Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 czerwca 2022 r.
16:33

Kierowcy chcą blokować stacje Orlenu. Lista

Autor: Zdjęcie autora sko
68 32 A A
Środa. Policja i próba urządzenia protestu na stacji przy ul. Głębokiej
Środa. Policja i próba urządzenia protestu na stacji przy ul. Głębokiej (fot. Maciej Kaczanowski)

Niezadowoleni z cen paliw kierowcy zamierzają przeprowadzić wielką akcję protestacyjną. Przedstawili już listę punktów, które zamierzają zablokować.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwsza była Bielsko-Biała. Kilka dni temu kierowcy podjechali do dystrybutorów na stacji Orlen, a auta nagle się „popsuły”. Kierowcy podnieśli maski aut. Niektórzy wystawili trójkąty ostrzegawcze. W taki sposób zablokowali stację.

Próba tego rodzaju protestu miała także miejsce w środę w Lublinie. Kierowcy skrzyknęli się na stacji przy ul. Głębokiej. Zjechało kilkanaście samochodów, ale żaden się nie „popsuł”. Powód? Na miejscu była też policja, która odstraszyła od przeprowadzenia protestu.

To koniec takich akcji? Okazuje się, że nie. Planowana jest już kolejna i ma mieć ogólnopolski zasięg.

Na umieszczonej w internecie liście znajduje się ponad 100 punktów. Nie za każdym razem na Orlenie samochody mają się „rozkraczyć”.

– Każdy z Was podjeżdża pod dystrybutor, wychodzi z pojazdu, otwiera bak, bierze pistolet i nagle się rozmyśla, zamyka bak, wraca do samochodu, a całość robi wyjątkowo powoli, flegmatycznie. Następnie taki uczestnik jedzie z powrotem na koniec kolejki, a kolejna osoba robi to samo. Po zatankowaniu pojazdu można go zostawić przy dystrybutorze, a następnie kupić kawę i spokojnie ją wypić, blokując w ten sposób miejsce do tankowania – czytamy instrukcję działania umieszczoną w internecie.

Zachęcający do protestu wyjaśniają także, że nawet jeśli obsługa stacji wezwie policję, to ta nie może podjąć działań. – Ważne jednak by zachowywać się przy tym spokojnie i nie prowokować sytuacji konfliktowych. Zależy na pokojowych rozwiązaniach i właściwym przekazie - jesteśmy poirytowanymi obywatelami, którzy mają dość wysokich cen paliw, braku reakcji ze strony rządu i wyrażają to w cywilizowany sposób. To istotne ponieważ prorządowe media mogą przedstawiać "akcję" jako niebezpieczną bądź wulgarną – czytamy.

Ale do rzeczy. Akcja ma zostać przeprowadzona w sobotę 11 czerwca. Na liście są też punkty z województwa lubelskiego.

Lublin godz. 15 – 20. Stacje przy ulicach:

  • Głęboka 32,
  • Droga Męczenników Majdanka 16,
  • Gęsia 7.

Zamość, godz. 16 – 18

  • Hrubieszowska 30b.

Na liście znajdują się także takie miasta jak:

