Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2016 r.
8:14

Ćwiczenia z cierpliwości dla pacjentów Instytutu Medycyny Wsi

0 7 A A

Chaos organizacyjny, kilkugodzinne oczekiwanie na zabiegi i zbyt niska temperatura w pomieszczeniach zabiegowych. Tak ośrodek rehabilitacji w Instytucie Medycyny Wsi opisuje nasza Czytelniczka.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Lekarz zapisał mi trzy zabiegi w tym kąpiel kwasowęglową. Z realizacją właśnie tego zabiegu był największy problem. Trzeba było czekać nawet 4–5 godzin – opowiada pani Anna z Lublina, która korzystała z rehabilitacji w Instytucie Medycyny Wsi. – To oczywiste, że nie czekałam na miejscu. Szłam do domu albo załatwiałam jakieś sprawy, a później wracałam na zabieg. Czasem miałam jednak tak zaplanowany dzień, że nie mogłam wrócić na rehabilitację. Dlatego dwa razy zabieg mi po prostu przepadł.

Nasza Czytelniczka ma zastrzeżenia do sposobu organizacji pracy w ośrodku rehabilitacji w IMW.

– Wiem jak mogą być planowane zabiegi, bo korzystałam też z innych lubelskich ośrodków. W instytucie panował chaos – podkreśla pani Anna. – Któregoś dnia dowiedziałam się, że została stworzona lista i godziny zabiegów się zmieniły. Nikt mnie o tym nawet nie poinformował.

To jednak nie wszystko. Zdaniem naszej Czytelniczki w pomieszczeniach zabiegowych była zbyt niska temperatura. – Przecież do niektórych trzeba się rozebrać, więc w pomieszczeniach zabiegowych powinna być utrzymana odpowiednia temperatura. Tymczasem było zimno – zaznacza kobieta. – To było uciążliwe nie tylko dla mnie, ale również dla innych pacjentów, z którymi rozmawiałam.

Tomasz Saran, kierownik ośrodka rehabilitacji w IMW przyznaje, że na zabieg kąpieli kwasowęglowej jest bardzo dużo chętnych, co mogło być powodem długiego oczekiwania.

– Nasz ośrodek jako jedyny w Lublinie dysponuje aparatem do tego zabiegu. W takich sytuacjach może się tworzyć kolejka – mówi dr Saran. – W celu poprawy organizacji zabiegów fizjoterapeuci wprowadzili wewnętrzną kolejkę. Staramy się na bieżąco informować pacjentów o takich zmianach. Nie wiem dlaczego w tym przypadku stało się inaczej.

Co z zabiegami, które przepadły naszej Czytelniczce? – Nie ma możliwości, żeby jakikolwiek zabieg przepadł. Jeśli tak się stało, to pacjent może się do mnie zgłosić i zapiszemy go na inny termin. Takie sprawy trzeba wyjaśnić indywidualnie – zapewnia dr Saran. – Co do zimnych pomieszczeń, to jest to bardzo subiektywne odczucie. Nie możemy utrzymywać wyższej temperatury niż pokojowa, bo to uniemożliwiałoby prowadzenie zajęć gimnastycznych. Do tej pory nie mieliśmy w związku tym żadnych poważniejszych skarg.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 13:07
Pan kierownik powinien wiedzieć, że w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie bez okryć (łazienki, baseny, rozbieralnie-szatnie, gabinety lekarskie gdzie pacjenci się rozbierają) temperatura powinna wynosić 24 stopnie, a w pomieszczeniach gdzie prowadzone są zajęcia gimnastyczne 16 stopni.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 11:12
półtora miesiąca czytaj ze zrozumieniem
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 10:53
Gościu pół roku temu na pewno nie było zimno, bo temperatura na zewnątrz była dużo wyższa niż pokojowa, to w pomieszczeniu tym bardziej musiało być ciepło.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 10:09
Korzystałem z usług ośrodka rehabilitacji jakieś półtora miesiąca temu i nie spotkałem się z niczym, co jest opisane w artykule, a na pewno nie było zimno.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 10:01
Mam nadzieję, że autor tego artykułu zada sobie trud i porozmawia z innymi pacjentami. Ludzie tu jest najkrótszy czas oczekiwania na zabiegi.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 08:53
Do poprzednika: od 89 lat korzystasz,to ile masz lat???
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 08:37
korzystam z usług ośrodka rehabilitacji IMW od 89 lat i nie narzekam jak ta wielka , zrzędząca paniusia. Emeryt
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 13:07
Pan kierownik powinien wiedzieć, że w pomieszczeniach gdzie przebywają ludzie bez okryć (łazienki, baseny, rozbieralnie-szatnie, gabinety lekarskie gdzie pacjenci się rozbierają) temperatura powinna wynosić 24 stopnie, a w pomieszczeniach gdzie prowadzone są zajęcia gimnastyczne 16 stopni.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 11:12
półtora miesiąca czytaj ze zrozumieniem
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 10:53
Gościu pół roku temu na pewno nie było zimno, bo temperatura na zewnątrz była dużo wyższa niż pokojowa, to w pomieszczeniu tym bardziej musiało być ciepło.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 10:09
Korzystałem z usług ośrodka rehabilitacji jakieś półtora miesiąca temu i nie spotkałem się z niczym, co jest opisane w artykule, a na pewno nie było zimno.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 10:01
Mam nadzieję, że autor tego artykułu zada sobie trud i porozmawia z innymi pacjentami. Ludzie tu jest najkrótszy czas oczekiwania na zabiegi.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 08:53
Do poprzednika: od 89 lat korzystasz,to ile masz lat???
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 08:37
korzystam z usług ośrodka rehabilitacji IMW od 89 lat i nie narzekam jak ta wielka , zrzędząca paniusia. Emeryt
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

16-latek okradł wujka i tatę. Zabrał 45 tys. zł

16-latek okradł wujka i tatę. Zabrał 45 tys. zł

Dwóch nastolatków włamało się do zakładu wulkanizacyjnego w Parczewie. Ukradli 45 tys. zł. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że jeden z nich okradł własnego wujka.

