Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2019 r.
20:56

Takie będą nowe karty biletu elektronicznego ZTM Lublin

Autor: Zdjęcie autora drs
0 6 A A

Cztery nowe wzory kart biletu elektronicznego wprowadzi Zarząd Transportu Miejskiego, który zamawia już dostawę i wykonanie plastikowych kart zbliżeniowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trzy karty będą poświęcone tegorocznym rocznicom: 450. rocznicy zawarcia unii polsko-litewskiej, 90-leciu lubelskiej komunikacji miejskiej oraz 10. urodzinom Carnavalu Sztukmistrzów. Zamówienie ZTM dotyczy wykonania i dostawy 21 tys. kart.

Przypomnijmy, że miasto zamawia w osobnym przetargu całkiem nowy system biletowy, włącznie z kasownikami, automatami do sprzedaży biletów i czytnikami dla kontrolerów. Ma on umożliwić np. wprowadzenie taryfy przystankowej uzależniającej opłatę za przejazd od liczby przejechanych przystanków. Nowy system ma być zaprojektowany od podstaw, a jego uruchomienie jest zapowiadane na rok 2021.

Karty zamawiane obecnie przez ZTM będą działać jeszcze w „starym” systemie.

>>> Warbus wypowiedział umowę. Jakie będą konsekwencje? ZTM Lublin: "Sytuacja jest bardzo trudna"

