Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Od 1 lipca zmienią się opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mieszkaniec z domu w mieście zapłaci 23 złote miesięcznie a wiejskiego 21 złotych. Mieszkańcy z zabudowy wielorodzinnej zapłacą identycznie bez względu na lokalizację – 25 złotych. Będzie premiowanie kompostowników.
Wisła się do nas pcha – alarmują mieszkańcy, którzy mają pola w pobliżu wału przeciwpowodziowego w Kępie Soleckiej i Gosteckiej. Chodzi o niemal sto hektarów upraw w gminie Łaziska. Przedstawiciele Wód Polskich byli na miejscu i choć oceniają stan wału jako dobry, zapowiadają, że zajmą się sprawą.
Przez najbliższy czas będzie mógł rozmyślać o tym, że prędzej czy później i tak trzeba ponieść odpowiedzialność za łamanie prawa – tak policja opisuje obecną sytuację 41-latka.
Klapki i kąpielówki - od 25 czerwca. W późniejszym terminie wieczór przy świecach na pomoście nad wodą. Tak się zmienia miejskie kąpielisko i sam zalew. Miasto bez zabytków chce kusić turystów.
W sobotę koło 5 rano pierwsi sprzedawcy pojawią się na odnowionym targowisku przy ul. Brzozowej. Po rocznej przerwie wraca tu handel. Wiele osób czekało na ten moment. Krytykujący uważają jednak, że w mieście powinno być lepsze miejsce targowe.
Gmina Józefów nad Wisłą apeluje do mieszkańców, żeby nie podlewali wodą pitną upraw. Pobór w gminnym wodociągu jest dwa razy wyższy niż normalnie. Ogrodnicy i sadownicy wolą płacić kilkusetzłotowe rachunki niż stracić zbiory.
– Do dziś mam wyrzuty sumienia, że nie dopilnowałam dzieci i Staś mógł umrzeć – przyznaje pani Iwona, mama 9-latka ze Zgody (pow. opolski). W marcu tego roku chłopiec został przygnieciony wózkiem widłowym. Najpierw walczył o życie. Teraz walczy o zdrowie.
Spór na co wydać milion złotych trwa, choć tyle wiadomo, że tężni w parku nie będzie. Radni już przegłosowali: pieniądze pójdą na remonty dróg, a nie solankowe areozole. Ale jeszcze nie zdecydowali na które drogi. Propozycja wójta by był to dojazd do Uściąża Kolonii na razie nie zyskała aprobaty.
Radni będą się zastanawiać nad zmianami w zakładzie, dzięki któremu w kranach w całej gminie jest woda. Wójt alarmuje, że będzie katastrofa, bo są zaległości w opłatach za prąd, który zasila hydrofornie i oczyszczalnię.
Niedługo przy ul. Zagrody w Opolu Lubelskim pojawią się nowe znaki drogowe. Mieszkańcy myślą o „strefie zamieszkania”. Władze tłumaczą, że na takie rozwiązanie ich ulica jest zbyt wąska. Problem ze zbyt szybko jadącymi autami ma rozwiązać próg spowalniający.
Sala gimnastyczna 12 na 24 metry, szatnie, pokój dla nauczycieli wf, magazyn na sprzęt sportowy. I tak cztery razy. Od wczoraj wiadomo, że cztery szkoły w gminie najpierw będą miały po sąsiedzku plac budowy, a w 2023 roku nowe sportowe obiekty. To historyczna zmiana.
Może masz zbędne drzewo? Uczniowie z podstawówki sadzą las i przyjmą każdą najmniejszą sadzonkę. Gatunek nie gra roli. To konkursowy projekt, który ma zwracać uwagę na problemy ekologii, ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu
Służby konserwatorskie chwalą zmianę, jaka zaszła przy ul. Kolejowej 2 w Poniatowej. Od lutego stara stacja kolejowa jest Stacją Kultura. Zaprasza się tu różnych artystów by występowali w sąsiedztwie wąskich torów. Chór w restauracji? Też to się zdarza.
