16:05

Motor Lublin - Wisła Puławy 1:0 (zapis relacji na żywo)

8 8 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Motor pokonał w piątek na Arenie Lublin Wisłę Puławy 1:0 i zagra w finale okręgowego Pucharu Polski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

120' Koniec meczu, Motor w finale okręgowego Pucharu Polski zagra z Avią Świdnik!

119' Motor utrzymuje się przy piłce, a z trybun po każdym podaniu gromkie "ole".

117' Swędrowski "kradnie" czas przy chorągiewce. Ostatecznie piłka dla Wisły.

116' Wisła naciska, Motor wybija na "uwolnienie".

115' Krystian Puton z wolnego strzela w mur.

113' Bardzo ładna akcja gości. Kajpust ratuje sytuację faulem tuż przed polem karnym i ogląda czerwoną kartkę! Wojczuk był już prawie sam na sam.

112' Lekki i niecelny strzał gości, zagrożenie bramki Olszewskiego minimalne.

111' Michota przerywa groźną kontrę Wisły.

107'  Pigiel schodzi, wchodzi Bernat.

106' Wznawiamy mecz.

105' Koniec pierwszej dogrywki.

104' Kontra Motoru czterech na trzech rywali. Rymek niepotrzebnie strzela, powinien oddać piłkę do kolegi.

101' Puławianie w natarciu! Centra ze skrzydła przechodzi wzdłuż pola karnego, ale nikomu nie udało się sięgnąć piłki. Rożny dla Wisły. Bardzo dobrze Olszewski.

100' Głową strzela Wojczuk, świetnie broni Olszewski, ale gracz gości i tak był na spalonym.

98' Wisła próbuje przenieść grę na połowę rywali. Teraz goście ładnie wymieniali piłkę, ale na koniec zupełnie nieudany strzał oddał Stanisławski.

96' Nieudany atak Wisły, piłka dla Motoru.

93' Kunca pokonuje Kurka z 11 metrów!

92' Karny dla Motoru! Rogala fauluje Dudę. Czy na pewno w polu karnym? Piłkę bierze jednak Kunca.

91' Motor zaczyna pierwszą część dogrywki.

--------------------------

90+5' Jest 0:0 po 90 minutach. Będzie dogrywka.

90+5' Ataki Motoru, ale goście rozpaczliwie się bronią. Kurek znowu na rożny.

90+4' Jeszcze rożny dla Motoru.

90+3' Szansa Wisły. Stanisławski strzela głową, ale świetnie broni Olszewski.

90+1' Rymek za Darmochwała.

90' Sędzia doliczy pięć minut.

90' W końcówce obie ekipy zaatakowały z większym animuszem, chyba wszyscy woleliby zakończyć spotkanie w regulaminowym czasie.

89' Dobra wymiana podań Wisły i w polu karnym znalazł się Wojczuk. Znowu nie znalazł jednak sposobu na Olszewskiego. I chyba będzie dogrywka.

86' Krystian Puton przerywa kontrę Motoru i ogląda żółtą kartkę.

83' Rożny dla Motoru. Faul w polu karnym, ale piłka dla Wisły.

82' Powinno być 0:1. Pigiel obrócił się w polu karnym, ale uderzył obok słupka. Była jednak "obcierka" i jest rożny. Zepsute dośrodkowanie szybko akcja przenosi się pod drugą bramkę, ale bez strzału ze strony miejscowych.

80' Pielach został w polu karnym gospodarzy po rzucie rożnym i miał teraz okazję do strzału głową, ale uderzył niecelnie.

79' Darmochwał wykorzystał niezdecydowanie dwójki obrońców rywali, zagrał sobie pilkę do przodu, wpadł w pole karne, ale huknął obok bramki.

75' Strzela Stanisławski, ale piłka w rękach Olszewskiego.

73' Zmiany w obu ekipach. U gospodarzy schodzą: Bonin i Paluch, a wchodzą: Nowak i Kumoch. U gości Karol Barański zmienia Michała Zubera.

73' W końcu wykonany rzut wolny, zamieszanie pod bramką Wisły, ale obrońcy wybijają piłkę.

72' Szykują się dwie kolejne zmiany w ekipie z Motoru, do wejścia szykują się: Adam Nowak i Kamil Kumoch.