e-Wydanie

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 czerwca 2019 o 16:54
+2
Dlaczego nikt nie lubi kota prezesa ???
Avatar
xxxxxxxxxxx / 9 czerwca 2019 o 21:59
+2
czy w związku z obniżeniem standardu jakości świadczonych usług tj. ucieczka Warbusa z 30 nowymi niskopodłogowymi i klimatyzowanymi autobusami, a na ich miejsce wprowadzenie 10 letnich w połowie niskopodłogowych NIEklimatyzowanych autobusów przez MPK, ZTM zamierza wprowadzić obniżkę ceny biletów ??
Avatar
Zygmunt / 9 czerwca 2019 o 23:03
+1
Ja bym wolał gołe baby..
Avatar
Gość / 9 czerwca 2019 o 21:00
+1
A ja bym chciał mieć bilet z fotką kota prezesa
Avatar
Gość / 11 czerwca 2019 o 20:41
-2
lepiej zrubcie wersje na smartfona bo ta karta to klopot ni kazy chce ja nasic i pilowac zeby jej nie zgubic
Avatar
Gość / 9 czerwca 2019 o 21:55
-3
''miasto zamawia w osobnym przetargu całkiem nowy system biletowy, włącznie z kasownikami, automatami do sprzedaży biletów i czytnikami dla kontrolerów. Ma on umożliwić np. wprowadzenie taryfy przystankowej uzależniającej opłatę za przejazd od liczby przejechanych przystanków. Nowy system ma być zaprojektowany od podstaw, a jego uruchomienie jest zapowiadane na rok 2021.'' - Teraz się do tej informacji odniosę i nieco uzupełnię. Mianowicie jest to system(co tutaj nie zostało dopowiedziane) konto-centryczny - musisz założyć konto pasażera(sic) w systemie informatycznym - czyli będą mieć nasze dane jak na dłoni, bo będziemy mieć profil w systemie. Kto jest wyłączony z nowego systemu? Osoby 65+, dzieci i młodzież do 15 roku życia, kombatanci wojenni i osoby represjonowane - to są te grupy ludzi, które mają i tak zapewnione darmowe przejazdy, ale osoby w wieku 16-64 to dość pokaźna grupa pasażerów. Fajnie, że Unia dała nam pieniążki na nowy bilet elektroniczny komunikacji miejskiej a nasi urzędnicy ochoczo się na to połasili, jednak jak zwykle nie pyta się ludzi o zgodę czy zdanie tylko stawia przed faktem dokonanym. Nowy system biletu elektronicznego ma wypierać stary system - czyli z przejazdówkami będzie się można pożegnać - dane będą bezpośrednio w bazie/systemie, będzie także "elektroniczna portmonetka" która daje nam jakieś bonusy( chyba darmowe przejazdy w ramach systemu lojalnościowego) - tu w grę wchodzi oczywiście smartfon a jakżeby inaczej. Mam nadzieję, że klasyczne papierowe bilety nie znikną, bo nie mam zamiaru zakładać, żadnego konta pasażera, jestem wolnym człowiekiem, nikt nie ma prawa mnie do tego typu kwestii zmuszać, komunikacja miejska to nie to samo co system lubelskiego roweru miejskiego - tutaj wybór biletów i rodzajów powinien być szeroki jak dotychczas - żadnego eliminowania dobrych i sprawdzonych metod tylko po to bo Unia nakazuje to polski urzędniku wykonaj - no way!. Zresztą każdy sobie może poczytać o tym systemie i czy mu się to podoba: ***s://***ztm.lublin.eu//uploads/biuletyn_ztmnews/Biuletyn%2017_29.03.2019.pdf Uszczęśliwianie ludzi na siłę czas zacząć, w ramach zrównoważonego rozwoju, zrównoważonego zniewalania ludzi, ot co - witajcie zakładnicy systemów informatycznych, nie będzie można niedługo zrobić nie bez smartfona, dostęp do sieci wi-fi będzie jak potrzeba fizjologiczna, zakładaj konta, pamiętaj hasła i loginy i sfajdaj się, bo bez tego nie pociągniesz, zniewolimy cię czy chcesz czy nie. Planują przyszłość ludzi i chaotycznie wdrażane zmiany bez pytania ludzi o zgodę czy zdanie i to jest demokratyczne, tak się traktuje ludzi? Kpiny w żywe oczy. Jestem za obecnym systemem, dosyć cyfrowego zniewalania, stop cyfrowej komunie!. Jestem definitywnie na NIE wobec tego systemu.
''miasto zamawia w osobnym przetargu całkiem nowy system biletowy, włącznie z kasownikami, automatami do sprzedaży biletów i czytnikami dla kontrolerów. Ma on umożliwić np. wprowadzenie taryfy przystankowej uzależniającej opłatę za przejazd od liczby przejechanych przystanków. Nowy system ma być zaprojektowany od podstaw, a jego uruchomienie jest zapowiadane na rok 2021.'' - Teraz się do tej informacji odniosę i nieco uzupełnię. Mianowicie jest to system(co tutaj nie zostało dopowiedziane) konto-centryczny - musisz założyć konto pasażera(si... rozwiń
Avatar
