Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

8 stycznia 2022 r.
15:31

Premier przeprasza za niższe pensje. "Taki błąd był powodem ogromnego niepokoju i stresu"

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
124 11 A A

Warszawa. Premier Mateusz Morawiecki przeprasza za niższe wypłaty, które otrzymali po wejściu w życie Polskiego Ładu niektórzy nauczyciele i funkcjonariusze służb mundurowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Doskonale rozumiem, że teraz, kiedy walczymy z inflacją, kiedy martwimy się o to, co przyniesie jutro, taki błąd był powodem ogromnego niepokoju i stresu w wielu domach i za to wszystko przepraszam - powiedział w swoim podcaście szef rządu. W piątek w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie ministra finansów zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Od początku 2022 roku weszły w życie zmiany w podatkach, zapowiadane przez PiS w ramach Polskiego Ładu. Chodzi o 140-stronicową ustawę o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych oraz w niektórych innych ustawach. Po wejściu w życie zmian podatkowych z Polskiego Ładu m.in. kwota wolna od podatku wzrosła do 30 tysięcy złotych, a próg podatkowy do 120 tysięcy złotych. Jednocześnie zniknęło odliczenie składki zdrowotnej od podatku.

Rząd poprawia rewolucyjne zmiany podatkowe własnego autorstwa, po tym, jak wprowadzenie Polskiego Ładu odbiło się na kieszeniach nauczycieli, czy policjantów. Minister finansów, Tadeusz Kościński, podpisał rozporządzenie zmieniające technikę poboru zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych.

Resort wyjaśnia, że dzięki rozporządzeniu osoby, które otrzymały mniejszą pensję w styczniu, dostaną jak najszybciej wyrównanie. Poza tym także w kolejnych miesiącach mają dostać na rękę mnie mniej, niż wynika z założeń Polskiego Ładu. A na nim - jak przekonuje ministerstwo finansów - nie stracą Ci, zarabiający od 5 701 złotych do 12 800 złotych brutto.