71' Zuber fauluje tuż przed polem karnym i ogląda kartonik.

70' Dawid Chudyba pojawia się na boisku w miejsce Rafała Kiczuka.

67' Olszewski odbija ostre dośrodkowanie Krystiana Putona.

66' Kartka dla Michoty i będzie groźnie pod bramką Motoru, rzut wolny dla gości.

64' Dobry pressing Wisły, przechwyt piłki, ale Wojczuk strzela zbyt lekko, żeby zaskoczyć Olszewskiego.

59' Zmiany w obu ekipach. Rafał Kruczkowski schodzi, a wchodzi Dominik Kunca. U gości Szymon Stanisławski zmienia Michała Kobiałkę.

57' Dzień Kurka! Znowu świetna interwencja bramkarza Wisły. Tym razem ze skrzydła podaje Darmochwał, a Swędrowski z bliska nie potrafi pokonać golkipera gości.

54' Dobra interwencja Mateusza Pielacha, nie ma nawet rożnego dla gospodarzy.

52' Tym razem po ziemi uderza Bonin, alezbyt lekko i Kurek bez problemów łapie.

51' Szansa na gola dla Motoru. Naciskany przez obrońcę Paluch strzela, a nogami broni Kurek.

49' Informacja na temat frekwencji - tylko 734 kibiców.

46' Ruszyła druga połowa. Zmiana w Wiśle i od razu kartka dla Swędrowskiego.

45' Sędzia kończy pierwszą połowę półfinału Pucharu Polski na szczeblu LZPN. Na razie bez bramaek na Arenie Lublin.

45' Bonin do Kruczkowskiego, ale ten drugi na spalonym.

42' Kruczkowski w samotnej szarży na bramkę Wisły. Tym razem korner po drugiej stronie boiska. Bez wielkiego zagrożenia pod bramką Kurka.

41' Będzie rożny dla Dumy Powiśla.

40' Zmiana w ekipie z Puław. Michał Wolanin schodzi z boiska, a pojawia się na nim Konrad Szczotka.

35' Tym razem Swędrowski stracił piłkę w środku pola. Ambitnie walczył, żeby ją odzyskać jednak ostatecznie faulował i Wisła ma szansę na dośrodkowanie. Obrońcy gospodarzy wyjaśniają sprawę po kiepskiej centrze Putona.

34' Powinno być 1:0! Tomasz Swędrowski dobrze zabrał się z piłką, w końcu oddał ją na skrzydło do Kruczkowskiego. Ten zagrał wzdluż piątki, ale Kurek wyszedł z bramki i zatrzymał strzał Darmochwała.

32' Bardzo dobra szansa Wisły! Akcję przeprowadzili nominalni obrońcy: Marcin Pigiel ze skrzydła zagrał do nadbiegajacego Rafała Kiczuka, a ten zamiast do siatki uderzył w nogi jednego z obrońców.

31' Po chwili kolejna dobra interwencja Krzysztofa Kurka. I jeszcze jedna.

30' Motor ładnie wymieniał piłkę, na końcu ta trafiła do Michała Palucha. Napastnik gospodarzy strzelił w krótki róg, ale bramkarz sparował uderzenie na rzut rożny.

28' Rożny dla Wisły. Zawodnik gości dopadł do piłki, ale nie zdołał oddać "czystego" strzału.

27' Bonin wykłada piłkę przed pole karne, ale obrona Wisły radzi sobie z rywalami.

25' Idealna okazja na kontrę, ale Zuber dwa razy daje sobie odebrać piłkę w sytuacjach jeden na jeden z obrońcami.

23' Po dłuższej przerwie dobra akcja Motoru! Najpierw słupek po główce Piotra Darmochwała, po chwili strzela jeszcze Michota, ale pilka po głowie jednego z obrońców przechodzi obok bramki.

22' Drybling Michała Kobiałki przed polem karnym i podanie w szesnastkę, ale piłka odbija się od Wojczuka i ląduje w rękach Adriana Olszewskiego.

20' Sławomir Duda na chwilę stracił piłkę w środku pola, ale szybko naprawił swój błąd i "dziubnął" futbolówkę, żeby uniemożliwić rywalom wyprowadzenie akcji.

