Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 maja 2019 r.
16:23

"To są bezpodstawne kłamstwa!" Franaszek odpowiada na zarzuty Krakowskiego [oświadczenie]

0 22 A A
Piotr Franaszek
Piotr Franaszek

- Jestem zdruzgotany sytuacją w CSK i bezpardonowym atakiem na moja osobę. Starałem się wyjść naprzeciw zmianom i przekazać zarządzanie w sposób polubowny w porozumieniu z kancelarią Marszałka w obawie o program i losy pracowników, mimo obaw części środowiska kultury o za daleko idące ustępstwa z mojej strony - pisze Piotr Franaszek, były dyrektor CSK w odpowiedzi na zarzuty Marka Krakowskiego, nowego dyrektora instytucji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez ostatnie cztery lata zostawiliśmy wiele krwi, aby otworzyć teatr w budowie i nie było to proste, oczywiście też nie obyło się bez błędów. Liczyłem, że po zmianach politycznych w Urzędzie Marszałkowskim w okresie przejściowym do ogłoszenia konkursu obowiązki będzie sprawować osoba merytoryczna, która spokojnie wprowadzi pożądane przez Organizatora zmiany, nie podważając dorobku tak wielu zaangażowanych w tworzenie CSK osób, na czele z wybitą radą programową, do której zaprosiłem między inni Elżbietę Penderecką czy zaangażowanego w cały proces Krzysztofa Cugowskiego.

Deklarowałem wszystkim, również Panu Krakowskiemu, pomoc czy wyjaśnienie naszego działania w poprzednich latach, intencji, zasadności i procedury podjętych zobowiązań. Nigdy z tego nie skorzystał, nie zadzwonił, nie dopytał, a – jak się okazuje – zaczął szykanować część osób, naruszając prawa pracownicze, a tym, którzy mogliby zostać w tych realiach – uniemożliwił spokojną pracę. Co więcej, świadomie próbuje bojkotować organizację roku Stanisława Moniuszki, którego jestem pełnomocnikiem i mimo rozmów likwiduje wydarzenia, nie zareagował nawet na pisemną prośbę o wyświetlenie logotypu, a w spóźnionej odpowiedzi próbował tylko podważać moje kompetencje.

Wysyłałem sygnały, że dzieje się źle i część pracowników jest doprowadzana na krawędź wyczerpania nerwowego, płaci zdrowiem, a działanie wobec nich narusza ich prawa. Dostawałem sygnały od oburzonych artystów i partnerów, że umowy są bezpodstawnie podważane, wypowiadane, nie ma kontaktu co do renegocjacji i ewentualnie jakieś podejrzane insynuacje i planują wystąpić na drogę sądową. Deklarowałem pomoc czy organizację spotkań, próbując nie wchodzić w paradę, ale nikt nie zareagował i mleko się wylało. Działanie Pana Marka Krakowskiego – politykierstwo, brak kompetencji, manipulacje, przekupstwo emocjonalne i kłamstwa – doprowadziły do kryzysu. Przestraszona część załogi zareagowała z bezsilności listem otwartym.

Teraz Pan Krakowski zamiast zaprosić poszkodowanych, porozmawiać, posłuchać zarzutów, uznać błędy i znaleźć rozwiązanie, próbuje szkalować moje imię, atakować i wymyślać bezpodstawne insynuacje.

To są kłamstwa. Świadczą o tym, że Pan Krakowski nie rozumie, jak działają instytucje kultury, nie czytał chyba nawet ustawy ani studium wykonalności i statutu CSK. Nie wiem, na jakiej podstawie formalnej został przeprowadzony ten niby audyt, skoro oficjalny przeprowadzony przez zawodowych kontrolerów z Urzędu Marszałkowskiego skończył się w lutym tego roku i wszystko było w porządku! Opuszczałem CSK podczas, niestety krótkiej, kadencji Andrzeja Miskura zanim pojawił się pan Krakowski. Moje rzeczy wywiozła firma transportowa, a ja sukcesywnie byłem proszony o zdawanie rzeczy na moim stanie: kluczy, komputera, telefonu, cesję numeru itp. Lodówka w moim gabinecie, według mojej wiedzy, nie była własnością CSK, ponieważ instytucja za nią nie zapłaciła, ale żeby nie było wątpliwości – zdałem ją również, na co mam odpowiedni protokół.