Radni powiatu opolskiego zaakceptowali dzisiaj zmiany w budżecie i Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa dostanie 90 tysięcy złotych na inwestycje. Do remontu pójdą dwa kolejne wagony, które wjadą na tory jeszcze w tym roku. To odpowiedź na zainteresowanie pasażerów. Tylko w tym roku z zabytkowej kolejki skorzystały już 1962 osoby
Podobno ich ostrzegali, że czekają na nich Niemcy. Wracali z jarmarku i mówili, że co tam Niemcy mogą do nich mieć. Mieli. 80 lat później, lokalna społeczność upamiętniła rodzinę Wojciecha Zawadzkiego zamordowaną za pomaganie Żydom. W Pusznie Skokowskim miejsce po spalonym wówczas gospodarstwie do dziś jest puste. Rośnie jeszcze grusza, pod którą leżały ciała zabitych.
Czy jest bezpiecznie? Czy są wykluczeni społecznie? Jak z dotarciem do sklepu? A na wydarzenia kulturalne? Można liczyć na żłobek czy przedszkole? Mieszkańcy gminy Józefów nad Wisłą wypełniają ankietę, która jest potrzebna do kolejnego etapu przygotowań programu rewitalizacji.
Pieniądze szczęścia nie dają. Od kilku miesięcy w Karczmiskach trwa spór na co wydać milion złotych. Wójt chce stawiać w parku tężnię solankową, opozycyjni radni - remontować drogi. Głos w sprawie zabierał już wojewoda i RIO. Pieniądze to wygrana w konkursie promującym szczepienia przeciwko Covid-19.
Mieszkaniec Opola Lubelskiego kierujący BMW usiłując wyprzedzić na skrzyżowaniu ciągnik rolniczy nie zauważył, że pojazd skręcał w lewo i doprowadził do zderzenia.
W Kraśniku, ale też w siedmiu innych lokalizacjach w województwie lubelskim, Państwowa Agencja Atomistyki ma uruchomić nowe stacje systemu wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych.
Radny z gminy Wilków stanął przed sądem po tym jak na swojej posesji urządził świniobicie. Przyznał się do winy, wyraził skruchę. Oprócz kar pieniężnych jest kara szczególna: odpis wyroku ma wisieć na tablicy w urzędzie gminy. Tylko, że mieszkańcy radnego nie potępiają.
Łyżwiarze byli bardzo zadowoleni, co potwierdzała frekwencja. Teraz w Opolu Lubelskim, w miejscu sztucznej tafli, jest niebieski kort dla grających w tenisa i badmintona. W soboty i niedziele czynny 12, w pozostałe dni 8 godzin
Dziś oficjalne zakończenie rewitalizacji Starego Rynku w Opolu Lubelskim. Najstarszej, handlowej części XV-wiecznego miasta. To finał inwestycji, o której mówiło się od siedmiu lat, kiedy na ministerialnym szczeblu został ogłoszony konkurs „Modelowa rewitalizacja miast”. Opole dostało świetne oceny i dotację – 11 milionów złotych.
Na owoce jest mały popyt, a ważne dla eksporterów rynki, jak Białoruś, są niedostępne. Sytuację ma podratować interwencyjny skup.
Czy może coś dobrego zostać po wojnie? W Karczmiskach powstaje międzynarodowa świetlica, która ma wspierać ukraińskich uchodźców. Ale miejsce, na które pomysł i fundusze przyszły z Ameryki, to miejsce z przyszłością. Będzie służyło młodym mieszkańcom i integrowało ze światem.
Mieszkańcom ma być wygodniej, bo nazwy ich miejscowości znacząco się skrócą. Będzie porządek w numeracji, co ucieszy ratowników i kurierów. Ogólnopolskie przepisy wprowadzają zmiany na przydrożnych tabliczkach.