18' Spotkanie wyraźnie się teraz wyrównało. To goście częściej wyprowadzają w ostatnich minutach groźne akcje.

16' Grzegorz Bonin oddaje piłkę na skrzydło, ale Rafał Kruczkowski jednak na spalonym.

15' Daleka piłka do Zubera pod pole karne, ale czujny Adrian Olszewski wychodzi z bramki i "kasuje" akcję Wisły.

13' Dobra akcja duetu: Krystian Puton - Maciej Wojczuk. Ten pierwszy idealnie zagrał na wolne pole, ale w dogodnej sytuacji Wojczuk źle uderzył na bramkę i posłał piłkę obok słupka.

11' Wydawało się, że po dłuższym czasie Wisła wyprowadzi jakąś ciekawą akcję. Niestety, Michał Zuber fatalnie zagrywa wprost pod nogi rywali.

10' Niewielkie zainteresowanie dzisiejszym spotkaniem. Trudno się jednak dziwić, że na trybunach jest mało  kibiców, w końcu jest piątek.

9' Rzut wolny dla Motoru, będzie groźnie. Dobre piąstkowanie Krzysztofa Kurka wyjaśnia sytuację.

8' Motor atakuje skrzydłem, a całą akcję bardzo niecelnym strzałem kończy Marcin Michota.

3' Niezłe podanie na skrzydło do Rafała Kruczkowskiego, ale odrobinę za mocne.

1' Gramy!

-----------------------------------

Obie drużyny są ostatnio w bardzo dobrej formie. Gospodarze wygrali cztery spotkania z rzędu. Z kolei goście pod wodzą nowego trenera Mariusza Pawlaka pokonali trzech rywali, a przy okazji nie stracili nawet gola.

------------------------------------

Motor Lublin - Wisła Puławy 1:0 (0:0)

Bramka: Kunca (93).

Motor: Olszewski – Cichocki, Łukasik, Kajpust, Michota, Bonin (74 Kumoch), Swędrowski, Duda, Darmochwał (90+1 Rymek), Kruczkowski (59 Kunca), Paluch (74 Nowak).

Wisła: Kurek – Wolanin (40 Szczotka), Pielach, Rogala, Pigiel (107 Bernat), Kiczuk (70 Chudyba), Kobiałka (59 Stanisławski), Zmorzyński (46 W. Puton), K. Puton, Zuber (73 Barański), Wojczuk.

Żółte kartki: Swędrowski, Michota, Nowak, Rymek - Zuber, K. Puton.

Czerwona kartka: Kajpust (Motor, 113 min, za faul).

Sędziuje: Wojciech Myć (Lublin).

Widzów: 734.

e-Wydanie

Zabezpiecz swoją inwestycję: Dlaczego audyt działki jest niezbędny?

Audyt działki – pierwszy krok do bezpiecznej inwestycji

Zostawiłem w kopalni kawał serca
TYLKO U NAS

Mogę tylko powiedzieć, że nie jestem o nic podejrzany i na dzisiaj nie mam absolutnie pretensji do żadnych służb – wykonują po prostu swoją pracę. Nie mam sobie też nic do zarzucenia, w związku z czym nie martwię się tymi działaniami – ROZMOWA z Kasjanem Wyligałą, byłym prezesem LW Bogdanka

Orlen Oil Motor w piątek zmierzy się z Apatorem, czyli sprowadzić toruńskie Anioły na ziemię

Po efektownej wygranej ze Stalą Gorzów, Orlen Oil Motor po raz drugi z rzędu wystąpi przed własną publicznością. W piątek do Lublina przyjedzie napędzony wysokim domowym zwycięstwem nad Fogo Unią Leszno Apator Toruń. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.30, a transmisję będzie można obejrzeć na kanale Eleven Sports 1

Pierwsza Komunia Święta: pomysły na wartościowe upominki dla dziecka

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe święto. Jeden z najważniejszych dni w życiu dziecka, kiedy po raz pierwszy przyjmuje Ciało Chrystusa. Dla większości rodzin jest to także niezwykła okazja do świętowania, wspólnego radowania oraz dziękowania za ważny krok w duchowym życiu młodego człowieka. Jednym z nieodłącznych elementów tego wydarzenia bez wątpienia są prezenty, które dzieci otrzymują od przyjaciół domu oraz rodziny. Czym warto kierować się podczas wyboru upominku? Czy prezenty komunijne muszą wiązać się z ogromnymi wydatkami? Warto zastanowić się nad praktycznymi i znaczącymi podarkami o charakterze przede wszystkim sentymentalnym, które będą stanowiły pamiątkę na całe życie.

