Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraśnik

4 stycznia 2022 r.
16:25

Można już jechać "małą" obwodnicą Kraśnika. Trzeciego otwarcia nie będzie

Autor: Zdjęcie autora sko
116 21 A A

Już oficjalnie, w obecności lokalnych VIP-ów została otwarta „mała” obwodnica Kraśnika. Na zaproszenie na uroczystość nie odpowiedział ani minister infrastruktury, ani wicepremier.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

8,5-kilometrowa trasa nazywana jest także północną obwodnicą Kraśnika i jest częścią drogi wojewódzkiej numer 833. Jej powstanie kosztowało ok. 90 mln zł i dla miasta jest bardzo ważna, bo dzięki tej trasie wyprowadzony zostaje ruch z ulicy Urzędowskiej. To z kolei pozwala kierowcom przejechać nią sprawniej i zwiększa na niej bezpieczeństwo.
Kierowcy z obwodnicy mogą jeździć już od piątku, ale wczoraj na ok. trzy godziny została zamknięta, bo odbyła się uroczystość jej otwarcia. W piątek na pierwszym otwarciu był m.in. marszałek województwa, Jarosław Stawiarski i ekipa TVP. Byli także we wtorek, ale tym razem gości było znacznie więcej. Można się było doliczyć wojewody lubelskiego, kilku radnych województwa czy dwóch posłów PiS. Zabrakło jednak zaproszonych wicepremiera Jacka Sasina czy ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

– Można szydzić przez niektóre gazety z tego, że po raz drugi otwieramy tę obwodnicę – przemawiał marszałek, mając na myśli artykuł Dziennika Wschodniego zapowiadający otwarcie numer 2. – Tym wątpiącym i tym dziennikarzom wykonującym bardzo źle swoją pracę chcę przypomnieć, że w piątek to było symboliczne otwarcie tej drogi poprzez wpuszczenie ruchu, który mógł się rozpocząć w starym roku – wyjaśniał i dodał, że zrobiono to z myślą o mieszkańcach.

