Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

30 listopada 2021 r.
20:18

Korona Kielce – Górnik Łęczna 1:2. Pucharowa przygoda trwa w najlepsze

Autor: Zdjęcie autora bs
Maciej Gostomski i jego koledzy awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski<br />
<br />
Maciej Gostomski i jego koledzy awansowali do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski

(fot. Maciej Kaczanowski)

PIŁKARSKI FORTUNA PUCHAR POLSKI Dwie połowy i dwa oblicza Górnika Łęczna w krajowym pucharze. Do przerwy zespół trenera Kamila Kieresia zagrał bardzo słabo w Kielcach przeciwko tamtejszej Koronie, a po zmianie stron totalnie zdominował rywala i wywalczył awans do ćwierćfinału tych rozgrywek

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Dzień przed meczem w Kielcach doszło do poważnej decyzji w Koronie. Po porażce 2:5 w Niepołomicach z tamtejszą Puszczą z posadą pożegnał się dotychczasowy szkoleniowiec. Dominik Nowak. Wobec tego zespół przeciwko Górnikowi poprowadził Kamil Kuzera. Piłkarze z Łęcznej zdawali sobie jednak sprawę, że czeka ich trudne wyzwanie. – Fajnie będzie wrócić do Kielc, bo spędziłem tam fajny okres w mojej przygodzie z piłką. Kibicuję Koronie, żeby awansowała do Ekstraklasy, ale na boisku nie ma sentymentów. Jedziemy tam po awans do kolejnej rundy – zapewniał Bartosz Rymaniak, defensor Górnika, a przeszłości zawodnik kielczan. – Przez trzy lata mojej pracy w Górniku w Pucharze zawsze pokonywaliśmy pewne szczeble. Tym razem naszym zadaniem jest awansować do ćwierćfinału – dodawał trener Kamil Kiereś.

Wtorkowe spotkanie toczyło się przy padającym śniegu. Początkowo obie drużyny postawiły więc na twardą i nieustępliwą walkę mającą pomóc im w wystrzeganiu się prostych błędów w obronie. Później nieco więcej z gry mieli gospodarze. W 23 minucie po odegraniu Adama Frączczaka sprzed pola karnego strzelał Filipe Oliveira. Dwie minuty później było 1:0 dla Korony. Dobre prostopadłe podanie w pole karne otrzymał Dawid Błanik i sprytnym strzałem pokonał Macieja Gostomskiego. W odpowiedzi groźnie sprzed „szesnastki” uderzał Damian Gąska, ale dobrze spisał się Marcel Zapytowski. Był to jedyny strzał łęcznian w pierwszych 45 minutach i do przerwy minimalnie lepsza była Korona.

W drugiej połowie zielono-czarni rzucili się do odrabiania strat i zamknęli złocisto-krwistych na własnej połowie. Już kilka chwil po wznowieniu gry blisko wyrównania był Janusz Gol, ale jego strzał trafił w słupek bramki gospodarzy. W 55 minucie po złym zagraniu miejscowych piłkę przejął powracający do gry po kontuzji Bartosz Śpiączka. Snajper Górnika pognał w pole karne i oddał strzał, który wślizgiem zablokował jeden z defensorów rywali. Cztery minuty później Śpiączka dobrze główkował po dograniu od Jasona Lokilo, a piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Wreszcie w 67 minucie łęcznianie dopięli swego. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu wolnego świetnie w pole karne wbiegł Rymaniak i pięknym strzałem głową doprowadził do remisu.

Nie minęło 60 sekund, a bliski trafienia był Lokilo, ale jego płaskie uderzenie minęło bramkę Korony. W dalszej części spotkania zespół trenera Kieresia nie rezygnował z ataków i szukał bramki dającej awans. Dlatego też niemal co chwile „kotłowało” się w polu karnym gospodarzy. W efekcie w 82 minucie po dograniu od Michała Golińskiego do siatki pierwszoligowca trafił Śpiączka i zapewnił swojej drużynie awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski, który zostanie rozegrany wiosną 2022 roku.

Korona Kielce – Górnik Łęczna 1:2 (1:1)

Bramki: Błanik (25) – Rymaniak (67), Śpiączka (82).

