Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA KOBIET

24 lipca 2024 r.
7:07

MKS FunFloor poznał terminarz sezonu 24/25 w Orlen Superlidze kobiet

Autor: Zdjęcie autora Kamil Kozioł
JKS Jarosław będzie pierwszym rywalem MKS FunFloor w nowym sezonie
JKS Jarosław będzie pierwszym rywalem MKS FunFloor w nowym sezonie (fot. Katarzyna Nastaj)

Rozgrywki Orlen Superligi kobiet rozpoczną się 31 sierpnia. MKS FunFloor Lublin w pierwszej rundzie będzie gościł Handball JKS Jarosław

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W rozgrywkach Orlen Superligi wystąpi 10 drużyn, bowiem ostatecznie AWS Energa Szczypiorno Kalisz, Handball JSK Jarosław i MKS Piotrcovia  Piotrków Trybunalski również otrzymały licencje uprawniające je do gry w najwyższej klasie rozgrywkowej.

System zmagań w porównaniu z poprzednim sezonem nie uległ zmianie. W pierwszej fazie odbędzie się 18 kolejek. Po zakończeniu fazy zasadniczej, tabela zostanie podzielona na grupę mistrzowską, w której znajdzie się pierwszych sześć zespołów oraz grupę spadkową, w której zagrają drużyny z miejsc 7-10. Po podziale na grupy zespoły rywalizować będą również w systemie mecz i rewanż. Grupa mistrzowska rozegra 10 serii spotkań, w grupie spadkowej zespoły powalczą w 6. seriach. Łącznie w sezonie 2024/2025 rozegrane zostaną 132 spotkania.

Superliga rozpocznie rozgrywki w ostatni weekend wakacji, kiedy do hali Globus zawita Handball JKS Jarosław. To będzie na pewno wyjątkowy dzień dla Sylwii Matuszczyk. Doświadczona kołowa postanowiła powrócić do MKS FunFloor, w którym występowała już w przeszłości. Ostatnim jej klubem był jednak Handball JKS Jarosław, w którym spisywała się bardzo dobrze.

– Naprawdę miło jest wrócić. Dalej czuję „flow” tej hali i bardzo szybko wróciły wspomnienia. Sentyment został. Naprawdę bardzo dobrze się tu czuję od samego początku. Wydaje mi się, że tutaj już było profesjonalnie. Teraz widzę, że jest to wyciągnięte na jeszcze wyższy poziom. Naprawdę nie możemy na nic narzekać. Wszystko dookoła jest po prostu takie, jakie być powinno. Mamy to, czego potrzebujemy. Wszystko jest tylko na plus – mówi Sylwia Matuszczyk.

– Co do okresu przygotowawczego, to myślę, że nikt go nie lubi, bo wiadomo, to jest głównie siłownia, bieganie, czyli stadion i tej piłki ręcznej może nie jest tak dużo, jak normalnie w sezonie. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że jeżeli teraz nie zbudujemy tej bazy, to później może tego zabraknąć. Każda jest już świadoma, więc mimo tego, że temperatury teraz nie pomagają, wiemy, że trzeba to po prostu zrobić. Naprawdę dziewczyny bardzo fajnie wszystkie nas przyjęły. Na pewno skład jest odmłodzony. Teraz to my przychodzimy i stanowimy o tej starszyźnie. Mam nadzieję, że po prostu wprowadzę tutaj to swoje doświadczenie, które już na pewno nabyłam na parkietach ligowych, czy w reprezentacji. Wierzę, że troszeczkę uda się uspokoić to wszystko. Czasami widać było taką nerwowość. Myślę, że jeszcze jest czas żeby się dogadać i popracować nad zgraniem. Na to przyjdzie czas. W sumie miałyśmy dopiero kilka treningów z piłką w ręku. Wracamy, dopiero się poznajemy. Są nowe dziewczyny. Tym, które się znają być może jest trochę łatwiej. Na pewno każda z nas musi się w to wszystko wprowadzić. To nie jest kwestia jednego, czy dwóch treningów, a całego okresu przygotowawczego. Naprawdę myślę, że dopiero wtedy będziemy mogli mówić o zgraniu – dodaje Matuszczyk.