– Wiem, że niektórym z państwa nie podoba się otwieranie dróg, autostrad, poświęcanie tych dróg przez naszych księży, ale szanowni państwo, my żyjemy tu na wschodzie zgodnie z tradycją i tego się nie wstydzimy i uważamy, że jest to konieczny element, żeby ta droga służyła wszystkim mieszkańcom Kraśnika, Lubelszczyzny i wszystkim ludziom dobrej woli, którzy będą się, mam nadzieję, bezpiecznie po niej poruszać.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 4 stycznia 2022 r. o 17:59
+47
Całkowita wartość projektu wynosi 90 264 688,48 zł, kwota wydatków kwalifikowanych –76 896 280,48 zł, kwota dofinansowania z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO – 76 127 317,67 zł , ehhh ta parszywa wg. piss UE.
Avatar
lbn / 4 stycznia 2022 r. o 18:15
+39
Wy wszystko robicie oczywiście dla mieszkańców. Oderwane od rzeczywistości buractwo.
Avatar
martinez957 / 4 stycznia 2022 r. o 18:42
+36
PiSuary lubią się jednak ośmieszać. To im najlepiej wychodzi.
Avatar
Filips / 4 stycznia 2022 r. o 17:16
+32
A jednak trzecie otwarcie jest konieczne , kluczowe . Na zdjęciu z otwarcia nie widzę żadnego księdza !! Bez pokropku było ? Co na to Czarnek ?
Avatar
Witek1 / 4 stycznia 2022 r. o 19:44
+30
jak by co to ja chętnie jak by trzeci raz było otwarcie
Avatar
Robert011 / 5 stycznia 2022 r. o 05:45
+26
Kiedy widzę na zdjęciach 30 facetów zalotnie usmiechajacych sie do siebie i jedną kobietę, myślę w Kraśniku nic się nie zmieniło LGBT w Kraśniku góra
Avatar
affL / 4 stycznia 2022 r. o 16:53
+26
Ledwo się zmieścili Ci wszyscy ojcowie (i matki) tego niebywałego sukcesu.
Avatar
Tuco_Ramirez / 4 stycznia 2022 r. o 20:26
+23
... czy ta droga ma jakiegoś patrona prosto z Podwyżek inflacji Stanowisk ???
Avatar
mirass / 4 stycznia 2022 r. o 17:36
+23
Poświęcanie jest chyba bardzo ważne. Kilka lat po otwarciu I etapu obwodnicy Puław z nowym mostem emerytowany pracownik GDDKiA przyznał, że Życiński za pokropek skasował 45 tysięcy ówczesnych zł. Na dzisiejsze pieniądze to chyba trzeba pomnożyć razy 2. Ciekawa cena jak za tę usługę
Avatar
Gutek / 4 stycznia 2022 r. o 17:37
+18
Pan Stawarski podwójnie skarzony człowiek nie dość , że z PiSu to na dodatek z Kraśnika . Według tego co mówi to w pierwszej kolejności buduje się drogi aby je otworzyć i poświęcić , a dopiero później ma być dla obywateli .
Avatar
___K___ / 10 stycznia 2022 r. o 20:21
+1
poker, nie błaźnij się. Napisałeś, że "rząd Tuska nie płacił im za wykonaną robotę". Rząd za robotę płacił tym, którzy wygrali przetargi, a to dopiero oni nie płacili podwykonawcom. Jeszcze coś o głupocie masz do napisania? Śmiało - wal z autopsji.
Ty naprawdę taki durny jesteś, czy tylko udajesz? A kto wtedy wygrywał przetargi? Nie tylko zwyczajowe 10% wysokości kontraktu, ale trzeba było być znajomym królika, żeby ...
Nie odwracaj kota ogonem - najpierw piszesz, jakoby to Tusk nie płacił podwykonawcom, a kiedy pokazałem ci nielogiczność twoich bajdurzeń wyciągasz to, kto wtedy rządził i jakie rzekomo brał łapówki. I co z tego wynika? Nic. Państwo regulowało swoje zobowiązania, to zwycięzcy przetargów nie płacili, albo ich podwykonawcy swoim podwykonawcom. Ale ty jesteś albo głupi, albo zaślepiony nienawiścią do Tuska, co na jedno wychodzi. I pieprzysz wbrew faktom. A jak tak bardzo chcesz podyskutować o łapówkach, to co powiesz o kopercie dla księdza przy aferze Srebrnej? Co powiesz na temat znajomości w PiSowskich środowiskach? Maseczki od handlarza oscypków, respiratory bez przetargu od lubelskiej firmy. Weź się nie błaźnij, bo nie masz argumentów, tylko plujesz niczym TVPiS.
