalskiego sprawił, że pojawił się remis 6:6. Od tego momentu to chełmianie przejęli dyktowali warunki: 9:6, 10:7, 12:7, 13:8. Siatkarze spadkowicza z PlusLigi nie poddawali się. W ataku pomylił się środkowy ChKS Łukasz Swodczyk i ponownie był remis (14:14).

Tomasz Piotrowski skończył atak na 18:14 dla przyjezdnych, a Mariusz Marcyniak na 21:17. Łukasz Łapszyński zapunktował na 23:20. Ostatni punkt w meczu wywalczył blokiem Jędrzej Goss. Atakujący lidera zatrzymał atak Pietruczuka (25:20).

BBTS Bielsko-Biała – ChKS Chełm 0:3 (27:29, 22:25, 20:25)

BBTS: Janus, M. Zawalski (9), Dębski (8), B. Zawalski (7), Romać (9), Pietruczuk (10), Biniek (libero) oraz Bereza, Szwed, Kowalczyk (6).

ChKS: Łapszyński (12), Goss (16), Swodczyk (8), Piotrowski (7), Blankenau (5), Marcyniak (8), Fijałek (libero).

MVP: Jay Blankenau (ChKS Chełm).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Zapalił się drewniany dom. Strażacy znaleźli ciało staruszki
na sygnale

Zapalił się drewniany dom. Strażacy znaleźli ciało staruszki

Dzisiaj rano w gminie Rokitno w powiecie bialskim doszło do pożaru parterowego, drewnianego domu. Życia 93-latki nie udało się uratować.

Wiemy kiedy Motor Lublin zmierzy się w zaległym meczu z Jagiellonią Białystok

Wiemy kiedy Motor Lublin zmierzy się w zaległym meczu z Jagiellonią Białystok

W poniedziałek Departament Logistyki Rozgrywek wyznaczył terminy trzech zaległych spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy

Czy Chełm znajdzie złoty środek między porządkiem a przedsiębiorczością? Konsultacje w sprawie zmian w uchwale krajobrazowej potrwają od 3 listopada do 4 grudnia
Chełm

Chełm wchodzi w drugie rozdanie „wojny z banerozą”. Czy estetyka miasta da się pogodzić z biznesem?

Po dwóch latach obowiązywania uchwały krajobrazowej, która uporządkowała miejską przestrzeń i usunęła z niej reklamowy chaos, Chełm staje przed nowym wyzwaniem. Miasto przygotowuje się do nowelizacji przepisów, które dla jednych są symbolem estetycznej rewolucji, a dla innych – biurokratyczną barierą utrudniającą prowadzenie działalności gospodarczej.

W czwartoligowych derbach Lublina rezerwy Motoru Lublin ograły Lubliniankę
galeria

IV Liga: Rezerwy Motoru wygrywają derby z Lublinianką [ZDJĘCIA]

Czwartoligowe derby Lublina dla rezerw Motoru. Zespół dowodzony przez trenera Kamila Witkowskiego długo przegrywał przy Al. Zygmuntowskich z Lublinianką, ale w końcówce spotkania przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść

Piłkarze Powiślaka Końskowola rozegrali bardzo dobry mecz

Powiślak Końskowola na remis z Cisowianką Drzewce. Potworny ścisk w czubie tabeli lubelskiej klasy okręgowej

Powiślak Końskowola podzielił się punktami z KS Cisowianka Drzewce w hicie rundy jesiennej

Daniel Rusek (Górnik Łęczna): Pokazaliśmy dwa oblicza w Opolu

Daniel Rusek (Górnik Łęczna): Pokazaliśmy dwa oblicza w Opolu

Górnik Łęczna w pierwszej połowie meczu w Opolu przeciwko Odrze zaprezentował się bardzo korzystnie. Niestety, po przerwie w grze zielono-czarnych coś się zacięło i ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili gospodarze. Jak niedzielne spotkanie podsumowali obaj trenerzy?

GKS Górnik Łęczna rzutem na taśmę pokonał Pogoń Dekpol Tczew

GKS Górnik Łęczna rzutem na taśmę pokonał Pogoń Dekpol Tczew

GKS Górnik Łęczna zakończył rundę jesienną na drugiej pozycji. To duży sukces podopiecznych Artura Bożyka

Dwa dni, dwa filmy i spotkania z gwiazdami. Alchemia kina w Stylowym
24 listopada 2025, 18:30

Dwa dni, dwa filmy i spotkania z gwiazdami. Alchemia kina w Stylowym

Zbliża się 13. Przegląd Filmowy Alchemia Kina. W Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu zostaną pokazane dwa ciekawe filmy, a po każdej z projekcji zaplanowano spotkania z twórcami. Przyjadą aktorzy: Karolina Gruszka, Jan Englert i Beata Ścibakówna.