Korona: Zapytowski – Danek, Zebić, Koj (41 Szarek), Sierpina – Podgórski, Szpakowski, Gąsior, Oliveira (65 Petrović), Błanik (65 Łukowski) – Frączczak (79 Górski).

Górnik: Gostomski – Rymaniak, Szcześniak, Midzierski (46 Leandro), 29 Dziwniel – Goliński, Tymosiak (46 Serrano), Gol (64 Banaszak), Gąska (90 Krykun), Lokilo – Śpiączka (86 Drewniak).

Żółte kartki: Podgórski, Łukowski – Lokilo, Rymaniak, Śpiączka, Goliński.

Sędziował: Tomasz Wajda (Żywiec).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

W piątek, o godzinie 17, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Zdjęcie ilustracyjne
BOGDANKA

Morderstwo w Boże Narodzenie. Brat zabił brata

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu górnikowi, który miał zabić swojego brata. W tle dramatu pojawiają się alkohol, konflikt o majątek i porachunki miłosne.

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie
galeria

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie

Od dłuższego czasu mecze pomiędzy Arką Gdynia, a Motorem Lublin budzą ogromne emocje i tak też było w „Pucharze Tysiąca Drużyn”. Do wyłonienia zwycięzcy w czwartkowym starciu potrzebna była dogrywka, w której gola na wagę awansu zdobył zespół znad morza

Ścianka i defibrylatory to niektóre ze zwycięskich projektów puławskiego BO 2026
Puławy

Wyniki budżetu obywatelskiego w Puławach. Te projekty wygrały

Niecałe trzy tysiące puławian oddało ważne głosy na projekty budżetu obywatelskiego 2026. Finansowanie otrzyma 8 z 38 finałowych propozycji. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa ścianka wspinaczkowa na puławskich błoniach.

Avia Świdnik sensacyjnie pokonała u siebie pierwszoligowy Ruch Chorzów
galeria

Sensacja w Świdniku. Avia zasłużenie pokonała Ruch Chorzów w STS Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Takie historie kochają kibice piłki nożnej. W czwartkowe popołudnie Avia Świdnik postarała się o nie lada niespodziankę i w pierwszej rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn” niespodziewanie pokonała u siebie grający w Betclic I Lidze Ruch Chorzów

Od lewej: ul. Sadowa, ul. 4 Pułku Piechoty oraz ul. Powstańców Listopadowych w Puławach
zdjęcia
galeria

Puławy remontują ulice. Pomagają państwowe dotacje

W tym roku rozpoczęte zostały długo oczekiwane remonty kilku puławskich dróg. Na odcinku za stacją transformatorową do wału wiślanego, rozpoczęto przebudowę ul. 4 Pułku Piechoty. Z kolei na os. Niwa trwa remont ul. Sadowej. W lecie do użytku oddano przedłużenie ul. Powstańców Listopadowych.

Fragment meczu w Piotrkowie Trybunalskim

PGE MKS El-Volt Lublin sensacyjnie przegrał w Piotrkowie Trybunalskim

Ten wynik to potężne zaskoczenie, bo przecież PGE MKS El-Volt Lublin ma w tym sezonie mocarstwowe plany.

Trwa VI Polski Kongres Górniczy.

Drugi dzień kongresu górniczego. Jakie wyzwania czekają sektor wydobywczy?

Od środy w Lublinie i częściowo na terenie kopalni Bogdanka odbywa się VI Polski Kongres Górniczy. Czwartek był dniem poświęconym obradom w sesjach tematycznych. W obliczu transformacji energetycznej nie sposób uciec od kwestii wyzwań, jakie czekają górnictwo w najbliższych latach i dekadach.

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Oni w Polsce już nie pomieszkają. Zostali wydaleni i dostali zakaz wjazdu

Dwójka mężczyzn decyzją policji i straży granicznej została wydalona z Polski. Obcokrajowcy nie mają także możliwości wjazdu do krajów strefy Schengen.

