Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 lutego 2016 r.
12:34

Miasto dołoży milion złotych do remontu kładki nad ul. Sowińskiego

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 42 A A

Milion złotych przekaże miasto na remont kładki nad ul. Sowińskiego, której ponowne otwarcie może odkorkować ulicę. Tak w czwartek zdecydowali radni na prośbę prezydenta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pieniądze otrzyma Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej będący właścicielem kładki, której naprawa kosztować może dwa miliony złotych. Drugi milion wyłoży sama uczelnia.

Konstrukcja jest w fatalnym stanie i wymaga bardzo poważnej przebudowy. – Mamy ekspertyzę techniczną, rzeczywiście nie nadaje się do użytku i nie może być otwarta – przyznaje Irena Szumlak, skarbnik miasta.

Ratusz zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią znalazł przepisy pozwalające przekazać uczelni miejskie pieniądze. Prawnicy wskazują, że w ten sposób samorząd przyczyni się do usunięcia problemów, których rozwiązanie jest zadaniem miasta, a nie uniwersytetu. Fundusze będą przekazane w postaci dotacji na podniesienie bezpieczeństwa w ruchu pieszych i samochodów.

– Z punktu widzenia bezpieczeństwa pieszych w tej części miasta kładka jest jednym z pilniejszych zadań – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Kładka została zamknięta ponad rok temu ze względu na fatalny stan konstrukcji, co sprawiło, że znacznie wzrósł ruch pieszych na przejściu przez jezdnię. To z kolei stało się przyczyną powstawania długich korków.

Radni zgłaszali dziś wątpliwości, czy warto pomagać uczelni, skoro UMCS sprzedaje za kilkanaście milionów atrakcyjną nieruchomość przy ul. Głębokiej. W odpowiedzi usłyszeli, że sprzedaż nie jest jeszcze pewna, a koszty remontów, które potrzebne są UMCS wynoszą w skali uczelni 300 mln zł. Wśród remontów tych najpilniejsze są prace w budynku znajdującym się przy mającym przejść modernizację placu Litewskim, jak również w budynku Wydziału Pedagogiki i Psychologii przy ul. Narutowicza.

Czytaj więcej o:

Komentarze 42

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
leon / 16 lutego 2016 o 14:12
0

Podziękowanie dla prezydenta za dogadanie się z UMCS i znalezienie w budżecie tego miliona.

dziękuję pracownik urzędu miejskiego

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 14:11
0
obudził się pai i władca nijaki przyjezdny żuczek. Nareszcie i musi jeździć do gazoportu i wie gdzie kładka na sowińskiego
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:46
0
Po co remontować to badziewie przy Placu Litewskim (tzw. Wydział Politologii). Budynek był poddawany gruntownemu remontowi pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku? Wywalona tam grube miliony złotych. A po kilkunastu latach znowu remont? Tak samo nie ma co wywalać pieniędzy w tego "trupa budowlanego" jakim jest budynek Wydziału Psychologii. Rektor dalej zamierza zadłużać najbardziej zadłużoną uczelnię w Polsce, a nie stać go na remont kładki? Tak ułatwia życie mieszkańcom Lublina? Tfu!
Avatar
Gość / 13 lutego 2016 o 08:58
0
POPROSZĘ O WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NATYCHMIAST!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 22:34
0
Dom jednorodzinny to koszt 400 tys,a tu jakaś betonowa kładka a miliony.Luuuuuudzieeee opamiętajcie się z tym szastaniem społecznymi pieniędzmi!!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 15:23
0
Czyli na remont przeznaczyli tyle ile by uzyskali ze sprzedaży działki klerowi. Niegospodarnością powinna zająć się prokuratura.
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:13
0
PO CO TA KŁADKA,BYŁA DOBRA I TAK ŻACY CHODZILI DOŁEM BO NIE KAŻDY MÓGŁ SIĘ WSPIĄĆ PO NIEPRZESPANEJ NA BALANGACH NOCY !!!!!!!!!!!
Avatar
BudŻet / 11 lutego 2016 o 19:36
0

sfrustrowany pisiorze trochę dystansu do siebie i otaczającego cię świata... nie dziwię się, że baby nie masz i całe dnie w czytelni KRS spędzasz...