Projektują nowe kąpielisko w regionie. Tak może wyglądać (wizualizacje)
galeria

Projektują nowe kąpielisko w regionie. Tak może wyglądać (wizualizacje)

To dopiero wstępna koncepcja projektowa. Ostateczna będzie gotowa za kilka miesięcy. A jeśli znajdą się pieniądze na realizację planów, to w Lubelskiem przybędzie nowe kąpielisko. Burmistrz miasta obiecał je w kampanii wyborczej.

Do wypadku doszło dzisiaj wieczorem

Poważny wypadek na DK 17. Sześć osób trafiło do szpitala

Sześć osób trafiło do szpitali po wypadku, który wydarzył się dzisiaj (9 listopada) wieczorem na drodze krajowej nr 17 w Suminie. Trasa między Zamościem a Tomaszowem jest zablokowana.

Łukasz Kowalski zapewnia, że przeciwko inwestycji nic nie ma i rozumie, że musi się ona wiązać z utrudnieniami, ale uważa, że drogowcy powinni bardziej angażować się w to, co mają do zrobienia
galeria

Narzekają na drogowców na krajówce. „Jak rozgrzebaliście, to róbcie”

Gładka jezdnia, nowe chodniki i ścieżki rowerowe na pewno ułatwią mieszkańcom życie. Ale póki co drogowa inwestycje je utrudnia. Część mieszkańców domów położonych przy krajowej 74 w Szopinku pod Zamościem skarży się, że drogowcy pracują jak muchy w smole.

Szpital "papieski" w Zamościu

Kolejne pieniądze z KPO dla szpitala. Teraz zainwestują w kardiologię

Ponad 15 mln złotych dla szpitala "papieskiego" w Zamościu. To kolejna dotacja, jaką przyznano placówce z Krajowego Planu Odbudowy. Tym razem chodzi o inwestycję na oddziale kardiologicznym.

Terytorialsi ruszają ze szkoleniami. Przygotują mieszkańców do działań w kryzysie

Terytorialsi ruszają ze szkoleniami. Przygotują mieszkańców do działań w kryzysie

Ruszył ogólnopolski program „wGotowości”, którego celem jest przygotowanie mieszkańców do działania w sytuacjach kryzysowych. To bezpłatne szkolenia obronne dla osób pełnoletnich, organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Na Lubelszczyźnie pierwsze zajęcia odbędą się 22 listopada. Poprowadzą je żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Sensacyjna domowa porażka Bogdanki LUK Lublin

Sensacyjna domowa porażka Bogdanki LUK Lublin

Bogdanka LUK Lublin, dość nieoczekiwanie, przegrała w hali Globus z PGE GiEK Skrą Bełchatów 1:3

Przybywa specjalistów w powiatowym szpitalu. Niedługo otwarcie nowej poradni

Przybywa specjalistów w powiatowym szpitalu. Niedługo otwarcie nowej poradni

W październiku przy szpitalu wznowiła działalność jedna poradnia, inna została wzmocniona, a w listopadzie przybędzie jeszcze jedna nowa. Te zmiany w SPZOZ dobre wiadomości dla pacjentów z Hrubieszowa i okolic.

I LIGA MĘŻCZYZN
9. KOLEJKA

Wyniki:

KPS Siedlce - Czarni Radom 2:3
Mickiewicz Kluczbork - MCKiS Jaworzno 3:0
Lechia Tomaszów Mazowiecki - MKS Będzin 3:1
Sparta Grodzisk Mazowiecki - Necko Augustów 3:1
GKS Katowice - BBTS Bielsko-Biała 3:2
BKS Bydgoszcz  - Stal Nysa 2:3
Avia Świdnik - SMS Spała 3:0
Astra Nowa Sól - Anioły Toruń 0:3

Tabela:

1. GKS Katowice 9 25 27:6
2. Nysa 9 23 27:10
3. Kluczbork 9 22 25:10
4. Toruń 9 21 22:7
5. Bielsko-Biała 9 15: 19:17
6. Bydgoszcz 9 14 19:18
7. Jaworzno 9 13 16:17
8. Astra 9 12 15:19
9. Lechia 9 11 15:20
10. Avia 9 11 14:20
11. Będzin 9 10 18:21
12. Radom 9 10 15:21
13. Augustów 9 9 13:21
14. Sparta 9 9 13:22
15. Siedlce 9 9 14:22
16. Spała 9 2 6:26

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!