Zastosowanie miodu lipowego w kuchni

Miód pszczeli, jeden z najstarszych naturalnych słodzików, od wieków cieszy się uznaniem nie tylko ze względu na swój słodki smak, ale również dzięki rozmaitym właściwościom. Wśród różnorodnych odmian miodu, miód lipowy wyróżnia się jako wyjątkowy produkt pszczelarstwa.

Remonty domów i mieszkań - jak się do nich przygotować?

Jak zaplanować remont mieszkania? Tego typu pytania pojawiają się wśród wielu osób przygotowujących się do metamorfozy wnętrz, bądź do ich wykończenia, kiedy odbierają je w stanie surowym. Od czego zacząć remont mieszkania, ile kosztuje remont mieszkania - pytań jest wiele. Jak odnaleźć się w ich gąszczu? Najlepiej wziąć głęboki oddech i zacząć od początku, czyli planu działania. Co dalej? Podpowiadamy.

Kolejne niewybuchy w Białej Podlaskiej

W Białej Podlaskiej odnaleziono kolejne niewybuchy. Tym razem to około 18 granatów z zapalnikami.

Nawet 3 miliony do wzięcia – pomysły  w cenie
Dzień Wschodzi
film

Nawet 3 miliony do wzięcia – pomysły w cenie

Jest szansa na 600 tysięcy, a nawet 3 miliony złotych. Wschodni Akcelerator Biznesu 2 chce wesprzeć 200 startupów w opracowaniu przetestowanego na klientach modelu biznesowego. Gościem porannej rozmowy Dzień Wschodzi jest dr inż. Jakub Bis z Politechniki Lubelskiej.

Znowu strata punktów i znowu niedosyt. Zdjęcia kibiców z meczu Motor – Chrobry

W czwartkowy wieczór na Arenie Lublin zameldowało się dokładnie 4653 kibiców. Ponownie musieli jednak przełknąć gorzką pigułkę. Mimo wielu sytuacji Motor tylko zremisował z Chrobrym Głogów 1:1.

131 km/h w terenie zabudowanym

Bialscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali 28-latka, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 81 km/h. Mężczyzna przyznał, że ma świadomość popełnionego przez siebie przewinienia.

Doktorzy z medycznego. Na te stopnie pracowali latami
ZDJĘCIA

Uniwersytet Medyczny w Lublinie w czwartek przyznał stopnie naukowe 49 doktorom i 8 doktorom habilitowanym. W swoich pracach udowodnili np., że osocze bogatopłytkowe, może być stosowane w leczeniu przetok pęcherzowo-pochwowych, toksyna botulinowa przy mózgowym porażeniu dziecięcym, a kłębuszkowe zapalenie nerek jest epidemią.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 26-28 kwietnia

Już w piątek drugi w nowym sezonie, domowy mecz Orlen Oil Motoru Lublin. Tym razem mistrzowie Polski zmierzą się z Apatorem Toruń.

Kreacje z odzysku, czyli ubrania z elektrośmieci dla celebrytów
ZDJĘCIA
film

Wyjątkowe warsztaty odbyły się w czwartek, 25 kwietnia w puławskiej Mediatece.

Imprezy klubowe w Lublinie – 26-27 kwietnia
26 kwietnia 2024, 18:00

Lublin nie zwalnia tempa i nie zasypia. Imprezuje przez cały czas. Weekend tuż, tuż. W gotowości są już wszystkie lubelskie kluby. Specjalnie dla was przygotowaliśmy krótki przewodnik po najlepszych imprezach w mieście. Oto najciekawsze naszym zdaniem propozycje.

Kolejny szczęśliwy gracz z Lubelskiego!

Dokładnie 376 751,10 zł to wygrana w grze Mini Lotto, która padła w Międzyrzecu Podlaskim.