Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Zajęcia na torze przeszkód, nauka musztry i obsługi broni, sprzątanie rejonów. Tak weekend spędzili kandydaci do Legii Akademickiej KUL. Do rekrutacji zgłosiło się 55 osób, ale nie wszyscy dotrwali do końca trwającego trzy doby szkolenia.
Młode zapaśniczki i trenerzy z województwa lubelskiego zadebiutują w przemyśle filmowym. Zagrają w indyjskiej superprodukcji.
Według stanu na koniec czerwca tego roku w rękach mieszkańców naszego regionu znajdowało się prawie 20 tys. sztuk broni. Tyle pozwoleń na broń wydała lubelska policja. Większość broni to broń myśliwska. A statystyczny Kowalski, któremu marzy się posiadanie własnego pistoletu, bo czuje się zagrożony, może o takim pozwoleniu zapomnieć. W tym roku wydano ich zaledwie siedem
Jestem osobą najszczęśliwszą na świecie. Niczego mi nie brakuje. Czasami może tylko pieniędzy, ale to przecież rzecz nabyta - mówi 55-letnia Ewa Banasiak, a po jej twarzy widać, że to prawda. Nawet, gdy opowiada o tym, jak ciężko bywa samotnej matce niepełnosprawnego dziecka jest uśmiechnięta, a oczy świecą jej radosnym blaskiem.
Rozmowa z profesorem Maciejem Munnichem, historykiem i specjalistą ds. Bliskiego Wschodu z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Rozmowa z Arturem Marciniakiem i Jakubem Nowickim z programu „RetroReanimacja: Pojazdy Bojowe”.
- W 1919 roku Piłsudski zajmuje Moskwę i tworzy wielkie imperium w postaci federacji wschodnio-europejskiej. W jej skład wchodzi Polska, Ukraina, Wielkie Księstwo Litewskie, Łotwa i Estonia. Stajemy się imperium, a Rosja jest w naszym cieniu. Przyzna Pani, że to miły scenariusz... - rozmowa z Piotrem Zychowiczem, autorem książki „Pakt Piłsudski-Lenin”
Młody mężczyzna wisi ułożony między oparciami dwóch krzeseł, jakiś metr nad sceną. Jak deska. Można na nim usiąść. Prowadzący pokaz to robi. I tłumaczy, że nie jest hipnotyzerem tylko artystą a człowiek-deska po prostu mu zaufał.
Wiele osób uważa, że w zabytkowym dworze w Kośminie – tuż przy Wieprzu urodziła się Zofia Kossak. W rzeczywistości jednak, budowę dworu rozpoczęto w 1907 r., a wtedy znakomita pisarka miała już kilkanaście lat. Według źródeł historycznych, Zofia Kossak urodziła się – owszem – w dworku postawionym lub kupionym przez rodziców, ale stał on w miejscu wcześniejszych zabudowań gospodarczych. Śladu po nim jednak nie ma.
Od gierkowskiej megalomanii, przez upadek PRL, brak pieniędzy na inwestycje w latach 90., po deszcz euro z Unii Europejskiej. Budynek stojący przy skrzyżowaniu ul. Grottgera i Al. Racławickich w Lublinie to symbol historycznych zmian.
Bo takie okazje nie zdarzają się często. W Święto Niepodległości prezydent Andrzej Duda śpiewał „Hej, hej ułani” z tysiącami mieszkańców Białej Podlaskiej.
Człowiek zawsze szukał skarbów. Ta pasja od lat nam towarzyszy, jak łowienie ryb czy zbieranie grzybów. Teraz mamy po prostu większe możliwości techniczne, a i popyt na stare rzeczy jest o wiele większy. Gorączka „złotego pociągu” pokazuje, jak łatwo ulec pokusie szybkiego wzbogacenia się. A to nie o to chodzi...
Potrafią godzinami czekać z obiektywem wycelowanym w niebo, by zrobić dobre zdjęcie samolotu.