Stargard

Główczyce

Słupsk

Dąbrowa Górnicza

Kędzierzyn-Koźle

Września

Tomaszów Mazowiecki

Kutno

Warszawa

Poznań

Aleksandrów Łódzki

Bydgoszcz

Obrowo

Oława

Nysa

Kraków

Szczecin

Krynica-Zdrój

Świdnica

Radom

Nowe Miasto nad Wartą

Rzeszów

Gliwice

Łódź

Zielona Góra

Włocławek

Piotrków Trybunalski

Częstochowa

Łomża

Siedlce

Bełchatów

Wałcz

Świnoujście

Władysławowo

Ostróda

Racibórz

Piła

Gorzów Wielkopolski

Zgierz

Turek

Jarocin

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 32

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
___K___ / 13 czerwca 2022 r. o 14:41
_K_ łamstwo, buta, pycha i pogarda dla każdego. To chce zafundować Polakom totalna opozycja. Żeby było jak dawniej.
Twoja tępota zaskakuje nawet mnie. Kto dzielił Polaków na lepszy i gorszy sort. Kto mówił o sobie i swoich partyjnych kolegach, że są ludzkimi panami? Nie zakłamuj rzeczywistości, bo myslący ludzie doskonale pamiętają PiSowskie sformułowania.
Avatar
poker / 13 czerwca 2022 r. o 14:39
_K_ łamstwo, buta, pycha i pogarda dla każdego. To chce zafundować Polakom totalna opozycja. Żeby było jak dawniej.
Avatar
___K___ / 13 czerwca 2022 r. o 09:08
Jełop _K_ reprezentuje Fatalną Opozycję. Doskonale reprezentuje tych, dla których zwykli, normalni, przeciętni Polacy są warci pogardy i złego traktowania. Liczą się dla nich tylko swoi, zgodnie z zapewnieniem Donalda Tuska, że jak on wygra to zrobi wszystko żeby ludziom platformy żyło się lepiej.
Twoja tępota zaskakuje nawet mnie. Kto dzielił Polaków na lepszy i gorszy sort. Kto mówił o sobie i swoich partyjnych kolegach, że są ludzkimi panami? Nie zakłamuj rzeczywistości, bo myslący ludzie doskonale pamiętają PiSowskie sformułowania.
Avatar
Opat / 12 czerwca 2022 r. o 10:13
Mamy niedzielę. I co z tych protestów wyszło? Mocni w necie, ech..
Avatar
poker / 11 czerwca 2022 r. o 20:28
Jełop _K_ reprezentuje Fatalną Opozycję. Doskonale reprezentuje tych, dla których zwykli, normalni, przeciętni Polacy są warci pogardy i złego traktowania. Liczą się dla nich tylko swoi, zgodnie z zapewnieniem Donalda Tuska, że jak on wygra to zrobi wszystko żeby ludziom platformy żyło się lepiej.
Avatar
___K___ / 11 czerwca 2022 r. o 15:34
Troll _K_ znowu łże pisząc, że 500+ nie poprawiło sytuacji życiowej dzieci i nie wyciągnęło jej z nędzy. Gdzie toto żyje albo co zażywa?
Matołku - w nędzy, to żył jakiś znikomy promil dzieci i akurat im ta kasa praktycznie nie pomogła, bo większość tych dzieci żyła w patologicznych rodzinach. I kasa poszła "na przelew".
Avatar
poker / 11 czerwca 2022 r. o 15:31
Troll _K_ znowu łże pisząc, że 500+ nie poprawiło sytuacji życiowej dzieci i nie wyciągnęło jej z nędzy. Gdzie toto żyje albo co zażywa?
Avatar
Opat / 10 czerwca 2022 r. o 19:38
O tak, już widzę jak w poniedziałek ceny paliwa idą w dół. Najlepiej do 3zł za litr. Po jednym proteście. W Norwegii litr benzyny kosztuje około 15 zł w przeliczeniu, w Chorwacji jakieś 9 zł. Ceny paliw wszędzie są wysokie. BP, Shell czy Lotos wcale nie mają taniej od Orlenu. I przy okazji, kto konkretnie organizuje te blokady? Określenie "kierowcy" jest bardzo mgliste.
