Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Jarosław Misiak, chełmski bibliotekarz oraz opiekun szkolnej świetlicy i pracowni internetowej, przez 15 lat zgromadził ponad 230 zapalniczek stołowych. W końcu, jak przystało na wyznawcę szlachetnego kolekcjonerstwa, niemal cały zbiór przekazał w depozyt Muzeum Filumenistycznemu w Bystrzycy Kłodzkiej. Po kilku miesiącach depozyt zamienił na darowiznę.
Gdyby nie bunt kierowców jednego z przewoźników komunikacji miejskiej, nadal moglibyśmy jeździć autobusami zagrażającymi bezpieczeństwu pasażerów. Okazuje się, że miasto nie może samo sprawdzać sprawności pojazdów, za których kursy płaci.
Lubelskie Czaderki to zespół taneczno-gimnastyczny dla kobiet po 50. roku życia. Energiczne panie trenują w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” w Lublinie.
ROZMOWA z Anią Dąbrowską, wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów
Kiedyś policzył: przez prawie ćwierć wieku pracy w policji wysłał za kratki ponad tysiąc przestępców. Niektórzy po wyjściu na wolność pozdrawiają go dzisiaj na ulicy. Zna też z widzenia tych, którym wcześniej czy później powinie się noga. I czeka…
Premiera "Pana Tadeusza" w Teatrze Osterwy 5 marca o godz. 19, spektakle od 6 do 13 marca. O spektaklu mówią reżyser Mikołaj Grabowski i kompozytor muzyki Zygmunt Konieczny.
Ponad 138 tys. mieszkańców województwa lubelskiego w minionym roku szukało pracy. W grudniu w urzędach pracy zarejestrowanych było ponad 16 tys. osób. To o 7,7 proc. mniej niż w tym samym miesiącu w 2014 roku
Zostawiam firmę z rekordowym wynikiem finansowym - mówi Marek Trela, były już prezes stadniny koni w Janowie Podlaskim.
Przeżyli niemiecką okupację, narażali życie w obronie ojczyzny. Wolnej Polski niestety nie doczekali. 25 lutego br. minęło 70 lat od tragicznych wydarzeń na puławskim cmentarzu przy ul. Piaskowej. Tego dnia, w 1946 r. pluton egzekucyjny rozstrzelał pięciu żołnierzy AK z naszego regionu.
Atrakcją powiatu puławskiego są nie tylko oblegane przez turystów znane miejscowości jak Kazimierz czy Nałęczów. W tym tygodniu proponujemy poznać Markuszów i już dziś zaplanować weekendowy spacer po tej miejscowości.
Jak ci czegoś brak, sam to zorganizuj. Dzięki temu, że studentce z Lublina brakowało zebranej wiedzy o lubelskich kinach - mamy projekt „Przestrzenie kin”, a w sieci Lubelską Bazę Filmową.
Stanisław Krzymowski i Czesław Raczkowski: te nazwiska powinien znać każdy, kto interesuje się historią II wojny światowej. To „nasi” Cichociemni. Pierwszy pochodzi z Wąwolnicy, drugi urodził się pod Krasnymstawem. Obydwaj - dokładnie 75 lat temu - wylądowali na spadochronach w okupowanej Polsce. Mieli ze sobą pocztę, pieniądze, radiostacje i broń dla polskiego ruchu oporu. Byli pierwszymi Cichociemnymi zrzuconymi nad okupowanym krajem, ale ogółem z Lubelszczyzny pochodzi dziesięciu Cichociemnych.
Nie milkną echa upublicznienia dokumentów z tzw. „szafy Kiszczaka”. Największe kontrowersje wiążą się z aktami TW „Bolka”, które mają dotyczyć Lecha Wałęsy. Opinie na temat rzekomej współpracy byłego prezydenta z SB są podzielone.
"Te obrazy działają jak lustro. Przeglądamy się w tym i widzimy to, co nas boli. Może nawet to, czego sami nie chcielibyśmy zobaczyć. Nasze lęki, nasze ze złe sny. Świat zepchnięty do podświadomości nagle zostaje nazwany." O Zdzisławie Beksińskim opowiada Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, wieloletni przyjaciel artysty.