Sztuka nie jest centralnym elementem tego filmu, choć oczywiście jest w tle i silnie wpływa na życie rodziny. Roberta zafascynowało to, że wszyscy, z wyjątkiem Tomka, zmarli w jednym mieszkaniu. Rozmowa z Leszkiem Bodzakiem, producentem filmu „Ostatnia Rodzina”
Wbrew pozorom golf jest grą demokratyczną, dla każdego. Trzeba się tylko stosować do etykiety, dużo mówić i chudnąć. Jedno przejście 18 dołków to minus 2500 kalorii...
Szara ceglana ściana, bok ciągu garaży. Z pojemników naprzeciwko wysypuje się frakcja sucha. Gdyby nie ona, miejsce byłoby idealne. Ale i tak jest niezłe. To jedno z wejść na osiedle od strony ul. Wileńskiej. Kilka schodków pod górę i jesteśmy w przestrzeni sygnowanej nazwiskiem słynnego architekta-wizjonera. To tutaj - pod powitalną mozaiką - umawiam się z Rafałem Lisem i Pauliną Furtak ze Społecznej Pracowni Mozaiki. On: historyk sztuki, ona: architekt krajobrazu
Styczeń 1991 roku. Jolanta, studentka ostatniego roku pedagogiki specjalnej UMCS wyszła około godziny 21 z akademika Helios przy ul. Czwartaków. Koleżankom powiedziała, że wróci za godzinę. Chciała odwiedzić znajomą na LSM-ie. Nie wróciła. Rano współlokatorzy zaczęli jej szukać. Zadzwonili też do ojca. Ten powiadomił policję.
Dzień Edukacji Narodowej. Podczas gdy 127 nauczycieli ze szkół w Lublinie otrzymywało nagrody prezydenta miasta, około 500 członków regionalnego oddziału solidarnościowej oświaty i ZNP protestowało w Warszawie
Jak przed każdymi wyborami, co kilka dni jesteśmy informowani o wynikach kolejnych sondaży wyborczych. Według politologów, mogą one mieć decydujący wpływ na decyzje wielu wyborców, a nawet wpłynąć na jej zmianę już „nad urną”.
Po Zakładach Mechanicznych Plage&Laśkiewicz w Lublinie pozostały już tylko zdjęcia. Ostatni hangar zniknął z powierzchni ziemi kilkanaście lat temu. Jednak życie pisze niebywałe scenariusze.
O rewolucyjnych nastrojach w Puławach opowiada Robert Och, historyk. W Puławach stał monument upamiętniający pobyt w mieście Feliksa Dzierżyńskiego jako tego, który organizował walkę ze znienawidzonym caratem – ciemiężcą narodu polskiego. Czego tak naprawdę Dzierżyński tu dokonał? Właściwie niczego. Jak meteor przemknął przez historię miasta, niestety – krwawo i tak zapisał się w historii współczesnej. Zyskał miano Żelazny Feliks, Krwawy Feliks i Czerwony Kat. Ale przecież nie sam tworzył ferment rewolucyjny. Miał pomocników. Jednym z nich był Edward Próchniak.
Wszystko przez sesję, którą Konrad Malinowski, student zarządzania z Tomaszowa Lubelskiego, zaliczył w pierwszym terminie. Zaliczył i stwierdził, że ma bardzo dużo wolnego czasu, który trzeba wykorzystać w ciekawy sposób. Nie zastanawiając się długo uznał, że to czas na spełnienie marzeń
Kampania parlamentarna nabiera rozmachu. Kandydaci patrzą na nas z billboardów, rozdają pliki ulotek, ale nie tylko. By wyborcy ich dobrze zapamiętali, próbują przeróżnych trików.
Dzień dobry. Jestem z Domu Słów. Chciałabym porozmawiać o Żmigrodzie
Jakie są najpopularniejsze grzyby i jakie dania można z nich zrobić? Odpowiedź znajdziecie w naszym poradniku.