To zapoznaj się z wysokością marży rafineryjnej Orlenu i sprawdź, o ile wzrosła w ostatnich 3-4 miesiącach. A skoro taki światowy jesteś, to sprawdź sobie też, kto ma de facto monopol na hurtowy obrót paliwami w Polsce. Tak, to Orlen z Lotosem (Grupa Orlen) do spółki. Odpowiadają za mniej więcej 90% rynku hurtowego paliw w Polsce i BP i Shell też zaopatrują się u nich. Co teraz napiszesz, mądralo?
Czy chcesz mi wmówić że po jutrzejszej blokadzie stacji Orlenu ceny paliwa pójdą w dół?
Oczywiście, że nie. Taka akcja nic nie da. To utopijne działania, bo krótkotrwałe. Poza tym interes budżetu ma tu nadrzędne zanczenie.
No właśnie. Wreszcie do brzegu. Jeśli ta akcja nic nie da to czemu ma służyć? Ja też posiadam samochód. I słowo daję że ani na wodę nie jeździ i nikt mi paliwa nie sponsoruje. I na pewno nie uwierzę że w poniedziałek zapłacę za paliwo mniej po jutrzejszych blokadach.
No właśnie. Wreszcie do brzegu. Jeśli ta akcja nic nie da to czemu ma służyć? Ja też posiadam samochód. I słowo daję że ani na wodę nie jeździ i nikt mi paliwa nie sponsoruje. I na pewno nie uwierzę że w poniedziałek zapłacę za paliwo mniej po jutrzejszych blokadach. rozwiń
Avatar
___K___ / 10 czerwca 2022 r. o 19:11
Czy we wszystkich oprzywołanych przez ciebie krajach rozdają kasę na prawo i lewo bez kryterium dochodowego? Czy tam nie trzeba chociaż pracować, żeby tę kasę dostawać? Czy wreszcie widzisz różnice w zamożności USA, Niemiec i Norwegii, a Polską? Czy widzisz różnicę w zadłużeniu norweskiego budżetu i polskiego budżetu? Czy u nas nie było ulgi podatkowej na dzieci? Która trochę poprawiał sytuację rodzin, na ile nas było stać? Czy wspomniane przez ciebie kraje zadłużają się na potęgę, by płacić te zasiłki?
Odpowiem inaczej. Gdyby to zależało ode mnie przede wszystkim zmieniłbym formę 500 plus. Przede wszystkim nie wypłacał jej w gotówce lecz w bonach. Z ubóstwem to nie przesadzaj. Polska nie jest wcale takim biednym krajem. U nas nikt głodem nie przymiera, bezrobocie też nie jest zbyt wysokie. Widać na parkingach i na ulicach jakimi autami ludzie jeżdżą i śmiem wątpić czy jeździ tym pospólstwo. Zdaję sobie sprawę że w Europie zachodniej te rozwiązania socjalne nieco różnią się formą od polskich co nie oznacza jednak że i my nie możemy sobie na to pozwolić. Kasa jest. Brak kasy to demagogia. Program 500 plus przyniósł dużo pozytywnego i jestem daleki od pomstowania na niego choćby dlatego że w wielu innych krajach podobne (nie identyczne!) rozwiązania funkcjonują od lat. Jedyne o czym można dyskutować to zmianie postaci w jakiej to działa w Polsce. Osobiście jestem zwolennikiem wypłaty świadczenia w bonach i zastrzeżeniem na co te bony wydawać. Na pewno konsola Xbox dziecku potrzebna nie jest. A jeśli nawet jest to niech starzy fundują z innych źródeł niż bony.
  Tu się w wielu kwestiach zgadzam. Ale jak sobie przypomnę PiSowską retorykę o nędzy i o tym, jak to 500+ pomogło dzieci z tej nędzy wyciągnąć, to mnie krew zalewa, jak zawsze przy populistycznych kłamstwach. Zgadzam się z Tobą także w kwestii bonów, choć też nie do końca. Za to wolałbym, by 500+ było wypłacane ludziom, którzy płacą podatki. W pierwszym roku działania programu pracę RZUCIŁO blisko 200.000 kobiet, bo zarabiały stosunkowo niewiele i wolałby siedzieć w domu dostając trochę mniej, ale nie męczac się zawodowo. Nie pomyślały o emeryturach itp. Pod tym względem ten program zadziałał na społeczeństwo demoralizująco.
