Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
W niedzielę w godz. 12.30–15 w Domu Spotkań Caritas Rodzinny Festyn Wielokulturowy. Impreza ma charakter otwarty.
W Lublinie trwa Przegląd Nowego Kina Francuskiego. Do niedzieli (30.05) w kinie Studyjnym "Chatka Żaka" UMCS/DKF "Bariera" oglądamy to, co nowego i ciekawego wyprodukowali francuscy filmowcy.
Rozmowa z Kingą Karwowską, koordynatorką 5. edycji targów mody i designu Lublin Pop-Up Shop! w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12)
Przed Ratuszem w Lublinie wyrosły brzozy, pod nimi można się wylegiwać na leżaku i czytać wiersze.
Gościem poniedziałkowego wykładu z cyklu „Pro publico bono KULtura człowieka i społeczeństwa” będzie wokalista „Budki Suflera” Krzysztof Cugowski, który wygłosi wykład „Muzyka rockowa i jej znaczenie społeczne i polityczne”.
Muzeum Lubelskie zaprasza dziś na promocję książki Waldemara Piaseckiego „Jan Karski. Jedno Życie”. Początek o godz. 17 w Galerii Malarstwa Polskiego i Obcego XVII-XiX wieku.
21 maja (czwartek) Beata Sokołowska, autorka bloga i książki „Alkaliczny styl życia”, spotka się czytelnikami i fanami w Domu Kultury LSM w Lublinie (ul. Konrada Wallenroda 4a). Spotkanie odbędzie się o godz. 18.
Dziś (19 maja) o godz. 19 w Restauracji Hades Szeroka, (ul. Grodzka 21) w ramach Dni Brunona Schulza „Bruno4ever” spotkanie z Jurijem Andruchowyczem, ukraińskim wokalistą, poetą, pisarzem, publicystą.
Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na 16. edycję Dni Wisły. Impreza rozpocznie się w niedzielę (7 czerwca) i potrwa dwa tygodnie.
Open Stage to konkurs dla utalentowanych studentów lubelskich uczelni, który Fundacja Sztukmistrze organizuje już od siedmiu lat. Finał odbywa się w trakcie KULTURALIÓW. Występy ocenia profesjonalne jury, ale na uczestników czeka też Nagroda Publiczności. Łączna pula nagród to 3000 złotych.
W najbliższy weekend odbędzie się już piąta edycja Żonglerskiej Lubelskiej Konwencji ŻeLKa – organizowanego przez Fundację Sztukmistrze i Uczelniany Samorząd Studentów KUL międzynarodowego spotkania osób związanych ze sztuką Nowego Cyrku.
W niedzielę, 17 maja, na parkingach Targu pod Zamkiem (Al. Unii Lubelskiej), w godzinach porannych rozpocznie się 1. Nowa Giełda Staroci.
Czołówka polskiej sceny kabaretowej wystąpi 4 lipca na placu Zamkowym w Lublinie. Wieczór poprowadzi Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny, a transmisję przeprowadzi TVP 2.
W Galerii Sztuki Ludowej STL (ul. Grodzka 14), majowe spotkania z rzemiosłem.
W niedzielę, 10 maja, w godzinach 11-15 w Muzeum Wsi Lubelskiej „Dzień wiatraka”.
Sobotę i niedzielę powinny zarezerwować osoby zainteresowane uczestnictwem w lekcjach tańca, oglądaniem tancerzy i Tadeuszem Kantorem.
Dziś o godz.16.30 w sali widowiskowej Akademickiego Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”( ul. Radziszewskiego 16) rozpocznie się gala jubileuszowa. Ważne miejsca miasteczka uniwersyteckiego kończy 50 lat.
Od piątku do 15 maja potrwa XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku jest on organizowany pod hasłem „Wybieram bibliotekę”
Wyścig kapsli, zawody sumo, koncert orkiestry dętej straży pożarnej, pchli targ i wiele innych. W ten sposób Punkt Kultury przy ul. 1 Maja celebruje święto pracy.
W sobotę i niedzielę (2 i 3 maja) Muzeum Nadwiślańskie, Oddział Zamek w Janowcu zaprasza na „Majówkę na zamku”.
Na najbliższy majowy weekend Muzeum Zamoyskich przygotowało dla gości specjalne atrakcje.
W sobotę (2 maja) w godz. 19–24 w Muzeum Wsi Lubelskiej w sektorze Roztocze przy piwiarni, odbędzie się pierwsza w tym sezonie „Potańcówka w skansenie, czyli wywijasy, obertasy, lemoniada i frykasy”.
Na każdy dzień tygodnia Lubelski Teatr Tańca wraz z grupą doświadczonych instruktorów przygotował zajęcia dla osób w każdym wieku: dzieci, młodzieży i dorosłych.
W niedzielę, 26 kwietnia, w galerii Gala (ul. Fabryczna 2) spotkanie z Kulturami Świata - Irlandia.