Resort finansów uspokaja też emerytów i rencistów, zapewniając, że 90 procent z nich będzie mieć więcej pieniędzy w portfelach, a 2/3 w ogóle przestanie płacić PIT. Resort szacuje, że to około 6 milionów osób ze świadczeniem do 2 500 złotych brutto.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zibi_123 / 8 stycznia 2022 r. o 18:19
+20
jakim trzeba byc chamem zeby sobie podniesc 10 tys na miesiac a nam zabierac 200 zeta Do tego drogie leki i zywnosc oraz oplaty Oby was bog pokaral
Avatar
fiej / 9 stycznia 2022 r. o 03:01
+16
Dziękujemy Panie Premierze. Przez 6 ostatnich lat, jeb.aliście nas jak chcieliście. Dzisiaj przepraszacie, po tym jak Szydło wyszło z worka (kłamstwa wypadku Szydło, Pegasus i faktyczna podwyżka podatków). Prawda jest taka, że jeśli chcecie pokojowego rozwiązania, to należy dokonać samorozwiązania parlamentu. Tylko nowe wybory, dadzą mandat na przyjęcie przeprosin (i dalsze ruch.anie), albo oczyszczenie.
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 8 stycznia 2022 r. o 17:17
+16
Rodacy, Przyjaciele i Nieprzyjaciele - przestańcie dawać się OSZUKIWAĆ. Co ludziom z tego, że teraz przestaną potrącać im większy podatek ( składka zdrowotna). Jak NA KONIEC Roku - zeznanie podatkowe roczne trzeba będzie dopłacić - ze 6-8 tysięcy złotych. - Tak nas dyma = Polski Nieład !
Avatar
klikbajt / 9 stycznia 2022 r. o 10:11
+14
Jakoś Pisuary nie odczuwały stresu i niepokoju fundując sobie podwyżki (a jakże) pensji. W nam podwyżki (nic dziwnego) mediów oraz żywności. Jak za komuny "Partia z narodem, naród z Partią. Partia ma słodkie życie, zaś naród słone ceny."
Avatar
Kroll / 8 stycznia 2022 r. o 17:05
+12
Podcast. Ściema z tymi przeprosinami. Niech Mateusz Kłamczuszek stanie przed kamerą i spojrzy ludziom w oczy i powie "przepraszam". U Kurskiego w TVPiS, po Szczujni, przed prognozą pogody. Nie zrobi tego kłamczuszek. Za mało odwagi. Cykoria. Takie podcastowe "przepraszam" to nowa pislamska moda, tylko czy suweren usłyszy ten głos? Raczej nie, i o to chodzi.
Avatar
lbn / 8 stycznia 2022 r. o 16:41
+9
PIS zawsze dla mnie bedzie partia lockdownu, zamknietych lasow i zakazu jazdy rowerem, szmat na ryju, zamknietych przychodni, zlodziejstwa i bilionowych dlugow, Przede wszystkim partia ludzi ktory poniżyla Polakow jak nikt inny. Partia kłamców i miernot zawłaszczających etos polskości i katolicyzmu. Oby rychło nastał ich koniec. Z radością obserwować będę jak w kłamstwie ratują się ucieczką pod inne szyldy partyjne. Na szczęście w Internecie jest wszystko.
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 stycznia 2022 r. o 18:46
+7
I co z jego przepraszam... Tylko pissowskie trolle szczekają dalej, ale tylko do 1-go, bo jak zobaczą ile kopiejek im potrącą, to też będą sprzedawać majątek jak żona vateusza działki kupione okazyjnie od księdza...
To po co tu siedzisz? Jak ci źle, to zrób to, do czego namawiała cię Marta Lempart: wy....dalaj!
 :) puszczają zwieracze?
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 stycznia 2022 r. o 17:07
+7
Podcast. Ściema z tymi przeprosinami. Niech Mateusz Kłamczuszek stanie przed kamerą i spojrzy ludziom w oczy i powie "przepraszam". U Kurskiego w TVPiS, po Szczujni, przed prognozą pogody.  Nie zrobi tego kłamczuszek. Za mało odwagi. Cykoria. Takie podcastowe "przepraszam" to nowa pislamska moda, tylko czy suweren usłyszy ten głos? Raczej nie, i o to chodzi.
 Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział!!
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 stycznia 2022 r. o 16:27
+6
I co z jego przepraszam... Tylko pissowskie trolle szczekają dalej, ale tylko do 1-go, bo jak zobaczą ile kopiejek im potrącą, to też będą sprzedawać majątek jak żona vateusza działki kupione okazyjnie od księdza...
Avatar
Monisia / 8 stycznia 2022 r. o 16:26
+2
Paliwacuch, niemoto, gdzie jesteś ze swoją wstawką o misce ryżu/wolskim bezładzie? Znowu P0szedłeś liczyć, ile ztm ci wisi wisi z tytuły tantiemów za przystanK0we grafiti?
