Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2016 r.
13:31

Będzie przebudowa ul. Narutowicza. Radni się zgodzili

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 29 A A

W kwietniu może się zacząć przebudowa ul. Narutowicza między Lipową i Ochotniczą. Rada Miasta zatwierdziła dziś prezydencki plan wygospodarowania na ten cel funduszy w miejskiej kasie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Tym samym nic nie przeszkadza już w ogłoszeniu przetargu na przeprowadzenie prac. Przetargu można się spodziewać bardzo szybko, bo przebudowa musi się zakończyć jeszcze w tym roku. To konieczne, by miasto mogło dostać na ten cel od wojewody dotację w ramach tzw. schetynówek.

O dotację miasto starało się już wcześniej, ale uzyskało dość mało punktów, a pieniądze dzielone według punktacji skończyły się właśnie na Lublinie. Tym samym wniosek dotyczący przebudowy ul. Narutowicza znalazł się pierwszy w kolejce po pieniądze, które wojewoda będzie dzielić ponownie, gdy samorządy zwrócą mu to, co oszczędziły w wyniku swoich przetargów. Takie oszczędności pojawiają się co rok.
Prezydent zaproponował, a radni się na to zgodzili, by nie czekać na pieniądze od wojewody, tylko już teraz zabrać się za ulicę.

Do zarezerwowanej na ten cel kwoty 4,5 mln zł dołożone zostały 2 mln „pożyczone” z puli przeznaczonej na przebudowę pl. Litewskiego i 2 mln „pożyczone” z funduszy na przebudowę skrzyżowania al. Solidarności z ul. Ducha. Gdy miasto uzyska dotację od wojewody, wtedy zabrane ze wspomnianych inwestycji pieniądze mają być im przywrócone. Przesunięcia te nie powinny mieć żadnego wpływu na przebieg prac na pl. Litewskim i skrzyżowaniu al. Solidarności.

Inwestycja na ul. Narutowicza ma się zakończyć w listopadzie. Polegać ma na wymianie podziemnych sieci i budowie nowych nawierzchni jezdni oraz chodników. Na środku przejścia koło komendy powstanie wysepka dla pieszych.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 29

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 r. o 14:55
w końcu i bardzo dobrze! To miasto rozwija się oraz remontuje tylko dlatego że ma tak dobrego Prezydenta!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 r. o 10:14

co z buspasami na tej ulicy? miały być po remoncie

Avatar
Ja / 11 lutego 2016 r. o 22:43
Bardzo dobrze!!! Remontować Narutowicza.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 21:50
To będzie jazda bez trzymanki... Muzyczna, Narutowicza... Czy pan Żuk zapewni śmigłowce?
Avatar
Przemysław / 11 lutego 2016 r. o 19:22

Proponuję, aby kiedyś w dalekiej przyszłości nasze miasto na cześć naszego Wielkiego Prezydenta  nazwać Żukowo albo Żuków. Fajna koncepcja???

Avatar
Joanna z Głębokiej / 11 lutego 2016 r. o 19:15

Panie Prezydencie kocham Pana. Jest Pan Wielki!!!!

Avatar
armaros / 11 lutego 2016 r. o 18:28

wysepka? tam już teraz jest ciasno ...

no własnie?? jaka wysepka?? ktoś zwariował?? może jeszcze bus pas?? omg

Avatar
Andrzej / 11 lutego 2016 r. o 16:17

Narutowicza jak najbardziej trzeba zrobić, takie tez były plany, nie ma co połowy drogi zostawiać tak niewyremontowanej.

Avatar
Ewa / 11 lutego 2016 r. o 16:14

Radni z PIS-u również byli za remontem Narutowicza? Jestem pełny podziwu zawsze sa przeciwni inwestowaniu w miasto :mellow:

Avatar
j.w / 11 lutego 2016 r. o 15:41

Jak zostanie kasa z innych projektów to wtedy miasto przesunie te kwoty, rozsądnie. A szkoda rzeczywiście, iż wojewoda nie poparł projektu remontu Narutowicza.

Tu akurat nie chodzi o jakieś popieranie, czy nie popieranie.

Każdy wniosek jest oceniany punktowo według kilkunastu kryteriów przez 5 osobową komisję składającą się z ekspertów z zakresu drogownictwa powołanych przez wojewodę, marszałka, KWP i GDDKiA.