Pamiątkowy fotel również nie był na stanie CSK i instytucja za niego nie zapłaciła, dostałem go ja. Nie proszono mnie o jego zwrot! A ja planowałem go przekazać Fundacji Teatr w Budowie za zgodą producenta. W pokojach gościnnych nocowaliśmy naszych artystów, partnerów, menadżerów współpracujących. Jeżeli współtworzyliśmy projekt, zapraszaliśmy ich do pokoju, zamiast płacić za hotel. Tak się dzieje we wszystkich instytucjach, które posiadają pokoje gościnne. W naszej ja dodatkowo umożliwiłem wynajem komercyjny dla osób zewnętrznych, próbując generować dodatkowy dochód, którego formy są ograniczone unijnymi zasadami finansowania CSK – czego Pan Krakowski chyba nie czytał.

Stary renault trafic, który dostaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego z przebiegiem prawie pół miliona kilometrów, psuł sie czasami, zajmowali się tym pracownicy eksploatacji. Raz ja na pewno zamawiałem pomoc, bo zepsuł mi się w trasie w sobotę, ale nie wiem, jak to jest opisane w dokumentacji. Nie pamiętam szczegółów wszystkich spraw, było ich tysiące i nie zaglądałem precyzyjne we wszystkie dokumenty, bo zajmowali się tym poszczególni pracownicy i działy, czasami nie dopełniając formalności czy popełniając błędy. Myślę, że wszystko powinno być w jak najlepszym porządku, co wykazała też oficjalna, a niesfingowana przez Marka Krakowskiego, kontrola!

W zeszłym roku wygenerowaliśmy z zespołem ogromny przychód ponad 6,5 mln zł, przeznaczając go na działalność operacyjną i misyjną, bo tego też wymagało finansowanie budowy instytucji kultury ze środków unijnych. Dokładaliśmy szczególnych starań dla generowania jak najlepszego programu i przybliżenia go mieszkańcom i gościom, co potwierdzają opinie odwiedzających widzów i zainteresowanie mediów. Wszelkie zamówienia prowadziliśmy zgodnie z procedurami! Byli za to odpowiedzialni pracownicy zajmujący się postępowaniami przetargowymi, prawnicy, księgowość, pracownicy merytoryczni. Jestem przekonany, że wszystko było w porządku.

Umowy promocyjne staraliśmy się zawierać na dłuższe okresy, aby uzyskać jak najlepsze ceny, docierać do mieszkańców regionu i turystów oraz promować różne odbywające się w ciągu całego roku wydarzenia, nie martwiąc się o nośniki.

To, co dzisiaj usłyszałem, to są bezpodstawne kłamstwa i publiczne szkalowanie mojego imienia. Odwracanie uwagi p.o. Dyrektora Marka Krakowskiego od zarzutów pod jego adresem, małostkowości, własnej niekompetencji, niszczenia instytucji i nękania pracowników. Zamierzam skierować sprawę do sądu.

