Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

31 marca 2023 r.
19:48

III liga: Derby w Białej Podlaskiej i Lublinie, Orlęta Spomlek liczą na przełamanie

Avię czeka trudny mecz w Białej Podlaskiej
Avię czeka trudny mecz w Białej Podlaskiej (fot. Wojtek Szubartowski)

Tym razem czeka nas derbowa sobota. Podlasie zagra z Avią Świdnik (godz 16), a Lublinianka podejmuje Chełmiankę (14).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak to w ostatnich latach bywało, podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zazwyczaj potrzebowali kilka kolejek, żeby odpalić. W tym roku sytuacja się powtórzyła. Żółto-niebiescy wygrali jeden mecz, ale walkowerem. W trzech pozostałych zanotowali: dwa remisy u siebie i porażkę w Połańcu z Czarnymi 2:4. W sobotę nie będzie łatwo o przełamanie, bo rywal z Białej Podlaskiej ma ostatnio sporo powodów do radości. Podlasie „odczarowało” wreszcie swój stadion, a przed tygodniem przywiozło trzy „oczka” z Kielc. Dzięki temu zajmuje już siódme miejsce w tabeli.

– Zdajemy sobie sprawę, że przeciwnik dobrze rozpoczął rundę rewanżową i że nieźle punktują na wiosnę. Liczę jednak, że spiszemy się lepiej i że zainkasujemy trzy punkty – mówi trener Mierzejewski.

Jak do spotkania podchodzą gospodarze sobotnich zawodów? – Mamy duży szacunek do rywala, Avia ma naprawdę dużo jakości. Myślę, że to kwestia czasu, kiedy się rozkręcą. My mamy swoje ambicje i na pewno chcemy podtrzymać dobrą passę. Jedno jest pewne, zapowiada się ciekawe spotkanie – przekonuje Artur Renkowski, który nadal ma też sporo zmartwień kadrowych. – Może do gry wróci Erwin Bahonko. Mateusz Chyła i Tomek Andrzejuk są blisko, ale jeszcze nie będą gotowi. Maciej Wojczuk? Niestety, odnowił się problem z Achillesem i raczej na parę tygodni wypadnie z gry – dodaje szkoleniowiec biało-zielonych.

Derby numer dwa odbędą się na Wieniawie. Zdecydowanym faworytem starcia: Lublinianka – Chełmianka będzie druga z ekip. Tym bardziej, że Patryk Czułowski i jego koledzy przystąpią do spotkania podbudowani środowym zwycięstwem nad Sokołem Sieniawa (4:2). Młoda drużyna Radosława Adamczyka nie ma nic do stracenia i na pewno powalczy. W jedynym do tej pory występie u siebie lublinianie przegrali „tylko” 1:2 z KS Wiązownica. Początek zawodów na stadionie przy ul. Leszczyńskiego zaplanowano na godz. 14. Mecz w Białej Podlaskiej ruszy dwie godziny później.

Nowy napastnik Orląt?

Kontuzje, a co za tym idzie krótka ławka rezerwowych spędzają sen z powiek trenerowi Orląt Spomlek. Biało-zieloni w sobotę o godz. 16 zmierzą się u siebie z Wisłoką Dębica. I będą chcieli się przełamać po trzech kolejnych porażkach

Gospodarze zdają sobie jednak sprawę, że nie będzie łatwo, bo ekipa z Radzynia Podlaskiego ma swojego problemy. Po zimowych ubytkach doświadczonych zawodników w zespole jest sporo młodzieży, a ta potrzebuje jeszcze czasu, żeby się ograć na poziomie III ligi.

– Większość meczów na styku jesienią potrafiliśmy wygrać. Tym razem, po osłabieniach, jakich doznaliśmy w przerwie między rundami takie spotkania przegrywamy. Sytuacja jest naprawdę tragiczna, bo zostało nam tak naprawdę sześciu seniorów do grania i młodzież. W sumie może będziemy mieli 15 piłkarzy na sobotnie spotkanie. Przydałoby się wygrać, bo drużyny ze środka tabeli się do nas zbliżają. I na pewno zrobimy wszystko, żeby zgarnąć trzy punkty. Wiemy jednak, że czeka nas ciężka przeprawa – przyznaje Mikołaj Raczyński, który nie będzie mógł nadal skorzystać z: Karola Rycaja, Pavla Chaliadki, a także Przemysława Koszela.

W Radzyniu Podlaskim pojawił się za to nowy, doświadczony napastnik. To piłkarz z przeszłością w II lidze, który jednak jest po kontuzji i od dawna nie pojawiał się na boisku. – Może uda się podpisać kontrakt, ale na pewno będzie potrzebował czasu, zanim po tak długiej przerwie, będzie w stanie nam pomóc na boisku – dodaje trener Orląt.

