16:54

Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin 0:0 (zapis relacji na żywo)

0 0 A A
(fot. Wojciech Szubartowski)

Motor zremisował w piątek z wiceliderem tabeli Kotwicą Kołobrzeg 0:0. Drużyna Goncalo Feio na razie wskoczyła na piąte miejsce w tabeli, ale dopiero w weekend swoje mecze rozegrają rywale walczący o strefę barażową.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

90+5' Słaba druga połowa i mecz w Kołobrzegu kończy się bezbramkowym remisem. Jest to na pewno podział punktów ze wskazaniem na Motor, ale pewnie kibice żółto-biało-niebieskich woleliby trzy punkty dla swoich pupili.

90+4' Obie drużyny starają się jeszcze coś zdziałać, ale chyba brakuje już i pomysłu i sił.

90+1' Cywiński z dystansu oczywiście nad bramką.

90' Mecz potrwa 4 minuty dłużej.

87' Gonzalo Feio też posyła na boisko dwóch kolejnych zawodników: Rybicki i Wojtkowski, a schodzą: Luberecki i Michal Król.

86' Cywiński od razu wpisał się do protokołu kartką.

85' Dwie zmiany w ekipie miejscowych. Wchodzą: Cywiński i Rakowski, a schodzą Soljić oraz Bartoś.

82' Dwie zmiany w Motorze: Reiman i Żebrakowski zmieniają: Gąsiora i Wełniaka. Dla Żebrakowskiego to pierwszy występ od... sierpnia.

80' Samotna szarża Wójcika, kilakdziesiąt metrów pokonane, ale na koniec po raz kolejny obrońca przyjezdnych zatrzymany.

79' Gąsior zatrzymuje kontrę Kaczmarka faulem i ogląda "żółtko".

78' Motor dłużej pod bramką rywali, widać, że podopieczni Goncalo Feio bardzo chcą zdobyć gola i trzy punkty. Na razie brakuje jednak konkretów.

77' Teraz cios za cios. Atakuje jeden zespół, atakuje drugi. Luberecki w pojedynkę na dwóch rywali i będzie rożny.

75' Pogorzelec łapie w "zęby" ostrą centrę Lubereckiego.

74' Jak Rafał Król tego nie strzelił? Piłka spada pod nogi kapitana, ten "nawija" obrońcę i dosłownie z pięciu-sześciu metrów jakimś cudem uderzył nad bramką. Wielkie szczęście Kotwicy, bo to powinna być bramka dla żółto-biało-niebieskich.

73' Kolejne uderzenie z dystansu gospodarzy, znowu nad bramką Budziłka.

71' Zaskakujący strzał z narożnika pola karnego, odbija Pogorzelec i kolejny rożny.

70' Dobre dośrodkowanie Lubereckiego, ale akurat w to miejsce, gdzie nie było żadnego z "Motorowców". Przypadkowo piłką trafiony został Lis jednak ostatecznie łapie futbolówkę Pogorzelec.

69' Kartka dla Kozajdy.

67' Druga roszada także w ekipie gospodarzy, Frączczak za Bojasa.

67' Pierwsza zmiana w ekipie z Lublina. Staszak za Ceglarza, a to oznacza, że wyżej przeniesie się Luberecki.

66' Po przerwie piłkarze nie rozpieszczają kibiców, teraz fatalne podanie Rudola do swojego kolegi ustawionego przy linii bocznej i piłka dla Kotwicy.

65' Kolejna kartka, tym razem dla Kaczmarka.

64' Przechwyt Soljica, który oddal piłkę do Łysiaka, ale ten drugi uderzył bardzo źle.

63' Kartka dla Wełniaka.

62' Ależ okazja Motoru! Akcja prawą stroną, Ceglarz schodzi do środka i uderza, ale obrońcy zablokowali ten strzał. Piłka spada pod nogi Rafała Króla, ale kapitan przyjezdnych nie miał z czego uderzyć, szkoda.

61' Soljić przerywa akcję Motoru w środku boiska i ogląda "żółtko".

60' Kaczmarek, który właśnie pojawił się na boisku strzela z bliska, ale na rzut rożny piłkę odbija Budziłek.

58' Odpowiedź Kotwicy, ale po raz kolejny niedokładne dogranie pod bramkę.

57' Przedziera się w indywidualnej akcji Wójcik, ale prawy obrońca gości ostatecznie zatrzymany.