Lubelszczyzna na weekend: co zobaczyć, jadąc samochodem z Ukrainy? Przewodnik 2025

Lubelszczyzna na weekend: co zobaczyć, jadąc samochodem z Ukrainy? Przewodnik 2025

Bliskość granicy, malownicze krajobrazy i bogactwo historii sprawiają, że Lubelszczyzna jest idealnym kierunkiem na weekendową podróż samochodem dla gości z Ukrainy. To region, który zachwyca na każdym kroku – od renesansowych perełek architektury, przez tętniące życiem miasta, po spokojne oazy natury. Zapomnij o pośpiechu i odkryj z nami najciekawsze zakątki województwa lubelskiego.

Kiedy autostradą do Białej Podlaskiej? Nowe aneksy przesunęły terminy
drogi

Kiedy autostradą do Białej Podlaskiej? Nowe aneksy przesunęły terminy

Z Siedlec do Warszawy od kilku miesięcy można już dojechać autostradą A2. Kiedy z takiej możliwości skorzystają kierowcy z Białej Podlaskiej? Zarządca drogi próbuje mobilizować wykonawców, ale nowe aneksy dają wykonawcom więcej czasu.

Nawierzchnia ulicy Chemicznej pozostawia wiele do życzenia.
Lublin

Chemiczna do remontu? Chcą tego przedsiębiorcy

Każdy kierowca, który zmierzył się z przejechaniem ulicy Chemicznej wie, że jest to ciężkie przeżycie, szczególnie dla zawieszenia samochodu. Od lat jest to jedna z najbardziej zaniedbanych i wysłużonych nawierzchni w Lublinie. Pojawiła się szansa na zmiany.

Zespół Svahy w niedzielę wystąpi podczas myśliwskiej imprezy na zamku

Dni renesansu i baroku. Myśliwska niedziela w Janowcu

W najbliższą niedzielę, 28 września, na zamku w Janowcu świętować będą myśliwi i leśnicy. W programie "Fety u hetmana" m.in. wernisaż, pokazy łucznictwa konnego i koncerty.

Pierwsza wizyta u psychologa – jak się przygotować i czego się spodziewać?

Pierwsza wizyta u psychologa – jak się przygotować i czego się spodziewać?

Niektórzy potrafią tygodniami porównywać modele telefonów, a jednocześnie odkładają decyzję o umówieniu się do psychologa, choć może to przynieść im znacznie większą ulgę. Według badań aż 1 na 4 osoby w Polsce doświadczy w ciągu życia problemów wymagających wsparcia psychologicznego. Mimo to wiele osób wciąż obawia się pierwszej wizyty u specjalisty – głównie dlatego, że nie wie, czego się spodziewać. Pierwsza wizyta stanowi często początek prawdziwej ulgi, choć najtrudniejszy pozostaje pierwszy krok.

Cztery dworce z lubelskiego w nowym programie PKP
kolej

Cztery dworce z lubelskiego w nowym programie PKP

Kolejowa spółka ogłosiła nowy program „Dworce przyjazne pasażerom”. Na liście wśród 181 obiektów znalazły się również te z województwa lubelskiego.

PKO BP EKSTRAKLASA
9. KOLEJKA

Wyniki:

Arka Gdynia  - Korona Kielce 0-0
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Lech Poznań 0-2
GKS Katowice - Cracovia 0-3
Górnik Zabrze - Widzew Łódź 3-2
Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk 3-4
Radomiak Radom - Piast Gliwice 1-0
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1-1
Zagłębie Lubin - Motor Lublin 2-2
Wisła Płock - Jagiellonia Białystok 0-1

Tabela:

1. Górnik 9 18 14-7
2. Cracovia 8 17 16-9
3. Wisła Płock 8 16 10-5
4. Jagiellonia 7 16 14-10
5. Korona 9 15 11-7
6. Lech 7 13 13-12
7. Legia 7 11 11-6
8. Radomiak 9 11 15-16
9. Zagłębie 8 10 16-13
10. Widzew 9 10 13-12
11. Motor 8 10 9-12
12. Pogoń 9 10 14-18
13. Bruk-Bet 9 9 11-13
14. Arka 9 9 5-10
15. Raków 7 7 7-11
16. Katowice 9 7 10-20
17. Lechia 9 6 18-22
18. Piast 7 4 3-7

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!