Trzeba jeszcze dodać, że Wisłoka w tym roku też nie zachwyca. Gdyby nie wygrana walkowerem z ŁKS Łagów, ekipa z Dębicy miałaby na koncie dwa „oczka” w czterech meczach. To drugie udało się wywalczyć w środę przy okazji zaległego spotkania z KSZO, a w zasadzie drugiej zaległej połowy, bo mecz z powody śnieżycy został przerwany po 45 minutach. Wisłoka prowadziła twedy 2:0, ale w środę straciła dwa gole i zawody ostatecznie zakończyły się remisem 2:2.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bartłomiej Kseniak zawodnik KS SNAJPER (z tarczą) - zwycięzca w dwóch kategoriach pistoletowych.
galeria

Celowali patriotycznie. Memoriał Strzelecki Żołnierzy i Powstańców

W Klubie Strzeleckim Snajper Lublin uczcili dzisiaj pamięć poległych i pomordowanych żołnierzy i powstańców.

Rozpoznasz polityków z Lubelszczyzny? Sprawdź się w naszym quizie!
QUIZ

Rozpoznasz polityków z Lubelszczyzny? Sprawdź się w naszym quizie!

Lubelszczyzna od lat jest ważnym miejscem na politycznej mapie Polski. To właśnie stąd wywodzi się wielu znanych parlamentarzystów, samorządowców i działaczy, którzy kształtują nie tylko lokalną, ale też krajową scenę polityczną. Część z nich działa od dekad, inni dopiero zdobywają popularność, ale jedno jest pewne – każdy, kto interesuje się życiem publicznym w regionie, powinien kojarzyć ich twarze. Dlatego przygotowaliśmy specjalny quiz o politykach z Lublina i województwa lubelskiego, który sprawdzi twoją wiedzę w nietypowy sposób.

Zamojski Szpital Niepubliczny w Zamościu mieści się przy ul. Peowiaków

Przymiarki do nowego oddziału w „starym” szpitalu. Prezes: Będziemy stawać na głowie

Baza lokalowa jest. Z personelem pomocniczym też nie będzie problemu. By pomysł na uruchomienie w zamojskim tzw. starym szpitalu oddziału psychiatrii dziecięcej się powiódł, potrzebni są jeszcze lekarze specjaliści.

Klaudia Klimczyk czyli Mama Na Obrotach

Gwiazda TikToka jedzie z nowym programem. Odwiedzi dwie miejscowości

Popularność zdobyła dzięki TikTokowi, ale znana jest również ze stund-upu. Klaudia Klimczyk występująca pod pseudonimem Mama Na Obrotach odwiedzi na początku października dwie miejscowości w powiecie tomaszowskim. Jej występy w Łaszczowie i Jarczowie będą biletowane.

Zniszczony dom w Wyrykach

Do czasu odbudowy domu poszkodowana rodzina z Wyryk ma zapewnione mieszkanie zastępcze

Do czasu odbudowy domu poszkodowana rodzina z Wyryk ma zapewnione mieszkanie zastępcze – powiedział PAP wójt gminy Bernard Błaszczuk. Dom został uszkodzony w nocy z 9 na 10 września, gdy nad Polskę wtargnęły rosyjskie drony. Budynek zostanie odbudowany od podstaw na koszt państwa.

Na ulicy Łukasińskiego pracownicy Strabagu całe wakacje układali kostkę na nowo. Od 1 października będzie już można tamtędy jeździć

Gwarancyjne remonty na finiszu. Ale poprawek ten wykonawca może mieć więcej

Z początkiem października zostanie otwarty ruch na Łukasińskiego, a najpewniej do końca miesiąca na Altanowej. Obie te ulice były w ramach remontów pogwarancyjnych naprawiane przez firmę Strabag. Miasto chciałoby, aby ten wykonawca poprawił też inne swoje inwestycje w mieście.

Świdniczanka wygrała drugi mecz z rzędu

Świdniczanka lepsza od Wisły II Kraków

W siedmiu pierwszych występach tylko trzy punkty. W dwóch ostatnich aż sześć „oczek”. Świdniczanka po derbowej wygranej z Avią poszła za ciosem i w meczu na dnie tabeli pokonała u siebie Wisłę II Kraków 4:1.

Bogdan Nowak i jedna z jego rozmówczyń - Jadwiga Kropornicka
galeria

Powrót do wyjątkowo trudnej przeszłości. Książka i reportaż pełne traumatycznych wspomnień

Godziny rozmów, setki zdjęć i nagrań. Gmina Skierbieszów wydaje kolejną wyjątkową książkę. Uzupełnieniem publikacji będzie też filmowy reportaż. Zawarte w nich są wspomnienia trudne, dotyczące czasów wojny i tego, co mieszkańcy Zamojszczyzny przeżyli podczas wysiedleń.

Bryan Griffin rozegrał niezłe zawody

PGE Start Lublin pokonał Górnika Zamek Książ Wałbrzych i zagra w finale Superpucharu Polski

PGE Start zagra w finale Pekao S.A. Superpucharu Polski. W sobotnim półfinale ekipa z Lublina pokonała Górnika Zamek Książ Wałbrzych 80:66.