Piszesz, że dystansu mi brak do siebie i otaczającego mnie świata i używasz przy tym inwektyw niczym jakiś desperat czy też nadpobudliwy chuligan?

W odróżnieniu od takich jak ty nie mam najmniejszych problemów w szeroko rozumianym współżyciu z własną małżonką, osobistą opieką nad tatą i społecznym zaangażowaniem na zasadzie pełnego wolontariatu.

Zrób połowę tego co wymieniłem, a zobaczysz, że wizyta w KRS może trwać tylko tyle czasu ile zajmuje wykonanie fotokopii kluczowych dokumentów.

To czego nigdy nie mogłem zrozumieć jako człowiek, to skąd się biorą w na forach ludzie, którzy maniery mają gorsze niż panienki z rynsztoku, a ich jaskrawym przejawem jest przyklejanie etykiet PiS ludziom, którzy są bezpartyjni.

Ty, a może swoim publicznym chamstwem i grubiaństwem próbujesz sobie zrekompensować nie tylko społeczną impotencję?
 

Piszesz, że dystansu mi brak do siebie i otaczającego mnie świata i używasz przy tym inwektyw niczym jakiś desperat czy też nadpobudliwy chuligan?

W odróżnieniu od takich jak ty nie mam najmniejszych problemów w szeroko rozumianym współżyciu z własną małżonką, osobistą opieką nad tatą i społecznym zaangażowaniem na zasadzie pełnego wolontariatu.

Zrób połowę tego co wymieniłem, a zobaczysz, że wizyta w KRS może trwać tylko tyle czasu ile zajmuje wykonanie fotokopii kluczowych dokumentów.

To czego nigdy... rozwiń

Avatar
Marian z Parczewa / 11 lutego 2016 o 19:11
0

Oskarżony o łapówkarstwo i liczne oszustwa powołany przez rząd PiS szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek przegrał we wtorek starcie z wymiarem sprawiedliwości. Sąd w Sieradzu odrzucił wniosek obrony Obajtka o umorzenie postępowania w jego sprawie.

To on miał remontować kładkę?

A jak......

A jak......

rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 17:26
0
Na Żuka zawsze można liczyć hehe, bez niego to dalej byłaby wsamraśna obskurna mieścina
Avatar
leon / 16 lutego 2016 o 14:12
0

Podziękowanie dla prezydenta za dogadanie się z UMCS i znalezienie w budżecie tego miliona.

dziękuję pracownik urzędu miejskiego

Avatar
Gość / 16 lutego 2016 o 14:11
0
obudził się pai i władca nijaki przyjezdny żuczek. Nareszcie i musi jeździć do gazoportu i wie gdzie kładka na sowińskiego
Avatar
Gość / 15 lutego 2016 o 13:46
0
Po co remontować to badziewie przy Placu Litewskim (tzw. Wydział Politologii). Budynek był poddawany gruntownemu remontowi pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku? Wywalona tam grube miliony złotych. A po kilkunastu latach znowu remont? Tak samo nie ma co wywalać pieniędzy w tego "trupa budowlanego" jakim jest budynek Wydziału Psychologii. Rektor dalej zamierza zadłużać najbardziej zadłużoną uczelnię w Polsce, a nie stać go na remont kładki? Tak ułatwia życie mieszkańcom Lublina? Tfu!
Avatar
Gość / 13 lutego 2016 o 08:58
0
POPROSZĘ O WINDY DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NATYCHMIAST!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 22:34
0
Dom jednorodzinny to koszt 400 tys,a tu jakaś betonowa kładka a miliony.Luuuuuudzieeee opamiętajcie się z tym szastaniem społecznymi pieniędzmi!!
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 15:23
0
Czyli na remont przeznaczyli tyle ile by uzyskali ze sprzedaży działki klerowi. Niegospodarnością powinna zająć się prokuratura.
Avatar
Gość / 12 lutego 2016 o 08:13
0
PO CO TA KŁADKA,BYŁA DOBRA I TAK ŻACY CHODZILI DOŁEM BO NIE KAŻDY MÓGŁ SIĘ WSPIĄĆ PO NIEPRZESPANEJ NA BALANGACH NOCY !!!!!!!!!!!
Avatar
BudŻet / 11 lutego 2016 o 19:36
0