Piotr Franaszek

e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
FundacjaWolnosci / 16 maja 2019 o 16:34
+12
No to kto zapłacił za lodówkę?
Avatar
Gość / 16 maja 2019 o 19:28
+11
Zatrudniłeś koleżko swoich kolegów z PO i dobrze wiesz o tym,przypomnieć Ci nazwiska?
Avatar
Gość / 16 maja 2019 o 16:58
+10
Komentarze na poziomie, podobnie jak i "pan" Krakowski. Będzie się zatem działo teraz kulturalnie na wysokim poziomie w CSK. Współczucia dla pracowników
Avatar
Matylda / 16 maja 2019 o 17:35
+6
Piotrek, pinokio przy tobie wymięka. 
Avatar
KOD-owiec / 17 maja 2019 o 12:58
+4
Oby jak najwięcej takich akcji pisu. Niedługo nikt na nich nie zagłosuje
Avatar
Gość / 16 maja 2019 o 16:57
+4
Jeden dobry, a drugi jeszcze lepszy, ot polska. Polityka i ambicje w służbie kultury
Avatar
Gość / 17 maja 2019 o 08:52
+3
co za beszczelny pisiok z tego krakowskiego. lodówką zasłania sprawy mobingu i molestowania! mały człowiek, nie znający się na rzeczy!
Avatar
muszka madonny / 16 maja 2019 o 22:49
+3
To ile Pan wydał na koncert SEAL'a w CSK?
Avatar
Mistrz Mowy / 16 maja 2019 o 19:40
+3
czy moze oPOwie pan jeszcze historie tego wartego 450 tyś zł BMW, po co takiej instytucji jak CSK samochód warty 3 razy wiecej niz samochód jakim wożą Marszałka Województwa 
Avatar
twister / 16 maja 2019 o 21:52
+2
Do pierdla z gnojem
Avatar
Gość / 2 dni temu o 01:10
+1
Dobra Franaszek rozumiem, że banda PiS przejęła władzę..., a TY fotel kinowy i lodówkę oddałeś?
Avatar
quidam / 18 maja 2019 o 21:50
-1
Odejdzie w niesławie, jak niejeden z PiSS-u.
Avatar
KOD-owiec / 17 maja 2019 o 12:58
+4
Oby jak najwięcej takich akcji pisu. Niedługo nikt na nich nie zagłosuje
Avatar
Gość / 17 maja 2019 o 08:52
+3
co za beszczelny pisiok z tego krakowskiego. lodówką zasłania sprawy mobingu i molestowania! mały człowiek, nie znający się na rzeczy!
Avatar
Gość / 17 maja 2019 o 08:37
+1
Złoty człowiek, uczciwy, nie pracowałem nigdy dla innego człowieka tak zaangażowanego w pracę jak p. Piotr. Potrafiącego słuchać pomysłów swoich pracowników, ufać im i ich wspierać. Nie mogę słuchać tych oskarżeń, są bezpodstawne i mają na celu wyłącznie zniszczenia tego człowieka. To przykre i tak nie powinno się dziać.
Avatar
Jan / 17 maja 2019 o 06:21
-5
Tam od dawna trzeba było zrobić porządek. Pozal się Boże artystyczna bohema lubelska, ćpanie,chlanie odchodzilo tam na najwyższym poziomie i za to jeszcze niby ktoś płacił że te cpuny nieroby urządzają sobie tam orgie. Oby krakowski zrobil tam porzadek
Avatar
muszka madonny / 16 maja 2019 o 22:49
+3
To ile Pan wydał na koncert SEAL'a w CSK?
Avatar
Gość / 16 maja 2019 o 22:16
-3
kłamca
Avatar
twister / 16 maja 2019 o 21:52
+2
Do pierdla z gnojem
Avatar
Obserwator / 16 maja 2019 o 21:49
+1
Przyszli barbarzyńcy z PiSu i rozpierdzielą wszystko jak stadninę koni w Janowie. Szkoda CSK.
Zobacz wszystkie komentarze 22
Trwa cisza wyborcza
Do czasu jej zakończenia zamieszczanie komentarzy mających charakter agitacyjny jest zabronione przez polskie prawo. Odpowiedzialność za opublikowaną przez siebie treść ponosi autor.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wysoki stan wody w Wiśle. Nie działa przeprawa promowa Janowiec - Kazimierz Dolny
ZDJĘCIA
galeria

Wysoki stan wody w Wiśle. Nie działa przeprawa promowa Janowiec - Kazimierz Dolny 0 0

Z Kazimierza Dolnego do Janowca można dostać się tylko drogą lądową. Nie działa żadna przeprawa promowa.

Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w trzech powiatach i mieście Puławy
PILNE
galeria

Wojewoda ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe w trzech powiatach i mieście Puławy 1 1

W powiatach opolskim, kraśnickim, puławskim i mieście Puławy obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe. Takie zarządzenie wydał właśnie wojewoda lubelski.

Wisła w Annopolu przekroczyła stan alarmowy. "Sytuacja wygląda może groźnie, ale jest stabilna"
ZDJĘCIA
galeria

Wisła w Annopolu przekroczyła stan alarmowy. "Sytuacja wygląda może groźnie, ale jest stabilna" 0 1

Nadwiślańskie gminy szykują się na nadejście fali kulminacyjnej. Dzisiaj na terenie gminy Annopol (powiat kraśnicki), gdzie poziom wody w Wiśle przekroczył stan alarmowy urzędnicy i strażacy sprawdzali stan wałów.

Podpalenia samochodów w Lublinie. 44-latek tymczasowo aresztowany
galeria

Podpalenia samochodów w Lublinie. 44-latek tymczasowo aresztowany 2 0

Mężczyzna podejrzany o podpalenie 9 samochodów został aresztowany na 3 miesiące. Taką decyzję podjął wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie, przychylając się tym samym do wniosku policji i prokuratury.

Kulturalia 2019. CHØCØLATE, Bovska. Kto jeszcze wystąpi w sobotę? [PROGRAM, ZDJĘCIA]
galeria

Kulturalia 2019. CHØCØLATE, Bovska. Kto jeszcze wystąpi w sobotę? [PROGRAM, ZDJĘCIA] 0 0

Jako pierwsi na scenę wyjdą członkowie zespołu CHØCØLATE zaś sobotnią imprezę zakończy występ Darii Zawiałow.