Albo wniosek był źle napisany, albo taki rodzaj inwestycji nie wpisuje się dokładnie w ramy programu "schetynówek". 

Tu akurat nie chodzi o jakieś popieranie, czy nie popieranie.

Każdy wniosek jest oceniany punktowo według kilkunastu kryteriów przez 5 osobową komisję składającą się z ekspertów z zakresu drogownictwa powołanych przez wojewodę, marszałka, KWP i GDDKiA.

Albo wniosek był źle napisany, albo taki rodzaj inwestycji nie wpisuje się dokładnie w ramy programu "schetynówek". 

rozwiń
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 r. o 14:55
w końcu i bardzo dobrze! To miasto rozwija się oraz remontuje tylko dlatego że ma tak dobrego Prezydenta!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 r. o 10:14

co z buspasami na tej ulicy? miały być po remoncie

Avatar
Ja / 11 lutego 2016 r. o 22:43
Bardzo dobrze!!! Remontować Narutowicza.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 r. o 21:50
To będzie jazda bez trzymanki... Muzyczna, Narutowicza... Czy pan Żuk zapewni śmigłowce?
Avatar
Przemysław / 11 lutego 2016 r. o 19:22

Proponuję, aby kiedyś w dalekiej przyszłości nasze miasto na cześć naszego Wielkiego Prezydenta  nazwać Żukowo albo Żuków. Fajna koncepcja???

Avatar
Joanna z Głębokiej / 11 lutego 2016 r. o 19:15

Panie Prezydencie kocham Pana. Jest Pan Wielki!!!!

Avatar
armaros / 11 lutego 2016 r. o 18:28

wysepka? tam już teraz jest ciasno ...

no własnie?? jaka wysepka?? ktoś zwariował?? może jeszcze bus pas?? omg

Avatar
Andrzej / 11 lutego 2016 r. o 16:17

Narutowicza jak najbardziej trzeba zrobić, takie tez były plany, nie ma co połowy drogi zostawiać tak niewyremontowanej.

Avatar
Ewa / 11 lutego 2016 r. o 16:14

Radni z PIS-u również byli za remontem Narutowicza? Jestem pełny podziwu zawsze sa przeciwni inwestowaniu w miasto :mellow:

Avatar
j.w / 11 lutego 2016 r. o 15:41

Jak zostanie kasa z innych projektów to wtedy miasto przesunie te kwoty, rozsądnie. A szkoda rzeczywiście, iż wojewoda nie poparł projektu remontu Narutowicza.

Tu akurat nie chodzi o jakieś popieranie, czy nie popieranie.

Każdy wniosek jest oceniany punktowo według kilkunastu kryteriów przez 5 osobową komisję składającą się z ekspertów z zakresu drogownictwa powołanych przez wojewodę, marszałka, KWP i GDDKiA.

Albo wniosek był źle napisany, albo taki rodzaj inwestycji nie wpisuje się dokładnie w ramy programu "schetynówek". 

Tu akurat nie chodzi o jakieś popieranie, czy nie popieranie.

Każdy wniosek jest oceniany punktowo według kilkunastu kryteriów przez 5 osobową komisję składającą się z ekspertów z zakresu drogownictwa powołanych przez wojewodę, marszałka, KWP i GDDKiA.

Albo wniosek był źle napisany, albo taki rodzaj inwestycji nie wpisuje się dokładnie w ramy programu "schetynówek". 

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 29

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Miesiąc zamknięty w pracowni. Tylko praca i medytacja Stanisława Bałdygi

Denerwuję się tym wszystkim, co dzieje się wkoło nas. Wojna, choroby, niepewność. Ale jak wchodzę do pracowni, za mną się coś zamyka, wchodzę w inny świat – Rozmowa ze Stanisławem Bałdygą, który wraz z żoną Barbarą obchodzi jubileusz 50 lecia pracy artystycznej.

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł PiS wraca do Lublina. Powalczy o fotel prezydenta miasta?

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Soboń otworzył filię swojego biura poselskiego w Lublinie. Będący wiceministrem finansów parlamentarzysta zapewnia, że nie jest to ruch związany z nadchodzącą kampanią wyborczą.

