Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Na sprzedaż miejskiej ziemi Kościołowi za 10 proc. jej wartości zgodzili się w czwartek radni. Mowa o działkach na Rudniku, na których sprzedaż nie godziła się część mieszkańców dzielnicy. Decyzja zapadła nieoczekiwanie i bez jakiejkolwiek dyskusji na sesji Rady Miasta
Mariusz Deckert został nowym prezesem Polskiego Radia Lublin. Na stanowisko to, zgodnie z nowelizacją ustawy medialnej, powołał go minister Skarbu Państwa.
35-letnia lublinianka zaatakowała policjantów po tym, jak ukarali mandatem jej kolegę. Trafiła do komisariatu. Niedługo później pojawił się tam jej chłopak, który próbował ją uwolnić.
Po europośle Krzysztofie Hetmanie, tym razem przedstawiciele Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, czyli partyjnej młodzieżówki PO, pytają wojewodę Przemysława Czarnka (na zdjęciu z lewej)o flagę unijną, którą usunął ze swojego gabinetu. W czwartek przekazali mu list w tej sprawie.
"Bezprecedensowy atak" i "bezmyślna decyzja" - w takich słowach lubelscy posłowie PiS komentują sprawę odwołania prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej
Polska Unia Onkologii zaapelowała do marszałka woj. lubelskiego Sławomira Sosnowskiego o rozpatrzenie decyzji o odwołaniu prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji Dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Instytucja prosi też, by nie łączyć COZL z innym szpitalem
Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie. Szefem garnizonu Policji Lubelskiej został inspektor Paweł Dobrodziej.
W kwietniu może się zacząć przebudowa ul. Narutowicza między Lipową i Ochotniczą. Rada Miasta zatwierdziła dziś prezydencki plan wygospodarowania na ten cel funduszy w miejskiej kasie.
Kolejne oświadczenia w sprawie odwołania prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Sekretariat COZL rozsyła teraz do mediów pisma biskupa Mieczysław Cisło i arcybiskupa Abla w obronie dotychczasowej szefowej szpitala.
Milion złotych przekaże miasto na remont kładki nad ul. Sowińskiego, której ponowne otwarcie może odkorkować ulicę. Tak w czwartek zdecydowali radni na prośbę prezydenta.
Dr Maciej Kondratowicz-Kucewicz został tymczasowym dyrektorem Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
- Wypowiedzenie umowy o pracę dyrektorowi ośrodka tylko dlatego, że rozbudowywał ten ośrodek i bronił jego samodzielności wydaje się być jaskrawym przykładem zamachu na ten Ośrodek - czytamy w oświadczeniu Elżbiety Starosławskiej, która została zwolniona ze stanowiska dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.
Imię Mirosława Dereckiego otrzyma bezimienna dotąd przecznica wybudowanej niedawno ul. Zelwerowicza. Uchwałę w tej sprawie przyjęła dziś Rada Miasta głosami klubu Platformy Obywatelskiej, którzy też byli autorami tej propozycji.
W tym roku Tarasy Zamkowe przygotowały na Walentynki wyjątkowe wydarzenie. W najbliższą niedzielę będzie można spotkać się z bohaterami kultowego polskiego serialu „M jak Miłość”. W Lublinie pojawią się jedni z najbardziej znanych i lubianych aktorów: Rafał Mroczek, Katarzyna Cichopek oraz Teresa Lipowska.
Stąd się uszczknie, stamtąd pożyczy i tak uzbiera się fundusze na przebudowę ul. Narutowicza od Lipowej do Ochotniczej. Jeśli w czwartek radni poprą tę układankę, to odnowioną drogą pojedziemy w tym roku, a pieniądze „pożyczą” jej plac i skrzyżowanie
Na nowo wyceniony zostanie Dworek Grafa, który miasto zamierza po raz kolejny wystawić na sprzedaż.
Prezydent miasta zgodził się na jej użyczenie III LO na najbliższe trzy lata.
Rozmowa z Moniką Michoń, dyrektor Galerii Orkana w Lublinie.
Nie będzie raczej opóźnień w przetargu na operatora Strefy Płatnego Parkowania.
W związku z usuwaniem awarii przez MPWiK na ulicy Nałęczowskiej w rejonie ulicy Morelowej został wprowadzony ruch wahadłowy.
Chaos organizacyjny, kilkugodzinne oczekiwanie na zabiegi i zbyt niska temperatura w pomieszczeniach zabiegowych. Tak ośrodek rehabilitacji w Instytucie Medycyny Wsi opisuje nasza Czytelniczka.
Trzy ciekawe muzyczne formacje wystąpią w Centrum Kultury w ramach kolejnej edycji projektu Died Moroz Convention. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę, 13 lutego o godz. 18.
Spirala Blues & Jazz Club (ul. Okopowa 9) zaprasza na bluesowy koncert Adama Bartosia z zespołem. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 13 lutego, o godz. 20.
Klub Kółko i Krzyżyk (ul. Okopowa 5) zaprasza na imprezę, w czasie której dwie drużyny DJ’ów stoczą muzyczną bitwę o uznanie odbiorców. Zabawa odbędzie się w sobotę, 20 lutego, o godz. 22.
O propagowanie faszyzmu oskarża lubelskiego performera Szymona Pietrasiewicza lider narodowców Marian Kowalski. Do prokuratury wpłynęły dwa zawiadomienia dotyczące wydarzeń z niedawnej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji.