Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2016 r.
13:22

Biskup Cisło i arcybiskup Abel w obronie odwołanej dyrektor COZL

Autor: Zdjęcie autora opr. pab
0 46 A A
Elżbieta Starosławska i bp Mieczysław Cisło podczas Świąteczno-Noworocznego Spotkania z Pacjentami, Pracownikami i Przyjaciółmi COZL (fot. COZL / YouTube)
Elżbieta Starosławska i bp Mieczysław Cisło podczas Świąteczno-Noworocznego Spotkania z Pacjentami, Pracownikami i Przyjaciółmi COZL (fot. COZL / YouTube)

Kolejne oświadczenia w sprawie odwołania prof. Elżbiety Starosławskiej z funkcji dyrektora Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Sekretariat COZL rozsyła teraz do mediów pisma biskupa Mieczysław Cisło i arcybiskupa Abla w obronie dotychczasowej szefowej szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

"Odwołanie ze stanowiska Dyrektora Pani prof. Elżbiety Starosławskiej, która wraz z pracownikami i ludźmi dobrej woli stworzyła Centrum w jego obecnej formie, jako przodującego ośrodka onkologicznego w kraju powoduje zagrożenie dla dalszego istnienia i samodzielności tej jednostki, a co za tym idzie powoduje zagrożenie dla wszystkich mieszkańców naszego Województwa" – pisze bp Mieczysław Cisło, Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej.

"Zaistniała sytuacja (...) zaniepokoiła moją osobę, duchowieństwo Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, jak też szerokie grono naszych wiernych" – pisze z kolei abp Abel, Prawosławny Arcybiskup Lubelski i Chełmski.

Obaj biskupi apelują równocześnie do marszałka województwa o rozważenie raz jeszcze decyzji o odwołaniu prof. Starosławskiej.

Była dyrektor COZL o swoim zwolnieniu: To zamach na Centrum Onkologii

Maciej Kondratowicz-Kucewicz nowym, tymczasowym dyrektorem COZL

Sonda: Co sądzisz o pozbawieniu prof. Elżbiety Starosławskiej funkcji dyrektora COZL?

Liczba głosów: 1134
50.26%
Dobra decyzja
49.74%
Zła decyzja

Oświadczenie bp Mieczysława Cisło

W związku z informacjami o odwołaniu prof. Elżbiety Starosławskiej ze stanowiska Dyrektora COZL w Lublinie w imieniu swoim i księży koncelebransów wyrażam daleko idące zaniepokojenie zaistniałą sytuacją i ponawiam  apel wygłoszony podczas świątecznego spotkania  pracowników i pacjentów COZL o zabezpieczenie funkcjonowania Centrum. Odwołanie ze stanowiska Dyrektora Pani prof. Elżbiety Starosławskiej, która wraz z pracownikami i ludźmi dobrej woli stworzyła Centrum w jego obecnej formie, jako przodującego ośrodka onkologicznego w kraju powoduje zagrożenie dla dalszego istnienia i samodzielności tej jednostki, a co za tym idzie powoduje zagrożenie dla wszystkich mieszkańców naszego Województwa.

Apeluje w związku z tym do władz Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie o ponowne rozważenie tej decyzji, zaś do wszystkich mieszkańców naszego regionu o udzielenie wsparcia Pani Dyrektor Elżbiecie Starosławskiej.   

Ks. dr Biskup Mieczysław Cisło

Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej

Oświadczenie abp Abla
Oświadczenie abp Abla

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 08:37
0
Fragment książki pt. „Oficer”. „ – Niech pan rzuci na to okiem – arcybiskup Józef * podał mi kopertę, z której wyjąłem jedną kartkę. Był to dokument odnoszący się do księdza biskupa Mieczysława *, informujący, że był on tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. W informacji podany był pseudonim * – TW „Rzymianin” – i jego numer rejestracyjny.
Avatar
itd / 2 marca 2016 o 17:18
0

Kościół nie zarządza COZL,ale poza chciwymi wikariuszami czy proboszczami , ma jeszcze w swych szeregach ludzi rozsądnych i uczciwych !!! I chwała mu za to ,że ma odwagę dać odpór głupstwom , które są cechą ludzi prostych ,by nie powiedzieć prostackich...!!!

Avatar
patrzę na to / 16 lutego 2016 o 17:14
0

Krytycy Pani Dyrektor, wy jej po prostu do pięt nie dorastacie a krytykować to każdy śmieć może gdy chowa się za niby anonimowość wszelkie insynuacje o braniu jkichś łapówek,o przekrętach niegospodarności itp to powinien tymi typkami powinien się zająć prokurator bo to są wierutne bzdury.Sprawa bardzo drażniąca tak pilnych obserwatorów obsługi takich czy owakich osób w ten czy inny sposób to jest pikuś wobec placówek gdzie się to samo robi i bierze się jeszcze za to kasę na lewika. I tak na serio nikt tam nie przychodzi na partyjkę brydża czy pokera, a odwdzięczenie się pacjenta komuś kwiatami/ bo nie bierze/ chociaż nie ma przymusu to nie kryminał. Ośrodek ze swoim zapleczem w postaci ilości łóżek, stanu obiektu itp to już była tragedia i osiąganie w  tych warunkach jakichś kosmicznych osiągnięć nie było możliwe gdy pacjenci leżeli na materacach w korytarzu.Ale jednostka radziła sobie i tak w skali Lublina najlepiej. A jak tam była taka tragedia to czemu wszyscy tam tkwili i wszyscy walili tam, żeby się zatrudnić trzeba się było zwolnić i pójść na kraśnicke, jana, kruczkowskiego bo tam jest tak wspaniale.No i to rozsierdziło tak zsl owców że postanowili to rozpieprzyć z pomocą też am.

Krytycy Pani Dyrektor, wy jej po prostu do pięt nie dorastacie a krytykować to każdy śmieć może gdy chowa się za niby anonimowość wszelkie insynuacje o braniu jkichś łapówek,o przekrętach niegospodarności itp to powinien tymi typkami powinien się zająć prokurator bo to są wierutne bzdury.Sprawa bardzo drażniąca tak pilnych obserwatorów obsługi takich czy owakich osób w ten czy inny sposób to jest pikuś wobec placówek gdzie się to samo robi i bierze się jeszcze za to kasę na lewika. I tak na serio nikt tam nie przychodzi na partyjkę brydża... rozwiń

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:54
0
A niech się Pan(i) dobrze przyjrzy, bo to może jeden z nielicznych dyrektorów co do swojej kiszeni nic nie nabrał. Osądzić łatwo, bez przyjrzenia się sprawie! I zamiast wspierać tych, co nie napełniają sobie kieszenie popiera Pan(i) decyzję tych, którym właśnie ludzie uczciwi nie w smak!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 07:44
0
PIS nie dal 20 milionow z sejmu i są konsekwencje. A ta niegospodarna dyrektorka juz swoje do kieszeni na lewo nabrała!
Avatar
xcvb / 11 lutego 2016 o 23:30
0

" W dzisiejszym świecie zapomniano o człowieku jest tylko kasa ... " cytat z piosenki posła Liroya

Avatar
xzcxb / 11 lutego 2016 o 23:28
0
na chorych rzad nie ma pieniędzy, on ma ale dla leni, próżniaków, którzy za każde zrobione i urodzone dziecko dostaną po 500 zł i po co mają pracować.

Dziecko tych pieniędzy nie będzie widziało tylko tatuś z mamusią będą się bawić za nie

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 23:10
0
Marszalek popelnil wielki blad w decyzji odnosnie Centrum Onkologii. To juz nie pierwszy raz jak podejmuje niekorzystne dla spoleczenstwa lubelskiego decyzje. Trzeba pomyslec o jak najszybszym odwolaniu go z tego stanowiska.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 21:49
0
No to mieliśmy CENTRUM ONKOLOGI ZIEMI LUBELSKIEJ. Każdy ma albo będzie miał kogoś w rodzinie chorego na nowotwór. Pani Starosławska długo broniła COZL przed stworzeniem z COZL koryta dla polityka. Z koryta jedzą świnie i świnie wprowadzą też swoje standardy. Pokażcie mi jeszcze jednego dyrektora który wybudował taki szpital w Lubelskim w tak krótkim czasie i tak wyposażony. Mimo tylu problemów, m.in. z wykonawcami, finansami itp szpital powstał. Wyrazy szacunku dla Pani Dyrektor. Oczywiście tak wielki szpital to możliwość wyłudzania pieniędzy na co PSL nie mógł liczyć bo była tam Pani Starosławska wiec wygryźli Panią Starosławską. Najpierw przygotowali sobie grunt dzięki sprzedajnej prasie. A to artykuły do obrzydzenia, ze zły kolor, jak były problemy z wykonawcą, że COZL nigdy nie zostanie skończone, a to że Pani dyrektor zataiła dochody itp, itp. Drogi PSLu ile byście nie zjedli to zawsze wam mało ale pamiętajcie, że nawet świnia jak ma za dużo jedzenia to to jedzenie zacznie jej śmierdzieć.
No to mieliśmy CENTRUM ONKOLOGI ZIEMI LUBELSKIEJ. Każdy ma albo będzie miał kogoś w rodzinie chorego na nowotwór. Pani Starosławska długo broniła COZL przed stworzeniem z COZL koryta dla polityka. Z koryta jedzą świnie i świnie wprowadzą też swoje standardy. Pokażcie mi jeszcze jednego dyrektora który wybudował taki szpital w Lubelskim w tak krótkim czasie i tak wyposażony. Mimo tylu problemów, m.in. z wykonawcami, finansami itp szpital powstał. Wyrazy szacunku dla Pani Dyrektor. Oczywiście tak wielki szpital to możliwość wyłudzania pienię... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 21:22
0

moja mama chorowała na raka i leczyła się w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej - jednym słowem tragedia, bez znajomości ani rusz. Napatrzyłam się na umierających ludzi. Dlaczego muszą tyle czekać tyle w kolejce, oczekiwać na leczenie,serce boli...trzeba to usprawnić, może nowy Dyrektor to wszystko ogarnie, już wystarczy...

na chorych rzad nie ma pieniędzy, on ma ale dla leni, próżniaków, którzy za każde zrobione i urodzone dziecko dostaną po 500 zł i po co mają pracować.

na chorych rzad nie ma pieniędzy, on ma ale dla leni, próżniaków, którzy za każde zrobione i urodzone dziecko dostaną po 500 zł i po co mają pracować.

rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2016 o 08:37
0
Fragment książki pt. „Oficer”. „ – Niech pan rzuci na to okiem – arcybiskup Józef * podał mi kopertę, z której wyjąłem jedną kartkę. Był to dokument odnoszący się do księdza biskupa Mieczysława *, informujący, że był on tajnym współpracownikiem komunistycznej Służby Bezpieczeństwa. W informacji podany był pseudonim * – TW „Rzymianin” – i jego numer rejestracyjny.
Avatar
itd / 2 marca 2016 o 17:18
0

Kościół nie zarządza COZL,ale poza chciwymi wikariuszami czy proboszczami , ma jeszcze w swych szeregach ludzi rozsądnych i uczciwych !!! I chwała mu za to ,że ma odwagę dać odpór głupstwom , które są cechą ludzi prostych ,by nie powiedzieć prostackich...!!!

Avatar
patrzę na to / 16 lutego 2016 o 17:14
0

Krytycy Pani Dyrektor, wy jej po prostu do pięt nie dorastacie a krytykować to każdy śmieć może gdy chowa się za niby anonimowość wszelkie insynuacje o braniu jkichś łapówek,o przekrętach niegospodarności itp to powinien tymi typkami powinien się zająć prokurator bo to są wierutne bzdury.Sprawa bardzo drażniąca tak pilnych obserwatorów obsługi takich czy owakich osób w ten czy inny sposób to jest pikuś wobec placówek gdzie się to samo robi i bierze się jeszcze za to kasę na lewika. I tak na serio nikt tam nie przychodzi na partyjkę brydża czy pokera, a odwdzięczenie się pacjenta komuś kwiatami/ bo nie bierze/ chociaż nie ma przymusu to nie kryminał. Ośrodek ze swoim zapleczem w postaci ilości łóżek, stanu obiektu itp to już była tragedia i osiąganie w  tych warunkach jakichś kosmicznych osiągnięć nie było możliwe gdy pacjenci leżeli na materacach w korytarzu.Ale jednostka radziła sobie i tak w skali Lublina najlepiej. A jak tam była taka tragedia to czemu wszyscy tam tkwili i wszyscy walili tam, żeby się zatrudnić trzeba się było zwolnić i pójść na kraśnicke, jana, kruczkowskiego bo tam jest tak wspaniale.No i to rozsierdziło tak zsl owców że postanowili to rozpieprzyć z pomocą też am.

Krytycy Pani Dyrektor, wy jej po prostu do pięt nie dorastacie a krytykować to każdy śmieć może gdy chowa się za niby anonimowość wszelkie insynuacje o braniu jkichś łapówek,o przekrętach niegospodarności itp to powinien tymi typkami powinien się zająć prokurator bo to są wierutne bzdury.Sprawa bardzo drażniąca tak pilnych obserwatorów obsługi takich czy owakich osób w ten czy inny sposób to jest pikuś wobec placówek gdzie się to samo robi i bierze się jeszcze za to kasę na lewika. I tak na serio nikt tam nie przychodzi na partyjkę brydża... rozwiń

Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:54
0
A niech się Pan(i) dobrze przyjrzy, bo to może jeden z nielicznych dyrektorów co do swojej kiszeni nic nie nabrał. Osądzić łatwo, bez przyjrzenia się sprawie! I zamiast wspierać tych, co nie napełniają sobie kieszenie popiera Pan(i) decyzję tych, którym właśnie ludzie uczciwi nie w smak!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 07:44
0
PIS nie dal 20 milionow z sejmu i są konsekwencje. A ta niegospodarna dyrektorka juz swoje do kieszeni na lewo nabrała!
Avatar
xcvb / 11 lutego 2016 o 23:30
0

" W dzisiejszym świecie zapomniano o człowieku jest tylko kasa ... " cytat z piosenki posła Liroya

Avatar
xzcxb / 11 lutego 2016 o 23:28
0
na chorych rzad nie ma pieniędzy, on ma ale dla leni, próżniaków, którzy za każde zrobione i urodzone dziecko dostaną po 500 zł i po co mają pracować.

Dziecko tych pieniędzy nie będzie widziało tylko tatuś z mamusią będą się bawić za nie

Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 23:10
0
Marszalek popelnil wielki blad w decyzji odnosnie Centrum Onkologii. To juz nie pierwszy raz jak podejmuje niekorzystne dla spoleczenstwa lubelskiego decyzje. Trzeba pomyslec o jak najszybszym odwolaniu go z tego stanowiska.
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 21:49
0
No to mieliśmy CENTRUM ONKOLOGI ZIEMI LUBELSKIEJ. Każdy ma albo będzie miał kogoś w rodzinie chorego na nowotwór. Pani Starosławska długo broniła COZL przed stworzeniem z COZL koryta dla polityka. Z koryta jedzą świnie i świnie wprowadzą też swoje standardy. Pokażcie mi jeszcze jednego dyrektora który wybudował taki szpital w Lubelskim w tak krótkim czasie i tak wyposażony. Mimo tylu problemów, m.in. z wykonawcami, finansami itp szpital powstał. Wyrazy szacunku dla Pani Dyrektor. Oczywiście tak wielki szpital to możliwość wyłudzania pieniędzy na co PSL nie mógł liczyć bo była tam Pani Starosławska wiec wygryźli Panią Starosławską. Najpierw przygotowali sobie grunt dzięki sprzedajnej prasie. A to artykuły do obrzydzenia, ze zły kolor, jak były problemy z wykonawcą, że COZL nigdy nie zostanie skończone, a to że Pani dyrektor zataiła dochody itp, itp. Drogi PSLu ile byście nie zjedli to zawsze wam mało ale pamiętajcie, że nawet świnia jak ma za dużo jedzenia to to jedzenie zacznie jej śmierdzieć.
No to mieliśmy CENTRUM ONKOLOGI ZIEMI LUBELSKIEJ. Każdy ma albo będzie miał kogoś w rodzinie chorego na nowotwór. Pani Starosławska długo broniła COZL przed stworzeniem z COZL koryta dla polityka. Z koryta jedzą świnie i świnie wprowadzą też swoje standardy. Pokażcie mi jeszcze jednego dyrektora który wybudował taki szpital w Lubelskim w tak krótkim czasie i tak wyposażony. Mimo tylu problemów, m.in. z wykonawcami, finansami itp szpital powstał. Wyrazy szacunku dla Pani Dyrektor. Oczywiście tak wielki szpital to możliwość wyłudzania pienię... rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 21:22
0

moja mama chorowała na raka i leczyła się w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej - jednym słowem tragedia, bez znajomości ani rusz. Napatrzyłam się na umierających ludzi. Dlaczego muszą tyle czekać tyle w kolejce, oczekiwać na leczenie,serce boli...trzeba to usprawnić, może nowy Dyrektor to wszystko ogarnie, już wystarczy...

na chorych rzad nie ma pieniędzy, on ma ale dla leni, próżniaków, którzy za każde zrobione i urodzone dziecko dostaną po 500 zł i po co mają pracować.

na chorych rzad nie ma pieniędzy, on ma ale dla leni, próżniaków, którzy za każde zrobione i urodzone dziecko dostaną po 500 zł i po co mają pracować.

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu
Magazyn
galeria

Ks. Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu. Specjalista od crowdfundingu i fundraisingu 0 0

Dziś rocznica urodzin księdza Ignacego Kłopotowskiego. Był związany z Lublinem ponad 20 lat. Pomagał wykluczonym. Mając ich sporo pod opieką, był specjalistą crowdfundingu i nie był mu obcy fundraising. Z konieczności propagował i stosował idee zero waste. Twórca konsorcjum wydawniczego, publicysta wykorzystujący mechanizmy marketingu i public relations. Co w tym niezwykłego? Błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski urodził się 152 lata temu.

Turniej Purpurowej Róży

Turniej Purpurowej Róży 0 0

Waleczni wojownicy z Magicznych Ogrodów ogłaszają turniej, który ma rozstrzygnąć, która armia jest najsprawniejsza! Czy to zaszczytne miano przypadnie wojownikom dowodzonym przez Thoroda Raptora, czy może Bestiom Araga?

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt
21 lipca 2018, 20:00

IV NightSkating Lublin 2018: Rolkarze dla zwierząt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Fani rolek i wrotek ponownie wyjadą w nocy na ulice miasta. Kolejną edycję NightSkating Lublin zaplanowano na sobotę. Tym razem przejażdżka będzie połączona z akcją charytatywną.

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka
22 lipca 2018, 12:00

Turniej Neuroshimy Hex w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 22 lipca o godz. 12 w Chatce Żaka (ul. Radziszewskiego 16) odbędzie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski 2018 w grze planszowej Neuroshima Hex. Chętni mogą zapisywać się do udziału od godz. 11.30 na miejscu.

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście

Przez pół roku jej rodzina ma wstęp do Aqua Lublin za darmo. Pani Anna miała szczęście 23 0

Milionowym klientem pochwalił się dzisiaj kompleks pływacki Aqua Lublin przy Al. Zygmuntowskich. Pani Anna, która miała to szczęście, dostała rodzinny karnet do Aqua Lublin.

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy

1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Zbiórka na środki transportu dla misjonarzy 0 0

W niedzielę zaczyna się Akcja św. Krzysztofa – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. W ubiegłym roku dzięki przekazanym pieniądzom udało się spełnić prośby polskich misjonarzy w 30 krajach świata.

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie"

Pokazy fontanny na placu Litewskim w Lublinie: Nowe widowisko "Anioły lubelskie" 3 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek 20 lipca po raz pierwszy pokazane zostanie w fontannie na pl. Litewskim nowe widowisko „Anioły lubelskie”. W lipcu zobaczymy je w sumie sześć razy, bo Ratusz zmienił harmonogram pokazów.

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia]
galeria

Chwila nieuwagi i takie efekty. Dachowanie audi [zdjęcia] 0 2

Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 8 w Janowicach (pow. świdnicki).

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS
galeria

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Brązowy medal Joanny Bemowskiej z AZS UMCS 0 0

Świetny początek 94 PZLA Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce dla AZS UMCS. Joanna Bemowska wywalczyła brązowy medal w chodzie sportowym na 5 km.

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację

Rzucił się z nożem na swoją matkę. Bo nie zostawili mu kotletów na kolację 40 6

Cztery lata więzienia i przymusowa terapia odwykowa. To kara dla 26-latka z okolic Puław, który ugodził nożem własną matkę. Wcześniej latami znęcał się nad rodziną.

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość
Magazyn

Do ostatniego rzutu. Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość 2 0

Rozmowa z Pawłem Fajdkiem, zawodnikiem Agrosu Zamość

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej

O ziołach, wirusie i drogach dla Niepodległej 0

Rozmowa ze Sławomirem Sosnowskim, Marszałkiem Województwa Lubelskiego.

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin?

94 PZLA Mistrzostwa Polski: Złota niedziela AZS UMCS Lublin? 2 0

Organizatorzy mistrzostw Polski zadbali o to, żeby kibice każdego dnia zawodów mieli co oglądać. Dlatego już w piątek w akcji będzie można zobaczyć Pawła Fajdka

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram]
22 lipca 2018, 17:00

Cyrk Podwórkowy w Lublinie przed Carnavalem Sztukmistrzów [harmonogram] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Od najbliższej niedzieli po Lublinie będzie krążyć Cyrk Podwórkowy, który co rok jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów. Artyści będą występować na terenie lubelskich dzielnic. Wszystkie występy są darmowe.

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego

Napadli na bezdomnego koło dworca w Lublinie. Nie miał pieniędzy, wtedy zrobili coś jeszcze gorszego 49 5

Bezdomny został pobity przez dwóch mężczyzn w okolicach dworca autobusowego przy al. Tysiąclecia w Lublinie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.