Które daty kibice MKS FunFloor powinni zaznaczyć sobie na czerwono? Taką jest na pewno 5-6 października, kiedy lubelskie szczypiornistki wybiorą się do Kobierzyc na mecz z miejscowym KPR. Dwa tygodnie czeka je kolejna wizyta w województwie dolnośląskim, tym razem przy okazji „świętej wojny” z KGHM Zagłębie Lubin. Pierwszą rundę zakończą w ostatni weekend 2024 r., kiedy zagrają na wyjeździe MKS URBiS Gniezno.

Druga runda rozpocznie się w pierwszy weekend nowego roku, a zakończy w pierwszy weekend marca. Dwa tygodnie później rozpocznie zmagania grupa mistrzowska. Sezon zakończy się 24-25 maja.

Terminarz I rundy Orlen Superligi

31 sierpnia – 1 września: KPR Gminy Kobierzyce – Młyny Stoisław Koszalin * KPR Ruch Chorzów – Piotrcovia Piotrków Trybunalski * KGHM Zagłębie Lubin – AWS Energa Szczypiorno Kalisz * MKS FunFloor Lublin – Handball JKS Jarosław * Start Elbląg – MKS URBiS Gniezno. 14-15września: Energa – FunFloor. 21-22 września: FunFloor – Piotrcovia. 5-6 października: Kobierzyce – FunFloor. 12-13 października: FunFloor – Ruch. 19-20 października: Zagłębie – FunFloor. 2-3 listopada: FunFloor – Młyny. 9-10 listopada: FunFloor – Start. 28-29 grudnia: Gniezno – FunFloor.

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Bartłomiej Pelczar jest jednym z graczy, którzy w poprzednim sezonie sięgnęli po wicemistrzostwo Polski

PGE Start Lublin chce powalczyć o Pekao Superpuchar Polski

W sobotę w Warszawie sezon koszykarski w Polsce zostanie oficjalnie zainaugurowany rozgrywkami o Pekao Superpuchar Polski

Pierwszy weekend jesieni. Jak wypadnie pogodowo?
PROGNOZA POGODY
film

Pierwszy weekend jesieni. Jak wypadnie pogodowo?

Pierwszy jesienny weekend przywita nas słońcem, jednak z biegiem godzin pojawiać się będzie coraz więcej chmur. O szczegółach opowiada Katarzyna Rybacka.

Projekt utworzenia Miejskiego Urzędu Pracy w Chełmie został zdjęty z porządku obrad sesji Rady Miasta

Pat w sprawie Miejskiego Urzędu Pracy Chełmie. Radni podzieleni

Ponad 2,5 mln zł rocznie Chełm dopłaca do funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy. Rosnące koszty skłoniły władze miasta do propozycji utworzenia własnej instytucji – Miejskiego Urzędu Pracy. Jednak pomysł prezydenta Jakuba Banaszka już na starcie budzi poważne wątpliwości radnych.

Tragedia w powiecie ryckim. Nie żyje 23-latek

Tragedia w powiecie ryckim. Nie żyje 23-latek

W piątek rano doszło do tragicznego wypadku na drodze powiatowej nr 1415L. Niestety jedna osoba nie żyje.

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Najważniejsza jest dla nas liga

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Najważniejsza jest dla nas liga

Motor Lublin w czwartkowy wieczór przegrał po dogrywce 0:1 z Arką w Gdyni i odpadł z rozgrywek STS Pucharu Polski. Jak spotkanie podsumowali szkoleniowcy obu ekip?

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie po raz kolejny wyróżniony

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie został uhonorowany prestiżowym wyróżnieniem „Wymagaj Jakości”, przyznawanym przez Rzecznika Praw Pacjenta i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Nagrodę odebrała 23 września Dyrektor Naczelna placówki Beata Gawelska.

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

Jesteś mistrzem scrabble? Zgłoś się do tego turnieju

W weekend Politechnika Lubelska zaprasza na V Otwarte Mistrzostwa Lublina w Scrabble. Turniej odbędzie się w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury przy ul. Nadbystrzyckiej 40.

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025
NASZ PATRONAT
galeria

Tętent kopyt, rżenie i skoki. Święto Konia 2025

To były dwa wyjątkowe dni, podczas których w Sitnie, na placu Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli królowały rumaki i jeźdźcy. Piątą edycję Święta Konia zorganizowało Terenowe Koło Hodowców Koni w Zamościu wspólnie ze Szwadronem Kawalerii Ochotniczej w Barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich w Zamościu.

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Drugie derby w tym miesiącu. AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

W piątek, o godzinie 17, AZS AWF Biała Podlaska zmierzy się z KPR Padwą Zamość

Zdjęcie ilustracyjne
BOGDANKA

Morderstwo w Boże Narodzenie. Brat zabił brata

Do Sądu Okręgowego w Lublinie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu górnikowi, który miał zabić swojego brata. W tle dramatu pojawiają się alkohol, konflikt o majątek i porachunki miłosne.

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie
galeria

Motor Lublin przegrywa w Gdyni po dogrywce i żegna się z STS Pucharem Polski już po pierwszej rundzie

Od dłuższego czasu mecze pomiędzy Arką Gdynia, a Motorem Lublin budzą ogromne emocje i tak też było w „Pucharze Tysiąca Drużyn”. Do wyłonienia zwycięzcy w czwartkowym starciu potrzebna była dogrywka, w której gola na wagę awansu zdobył zespół znad morza

Ścianka i defibrylatory to niektóre ze zwycięskich projektów puławskiego BO 2026
Puławy

Wyniki budżetu obywatelskiego w Puławach. Te projekty wygrały

Niecałe trzy tysiące puławian oddało ważne głosy na projekty budżetu obywatelskiego 2026. Finansowanie otrzyma 8 z 38 finałowych propozycji. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa ścianka wspinaczkowa na puławskich błoniach.

Avia Świdnik sensacyjnie pokonała u siebie pierwszoligowy Ruch Chorzów
galeria

Sensacja w Świdniku. Avia zasłużenie pokonała Ruch Chorzów w STS Pucharze Polski! [ZDJĘCIA]

Takie historie kochają kibice piłki nożnej. W czwartkowe popołudnie Avia Świdnik postarała się o nie lada niespodziankę i w pierwszej rundzie „Pucharu Tysiąca Drużyn” niespodziewanie pokonała u siebie grający w Betclic I Lidze Ruch Chorzów

Od lewej: ul. Sadowa, ul. 4 Pułku Piechoty oraz ul. Powstańców Listopadowych w Puławach
zdjęcia
galeria

Puławy remontują ulice. Pomagają państwowe dotacje

W tym roku rozpoczęte zostały długo oczekiwane remonty kilku puławskich dróg. Na odcinku za stacją transformatorową do wału wiślanego, rozpoczęto przebudowę ul. 4 Pułku Piechoty. Z kolei na os. Niwa trwa remont ul. Sadowej. W lecie do użytku oddano przedłużenie ul. Powstańców Listopadowych.

Fragment meczu w Piotrkowie Trybunalskim

PGE MKS El-Volt Lublin sensacyjnie przegrał w Piotrkowie Trybunalskim

Ten wynik to potężne zaskoczenie, bo przecież PGE MKS El-Volt Lublin ma w tym sezonie mocarstwowe plany.

ORLEN SUPERLIGA KOBIET
3. KOLEJKA

Wyniki:

MKS Gniezno - Galiczanka Lwów 29:27
Zagłębie Lubin - MKS Piotrcovia 34:26
PGE MKS El-Volt Lublin - Sośnica Gliwice 35:27
KPR Gminy Kobierzyce - Piłka Ręczna Koszalin 32:28
Start Elbląg - Ruch Szczypiorno Kalisz 36:34

Tabela:

1. MKS El-Volt Lublin 3 9 117-74
2. Zagłębie Lubin 3 9 116-81
3. MKS Piotrcovia 3 6 97-85
4. KPR Kobierzyce 2 6 66-57
5. MKS Gniezno 3 6 89-87
6. Galiczanka 3 3 76-88
7. Start Elbląg 3 3 86-94
8. Kalisz 2 0 61-75
9. Sośnica 3 0 83-110
10. Koszalin 3 0 74-114

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!