Avatar
klikbajt / 9 stycznia 2022 r. o 10:11
+14
Jakoś Pisuary nie odczuwały stresu i niepokoju fundując sobie podwyżki (a jakże) pensji. W nam podwyżki (nic dziwnego) mediów oraz żywności. Jak za komuny "Partia z narodem, naród z Partią. Partia ma słodkie życie, zaś naród słone ceny."
Avatar
fiej / 9 stycznia 2022 r. o 03:01
+16
Dziękujemy Panie Premierze. Przez 6 ostatnich lat, jeb.aliście nas jak chcieliście. Dzisiaj przepraszacie, po tym jak Szydło wyszło z worka (kłamstwa wypadku Szydło, Pegasus i faktyczna podwyżka podatków). Prawda jest taka, że jeśli chcecie pokojowego rozwiązania, to należy dokonać samorozwiązania parlamentu. Tylko nowe wybory, dadzą mandat na przyjęcie przeprosin (i dalsze ruch.anie), albo oczyszczenie.
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 stycznia 2022 r. o 18:46
+7
I co z jego przepraszam... Tylko pissowskie trolle szczekają dalej, ale tylko do 1-go, bo jak zobaczą ile kopiejek im potrącą, to też będą sprzedawać majątek jak żona vateusza działki kupione okazyjnie od księdza...
To po co tu siedzisz? Jak ci źle, to zrób to, do czego namawiała cię Marta Lempart: wy....dalaj!
 :) puszczają zwieracze?
Avatar
poker / 8 stycznia 2022 r. o 18:21
-12
I co z jego przepraszam... Tylko pissowskie trolle szczekają dalej, ale tylko do 1-go, bo jak zobaczą ile kopiejek im potrącą, to też będą sprzedawać majątek jak żona vateusza działki kupione okazyjnie od księdza...
 To po co tu siedzisz? Jak ci źle, to zrób to, do czego namawiała cię Marta Lempart: wy....dalaj!
Avatar
zibi_123 / 8 stycznia 2022 r. o 18:19
+20
jakim trzeba byc chamem zeby sobie podniesc 10 tys na miesiac a nam zabierac 200 zeta Do tego drogie leki i zywnosc oraz oplaty Oby was bog pokaral
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 8 stycznia 2022 r. o 17:17
+16
Rodacy, Przyjaciele i Nieprzyjaciele - przestańcie dawać się OSZUKIWAĆ. Co ludziom z tego, że teraz przestaną potrącać im większy podatek ( składka zdrowotna). Jak NA KONIEC Roku - zeznanie podatkowe roczne trzeba będzie dopłacić - ze 6-8 tysięcy złotych. - Tak nas dyma = Polski Nieład !
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 stycznia 2022 r. o 17:07
+7
Podcast. Ściema z tymi przeprosinami. Niech Mateusz Kłamczuszek stanie przed kamerą i spojrzy ludziom w oczy i powie "przepraszam". U Kurskiego w TVPiS, po Szczujni, przed prognozą pogody.  Nie zrobi tego kłamczuszek. Za mało odwagi. Cykoria. Takie podcastowe "przepraszam" to nowa pislamska moda, tylko czy suweren usłyszy ten głos? Raczej nie, i o to chodzi.
 Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział!!
Avatar
Kroll / 8 stycznia 2022 r. o 17:05
+12
Podcast. Ściema z tymi przeprosinami. Niech Mateusz Kłamczuszek stanie przed kamerą i spojrzy ludziom w oczy i powie "przepraszam". U Kurskiego w TVPiS, po Szczujni, przed prognozą pogody. Nie zrobi tego kłamczuszek. Za mało odwagi. Cykoria. Takie podcastowe "przepraszam" to nowa pislamska moda, tylko czy suweren usłyszy ten głos? Raczej nie, i o to chodzi.
Avatar
lbn / 8 stycznia 2022 r. o 16:41
+9
PIS zawsze dla mnie bedzie partia lockdownu, zamknietych lasow i zakazu jazdy rowerem, szmat na ryju, zamknietych przychodni, zlodziejstwa i bilionowych dlugow, Przede wszystkim partia ludzi ktory poniżyla Polakow jak nikt inny. Partia kłamców i miernot zawłaszczających etos polskości i katolicyzmu. Oby rychło nastał ich koniec. Z radością obserwować będę jak w kłamstwie ratują się ucieczką pod inne szyldy partyjne. Na szczęście w Internecie jest wszystko.
Avatar
Janusz_Paliwas / 8 stycznia 2022 r. o 16:27
+6
I co z jego przepraszam... Tylko pissowskie trolle szczekają dalej, ale tylko do 1-go, bo jak zobaczą ile kopiejek im potrącą, to też będą sprzedawać majątek jak żona vateusza działki kupione okazyjnie od księdza...
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Lublin: Miasto jednak nie sprzeda działek nad brzegiem Czerniejówki

Jednak nie dojdzie do sprzedaży miejskich gruntów na brzegu Czerniejówki koło dawnej drożdżowni. Prezydent wycofał ten pomysł z Rady Miasta. Teren, który chciał sprzedać deweloperowi, jest częścią Ekologicznego Systemu Obszarów Chronionych.

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Jak buduję zespół MNP Super Team?

Prowadzenie agencji nieruchomości nie stanowi prostego przedsięwzięcia. Najważniejsze jest zadbanie o to, aby posiadać odpowiednich pracowników. Zespół MNP Super Team został stworzony ze świetnie wyszkolonych profesjonalistów, potrafiących odpowiedzieć na potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Jak udało mi się go skompletować?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Wideorejestratory w samochodach flotowych – jakie są zalety takiego rozwiązania? Jaki system wybrać?

Transport dalekobieżny zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem i wystąpieniem nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Większość nowoczesnych flot inwestuje w wideorejestratory, które pozwalają utrwalić niebezpieczne wydarzenia na drodze. Czym charakteryzują się takie urządzenia i dlaczego doskonale zabezpieczają interesy przewoźników?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ministerstwo Edukacji i Nauki podaje termin powrotu uczniów do szkół. Najmłodsi też zdalnie?

Ostatniego dnia lutego jest powrót do nauki stacjonarnej we wszystkich typach szkół; nie zakładamy innego wariantu - powiedział w czwartek wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski. Nie przewidujemy możliwości zamknięcia przedszkoli ani klas od 1 do 4 - dodał.

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

Kiedy Dentysta Przyjmie Bez Kolejki

W jakich sytuacjach wejdziemy do stomatologa poza kolejnością. Co zrobić w przypadku bólu zęba. Sprawdź, kiedy masz prawo do natychmiastowej wizyty!

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Sportowiec 2021 roku: Cztery piłkarki MKS FunFloor Perła w grze o tytuł

Joanna Szarawaga, Weronika Gawlik, Kinga Achruk i Romana Roszak są nominowane w plebiscycie na Sportowca Roku 2021.

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Puławy: Do urzędników pojedziemy windą

Budynek Urzędu Miasta w Puławach, mimo ostatnich inwestycji w poprawę jego dostępności przez osoby niepełnosprawne, wciąż nie jest łatwo dostępny dla osób mających problemy z poruszaniem się. Urzędnicy chcą dobudować zewnętrzną windę. Jej projekt ma kosztować ok. 50 tys. zł.

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie
Rozmowa

Zamykają sklep z tanią odzieżą, bo dobiły ich rachunki za prąd i ogrzewanie

– Nie jesteśmy już w stanie płacić rachunków, nie sięgając do własnych oszczędności. Rachunki za prąd i ogrzewanie – już za grudzień – są wyższe o około 50 proc. od tych w listopadzie, a to przecież nie koniec podwyżek – Rozmowa z Sylwestrem Iżowskim, współwłaścicielem sklepu z używaną odzieżą „Różana szafa” w Lublinie.

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Od niemal roku walczą z plagą pluskiew. Czy problem uda się rozwiązać?

- Wszystkie ubrania i pościel muszę dzień w dzień gotować w 90 stopniach, by zabić ich jaja, bądź żywego intruza – skarży się pani Małgorzata. Kobieta od blisko roku walczy z plagą pluskiew w jednej z łódzkich kamienic. Bezskutecznie. Od blisko roku sen z powiek kobiety i kilku jej sąsiadów spędza walka z plagą pluskiew.

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika
18 lutego 2022, 19:00

"Anna & Anna" - koncert w puławskim Domu Chemika

W piątek, 18 lutego o godz. 19 w Domu Chemika w Puławach (ul. Wojska Polskiego 4) odbędzie się fabularyzowany koncert "Anna & Anna" poświęcony twórczości Anny German i Anny Jantar.

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza
Pierwsza strona Dziennika

Lublin wyludnia się w galopującym tempie. Zaskakujące prognozy Ratusza

W zeszłym roku ubyło ponad 3200 zameldowanych mieszkańców. Chociaż miasto się kurczy, to jego władze bronią optymistycznego założenia, że mieszkańców będzie przybywać. Właśnie tym argumentem tłumaczyły przeznaczanie nowych terenów pod budownictwo.

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś znowu lekcje z domu

Od dziś uczniowie starszych klas podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie. Do szkolnych ławek wrócą dopiero po feriach.

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum wypożyczyło eksponat. Został zezłomowany

Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie straciło jeden ze swoich eksponatów – ciężarówkę Star 660, która w przeszłości pracowała przy obsłudze lotniska. Pojazd po wypożyczeniu miał wrócić na miejsce, ale tak się nie stało. Człowiek, który przed laty zawarł umowę z muzeum twierdzi, że samochód został już zezłomowany.

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Znakomity mecz lubelskich koszykarek we Francji. Pszczółka Polski Cukier w czołowej "ósemce" EuroCup

Po raz kolejny w tym sezonie koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokazały, jak mocnym są zespołem, kiedy czują na sobie presję. Zielono-białe nie tylko odrobiły straty z pierwszego spotkania 1/8 finału EuroCup z Villeneuve d’Ascq LM, ale kompletnie rozbiły rywala z Francji 85:59. I to na jego parkiecie. Awansu do „ósemki” nikt im już nie odbierze

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Ruszyły kontrole cen w sklepach. Będzie taniej? Na razie jest coraz drożej

Rozpoczęły się zapowiadane kontrole cen na sklepowych półkach. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ma sprawdzać, czy handlowcy zareagują na obniżkę VAT. Grozi karami dla tych, którzy cen nie obniżą. Na razie niektóre produkty zdrożały.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!