56' Rafał Król poradził sobie z kilkoma rywalami, ale źle dograł w pole karne.

54' Złe dośodkowanie gości z prawego skrzydła, od bramki miejscowi.

53' Walka w środku pola. Strata Rafała Króla, przechwyt Motoru, strata Kotwicy, przechwyt Kotwicy - wszystko w przeciągu kilkudziesięciu sekund.

51' Groźnie pod bramką Motoru po wyrzucie piłki z autu, dobre zgranie przed pole karne, ale strzał tuż nad poprzeczką.

51' Złe dośrodkowanie Kosakiewicza nie przechodzi pierwszego obrońcy.

50' Groźny atak prawą stroną Kotwicy i będzie rożny.

49' Znowu mocne otwarcie ze strony Motoru. Wójcik atakuje prawą stroną, ale ponownie zabrakło lepszego ostatniego podania.

46' Motor rozpoczął drugą połowę.

45+4' Koniec pierwszej połowy. Początek meczu na pewno ciekawy, Motor miał swoje sytuacje, jedną wypracowała sobie także Kotwica, ale im dalej w las, tym nudniej.

45+4' Bartoś ostro zaatakował Rafała Króla i kartka.

45' Wracamy do gry. W pierwszej połowie piłkarze zagrają 4 minuty dłużej.

43' Race na trybunach w Kołobrzegu i przerwa w grze, z powodu zadymienia boiska.

42' Michał Król wyprowadza piłkę w pojedynkę, ale gubi piłkę i wślizgiem, wyprostowaną nogą atakuje Murawskiego. Szczęście gości, bo sędzia pokazuje tylko "żółtko".

41' Dobra prostopadła piłka od Soljica do Kosakiewicza, ale tylko rożny.

39' W ostatnich minutach sporo błędów z obu stron, niecelnych podań i w zasadzie minimalne zagrożenie obu bramek.

32' Piłka szczęśliwie znalazła się w polu karnym Kotwicy, ale ani Ceglarz, ale Wełniak nie zdołali jej przejąć.

31' Tym razem dużo lepsza akcja Kotwicy. Łysiak do Kosakiewicza i szybszy Budziłek ratuje Motor.

30' Strzał Korta tylko do statystyk, prosto do "koszyczka" Budziłka.

28' Piękne podanie Lisa w pole karne do Wełniaka, ale napastnik huknął "ile fabryka dała" i nie trafił w bramkę.

26' Rożny dla Kotwicy i "kocioł" w polu karny Motoru. Po chwili kontra dwóch na dwóch, ale źle piłkę przyjął Michał Król i skończyło się tylko na strachu gospodarzy, szkoda, bo można było zrobić w tej akcji dużo więcej.

24' Strzał Wełniaka prosto w Pogorzelca.

23' Dobra akcja Motoru, tym razem lewym skrzydlem, ale zabrakło lepszego ostatniego podania i piłkę złapał Oskar Pogorzelec.

20' To powinno być 0:1! Wójcik wrzuca w pole karne do Rafała Króla, a ten strzelił głową, ale prosto w bramkarza rywali i ten zdołał odbić piłkę.

17' Słupek ratuje Motor! Josip Soljic rozegrał piłkę ze swoim napastnikiem i uderzył zza pola karnego, dobrze "dokręcił" piłkę, ale trafił nie do siatki, a w słupek.

16' Teraz naprawdę groźna akcja Kotwicy, która wychodzi trzech na trzech, ale strzał zablokowany, a wszystko kończy się kolejnym faulem, tym razem bliżej bramki Motoru niż środka boiska.

14' Gospodarze dłużej budowali akcję, ale nie przedarli się lewym skrzydłem, prawym też nie i w końcu rzucili piłkę w pole karne. Problem w tym, że był tam jedynie Budziłek.

12' Znowu blisko koła środkowego fauluje Gąsior i rzut wolny dla Kotwicy. Tym razem zamiast strzału jest "miękka" wrzutka, ale znowu nic z tego nie wynika, Motor wybija na aut.

11' Dobrze zapowiadała się ta akcja Motoru. Michał Król do Rafała Król, a ten próbuje zagrać prostopadle do Ceglarza, ale znowu ciut za mocno i "Cegi" nie opanował piłki zanim ta opuściła linię końcową.