  Tu się w wielu kwestiach zgadzam. Ale jak sobie przypomnę PiSowską retorykę o nędzy i o tym, jak to 500+ pomogło dzieci z tej nędzy wyciągnąć, to mnie krew zalewa, jak zawsze przy populistycznych kłamstwach. Zgadzam się z Tobą także w kwestii bonów, choć też nie do końca. Za to wolałbym, by 500+ było wypłacane ludziom, którzy płacą podatki. W pierwszym roku działania programu pracę RZUCIŁO blisko 200.000 kobiet, bo zarabiały stosunkowo niewiele i wolałby siedzieć w domu dostając trochę mniej, ale nie męczac się zawodowo. Ni... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 czerwca 2022 r. o 19:07
O tak, już widzę jak w poniedziałek ceny paliwa idą w dół. Najlepiej do 3zł za litr. Po jednym proteście. W Norwegii litr benzyny kosztuje około 15 zł w przeliczeniu, w Chorwacji jakieś 9 zł. Ceny paliw wszędzie są wysokie. BP, Shell czy Lotos wcale nie mają taniej od Orlenu. I przy okazji, kto konkretnie organizuje te blokady? Określenie "kierowcy" jest bardzo mgliste.
To zapoznaj się z wysokością marży rafineryjnej Orlenu i sprawdź, o ile wzrosła w ostatnich 3-4 miesiącach. A skoro taki światowy jesteś, to sprawdź sobie też, kto ma de facto monopol na hurtowy obrót paliwami w Polsce. Tak, to Orlen z Lotosem (Grupa Orlen) do spółki. Odpowiadają za mniej więcej 90% rynku hurtowego paliw w Polsce i BP i Shell też zaopatrują się u nich. Co teraz napiszesz, mądralo?
Czy chcesz mi wmówić że po jutrzejszej blokadzie stacji Orlenu ceny paliwa pójdą w dół?
Oczywiście, że nie. Taka akcja nic nie da. To utopijne działania, bo krótkotrwałe. Poza tym interes budżetu ma tu nadrzędne zanczenie.
Oczywiście, że nie. Taka akcja nic nie da. To utopijne działania, bo krótkotrwałe. Poza tym interes budżetu ma tu nadrzędne zanczenie. rozwiń
Avatar
___K___ / 13 czerwca 2022 r. o 14:41
_K_ łamstwo, buta, pycha i pogarda dla każdego. To chce zafundować Polakom totalna opozycja. Żeby było jak dawniej.
Twoja tępota zaskakuje nawet mnie. Kto dzielił Polaków na lepszy i gorszy sort. Kto mówił o sobie i swoich partyjnych kolegach, że są ludzkimi panami? Nie zakłamuj rzeczywistości, bo myslący ludzie doskonale pamiętają PiSowskie sformułowania.
Avatar
poker / 13 czerwca 2022 r. o 14:39
_K_ łamstwo, buta, pycha i pogarda dla każdego. To chce zafundować Polakom totalna opozycja. Żeby było jak dawniej.
Avatar
___K___ / 13 czerwca 2022 r. o 09:08
Jełop _K_ reprezentuje Fatalną Opozycję. Doskonale reprezentuje tych, dla których zwykli, normalni, przeciętni Polacy są warci pogardy i złego traktowania. Liczą się dla nich tylko swoi, zgodnie z zapewnieniem Donalda Tuska, że jak on wygra to zrobi wszystko żeby ludziom platformy żyło się lepiej.
Twoja tępota zaskakuje nawet mnie. Kto dzielił Polaków na lepszy i gorszy sort. Kto mówił o sobie i swoich partyjnych kolegach, że są ludzkimi panami? Nie zakłamuj rzeczywistości, bo myslący ludzie doskonale pamiętają PiSowskie sformułowania.
Avatar
Opat / 12 czerwca 2022 r. o 10:13
Mamy niedzielę. I co z tych protestów wyszło? Mocni w necie, ech..
Avatar
poker / 11 czerwca 2022 r. o 20:28