LUK Lublin gra z BBTS Bielsko-Biała. Szybko wrócić do wygrywania

LUK Lublin gra z BBTS Bielsko-Biała. Szybko wrócić do wygrywania

LUK Lublin zmierzy się z BBTS Bielsko-Biała. Pierwszy gwizdek w hali Globus im. Tomasza Wojtowicza w niedzielę, o godzinie 14.45.

"Chopcy z Roosvelta" dwukrotnie w Teatrze Starym
3 lutego 2023, 19:00

"Chopcy z Roosvelta" dwukrotnie w Teatrze Starym

Teatr Stary w Lublinie (ul. Jezuicka 18) zaprasza na pokazy przedstawienia "Chopcy z Roosvelta" Teatru Nowego z Zabrza. Spektakl będzie można zobaczyć 3 lutego o godz. 19 i 4 lutego o godz. 17.

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

Muzeum, w którym kapie na głowę. Każda wpłata się liczy

– Już niejednokrotnie okazaliście nam zaufanie i wsparcie – doceniają twórcy Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, którzy zbierają fundusze by móc kontynuować działalność i utrzymać siedzibę na skraju osiedla projektowanego przez Zofię i Oskara Hansen.

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

Skoki narciarskie. W weekend zawody na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf

W weekend najlepsi skoczkowie świata rywalizować będą na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf. Będzie to tym samym inauguracja zawodów Pucharu Świata w lotach narciarskich. Naszą kadrę reprezentować będzie pięciu zawodników

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu pod Białą Podlaską. Wstęp „co łaska”

Koncert w mieszkaniu? To możliwe i do tego wstęp „co łaska”. Tym razem, w Czosnówce pod Białą Podlaską wystąpi Patryk Pietrzak.

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Najdłuższy autobus w mieście już wozi pasażerów

Jest długi i niskopodłogowy. Do tego ma półhybrydowy napęd. To nowy autobus Solaris, który właśnie wyjechał na bialskie ulice.

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Dodatkowe środki unijne dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie

Ponad 5,4 mln zł dodatkowego dofinansowania – z czego ponad 3 mln zł stanowią Fundusze Europejskie, a ponad 2,2 mln zł to pieniądze z Budżetu Państwa – Zarząd Województwa Lubelskiego kieruje na projekt dotyczący przebudowy części szpitala, w tym gruntownej przebudowy Oddziałów: Hematologii, Onkologii, Anestezjologii i Polikliniki, a także doposażenie części obszarów udzielania świadczeń.

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

Nowa cukiernia w centrum Lublina "Lubimy szukać czegoś nowego"

U nas królują bezy i serniki, a biszkoptowe torty pojawiają się tylko na urodziny. Na Ukrainie biszkopt jest na co dzień. Przełożony jest też nieco innym, bo mniej słodkim, kremem. W nowej lubelskiej cukierni polskie smaki mieszkają się z ukraińskimi.

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?
27 stycznia 2023, 19:00

Program TV 27-29 stycznia 2023. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Kultowy "Absolwent", widowiskowe "Pompeje" i popularny "Cast Away" to niektóre z filmowych propozycji na weekend. Sprawdź, jakie filmy będzie można zobaczyć w naziemnej telewizji cyfrowej.

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

Chcą budowy ronda "Zbyt wielu ludzi zginęło w tym miejscu"

W przyszłym tygodniu radni gminy mają podjąć uchwałę o przekazaniu województwu lubelskiemu wsparcia na przebudowę niebezpiecznego skrzyżowania we Wronowie. Przetarg na budowę ronda łączącego trzy drogi, w tym DW nr 824, może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier AZS UMCS – Casademont Saragossa 69:66. Skromna zaliczka lublinianek [zdjęcia]

Polski Cukier AZS UMCS lepszy od Casademont Saragossa. W pierwszym meczu 1/8 finału EuroCup lublinianki pokonały u siebie rywalki z Hiszpanii 69:66. Rewanż zostanie rozegrany w najbliższą środę.

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"
27 stycznia 2023, 20:30

Nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie"

Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) zaprasza na nocne zwiedzanie wystawy "Beksiński w Lublinie", które odbędzie się 27 i 28 stycznia o godz. 20.30. Warto skorzystać, bo to już ostatnia szansa na podziwianie obrazów artysty z Sanoka w Lublinie.

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Koperta na wagę życia. Już prawie 200 mieszkańców ją ma

Ledwie dotarły, a już niemal wszystkie się rozeszły. Prawie 200 tzw. Kopert Życia zostało w tym miesiącu rozdanych mieszkańcom Hrubieszowa. Będą zamawiane kolejne.

"Zły" ponownie w Centrum Kultury
3 lutego 2023, 19:00

"Zły" ponownie w Centrum Kultury

Spektakl będący autobiograficzną opowieścią Dariusza Jeża będzie można znów zobaczyć na deskach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12). Pokazy w ramach Sceny InVitro odbędą się w dniach 3-5 lutego o godz. 19.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!