ote> Nie odwracaj kota ogonem - najpierw piszesz, jakoby to Tusk nie płacił podwykonawcom, a kiedy pokazałem ci nielogiczność twoich bajdurzeń wyciągasz to, kto wtedy rządził i jakie rzekomo brał łapówki. I co z tego wynika? Nic. Państwo regulowało swoje zobowiązania, to zwycięzcy przetargów nie płacili, albo ich podwykonawcy swoim podwykonawcom. Ale ty jesteś albo głupi, albo zaślepiony nienawiścią do Tuska, co na jedno wychodzi. I pieprzysz wbrew faktom. A jak tak bardzo chcesz podyskutować o łapówkach, to co powiesz o kopercie dla księdz... rozwiń
Avatar
poker / 10 stycznia 2022 r. o 19:19
-1
poker, nie błaźnij się. Napisałeś, że "rząd Tuska nie płacił im za wykonaną robotę". Rząd za robotę płacił tym, którzy wygrali przetargi, a to dopiero oni nie płacili podwykonawcom. Jeszcze coś o głupocie masz do napisania? Śmiało - wal z autopsji.
 Ty naprawdę taki durny jesteś, czy tylko udajesz? A kto wtedy wygrywał przetargi? Nie tylko zwyczajowe 10% wysokości kontraktu, ale trzeba było być znajomym królika, żeby ...
Avatar
___K___ / 10 stycznia 2022 r. o 12:36
0
poker, nie błaźnij się. Napisałeś, że "rząd Tuska nie płacił im za wykonaną robotę". Rząd za robotę płacił tym, którzy wygrali przetargi, a to dopiero oni nie płacili podwykonawcom. Jeszcze coś o głupocie masz do napisania? Śmiało - wal z autopsji.
Avatar
poker / 7 stycznia 2022 r. o 20:29
-1
Ilu podwykonawców zbankrutowało, kiedy PO i PSL "budowało" drogi na Euro? Ilu z tych ludzi załamało się i popełniło samobójstwo, bo rząd Tuska nie płacił im za wykonaną robotę?
Idioto - a to rząd Tuska ich zatrudniał? Pokaż chociaż jedną umowę na potwierdzenie swoich słów, kłamco z Kraśnika.
 A kto, gamoniu, rządził i "budował" autostrady przed wyborami, w których PiS wygrało? Ty naprawdę jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje...
Avatar
___K___ / 7 stycznia 2022 r. o 07:29
+2
Ilu podwykonawców zbankrutowało, kiedy PO i PSL "budowało" drogi na Euro? Ilu z tych ludzi załamało się i popełniło samobójstwo, bo rząd Tuska nie płacił im za wykonaną robotę?
Idioto - a to rząd Tuska ich zatrudniał? Pokaż chociaż jedną umowę na potwierdzenie swoich słów, kłamco z Kraśnika.
Avatar
poker / 5 stycznia 2022 r. o 21:23
-3
Ilu podwykonawców zbankrutowało, kiedy PO i PSL "budowało" drogi na Euro? Ilu z tych ludzi załamało się i popełniło samobójstwo, bo rząd Tuska nie płacił im za wykonaną robotę?
Avatar
Ajwen / 5 stycznia 2022 r. o 14:37
+7
Pan marszałęk Stawiarski jasno powiedział, że droga bez pokropka i lansu oficjeli nie służyła by dobrze mieszkańcom. Także ludzki Pan... Czego nie rozumiecie.
Avatar
elektra / 5 stycznia 2022 r. o 10:41
+9
Do kogo oni tak przemawiali? Do omikronu czy innego mutanta?
Avatar
Robert011 / 5 stycznia 2022 r. o 05:45
+26
Kiedy widzę na zdjęciach 30 facetów zalotnie usmiechajacych sie do siebie i jedną kobietę, myślę w Kraśniku nic się nie zmieniło LGBT w Kraśniku góra
Avatar
lofegadab / 4 stycznia 2022 r. o 20:46
+13
Niewykorzystany potencjał. Droga mogła łączyć się bezpośrednio z ekspresówką. Mimo wszystko bardzo dobrze, że powstała.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 18 stycznia 2022 r.