Groził, że zabije. 37-latek został aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej notowany

Groził, że zabije. 37-latek został aresztowany. Mężczyzna był już wcześniej notowany 2 3

37-letni mieszkaniec gminy Leśniowice (powiat chełmski) groził pracownicom sklepu i postronnym osobom, że pozbawi je życia. Agresywny mężczyzna, który już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a także mieniu i wolności, trafił za kraty.

Wisła w Annopolu. Rzeka przekroczyła stan alarmowy [stany wód w Lubelskiem]
galeria

Wisła w Annopolu. Rzeka przekroczyła stan alarmowy [stany wód w Lubelskiem] 0 6

Wisła w Annopolu przekroczyła stan alarmowy. Z danych z godz. 8 wynika, że w ciągu nocy poziom wody w tym mieście podniósł się o 32 cm. W Puławach Wisła płynie powyżej poziomu ostrzegawczego.

ŻeLKa 2019. Gala Ognia w Ogrodzie Saskim [ZDJĘCIA]
galeria

ŻeLKa 2019. Gala Ognia w Ogrodzie Saskim [ZDJĘCIA] 0 0

W Lublinie trwa Żonglerska Lubelska Konwencja (ŻeLKa). Wczoraj w Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim można było podziwiać artystów z całej Polski podczas Gali Ognia.

Sportowe Inspiracje: akrobatyka powietrzna. Jak wygląda trening latania nad ziemią [wideo]
galeria
film

Sportowe Inspiracje: akrobatyka powietrzna. Jak wygląda trening latania nad ziemią [wideo] 0 0

Akrobatyka powietrzna łączy ze sobą sport i sztukę. Wszelkie figury akrobatyczne wykonuje się na specjalnych szarfach w powietrzu.

Dni Urzędowa 2019. Koncerty disco polo, wystawy, warsztaty rękodzielnicze [PROGRAM]
galeria

Dni Urzędowa 2019. Koncerty disco polo, wystawy, warsztaty rękodzielnicze [PROGRAM] 0 0

Piękni i Młodzi a także zespoły – Dejw i TeX wystąpią w niedzielę (26 maja) podczas Dni Urzędowa. W ramach trzydniowych wydarzeń organizatorzy zaplanowali nie tylko koncerty muzyczne. Będzie można obejrzeć także wystawę samochodów wojskowych i rajdowych i wziąć udział w warsztatach rękodzieła.

Szpital Jana Bożego w Lublinie szuka nowego dyrektora

Szpital Jana Bożego w Lublinie szuka nowego dyrektora 1 3

Do 3 czerwca mogą zgłaszać się kandydaci na dyrektora szpitala im. Jan Bożego, który właśnie ogłosił urząd marszałkowski.

Piknik z okazji Dnia Rodziny. Będą gry i zabawy, konkurencje sportowe
25 maja 2019, 11:00

Piknik z okazji Dnia Rodziny. Będą gry i zabawy, konkurencje sportowe 0 0

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Lubelski Oddział Regionalny zaprasza do Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek na piknik z okazji Dnia Rodziny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 25 maja o godz. 11.

O staniku i mądrości doktorowej
Wiersze między newsami

O staniku i mądrości doktorowej 0 0

Na sobotnie przedpołudnie mamy fraszkę lubelskiego autora. Józef Czechowicz bohaterką uczynił żonę znanego lubelskiego lekarza i społecznika.

Chcą pojechać do Afryki by pomagać chorym. "To trudne wyzwanie, ale warto robić dobro"
Magazyn
galeria

Chcą pojechać do Afryki by pomagać chorym. "To trudne wyzwanie, ale warto robić dobro" 29 11

Lubelscy lekarze oraz studenci medycyny chcą wyjechać do Afryki, by przez kilka miesięcy otaczać troską jej mieszkańców. Jak podkreślają, pomoc jest niezbędna, bo tak złych warunków leczenia, jakie tam panują, w Europie nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić.

Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie ma 20 lat. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego na jubileusz [zdjęcia]
Magazyn
galeria

Galeria Sztuki Wirydarz w Lublinie ma 20 lat. Wystawa Roberta Kuśmirowskiego na jubileusz [zdjęcia] 0 1

Nauczyłem się w teatrze obowiązkowości, punktualności i pracowitości. Nauczyłem się odpowiedzialności za to, co się robi i co się mówi. Klasy i kultury, nawet w najprostszych sytuacjach, że jak się wchodzi, to się puka na przykład, że się mówi przepraszam, jak się kogoś potrąci. Takich prostych rzeczy, które gdyby dziś obowiązywały, to nie byłoby tego, co się dziś dzieje w przestrzeni publicznej i w polityce. Rozmowa z Piotrem Zielińskim, właścicielem Galerii Sztuki Wirydarz w Lublinie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.