Jełop _K_ reprezentuje Fatalną Opozycję. Doskonale reprezentuje tych, dla których zwykli, normalni, przeciętni Polacy są warci pogardy i złego traktowania. Liczą się dla nich tylko swoi, zgodnie z zapewnieniem Donalda Tuska, że jak on wygra to zrobi wszystko żeby ludziom platformy żyło się lepiej.
Avatar
___K___ / 11 czerwca 2022 r. o 15:34
Troll _K_ znowu łże pisząc, że 500+ nie poprawiło sytuacji życiowej dzieci i nie wyciągnęło jej z nędzy. Gdzie toto żyje albo co zażywa?
Matołku - w nędzy, to żył jakiś znikomy promil dzieci i akurat im ta kasa praktycznie nie pomogła, bo większość tych dzieci żyła w patologicznych rodzinach. I kasa poszła "na przelew".
Avatar
poker / 11 czerwca 2022 r. o 15:31
Troll _K_ znowu łże pisząc, że 500+ nie poprawiło sytuacji życiowej dzieci i nie wyciągnęło jej z nędzy. Gdzie toto żyje albo co zażywa?
Avatar
Opat / 10 czerwca 2022 r. o 19:38
O tak, już widzę jak w poniedziałek ceny paliwa idą w dół. Najlepiej do 3zł za litr. Po jednym proteście. W Norwegii litr benzyny kosztuje około 15 zł w przeliczeniu, w Chorwacji jakieś 9 zł. Ceny paliw wszędzie są wysokie. BP, Shell czy Lotos wcale nie mają taniej od Orlenu. I przy okazji, kto konkretnie organizuje te blokady? Określenie "kierowcy" jest bardzo mgliste.
To zapoznaj się z wysokością marży rafineryjnej Orlenu i sprawdź, o ile wzrosła w ostatnich 3-4 miesiącach. A skoro taki światowy jesteś, to sprawdź sobie też, kto ma de facto monopol na hurtowy obrót paliwami w Polsce. Tak, to Orlen z Lotosem (Grupa Orlen) do spółki. Odpowiadają za mniej więcej 90% rynku hurtowego paliw w Polsce i BP i Shell też zaopatrują się u nich. Co teraz napiszesz, mądralo?
Czy chcesz mi wmówić że po jutrzejszej blokadzie stacji Orlenu ceny paliwa pójdą w dół?
Oczywiście, że nie. Taka akcja nic nie da. To utopijne działania, bo krótkotrwałe. Poza tym interes budżetu ma tu nadrzędne zanczenie.
No właśnie. Wreszcie do brzegu. Jeśli ta akcja nic nie da to czemu ma służyć? Ja też posiadam samochód. I słowo daję że ani na wodę nie jeździ i nikt mi paliwa nie sponsoruje. I na pewno nie uwierzę że w poniedziałek zapłacę za paliwo mniej po jutrzejszych blokadach.
No właśnie. Wreszcie do brzegu. Jeśli ta akcja nic nie da to czemu ma służyć? Ja też posiadam samochód. I słowo daję że ani na wodę nie jeździ i nikt mi paliwa nie sponsoruje. I na pewno nie uwierzę że w poniedziałek zapłacę za paliwo mniej po jutrzejszych blokadach. rozwiń
Avatar
___K___ / 10 czerwca 2022 r. o 19:11
Czy we wszystkich oprzywołanych przez ciebie krajach rozdają kasę na prawo i lewo bez kryterium dochodowego? Czy tam nie trzeba chociaż pracować, żeby tę kasę dostawać? Czy wreszcie widzisz różnice w zamożności USA, Niemiec i Norwegii, a Polską? Czy widzisz różnicę w zadłużeniu norweskiego budżetu i polskiego budżetu? Czy u nas nie było ulgi podatkowej na dzieci? Która trochę poprawiał sytuację rodzin, na ile nas było stać? Czy wspomniane przez ciebie kraje zadłużają się na potęgę, by płacić te zasiłki?
