Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Trwający od poniedziałku w Lublinie Europejski Festiwal Smaku to nie tylko kulinaria, ale też muzyka. W ten weekend na Starym Mieście odbędą się wyjątkowe koncerty
Od piątku do niedzieli (8-10 września) potrwa tegoroczna edycja Festiwalu Horroru i Kryminału w Lubyczy Królewskiej.
Dzisiaj rozpoczął się Jarmark Inspiracji, ale to dopiero przedsmak smacznych atrakcji zaplanowanych na najbliższe dni na Europejskim Festiwalu Smaku w Lublinie.
To będzie już siódma edycja festiwalu, którego celem jest kształtowanie postaw patriotyczno-obywatelskich oraz integracja wielopokoleniowej społeczności. W niedzielę w Muszli Sportowo-Koncertowej w Turobinie (powiat biłgorajski) odbędzie się Festiwal Piosenki Patriotycznej.
Od 6 do 10 września potrwa tegoroczna 11. edycja Pardes Festiwal – Spotkań z Kulturą Żydowską. Jest to impreza wędrująca, więc zawita do trzech miejscowości.
Bez pszczół przeżylibyśmy maksymalnie 10 lat. Kolejna edycja Wojewódzkiego Lubelskiego Święta Miodu dobiegła końca.
Za nami Targi Kawy, Czekolady i Herbaty. Było pysznie i aromatycznie.
Już po raz piąty do Lublina przyjadą pszczelarze z całego regionu, prezentując ofertę miodów z Lubelszczyzny. W niedzielę, 3 września, na Rynku Starego Miasta odbędzie się Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu.
Przed nami Targi Kawy, Czekolady i Herbaty. Będzie pachnąco, aromatycznie i smakowicie.
Wychowanka bialskiej Chwilki, Katarzyna Sawczuk powalczy o Bursztynowego Słowika na sopockiej scenie. W wokalnym świecie występuje jako Effy.
Ma około 650 lat, rośnie w Hniszowie (gmina Ruda-Huta) i jest jednym z największych dębów w Polsce. Mowa o dębie "Bolko", który w 2016 roku zajął czwarte miejsce w konkursie na Drzewo Roku w Europie. W najbliższą niedzielę w parku podworskim w Hniszowie po raz kolejny zostanie zorganizowana obfitująca w atrakcje impreza imieninowa "Bolkowanie".
Rozpoczęte w piątek 52. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów Chmielaki Krasnostawskie to impreza, która kręci się wokół piwa i... muzyki. Przez trzy dni na scenach ustawionych w Rynku, a także w Dworku przed publicznością wystąpi kilkudziesięciu artystów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej z piątkowego koncertu zespołu pop-rockowego Poparzeni Kawą Trzy.
Piątkowy wieczór otworzyła festiwalowa produkcja specjalna, czyli koncert re:tradycja, który w tym roku wypełniły dźwięki z Polesia.
W piątek rozpoczęły się Chmielaki Krasnostawskie 2023. 52. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów przyciągnęło do miasta tłumy.
Koncerty, warsztaty rzemieślnicze, spotkania z artystami, dawne zabawki, pokazy filmowe - to część programu tegorocznego festiwalu Re:tradycja - Jarmark Jagielloński. Impreza odbywa się na zamkowych błoniach.
Ostatnie dni wakacji w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) przebiegną pod znakiem analogowego grania. 19 sierpnia startuje 12. edycja festiwalu Boradmania.
Już jutro rozpocznie się 52. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów Chmielaki Krasnostawskie. Impreza potrwa trzy dni, do niedzieli. A jak świętowano i bawiono się na piwnym festiwalu przed laty? Zapraszamy do objerzenia galerii zdjęciowej.
To będzie jubileuszowa edycja festiwalu dedykowanego melomanom, który już na dobre zagościł w kalendarzu wydarzeń kulturalnych w Lublinie. Przed nami 10. Świętokrzyskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Pierwszy z występów już 20 sierpnia o godz. 19.
W najbliższy piątek rozpocznie się 52. Ogólnopolskie Święto Chmielarzy i Piwowarów Chmielaki Krasnostawskie. Trzydniowa impreza będzie kręcić się wokół piwa, ale organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla każdego. Nie zabraknie gwiazd polskiej sceny muzycznej.
W trzeci weekend sierpnia odbędzie się jeden z najważniejszych lubelskich letnich festiwali - Re:tradycja – Jarmark Jagielloński. Przez trzy dni na Starym Mieście mieszać się będą tradycja z nowoczesnością. Nie zabraknie muzycznych atrakcji, spotkań ze sztuką oraz tradycyjnego jarmarku pełnego wyrobów twórców ludowych i rzemieślników.
Amfiteatr w Ogrodzie Saskim pękał w sobotni wieczór pękał w szwach. Tłumy lublinian i turystów podziwiały wirtuozerski koncert klezmerów, który dali na 706. urodziny Lublina
Stary cmentarz żydowski na Kalinowszczyźnie jest miejscem regularnie odwiedzanym przez religijnych Żydów z całego świata. Znajdują się tu ohel cadyka Jakuba Izaaka Horowitza zwanego Widzącym z Lublina, grób znanego talmudysty Szaloma Szachny i sławnego kablisty Salomona ben Jechiela Lurii zwanego Maharszalem. O tych i wielu innych postaciach podczas piątkowego spaceru, odbywającego się w ramach 4. Lubliner Festivalu – Festiwalu Kultury Żydowskiej opowiedział uczestnikom prof. Andrzej Trzciński.
Dziś Międzynarodowy Dzień Młodzieży, Lublin już świętuje
Trwa Lubliner Festival. Część wydarzeń już za nami. Dziś w ramach warsztatów uczestnicy wybrali się w kulinarną podróż po kuchni żydowskiej. Ale to nie koniec wydarzeń.
Pięć dni wypełnionych muzyką, zabawą, śpiewem i tańcem – tak w skrócie wyglądać ma kolejna edycja Festiwalu Fanfara organizowanego przez Fundację Piszczałka oraz Towarzystwo dla Natury i Człowieka. Miejsce imprezy to powiat biłgorajski: Chłopków i Hosznia Ordynacka. Ale wesoło będzie też w innych wioskach.