sfrustrowany pisiorze trochę dystansu do siebie i otaczającego cię świata... nie dziwię się, że baby nie masz i całe dnie w czytelni KRS spędzasz...

Piszesz, że dystansu mi brak do siebie i otaczającego mnie świata i używasz przy tym inwektyw niczym jakiś desperat czy też nadpobudliwy chuligan?

W odróżnieniu od takich jak ty nie mam najmniejszych problemów w szeroko rozumianym współżyciu z własną małżonką, osobistą opieką nad tatą i społecznym zaangażowaniem na zasadzie pełnego wolontariatu.

Zrób połowę tego co wymieniłem, a zobaczysz, że wizyta w KRS może trwać tylko tyle czasu ile zajmuje wykonanie fotokopii kluczowych dokumentów.

To czego nigdy nie mogłem zrozumieć jako człowiek, to skąd się biorą w na forach ludzie, którzy maniery mają gorsze niż panienki z rynsztoku, a ich jaskrawym przejawem jest przyklejanie etykiet PiS ludziom, którzy są bezpartyjni.

Ty, a może swoim publicznym chamstwem i grubiaństwem próbujesz sobie zrekompensować nie tylko społeczną impotencję?
 

Piszesz, że dystansu mi brak do siebie i otaczającego mnie świata i używasz przy tym inwektyw niczym jakiś desperat czy też nadpobudliwy chuligan?

W odróżnieniu od takich jak ty nie mam najmniejszych problemów w szeroko rozumianym współżyciu z własną małżonką, osobistą opieką nad tatą i społecznym zaangażowaniem na zasadzie pełnego wolontariatu.

Zrób połowę tego co wymieniłem, a zobaczysz, że wizyta w KRS może trwać tylko tyle czasu ile zajmuje wykonanie fotokopii kluczowych dokumentów.

To czego nigdy... rozwiń

Avatar
Marian z Parczewa / 11 lutego 2016 o 19:11
0

Oskarżony o łapówkarstwo i liczne oszustwa powołany przez rząd PiS szef Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek przegrał we wtorek starcie z wymiarem sprawiedliwości. Sąd w Sieradzu odrzucił wniosek obrony Obajtka o umorzenie postępowania w jego sprawie.

To on miał remontować kładkę?

A jak......

A jak......

rozwiń
Avatar
Gość / 11 lutego 2016 o 17:26
0
Na Żuka zawsze można liczyć hehe, bez niego to dalej byłaby wsamraśna obskurna mieścina
Zobacz wszystkie komentarze 42

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 lipca 2018 r. 0 0

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele
galeria

Związkowcy kontra związkowcy w puławskich Azotach. Wysyłają listy i apele 26 8

Z jednej strony mobilizacja do uczestnictwa w pikiecie i referendum strajkowym, z drugiej oskarżenia o działanie „godzące w dobre imię spółki”. Związki zawodowe w puławskich Azotach już dawno nie były ze sobą tak skłócone.

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie?
Alarm 24

Strajk pilotów linii Ryanair, problem pasażerów. Jak duże można dostać odszkodowanie? 9 2

Setki rejsów zostały odwołane z powodu strajku pilotów linii Ryanair. Chodzi także o loty z Polski i do Polski. Pechowi pasażerowie mają prawo do odszkodowania od linii lotniczych. Pieniędzy można żądać także wtedy, gdy lot opóźni się o co najmniej dwie godziny.

