Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Już we wtorek, 11 czerwca o godz. 18 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) zorganizowane zostanie spotkanie z Kamilą Litman połączone z prezentacją reportażu "Wujek z Brazylii". Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Na własne uszy".
Do zderzenia się dwóch rowerzystów doszło w sobotę wieczorem przy ul. Muzycznej w Lublinie.
– Deweloperzy się spierają, a my nie możemy odebrać mieszkań – skarżą się mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Jantarowej w Lublinie. Od ponad roku czekają na podpisanie aktów notarialnych. Przedsiębiorcy, którzy postawili budynek, oskarżają się wzajemnie o nadużycia.
Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi w Sejmie wybraną do Parlamentu Europejskiego Elżbietę Kruk. Po Grzegorzu Muszyńskim z przyjęcia zwolnionego mandatu zrezygnował Marek Wojciechowski.
W środę, 12 czerwca o godz. 18 w Studiu im. Z. Stepka (Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2) odbędzie się prezentacja 156. numeru kwartalnika "Akcent".
Nowe węzły przesiadkowe dla pasażerów autobusów i trolejbusów powstaną na zlecenie Zarządu Dróg i Mostów, który ogłosił przetarg na ich budowę. Prace mogą potrwać nawet do końca września przyszłego roku.
Widać już zarys nowych alejek na terenie odnawianego parku Ludowego. Amfiteatr jest już tylko dziurą w ziemi, a w jego miejscu powstanie budynek. Ratusz zastrzega, że w początkowym etapie nie należy się spodziewać widowiskowych postępów prac.
Kadrowa z Archiwum Państwowego okradała współpracowników – dowodzi prokuratura. Z ustaleń śledczych wynika, że Albina S. przez co najmniej siedem lat wyprowadzała pieniądze z pracowniczej kasy zapomogowo-pożyczkowej.
Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury "Pod Akacją" zaprasza do Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) na pokaz spektaklu "Lukrecja" na podstawie poematu Williama Szekspira. Wydarzenie będzie miało miejsce 12 czerwca o godz. 18.
O „ponowne przeanalizowanie” projektu przebudowy Al. Racławickich apeluje do prezydenta miasta radna Małgorzata Suchanowska (PiS).
Cztery nowe wzory kart biletu elektronicznego wprowadzi Zarząd Transportu Miejskiego, który zamawia już dostawę i wykonanie plastikowych kart zbliżeniowych.
Tradycyjnie już przemarszem z kościoła księży Marianów na Bazylianówce na boiska sportowe przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 rozpoczęły się Rodzinalia.
Już po raz 10. w Lublinie podczas Festynu „Pasje ludzi pozytywnie zakręconych” spotkali się zapaleńcy i ludzie oddani swoim pozazawodowym zamiłowaniom.
W drugą miesięcznicę referendum przeciwnicy zabudowy górek czechowskich wzięli udział w pikiecie, by przypomnieć o wyniku głosowania.
Kilka tysięcy osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny w Lublinie.
Od poniedziałku będzie można zapisywać dzieci na wakacyjne zajęcia opłacone w całości lub w części przez miasto. Na zainteresowanych czekają wycieczki, półkolonie, zajęcia sportowe oraz kulturalne. Z oferty będzie mogło skorzystać ponad 7 tys. dzieci. Przy zapisach decydująca będzie kolejność zgłoszeń.
Psy, koty i króliki szukały nowych właścicieli podczas wyjątkowej akcji adopcyjnej „Pokochaj Zwierzaka” w VIVO! Lublin. Swoich podopiecznych prezentowały lubelskie organizacje pro-zwierzęce.
Maj był kolejnym miesiącem w Porcie Lotniczym Lublin, w którym utrzymała się tendencja spadkowa pod względem liczby obsłużonych pasażerów. Spadek był jednak nieco niższy niż w ostatnich miesiącach, a po raz pierwszy w tym roku udało się przekroczyć barierę 30 tys. podróżnych.
Teatr Osterwy w Lublinie zaprasza na wspólne świętowanie 450-lecia Unii Lubelskiej. Placówka specjalnie na tę okazję przygotowuje teatralne wydarzenia dedykowane zarówno dzieciom, jak i starszym odbiorcom. Obchody zorganizowane zostaną w dniach 11-16 czerwca.
Inscenizację historyczną targów końskich organizowanych w okresie międzywojennym zobaczymy w niedzielę w Skansenie. Start o godz. 12.
Pomysłem na nowy wygląd staromiejskiego Zaułku Hartwigów mają zaowocować konsultacje z mieszkańcami, które będą prowadzone przez Urząd Miasta od 24 czerwca do końca roku.
W niedzielę w całym kraju będzie słonecznie, a termometry pokażą od 24 st. C na Kaszubach i Suwalszczyźnie do 28 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, ze wschodu i południowego wschodu.
Trwają zapisy chętnych do udziału w wydarzeniach w ramach tegorocznej edycji Lubelskiego Festiwalu Nauki Impreza odbędzie się w dniach 16-20 września pod hasłem „Nauka – technika – innowacje”.
Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na projekcję filmową połączoną z improwizacją w wykonaniu grupy "Ile razy w myślach zdobywałem świat". Wydarzenie będzie miało miejsce 9 czerwca o godz. 19.
W średniowieczu małe ogrody towarzyszyły zamkom i klasztorom. Ogrody ozdobne upowszechniają się w XVI wieku. W znaczącej części miast, przy każdej z rezydencji, był ogród. Zieleń publiczną zaczęto wprowadzać w miastach od końca XVIII wieku. Zdano sobie sprawę, jak bardzo jest potrzebna. Planując rozwój miasta, planowano ogrody, nasadzenia drzew i krzewów - rozmowa z Hubertem Mącikiem, Miejskim Konserwatorem Zabytków