8' Lis zagrywa w pole karne, ale Wełniaka uprzedza jeden z obrońców, który wybija piłkę na "uwolnienie". Początek spotkania na pewno ze wskazaniem na ekipę z Lublina.

7' Rzut wolny dla Kotwicy i strzał z ponad 30 metrów, ale kompletnie nieudany.

5' Udany pressing Motoru, przechwyt na połowie rywali i Rafał Król uderzył zza pola karnego tuż obok słupka. Pierwsza, naprawdę dobra okazja w Kołobrzegu.

4' Za mocna, długa piłka do Ceglarza, od bramki gospodarze.

2' Centra Piotra Ceglarza i jest pierwszy strzał, ale Rafał Król "główkuje" nad poprzeczką.

2' Rzut wolny dla Motoru, na wysokości pola karnego, będzie szansa na wrzutkę w pole karne i pierwszą sytuację.

1' Gramy, zaczęła Kotwica!

--------------------------------------------------------

Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin 0:0

Kotwica: Pogorzelec – Kozajda, Witasik, Murawski, Kosakiewicz, Kort, Soljić (85 Rakowski), Łysiak, Bartoś (85 Cywiński), Bojas (68 Frączczak), Szarpak (59 Kaczmarek).

Motor: Budziłek – Wójcik, Szarek, Rudol, Luberecki (87 Rybicki), M. Król (87 Wojtkowski), R. Król, Gąsior (82 Reiman), Lis, Ceglarz (67 Staszak), Wełniak (82 Żebrakowski).

Żółte kartki: Bartoś, Soljić, Kaczmarek, Kozajda, Cywiński - M. Król, Wełniak, Gąsior.

Sędziuje: Damian Kos (Gdańsk).

Zawodnicy rezerwowi obu drużyn:

Motor: Rosa, Rozmus, Rybicki, Żebrakowski, Cichocki, Staszak, Wojtkowski, Złomańczuk, Reiman.

Kotwica: Neugebauer, Cywiński, Frączczak, Sierpina, Goncerz, Rakowski, Obst, Kaczmarek, Bielka.

-----------------------------------------------------------------

W pierwszym starciu obu ekip górą byli żółto-biało-niebiescy, którzy pokonali ówczesnego lidera 3:1 i ogólnie rozegrali jeden z najlepszych meczów w tym sezonie. Wynik otworzył Przemysław Szarek, tuż po przerwie wyrównał Grzegorz Goncerz, a w końcówce szalę na korzyść gospodarzy przechylili: Rafał Król i Ezana Kahsay.

Gospodarze kilka godzin temu poinformowali, że sprzedało się już ponad 2 tysiące biletów na piątkowe spotkanie.

A to oznacza, że w Kołobrzegu można się spodziewać rekordu frekwencji w tym sezonie. Do tej pory najwięcej widzów obejrzało mecz ze Stomilem Olsztyn – 2083. Z kolei na starciu z KKS Kalisz na trybunach pojawiło się 2080 fanów, a dwa tysiące udało się jeszcze przekroczyć przy okazji meczu z rezerwami Lecha Poznań (2064).

------------------------------------------------------------------

Kotwica pod wodzą nowego trenera Macieja Bartoszka wygrała cztery z pięciu meczów. W efekcie, jest bliska wywalczenia awansu. Ma obecnie 57 punktów.

Trzeci Stomil Olsztyn wyprzedza o trzy „oczka”, a czwarty Znicz Pruszków o pięć. Motor zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 50 punktów, ale taki sam dorobek ma: szósty KKS Kalisz i piąta Wisła Grupa Azoty Puławy. A to oznacza, że każde zwycięstwo w końcówce sezonu może okazać się decydujace, tym bardziej, w starciu z rywalem w walce o awans.

e-Wydanie

Jest nowy prezes stadniny w Janowie Podlaskim. To człowiek z PSL
Tylko u nas

Jest nowy prezes stadniny koni w Janowie Podlaskiem. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa powołał na to stanowisko związanego z PSL, Leszka Świętochowskiego.

Biało-czerwona dumnie powiewa na wietrze
ZDJĘCIA

Pod starostwem powiatowym w Lublinie zebrano się by świętować Dzień Flagi RP.