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje

Wisła zbyt wysoka. Prom z Kazimierza Dolnego do Janowca nie kursuje 24 1

Z powodu wysokiego stanu Wisły nie działa przeprawa promowa z Kazimierza Dolnego do Janowca.

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze
Zdjęcia
galeria

Święcenie samochodów w lubelskich kościołach. Żeby kierowcy zawsze używali ich mądrze 150 17

Na samochody dla misjonarzy zbierano w niedzielę pieniądze w lubelskich kościołach, a obok nich można było poświęcić swój pojazd. Tak zaczął się 18. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo]
film

Polscy strażacy pomagają Szwedom gasić pożary lasów. Niesamowita reakcja mieszkańców [wideo] 414 16

W związku z pożarami lasów w środkowej części Szwecji, polski rząd podjął decyzję o udzieleniu wsparcia. W sobotę ze Świnoujścia wyruszyła grupa prawie 140 strażaków, którzy mają pomóc szwedzkim ratownikom. Do Szwecji pojechał również 44 wozy ratowniczo-gaśnicze.

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin
27 lipca 2018, 19:00

Cheap Tobacco wystąpi w Radiu Lublin 3 0

Co Gdzie Kiedy. Radio Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) zaprasza na koncert formacji Cheap Tobacco. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca o godz. 19.

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia]
galeria

Przedsmak Carnavalu Sztumistrzów. Po Lublinie krąży już Cyrk Podwórkowy [zdjęcia] 7 1

Po lubelskich dzielnicach krąży już Cyrk Podwórkowy, który co roku jest oznaką zbliżającego się Carnavalu Sztukmistrzów.

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper
galeria

Nowa galeria handlowa w woj. lubelskim. Pieniądze zainwestuje belgijski deweloper 28 11

Nie jedna, a dwie firmy zbudują razem pierwszą w Chełmie dużą galerię handlową. Prace budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze
27 lipca 2018, 20:00

Ten Typ Mes wystąpi w Plenerze 1 0

Co Gdzie Kiedy. 27 lipca o godz. 20 w klubie Plener (Park Ludowy) wystąpi popularny raper i wokalista Ten Typ Mes. Artysta rozkręci soundsystemową imprezę z udziałem producenta Stasiaka oraz DJ'ów Black Belta Grega i Raz Dwa.

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy
galeria
film

Łączy ich wspólna praca w policji. Oto najlepsze w woj. lubelskim psy służbowe i ich przewodnicy 9 4

W piątek zakończyły się wojewódzkie eliminacje do XVIII finału Kynologicznych Mistrzostw Policji Sułkowice 2018. Zwyciężył pies IBAR i jego przewodnik st. sierż. Artur Lipski z KMP w Zamościu.

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada
film

Poseł mówi o pobiciu demonstrantów w Warszawie. Policja odpowiada 0 3

Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło zapowiada złożenie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez policję podczas piątkowej demonstracji przed Sejmem.

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach
galeria

74 lata temu zlikwidowano niemiecki obóz koncentracyjny Majdanek. Pamięć o ofiarach 23 6

W niedzielę minęły 74 lata od ostatecznej likwidacji niemieckiego obozu koncentracyjnego Majdanek, który działał przez blisko trzy lata.

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury
25 lipca 2018, 21:00

Miasto movie analogowo: Terminator w Warsztatach Kultury 3 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatnie lipcowe spotkanie w ramach cyklu Miasto movie analogowo w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 25 lipca o godz. 21 w tamtejszej Próbie Cafe wyświetlony zostanie kultowy Terminator.

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie

94 PZLA MP. Złoto Pauliny Guby na zakończenie zmagań w Lublinie 0 0

Zawodniczka AZS UMCS Lublin Paulina Guba bez najmniejszych problemów wywalczyła złoty medal w pchnięciu kulą. Lubelska zawodniczka uzyskała rezultat 18.82 i nad drugą w klasyfikacji zawodniczką miała blisko dwa metry

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!