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"
galeria

Sklepikarze, którzy nie obniżą cen w strachu. "Boję się, że któryś z klientów doniesie"

Boję się, że klienci na mnie doniosą – mówi właścicielka małego sklepu spożywczego w Lublinie. Ze względu na drogie media i rosnące koszty pracy kobieta najprawdopodobniej nie będzie mogła 1 lutego obniżyć cen podstawowych produktów spożywczych. Powinna to zrobić, bo wtedy 5-procentowa stawka VAT na żywność ma być zniesiona.

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Lublin. Był zagajnik, będzie sklep

Ruszyła wycinka drzew przy ul. Zelwerowicza, gdzie niebawem ma się zacząć budowa sklepu. Inwestor dostał od miasta komplet niezbędnych mu pozwoleń.

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata
film

Nie żyje lubelski raper AdoDe. Miał 43 lata

– Człowiek o wielkim sercu, optymista, wiecznie uśmiechnięty przyjaciel, fantastyczny raper, legenda lubelskiego hip hopu – żegna artystę producent medyczny.

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

Niedzielski zapowiada szczyt V fali. Nawet 140 tys. zakażeń dziennie

W Polsce mamy już do czynienia z V falą pandemii COVID-19. Zgodnie z naszym modelem szczyt zakażeń przypadnie w połowie lutego i będzie wynosił ok. 60 tys. przypadków dziennie. Inne dane mówią o nawet 140 tys. zakażeń – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Poinformował, że we wtorek może być więcej niż 20 tys. zachorowań.

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji
film

Górnik Łęczna wyleciał do Turcji

Piłkarze Górnika Łęczna zakończyli pierwszy etap przygotowań do rundy wiosennej efektowną wygraną z trzecioligowym KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W poniedziałek Maciej Gostomski i spółka zameldowali się w klubie skąd wyruszyli na zgrupowanie do tureckiej Antalyi

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Zawiesza, a jednak wraca. Burmistrz Włodawy zatęsknił do lewicy

Mimo nawiązania współpracy z PiS burmistrz Włodawy chce być członkiem Nowej Lewicy. Wiesław Muszyński przekonał lubelskich kolegów, że porozumienie z partią rządzącym dotyczy tylko samorządu. Ale będzie musiał się wytłumaczyć centrali swojej partii.

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe
21 stycznia 2022, 19:00

Filmowe przeboje w Filharmonii. Dwa koncerty karnawałowe

Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty karnawałowe, podczas których będzie można usłyszeć największe przeboje muzyki filmowej i musicalowej. Wydarzenia odbędą się 21 stycznia o godz. 19 i 22 stycznia o godz. 18.

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Niedzielski: namawiałem ekspertów do pozostania w Radzie Medycznej

Namawiałem ekspertów Rady Medycznej, którzy złożyli rezygnacje, do tego, żeby kontynuowali swoją misję mimo rozbieżności. Niestety nie przekonaliśmy ich, stąd zbliżamy się do końca funkcjonowania rady w tej formule – powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz aresztowany za załatwianie fałszywych certyfikatów covidowych

Ksiądz Łukasz Sz. jest jednym z tymczasowo aresztowanych ws. fałszowania certyfikatów covidowych – poinformowała w poniedziałek poznańska prokuratura. W ub. tygodniu zatrzymano w tej sprawie łącznie pięć osób, w tym dwóch żołnierzy.

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Najpierw dziecko znalazło ciało ojca. Teraz w szpitalu w Lublinie na Covid-19 zmarła matka

Nie żyje 50-letnia pacjentka z Covid-19, która przez ponad tydzień walczyła o życie w lubelskim szpitalu. Nie zaszczepiła się, podobnie jak jej mąż, który zmarł w domu. Martwego ojca znalazło dziecko.

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Lubelskie. Norki na kwarantannie z powodu koronawirusa

Licząca ok. trzech tysięcy ferma norek w Starym Zadybiu w powiecie ryckim została objęta kwarantanną po tym jak badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u pięciu osobników. Izolacja zwierząt potrwa 90 dni.

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

Seria włamań do domów koło Lublina. Alarmuje radny

O „wzmożoną czujność” prosi mieszkańców Kamil Rarak, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Niemce. Apel radnego ma związek z włamaniami do domów w podlubelskich miejscowościach.

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
20 stycznia 2022, 18:00

"Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

Od 21 stycznia w Galerii City Project Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) będzie można podziwiać wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i Lucjana Gazdy "Inspiracje Ziemią... Zakwitły Bursztynem". Wernisaż zostanie zorganizowany w czwartek, 20 stycznia o godz. 18.

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin – Heiro Rzeszów 8:4. Pokazali siłę w ataku

Luxiona AZS UMCS Lublin udanie rozpoczęła ligową rywalizację w 2022 roku. Akademicy pokonali w Świdniku Heiro Rzeszów, choć spotkanie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!