Gość / 11 czerwca 2019 o 20:41
-2
lepiej zrubcie wersje na smartfona bo ta karta to klopot ni kazy chce ja nasic i pilowac zeby jej nie zgubic
Avatar
Gość / 10 czerwca 2019 o 16:54
+2
Dlaczego nikt nie lubi kota prezesa ???
Avatar
Zygmunt / 9 czerwca 2019 o 23:03
+1
Ja bym wolał gołe baby..
Avatar
xxxxxxxxxxx / 9 czerwca 2019 o 21:59
+2
czy w związku z obniżeniem standardu jakości świadczonych usług tj. ucieczka Warbusa z 30 nowymi niskopodłogowymi i klimatyzowanymi autobusami, a na ich miejsce wprowadzenie 10 letnich w połowie niskopodłogowych NIEklimatyzowanych autobusów przez MPK, ZTM zamierza wprowadzić obniżkę ceny biletów ??
Avatar
Gość / 9 czerwca 2019 o 21:55
-3
''miasto zamawia w osobnym przetargu całkiem nowy system biletowy, włącznie z kasownikami, automatami do sprzedaży biletów i czytnikami dla kontrolerów. Ma on umożliwić np. wprowadzenie taryfy przystankowej uzależniającej opłatę za przejazd od liczby przejechanych przystanków. Nowy system ma być zaprojektowany od podstaw, a jego uruchomienie jest zapowiadane na rok 2021.'' - Teraz się do tej informacji odniosę i nieco uzupełnię. Mianowicie jest to system(co tutaj nie zostało dopowiedziane) konto-centryczny - musisz założyć konto pasażera(sic) w systemie informatycznym - czyli będą mieć nasze dane jak na dłoni, bo będziemy mieć profil w systemie. Kto jest wyłączony z nowego systemu? Osoby 65+, dzieci i młodzież do 15 roku życia, kombatanci wojenni i osoby represjonowane - to są te grupy ludzi, które mają i tak zapewnione darmowe przejazdy, ale osoby w wieku 16-64 to dość pokaźna grupa pasażerów. Fajnie, że Unia dała nam pieniążki na nowy bilet elektroniczny komunikacji miejskiej a nasi urzędnicy ochoczo się na to połasili, jednak jak zwykle nie pyta się ludzi o zgodę czy zdanie tylko stawia przed faktem dokonanym. Nowy system biletu elektronicznego ma wypierać stary system - czyli z przejazdówkami będzie się można pożegnać - dane będą bezpośrednio w bazie/systemie, będzie także "elektroniczna portmonetka" która daje nam jakieś bonusy( chyba darmowe przejazdy w ramach systemu lojalnościowego) - tu w grę wchodzi oczywiście smartfon a jakżeby inaczej. Mam nadzieję, że klasyczne papierowe bilety nie znikną, bo nie mam zamiaru zakładać, żadnego konta pasażera, jestem wolnym człowiekiem, nikt nie ma prawa mnie do tego typu kwestii zmuszać, komunikacja miejska to nie to samo co system lubelskiego roweru miejskiego - tutaj wybór biletów i rodzajów powinien być szeroki jak dotychczas - żadnego eliminowania dobrych i sprawdzonych metod tylko po to bo Unia nakazuje to polski urzędniku wykonaj - no way!. Zresztą każdy sobie może poczytać o tym systemie i czy mu się to podoba: ***s://***ztm.lublin.eu//uploads/biuletyn_ztmnews/Biuletyn%2017_29.03.2019.pdf Uszczęśliwianie ludzi na siłę czas zacząć, w ramach zrównoważonego rozwoju, zrównoważonego zniewalania ludzi, ot co - witajcie zakładnicy systemów informatycznych, nie będzie można niedługo zrobić nie bez smartfona, dostęp do sieci wi-fi będzie jak potrzeba fizjologiczna, zakładaj konta, pamiętaj hasła i loginy i sfajdaj się, bo bez tego nie pociągniesz, zniewolimy cię czy chcesz czy nie. Planują przyszłość ludzi i chaotycznie wdrażane zmiany bez pytania ludzi o zgodę czy zdanie i to jest demokratyczne, tak się traktuje ludzi? Kpiny w żywe oczy. Jestem za obecnym systemem, dosyć cyfrowego zniewalania, stop cyfrowej komunie!. Jestem definitywnie na NIE wobec tego systemu.
''miasto zamawia w osobnym przetargu całkiem nowy system biletowy, włącznie z kasownikami, automatami do sprzedaży biletów i czytnikami dla kontrolerów. Ma on umożliwić np. wprowadzenie taryfy przystankowej uzależniającej opłatę za przejazd od liczby przejechanych przystanków. Nowy system ma być zaprojektowany od podstaw, a jego uruchomienie jest zapowiadane na rok 2021.'' - Teraz się do tej informacji odniosę i nieco uzupełnię. Mianowicie jest to system(co tutaj nie zostało dopowiedziane) konto-centryczny - musisz założyć konto pasażera(si... rozwiń
Avatar
Gość / 9 czerwca 2019 o 21:00
+1
A ja bym chciał mieć bilet z fotką kota prezesa
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju

Ilu obcokrajowców pracuje w woj. lubelskim? Ukraińców mniej, przybyło osób z innego kraju 0 2

Obywatele Ukrainy nie wybierają już tak chętnie województwa lubelskiego na miejsce pracy. W Polsce liczba Ukraińców ubezpieczonych w ZUS w ciągu kilku ostatnich miesięcy rosła, tymczasem w naszym regionie – spadła. Tę lukę częściowo zapełniają Białorusini.

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość
10 sierpnia 2019, 20:00

Krzysztof Krawczyk wystąpi na urodziny klubu Radość 0 0

Legenda polskiej sceny muzycznej, Krzysztof Krawczyk, zaśpiewa 10 sierpnia Radości (ul. Bernardyńska 15) na III urodziny klubu. Start koncertu o godz. 20.

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej

Wybieg dla psów, chodnik czy plac zabaw? Co wybiorą mieszkańcy Białej Podlaskiej 0 0

Na 19 projektów będą mogli głosować mieszkańcy w tegorocznej, czwartej już edycji budżetu obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Najwięcej propozycji dotyczy budowy chodników czy miejsc do rekreacji.

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019
Magazyn
25 lipca 2019, 16:00
galeria

Cyrk w Lublinie, czyli będziecie przecierać oczy ze zdumienia. Co trzeba zobaczyć na Carnavalu Sztukmistrzów 2019 0 6

W czwartek rozpocznie się w Lublinie festiwal Carnaval Sztukmistrzów, który obchodzi w tym roku dziesiąte urodziny.

Tratwą po Bugu. To protest

Tratwą po Bugu. To protest 17 2

Łukasz Długowski, dziennikarz i zapalony podróżnik od "Mikrowypraw" rozpoczął właśnie spływ tratwą flisacką po rzece Bug. To protest przeciwko planom regulacji rzek w Polsce.

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów?
Lubelski Biznes

Szkoła i biznes. Czym Lubelska Szkoła Realna będzie się różnić od innych liceów? 2 1

Z Agnieszką Kantor-Kołodyńską, jedną z pomysłodawczyń powołania Lubelskiej Szkoły Realnej rozmawiamy o nowym liceum na edukacyjnej mapie Lublina.

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy
Reportaż
galeria

"Wzywałam wszystkich zmarłych, bo myślałam, że to jest już koniec mojego życia". Jak się żyje miesiąc po nawałnicy 0 1

Genowefa Jaskowska: Ten szum wody cały czas mi się śni. Florian Wołoszynek: Jednego dnia siedem pomp wypompowywało wodę naraz w naszym gospodarstwie. Andrzej Wołoszynek: Wszyściutko było zniszczone. Zaraz po ulewie zaczęło się sprzątanie. Później remont. Wczoraj minął dokładnie miesiąc od dnia, kiedy w ciągu kilku godzin wielu rodzinom w gminie Modliborzyce, w tym z Wierzchowisk II, nawałnica zabrała dorobek życia.

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia]
galeria

Jarosław Kaczyński na pikniku rodzinnym PiS w Chełmie [zdjęcia] 120 33

Działacze Prawa i Sprawiedliwości ruszyli w objazd po kraju – to realizacja przyjętych na niedawnej konwencji programowej w Katowicach. W Chełmie europosłanka Beata Mazurek z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim przedstawiła Jacka Sasina, obecnego wicepremiera, jako jedynkę PiS na listach w okręgu 7.

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid

Stało się najgorsze. Policja znalazła ciało dziecka, to prawdopodobnie 5-letni Dawid 398 16

Martwy chłopiec znaleziony przez policjantów to najprawdopodobniej 5-letni Dawid poszukiwany od 10 lipca.

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę!

Radomiak – Górnik 0:0. Teraz pora na ligę! 0 1

W ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym „zielono-czarni” zremisowali bezbramkowo w Radomiu z beniaminkiem Fortuna I Ligi Radomiakiem. Już w przyszłą sobotę Górnika czeka pierwszy mecz o punkty