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Radzyń Podlaski. Burmistrz z PiS ma problem z wydaniem pieniędzy od rządu PiS

Pieniądze z Polskiego Ładu na remonty dróg nie przepadną. Takie zagrożenie istniało po tym jako miasto miało problemy z rozstrzygnięciem przetargów. Ale rząd pozwolił zmienić zakresy inwestycji.

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

AZS UMCS Lublin w znakomitym stylu wygrał turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-19

To były trzy dni koszykarskiego święta w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Eksperyment w Cygańskim Lesie. Takie spacery zwiększają zadowolenie z własnego ciała

Spędzanie czasu w zaśnieżonym otoczeniu poprawia samopoczucie, a chodzenie po zasypanym śniegiem lesie przekłada się na większe zadowolenie z własnego ciała – wykazali naukowcy.

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Świdniczanka lepsza od Łady 1945 Biłgoraj, sparingowe wyniki naszych czwartoligowców

Udanie gry kontrolne rozpoczął lider grupy drugiej. Świdniczanka rozbiła występującą w zamojskiej klasie okręgowej Ładę 1945 Biłgoraj 6:1. W drużynie trenera Łukasza Gieresza pojawiło się trzech nowych zawodników,

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

Było zainteresowanie z ekstraklasy, ale Mikołaj Kosior zostaje w Motorze

W ostatnich tygodniach wielu ważnych zawodników w drużynie Goncalo Feio zdecydowało się podpisać nowe umowy z lubelskim klubem. Kibice z niecierpliwością czekali jednak na wieści odnośnie Mikołaja Kosiora. I jednak się doczekali, bo w niedzielę Motor ogłosił, że zdolny młodzieżowiec też zostaje w zespole na dłużej – kontakt obowiązuje do 2025 roku, z opcją przedłużenia nawet o kolejne dwa lata.

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Parkomaty pod Areną Lublin. Od środy koniec z darmowym parkowaniem

Od 1 lutego koniec z darmowym parkowaniem obok Areny Lublin. Zmieniają się także zasady korzystania z miejskich parkingów nad Zalewem Zembrzyckim i przy hali Globus

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Niepowodzenie Moniki Skinder na młodzieżowych mistrzostwach świata w Kanadzie

Monika Skinder odpadła w ćwierćfinale sprintu techniką klasyczną młodzieżowych mistrzostw świata w kanadyjskim Whistler

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej
galeria

S19. W końcu będzie się gdzie zatrzymać i odpocząć przy drodze ekspresowej

Drogowcy zapowiadają otwarcie Miejsc Obsługi Podróżnych przy S19. Kierowcy czekają na to od miesięcy.

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej
3 lutego 2023, 19:00

Koncert symfoniczny w Filharmonii Lubelskiej

Łukasz Długosz i Roman Perucki wystąpią z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej podczas najbliższego koncertu w budynku przy ul. Curie-Skłodowskiej 5. Wydarzenie odbędzie się 3 lutego o godz. 19.

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Lubelskie. Zuchwały napad tuż przed sklepem. Napastnik szedł owinięty w koc

Szedł ulicą szczelnie zawinięty w koc. Nagle rzucił się na handlarza rozstawiającego swoje stoisko.

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Poseł PiS mówi o miliardach dla lubelskiego. Budżet państwa 2023

Sejm przyjął ustawę budżetową na 2023 rok. Ile pieniędzy otrzyma województwo lubelskie?

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Studentka Klaudia właśnie sięga po karabin. Mówi wprost, że to przez wojnę w Ukrainie

Nie ukrywają, że rosyjska agresja na Ukrainę wyzwoliła w nich chęć wstąpienia do terytorialsów. Chcą się szkolić, aby w razie „W” być gotowym. W ubiegłym roku w szeregi lubelskiej OT wstąpiło 850 nowych ochotników.

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Sportowiec 2022 roku: Celem Anheliny Łysak jest Paryż

Zapaśniczka Cementu-Gryfa Chełm Anhelina Łysak zamierza pójść w ślady starszej klubowej koleżanki Katarzyny Krawczyk. Ukrainka w biało-czerwonych barwach do bogatego już dorobku dorzuciła w minionym roku brązowy medal mistrzostw świata. I oczywiście znalazła się w gronie nominowanych do tytułu sportowca roku

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!