Protest przeciwko myśliwym
Protest w Lublinie
galeria

Dość przypadkowych śmierci z rąk myśliwych

Kolejna tragedia, kolejny raz usłyszeliśmy „pomyliłem z dzikiem”. Ile tragedii z rąk myśliwych musi się jeszcze wydarzyć? Czy możemy czuć się bezpiecznie? – dopytywali aktywiści z lubelskiego Ruchu Antyłowieckiego podczas dzisiejszego protestu pod siedzibę Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego przy ul. Wieniawskiej.

Bezpłatna antykoncepcja dla młodych kobiet. Tego chcą posłowie Polski 2050

Bezpłatna antykoncepcja dla młodych kobiet. Tego chcą posłowie Polski 2050

Posłowie Polski 2050 złożyli w Sejmie projekt ustawy, który przewiduje bezpłatny dostęp do antykoncepcji dla kobiet w wieku od 18 do 25 lat. Przewidziano w nim także, rozszerzenie antykoncepcji objętej refundacją, dla kobiet powyżej 25 roku życia. Bezpłatne środki antykoncepcji ma finansować NFZ.

Rondo służy już od roku. Teraz ma nazwę stowarzyszenia

Rondo służy już od roku. Teraz ma nazwę stowarzyszenia

Rondo, którym od roku jeżdżą już mieszkańcy, zyskało nazwę najstarszego stowarzyszenia w Białej Podlaskiej. Koło Bialczan złożyło taki wniosek niemal od razu po otwarciu inwestycji.

Sierż. Łukasz Remuszka i st. post. Łukasz Bizoń uratowali życie młodemu mężczyźnie

Sierż. Remuszka i st. post. Bizoń uratowali życie 25-latkowi

Byli na służbie, zrobili to, co do nich należało. Ale gdyby się zawahali i nie podjęli akcji ratowniczej tak szybko, młody mężczyzna mógłby już nie żyć. Dwaj policjanci z Lublina uratowali mu życie.

Magdalena Bożko-Miedzwiecka – dziennikarka, rzeczniczka prasowa. Publikowała w Dzienniku Wschodnim, Newsweeku, Newsweeku Historii, Rzeczpospolitej, Twórczości, Akcencie, Karcie. Laureatka dziennikarskich nagród, m.in. Ostrego Pióra Business Centre Club, nagród w konkursie prasowym Mediów Regionalnych im. Jana Stepka za reportaże historyczne i społeczne, nagród Salus Publica Głównego Inspektora Pracy, nagrody im. Bolesława Prusa Związku Literackich Polskich.

Polska o nim milczała, jakby nigdy nie istniał

Gdyby nie polscy piloci i mieszkańcy niewielkiej lubelskiej miejscowości, nikt by dzisiaj nie wiedział, że to w Woli Osowińskiej pod Radzyniem Podlaskim urodził się założyciel i pierwszy dowódca Dywizjonu 303. Polskie władze skutecznie wymazały pułkownika Zdzisława Krasnodębskiego z kart historii. Ale ludzie nie zapomnieli.

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach
28 września 2025, 13:30

Wiejska zabawa, pacyfikacja i przemarsz partyzantów. Piknik Historyczny w Brodziakach

Historyczne widowisko będzie zasadniczym punktem niedzielnego pikniku, który w niedzielę (28 września) odbędzie się w Brodziakach pod Biłgorajem.

BETCLIC III LIGA, GR. IV
9. KOLEJKA

Wyniki:

Avia Świdnik - Świdniczanka Świdnik 2-3
Cracovia II - Czarni Połaniec 1-0
Korona II Kielce - KSZO Ostrowiec Św. 1-2
Pogoń Sokół Lubaczów - Chełmianka 0-0
Siarka Tarnobrzeg - Podlasie Biała Podlaska 1-2
Sparta Kazimierza Wielka - Naprzód Jędrzejów 0-2
Stal Kraśnik - Sokół Kolbuszowa Dolna 3-1
Star Starachowice - Wisłoka Dębica 1-1
Wisła II Kraków - Wiślanie Skawina 1-2

Tabela:

1. KSZO 9 23 18-7
2. Avia 9 19 21-13
3. Wiślanie 9 19 20-17
4. Chełmianka 9 18 15-10
5. Pogoń Sokół 9 15 18-12
6. Podlasie 9 14 17-15
7. Cracovia II 9 14 16-18
8. Stal K. 9 13 17-11
9. Star 9 13 14-13
10. Naprzód 9 12 14-13
11. Siarka 9 11 13-15
12. Wisłoka 9 10 11-12
13. Korona II 9 10 15-19
14. Czarni 9 9 14-16
15. Sokół Kolbuszowa 9 7 11-17
16. Sparta 9 7 13-23
17. Świdniczanka 9 6 12-17
18. Wisła II 9 6 16-27

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!