Polska w UE. Już 20 lat jedziemy razem

Pamiętacie jeszcze korki na rondzie w Kołbieli? Przejazd przez Garbów czy Garwolin? A podróż Lublin-Warszawa, gdy nie było ekspresówki? Przypominacie sobie korki pod Zamkiem w Lublinie i sznury ciężarówek sunących przez centrum miasta? To na szczęście już przeszłość. W sporej mierze dzięki Unii Europejskiej.

„To symbol naszej tożsamości narodowej”. Dzień flagi pod Urzędem Wojewódzkim
ZDJĘCIA

Drugiego maja obchodzimy Dzień Flagi RP. O tym ważnym symbolu narodowym podczas uroczystego wciągnięcia jej na maszt mówił wojewoda lubelski Krzysztof Komorski.

Miał być hit kolejki, a był... walkower. Wyniki Hummel czwartej ligi

Po weekendowej porażce ze Stalą Kraśnik trener Cisowianki Drzewce Łukasz Giza podał się do dymisji. Wraz z nim z klubu odeszli pozostali członkowie sztabu szkoleniowego. Natomiast w środę zamiast hitowego starcia z Lewartem Lubartów ekipa z Drzewc oddala mecz walkowerem

Bogdanka Arka Chełm minimalnie gorsza od BKS Visłą Proline Bydgoszcz. Rewanż już w sobotę

W pierwszym spotkaniu o trzecie miejsce Bogdanka Arka Chełm przegrała z BKS Visłą Proline Bydgoszcz 2:3. Kolejny mecz w sobotę w Bydgoszczy. Początek o godzinie 20.30

Czego chcą zamościanie? Miasto czeka na propozycje. Do wydania ponad 3,2 mln zł

Zaraz po weekendzie, od poniedziałku 6 maja będzie można składać propozycje do przyszłorocznego budżetu obywatelskiego Zamościa.

Wypadek na MOP Bystrzejowice. Ciężko ranny pracownik w szpitalu

Wystarczyła chwila nieuwagi i drzwi ciężarowego samochodu przygniotły pracownika firmy odpowiadającej za porządkowanie dróg do maszyny. Poszkodowany 60-latek z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala.

Stary numer "na bankowca". 66-latek stracił prawie 50 tys.

Metody oszustów są różne. Często się powtarzają. Policja przed nimi ostrzega, a mimo to nadal nie brakuje osób, które dają się nabrać. Tak jak 66-latek z Białej Podlaskiej, który po rozmowach z "bankowcami" stracił prawie 50 tys. zł swoich oszczędności.

Artur Gronek (Polski Cukier Start): Chcę zostać w Lublinie

Rozmowa z Arturem Gronkiem, trenerem koszykarzy Polskiego Cukru Start Lublin

GIS ostrzega: Bakterie w mleku dla niemowląt. Mogą powodować groźną chorobę

Listerioza to choroba zagrażająca głównie kobietom w ciąży, noworodkom i osobom z obniżoną odpornością. Bakterie, które mogą ją wywołać wykryto w mleku modyfikowanym dla niemowląt.

Spór o logo miejskiej spółki. Prezydent-elekt stawia zarzuty, prezes wyjaśnia

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu ma nowe logo. Rafał Zwolak, prezydent-elekt nie jest tym zachwycony. Krytykuje nie potrzebny wydatek dokonany na dokładkę tuż przed zmianą władzy. Prezes miejskiej spółki wyjaśnia sytuację. A wszystko to rozgrywa się na portalu społecznościowym.

Rwa kulszowa - jak z nią walczyć?

Leczenie rwy kulszowej powinno być zawsze dopasowane do przyczyn bólu i stanu zaawansowania dolegliwości. Koniecznie trzeba wziąć pod uwagę także przyczyny rwy kulszowej i ogólny stan zdrowia pacjenta. Nie ma jednego przepisu, jak leczyć rwę kulszową. Czasami potrzebna jest pomoc neurochirurga, czasami ortopedy. Często sięga się także po wsparcie fizjoterapeuty.

Relaks i luksus nad jeziorem. Inwestycje w apartamenty turystyczne na Mazurach

Znane z krystalicznie czystych jezior i zapierających dech w piersiach krajobrazów, Mazury stają się coraz bardziej pożądanym miejscem dla inwestorów poszukujących luksusowych apartamentów turystycznych. Region ten przyciąga zarówno turystów, jak i inwestorów z całego świata, tworząc obiecujące perspektywy dla rozwoju nieruchomości turystycznych.