• Cyklem zdjęć „Post” wygrała pani właśnie Prix HSBC pour la Photographie. Proszę wytłumaczyć laikowi rangę tego wydarzenia… - Myślę, że najłatwiej porównać to do uchylenia drzwi, które do tej pory były zamknięte i jedynie zaglądało się przez dziurkę od klucza. Wygrana w tak prestiżowym, międzynarodowym konkursie jest dla mnie bardzo dużym wyróżnieniem i przede wszystkim szansą na rozwój. Zobaczymy, czy będę miała na tyle siły i odwagi żeby otworzyć te drzwi do końca. Do konkursu mogli aplikować wszyscy fotografowie, którzy posiadają spójną serię zdjęć i są w stanie zbudować z nich książkę fotograficzną.
W lipcu tego roku mija 95 lat od oblotu pierwszego polskiego samolotu. Dokonał tego Adam Haber-Włyński na wyprodukowanym w Lublinie myśliwcu Ansaldo A-1 Balilla
Post sprzyja rybom. W XVII wieku francuscy kucharze uczyli się od Polaków przyrządzania ryb. Powoli do ryb wracamy, ale czekają na nas pułapki. - Najważniejsza jest świeża ryba dobrej jakości - mówi Ivo Violante, włoski kucharz, który ma dobrą rękę do ryb
Stowarzyszenie Lubelska Fara chce odbudować kolegiatę św. Michała na Starym Mieście w Lublinie. Tylko jak - pyta lubelski architekt. - Budowa kościoła z cegły byłaby fałszem i nadużyciem - dodaje. Co w zamian? Niewidzialny kościół ze stali i szkła. Kościół otwarty z rozsuwanymi ścianami; tak by zachować koncertową funkcję placu Po Farze
Kiedy Oliwia Pukas z Lublina miała 10-miesięcy, jej prawa noga była o 10 cm krótsza od lewej. Noga nie rozwijała się i nie rosła. Wada się powiększała. Rodzice dziecka rozpoczęli walkę o sprawność córki. Z pomocą przyszli nie tylko bliscy ale i obcy ludzie. 29 marca Oliwia skończy 6 lat. Po dwóch operacjach w Stanach Zjednoczonych jej noga „urosła” już o ponad 10 cm
Zapomniane mogiły na cmentarzu włostowickim przypomina Robert Och, puławski historyk.
Nazwisko i imię: Andrzej Kot „Jajo Kot”. Specjalizacja zawodowa: Różnota u kota. Studia: Samokształcenie pod kierunkiem frasunkiem. Stałe zatrudnienie: Pracownik-kłusownik. Przykłady najbardziej reprezentatywnych prac: Prace za różne płace, druki ulotne. Uwagi – wolne wnioski – propozycje: DELICJE*
Udowadniamy, że seniorzy to nie tylko ludzie zamknięci w czterech ścianach, pochłonięci wnukami czy bieganiem po lekarzach, ale też osoby, które mogą mieć swoje pasje - mówią lubelscy seniorzy, którzy w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” tańczą, śpiewają i grają w teatrze.
Zwyczajne rowery górskie i miejskie, sklecone samodzielnie kije, bramki wyznaczone plastikowymi butelkami obciążonymi piaskiem i stare boisko do koszykówki przy Szkole Podstawowej nr 43 na Czechowie. Taki film z początkami lubelskiego bike polo można znaleźć w internecie. Był czerwiec 2011 roku, a pasjonaci tej niezwykłej dyscypliny sportu spotykają się od kilku miesięcy. Podania piłki nie zawsze są celne, a rowerzyści... No cóż, waleczności nie można im odmówić.
Rozmowa z Urszulą, wokalistką, która w tym roku obchodzi 20-lecie wydania multiplatynowej płyty „Biała droga” i rusza w trasę koncertową po Polsce.
Czas Wielkiego Postu jest czasem świętym, w którym Pan Bóg czasami o nas zawalczy. Są takie przykłady, że to nie jest po naszej stronie, ale po stronie Pana Boga. Że Pan Bóg może się o nas upomnieć przez jakieś wydarzenie, sytuację. Jak się przez lata spowiada, widać, jak ludzie wracają do Boga po latach. Trzeba pamiętać, że Wielki Post to nie jest tylko mój wysiłek, ale że Pan Bóg jest w tym wszystkim obecny. Warto widzieć, że to nie tylko ja, ale najpierw On.