Odpowiem inaczej. Gdyby to zależało ode mnie przede wszystkim zmieniłbym formę 500 plus. Przede wszystkim nie wypłacał jej w gotówce lecz w bonach. Z ubóstwem to nie przesadzaj. Polska nie jest wcale takim biednym krajem. U nas nikt głodem nie przymiera, bezrobocie też nie jest zbyt wysokie. Widać na parkingach i na ulicach jakimi autami ludzie jeżdżą i śmiem wątpić czy jeździ tym pospólstwo. Zdaję sobie sprawę że w Europie zachodniej te rozwiązania socjalne nieco różnią się formą od polskich co nie oznacza jednak że i my nie możemy sobie na to pozwolić. Kasa jest. Brak kasy to demagogia. Program 500 plus przyniósł dużo pozytywnego i jestem daleki od pomstowania na niego choćby dlatego że w wielu innych krajach podobne (nie identyczne!) rozwiązania funkcjonują od lat. Jedyne o czym można dyskutować to zmianie postaci w jakiej to działa w Polsce. Osobiście jestem zwolennikiem wypłaty świadczenia w bonach i zastrzeżeniem na co te bony wydawać. Na pewno konsola Xbox dziecku potrzebna nie jest. A jeśli nawet jest to niech starzy fundują z innych źródeł niż bony.
  Tu się w wielu kwestiach zgadzam. Ale jak sobie przypomnę PiSowską retorykę o nędzy i o tym, jak to 500+ pomogło dzieci z tej nędzy wyciągnąć, to mnie krew zalewa, jak zawsze przy populistycznych kłamstwach. Zgadzam się z Tobą także w kwestii bonów, choć też nie do końca. Za to wolałbym, by 500+ było wypłacane ludziom, którzy płacą podatki. W pierwszym roku działania programu pracę RZUCIŁO blisko 200.000 kobiet, bo zarabiały stosunkowo niewiele i wolałby siedzieć w domu dostając trochę mniej, ale nie męczac się zawodowo. Nie pomyślały o emeryturach itp. Pod tym względem ten program zadziałał na społeczeństwo demoralizująco.
  Tu się w wielu kwestiach zgadzam. Ale jak sobie przypomnę PiSowską retorykę o nędzy i o tym, jak to 500+ pomogło dzieci z tej nędzy wyciągnąć, to mnie krew zalewa, jak zawsze przy populistycznych kłamstwach. Zgadzam się z Tobą także w kwestii bonów, choć też nie do końca. Za to wolałbym, by 500+ było wypłacane ludziom, którzy płacą podatki. W pierwszym roku działania programu pracę RZUCIŁO blisko 200.000 kobiet, bo zarabiały stosunkowo niewiele i wolałby siedzieć w domu dostając trochę mniej, ale nie męczac się zawodowo. Ni... rozwiń
Avatar
___K___ / 10 czerwca 2022 r. o 19:07
O tak, już widzę jak w poniedziałek ceny paliwa idą w dół. Najlepiej do 3zł za litr. Po jednym proteście. W Norwegii litr benzyny kosztuje około 15 zł w przeliczeniu, w Chorwacji jakieś 9 zł. Ceny paliw wszędzie są wysokie. BP, Shell czy Lotos wcale nie mają taniej od Orlenu. I przy okazji, kto konkretnie organizuje te blokady? Określenie "kierowcy" jest bardzo mgliste.
To zapoznaj się z wysokością marży rafineryjnej Orlenu i sprawdź, o ile wzrosła w ostatnich 3-4 miesiącach. A skoro taki światowy jesteś, to sprawdź sobie też, kto ma de facto monopol na hurtowy obrót paliwami w Polsce. Tak, to Orlen z Lotosem (Grupa Orlen) do spółki. Odpowiadają za mniej więcej 90% rynku hurtowego paliw w Polsce i BP i Shell też zaopatrują się u nich. Co teraz napiszesz, mądralo?
Czy chcesz mi wmówić że po jutrzejszej blokadzie stacji Orlenu ceny paliwa pójdą w dół?
Oczywiście, że nie. Taka akcja nic nie da. To utopijne działania, bo krótkotrwałe. Poza tym interes budżetu ma tu nadrzędne zanczenie.
Oczywiście, że nie. Taka akcja nic nie da. To utopijne działania, bo krótkotrwałe. Poza tym interes budżetu ma tu nadrzędne zanczenie. rozwiń